Zakon o porodici napisan, Tate će da proklinju dan kad su napravile decu...

Zakon nije problem, vec su problem neki roditelji koji umesto da od deteta pocnu da prave kvalitetnog coveka negde oko prve godine kad ono vec kapira mnoge pojmove i odnose, oni ga samo hrane i oblace do puberteta, ne slusaju njegove potrebe niti mu strogo namecu obaveze.

Nije tacno. Takvim roditeljima ne pada na pamet da biju dete ni oko puberteta, nego okrecu glavu i dalje na stranu sve dok ne pocne da se drogira npr.

Ovaj je zakon dobar jedino za lude siledzije i ni za koga vise.

E sad povezi ova dva posta jer mi izgleda da nemaju blage veze jedan sa drugim.
Kojim delom u svom postu opovrgavas "ono netacno" iz mog posta?
 
Hej, hej, pa nismo u skoli pa da ti odgovaram kao djak. Mislim da sam bila dovoljno jasna,. procitaj opet pazljivo.

Ovo je diskusija. Kad me citiras, napises da nesto nije tacno, a onda parafraziras deo mog posta i nista drugo ne kazes, onda ovo sto ti trazim nije odgovor na moje pitanje, nego pojasnjavanje tvoje sopstvene formulacije. Ali dobro, kako hoces...
 
Ovo je diskusija. Kad me citiras, napises da nesto nije tacno, a onda parafraziras deo mog posta i nista drugo ne kazes, onda ovo sto ti trazim nije odgovor na moje pitanje, nego pojasnjavanje tvoje sopstvene formulacije. Ali dobro, kako hoces...i veci igraci su od mene bezali. z:mrgreen:

Ajde opet.

Tikazes da ce biti pogodjeni tihi, ali neodgovorni roditelji maltene, a ja kazem da to niej tacno, jer oni i ne biju decu (kako ce onda biti pogodjeni ovim zakonom?), nego samo roditelji - siledzije.

I ne bezim, nego me mrzi da odgovaram na ociglednu stvar. Ali mozda za tebe nije ocigledna i eto objasnjenja, dala sam ti.

Pa bolje je nego ovde svakako... I mi isto imamo sodome i gomore u tom pogledu.. ne boj se..

Imamo razvode ipak vise nego Sodome i Gomore.
 
Ajde opet.

Tikazes da ce biti pogodjeni tihi, ali neodgovorni roditelji maltene, a ja kazem da to niej tacno, jer oni i ne biju decu (kako ce onda biti pogodjeni ovim zakonom?), nego samo roditelji - siledzije.

I ne bezim, nego me mrzi da odgovaram na ociglednu stvar. Ali mozda za tebe nije ocigledna i eto objasnjenja, dala sam ti.

Promasila si poentu problema. Siledzije su podlegale kaznjavanju po bilo kom od prethodnih oblika zakona. Zackoljica u ovom novom zakonu je upravo u makazama u koje necijom zluradoscu mogu upasti i roditelji koji nisu siledzije.
 
Izmene Zakona o porodici predviđaju da država može da zabrani nasilnom roditelju da priđe detetu, da on može da bude izbačen iz kuće, pa čak i da mu se dete oduzme ako ne obavlja svoju ulogu

Roditelji koji fizički kažnjavaju svoju decu uskoro bi mogli i da ostanu bez njih! Izmene Zakona o porodici predviđaju da država može da zabrani nasilnom roditelju da priđe detetu, da on može da bude izbačen iz kuće, pa čak i da mu se dete oduzme ako svoju ulogu ne obavlja na pravi način. Tako će i Srbija od ove godine primeniti mere koje važe u mnogim zemljama sveta, kao što su, recimo, Kanada ili Novi Zeland.

____________________________________________________________

Ovo je deo teksta iz novog zakona o porodici, mislim šta reći:
Kako je lepo biti dete, a kako će od usvajanja zakona još teže BITI i preBiti dete.

Sudim apropo ovog zakona, da 70 % srpske dece od 15- 35 godina više maltretira i tuče svoje roditelje, no obrnuto. Tako je u Srbiji, za druge zemlje ne znam.

Ako se usvoji ovaj zakon, deca će po zakonu moći da rade svašta, a da im ne možeš ništa. Biće zanimljivo svakako, kad gro roditelja bude više kontaktirao policijsku stanicu, no SOS telefon.
.

Паз' молим те! А како другачије да васпитавају дете?Закон је добар,у случају да су родитељи пијани,дрогирани или да сваки дан туку децу БЕЗ РАЗЛОГА,али за остало не ваља ништа.
 
Ауууууууууу,паде ми на памет једна покварена мисао..................Зовем сос и кажем да тадић туче своје дете :lol:
Када мало боље размислим,мисао баш и није покварена :p

Јес и онда ће опет морати прекршајнио да га гоне, па нема ни он толико пара да плаћа све те казне, имај мало душе!
 
...znas sta kada dodjes do policijske prijave tada je dragi moj vec odavno kasno....kasno za bilo sta
..tada ga batine popraviti nece...

Драга моја,
Дрво се савија или исправља само док је младо ...

Биће да си премлада,
ниси рађала,
чувала,
у обданиште,
школу водила,
на родитељске ишла,
пред пријемне стрепела ....
 
Šipka i šiba su odraz primitivizma.Priznajem jedino šamar.Nisam za ubijanje Boga u detetu.Sigurno to rade i u životinjskom svetu,samo što to nisam nikad videla.

Или јеси - или ниси ???

Зашто пишете о нечему о чему појма немате (бар са позиције родитеља)
 
i ti si iz ovog mog posta zaključio da sam ja za šamaranje dece :udriglavu::udriglavu::udriglavu:

Pa napisala si dozvoljeo je tuci ali kao samar dnevno.Sta je to neka dozvoljena dnevna doza?Shvatio sam kako si napisala,a to je da tebi lupitisamar normalno.Shvati jednu stvar deca, se ne samaraju,to je me iritiralo kod tebe.Prosipas se nekakvim evrospkim vrednostima, ali si u stanju da lupis samar onako opusteno.
Nista gore nego kada se opanak popapuci.
 
Poslednja izmena:

Back
Top