zagrobni život

Аха, значи када ујка Сем каже да су то фанатици, онда нема више поговора...
Добро, ви верујте у то, ја верујем у нешто друго. Лепо вама, лепо мени.

totoalno nevezano za sema.

bitno je sto su se nasli neki zagorelici koji su na brzaka hteli da dodju do sexa i devica...
 
Uh, hvala ti. Na trenutak sam se zabrinula.

Inace, prica ti je nalik horor filmu.Izvini,ali scena sa ljudima koji ustaju iz grobova ne deluje bas prijatno.
Gde ce stati svi ti mrtvaci? uzmimo u obzir da se ipak nakupilo ihaha mrtvih ljudi do sada.

Bilo mi je zadovoljstvo Nina! Inače scena koju si opisala jeste užasna. Mrtvaci kako ustaju iz groba je tema horor filmova dok je naš Stvoritelj otac pun ljubavi i mrtvaci koji budu vraćeni u život imaće isti izgled, memoriju i mentalne sposobnosti kao i kad su zaspali smrtnim snom samo što će imati novostvoreno telo.

Inače nauka kaže da na zemlji može da živi oko 40 milijardi ljudi. Do sada je na zemlji živelo oko 15 milijardi i sa 7 trenutnih milijardi to bi bilo oko 22 milijarde. Znači ima mesta za još 18 milijardi ljudi.
 
Bilo mi je zadovoljstvo Nina! Inače scena koju si opisala jeste užasna. Mrtvaci kako ustaju iz groba je tema horor filmova dok je naš Stvoritelj otac pun ljubavi i mrtvaci koji budu vraćeni u život imaće isti izgled, memoriju i mentalne sposobnosti kao i kad su zaspali smrtnim snom samo što će imati novostvoreno telo.Inače nauka kaže da na zemlji može da živi oko 40 milijardi ljudi. Do sada je na zemlji živelo oko 15 milijardi i sa 7 trenutnih milijardi to bi bilo oko 22 milijarde. Znači ima mesta za još 18 milijardi ljudi.

Ova ti je dobra.
Znači oni bez ruka i noga ,bez oka će vječno biti takvi.
Super stvar.

Imati će isti izgled ali novo tjelo.
ahahhahha
No 1....................
 
.... imaće isti izgled, memoriju i mentalne sposobnosti kao i kad su zaspali smrtnim snom samo što će imati novostvoreno telo.
Oće ova Roksi nakon vasksnuća dobiti nove zube? :per:

32240d1229021853-i-know-beauty-eye-beholder-but-ugly-girl.jpg
 
Bilo mi je zadovoljstvo Nina! Inače scena koju si opisala jeste užasna. Mrtvaci kako ustaju iz groba je tema horor filmova dok je naš Stvoritelj otac pun ljubavi i mrtvaci koji budu vraćeni u život imaće isti izgled, memoriju i mentalne sposobnosti kao i kad su zaspali smrtnim snom samo što će imati novostvoreno telo.

Inače nauka kaže da na zemlji može da živi oko 40 milijardi ljudi. Do sada je na zemlji živelo oko 15 milijardi i sa 7 trenutnih milijardi to bi bilo oko 22 milijarde. Znači ima mesta za još 18 milijardi ljudi.

Ti si se bas raspitao o svemu.

Prosto ti dodje da umres dok si jos mlad, da kad se povampiris budes lep do beskonacnosti.
Zamislim nesrecu, zivis 100 godina i celu vecnost provedes izgledajuci tako, kao baba.
A hocemo li moci da biramo kako zelimo da izgledamo, iz kog zivotnog doba?
Da je taj bog tako super bog kao sto tvrdi, on bi nam dopustio da izaberemo. :aha:
 
Vera je odnela ogroman broj zivota, samo shto ne zelish to sebi da priznash.

Pricali smo o OVDE i SADA, ne o srednjem veku i Al Kaidi! Ovo je namerno podmetanje.

"onaj ko moze da te natera da verujesh u besmislice, moze te naterati da uchinish zverstva."

E, bas ti hvala na upozorenju! Ali, pricuvaj se, za svaki slucaj :mrgreen:! Od takvih,ko sto sam ja, stvarno preti velika opasnost!
 
Poslednja izmena:
Bilo mi je zadovoljstvo Nina! Inače scena koju si opisala jeste užasna. Mrtvaci kako ustaju iz groba je tema horor filmova dok je naš Stvoritelj otac pun ljubavi i mrtvaci koji budu vraćeni u život imaće isti izgled, memoriju i mentalne sposobnosti kao i kad su zaspali smrtnim snom samo što će imati novostvoreno telo.

Inače nauka kaže da na zemlji može da živi oko 40 milijardi ljudi. Do sada je na zemlji živelo oko 15 milijardi i sa 7 trenutnih milijardi to bi bilo oko 22 milijarde. Znači ima mesta za još 18 milijardi ljudi.

Ala će u raju da se krka genetski modifikovana soja. :rotf:
 
Pricali smo o OVDE i SADA, ne o srednjem veku i Al Kaidi! Ovo je namerno podmetanje.
OVDE i SADA se deca indoktriniraju od malih nogu, pare poreskih obveznika idu verskim organizacijama, veronauka je u shkolama, shiri se mrznja prema homoseksualcima, pravda lechenje narkomana lopatama, itd. Primera ima dosta samo ovde u Srbiji, ne moramo ici po svetu.
E, bas ti hvala na upozorenju! Ali, pricuvaj se, za svaki slucaj :mrgreen:! Od takvih,ko sto sam ja, stvarno preti velika opasnost!
To je samo upozorenje kako religija igra na psiholoshku ranjivost ljudi.
Naravno da se ne plashim lichno tebe, ali branish neshto shto ima spektar negativnih strana.
Shto se tiche pozitivnih strana religije, navedi mi bar jednu koju ne bi mogli dobiti sekularnim putem.
 
Ti si se bas raspitao o svemu.

Prosto ti dodje da umres dok si jos mlad, da kad se povampiris budes lep do beskonacnosti.
Zamislim nesrecu, zivis 100 godina i celu vecnost provedes izgledajuci tako, kao baba.
A hocemo li moci da biramo kako zelimo da izgledamo, iz kog zivotnog doba?
Da je taj bog tako super bog kao sto tvrdi, on bi nam dopustio da izaberemo. :aha:

Savršenstvo podrazumeva savršeni fizički izgled i večnu mladost.
 
  • Podržavam
Reactions: O
OVDE i SADA se deca indoktriniraju od malih nogu, pare poreskih obveznika idu verskim organizacijama, veronauka je u shkolama, shiri se mrznja prema homoseksualcima, pravda lechenje narkomana lopatama, itd. Primera ima dosta samo ovde u Srbiji, ne moramo ici po svetu.

To je samo upozorenje kako religija igra na psiholoshku ranjivost ljudi.
Naravno da se ne plashim lichno tebe, ali branish neshto shto ima spektar negativnih strana.
Shto se tiche pozitivnih strana religije, navedi mi bar jednu koju ne bi mogli dobiti sekularnim putem.

Ateizam nema losih strana ? Ateisti ne indoktriniraju decu putem skolskog sistema ? Pare poreskih obveznika ne idu udruzenjima ,recimo pomenutih homoseksualca, od kojih se velika vecina deklarise kao ateisti ? Ateisti ne sire mrznju prema neistomisljinicima?
Ako zelis da nesto promenis na bolje prvo krenes od sebe .
 
Ateizam nema losih strana ? Ateisti ne indoktriniraju decu putem skolskog sistema ? Pare poreskih obveznika ne idu udruzenjima ,recimo pomenutih homoseksualca, od kojih se velika vecina deklarise kao ateisti ? Ateisti ne sire mrznju prema neistomisljinicima?
Ako zelis da nesto promenis na bolje prvo krenes od sebe .
Nemam nameru da odgovaram na trolovanje.
 
OVDE i SADA se deca indoktriniraju od malih nogu, pare poreskih obveznika idu verskim organizacijama, veronauka je u shkolama, shiri se mrznja prema homoseksualcima, pravda lechenje narkomana lopatama, itd. Primera ima dosta samo ovde u Srbiji, ne moramo ici po svetu.

Veronauka nije obavezna. Ali ako je ona kriva sto je droga stigla u skolska dvorista, sto ucenici tuku nastavnike, sto se medjusobno bodu nozevima..itd. onda je svakako treba ukinuti. Mrznju prema homoseksualcima sire ostrasceni pojedinci; ja se s njima super druzim (sa homoseksualcima) a ti previse generalizujes.O kakvoj indoktrinaciji pricas? Jel' ti gledas nekad vesti(na bilo kojoj TV stanici)-nadjen obezglavljen les u parku; ubio devojku pa pucao sebi u glavu; pokusao da kidnapuje devojcicu iz autobusa....Sad zamisli decu (i njihov nacin percepcije) koja to slusaju skoro svakog dana- postane im normalno, ko vremenska prognoza! Kad sam ja bila dete takvih vesti gotovo da i nije bilo.

To je samo upozorenje kako religija igra na psiholoshku ranjivost ljudi.
Naravno da se ne plashim lichno tebe, ali branish neshto shto ima spektar negativnih strana.Shto se tiche pozitivnih strana religije, navedi mi bar jednu koju ne bi mogli dobiti sekularnim putem.

Nisam religiozna (iznenadjen si, jel'da) ali ZNAM vise pozitivnih strana religije koje se ne mogu dobiti sekularnim putem. Kad malo "porastes" kasce ti se samo !
 
Poslednja izmena:
#66-Primat starijeg imam ja (forum-religija potvrdio)...ali to sa primerima, malo jeftino...
Daj neki bolji primer za mlade.
Za nereligiozne je "zagrobni zivot" bas i smisljen...negde mora da se "bega".
 
@acibub
Veronauci nije mesto u shkoli. Mesto joj je u crkvi.
"Strawman" tehniku prodavaj nekome drugom, nemoj meni.
Strawman-motivational.jpg

Ono "nisam religiozna" treba da tumachim "nisam fundamentalisa"? :D Ako je tako, onda onda se razlikujete po tome shto ti verujesh u skracenu verziju Biblije. ;) Svejedno, argumentacija "kad porastesh" ne pali kod mene. :) Aj kad smislish shta je to pozitivno shto daje religija, a da se ne moze dobiti sekularnim putem - javi. Bicesh prva na svetu kojoj je to poshlo za rukom.
 
@acibub
Veronauci nije mesto u shkoli. Mesto joj je u crkvi.
"Strawman" tehniku prodavaj nekome drugom, nemoj meni.
Strawman-motivational.jpg

Ono "nisam religiozna" treba da tumachim "nisam fundamentalisa"? :D Ako je tako, onda onda se razlikujete po tome shto ti verujesh u skracenu verziju Biblije. ;) Svejedno, argumentacija "kad porastesh" ne pali kod mene. :) Aj kad smislish shta je to pozitivno shto daje religija, a da se ne moze dobiti sekularnim putem - javi. Bicesh prva na svetu kojoj je to poshlo za rukom.

Da li mislis, da ako neko nije vernik, nema pravo da brani vernike u odredjenoj situaciji, kad smatra da su nepravedno napadnuti? Samo se o tome radi. Vera (ne religija,napravila sam lapsus) moze da pruzi utehu nesrecnima u situacijama kada to ne moze niko drugi (ni prijatelji, ni psihijatri..).
 
Da li mislis, da ako neko nije vernik, nema pravo da brani vernike u odredjenoj situaciji, kad smatra da su nepravedno napadnuti? Samo se o tome radi. Vera (ne religija,napravila sam lapsus) moze da pruzi utehu nesrecnima u situacijama kada to ne moze niko drugi (ni prijatelji, ni psihijatri..).
Pa branish fundamentaliste...

Opet ti ponavljam, i droga i alkohol chine da se nesrecni ljudi osecaju bolje. Ako hocesh ceo dan da se osecash srecnim, ne vadi iglu iz vene.

Da te pitam, da li ti vishe preferirash istinu ili laz?
Zamisli kako bi bilo kada bi svi lagali samo da bi se bolje osecali...
Vremenska prognoza za sutra: sunchano i toplo, 26 stepeni celzijusa. Osvane sutradan - ono kisha. Prethodne vecheri je lepo zvuchalo i radovala si se narednom danu., ali kako cesh se osecati sutradan? Opet radosno? Nije to nishta, odesh na posao, obecana plata nije stigla, ali stize radosna vest: sutra plata! Nadam se da shvatash poentu... Samo shto u religiji ceo zivot protracish ne znajuci da li te cheka nagrada za ta odricanja. Da li posle smrti mozesh traziti oproshtaj od ljudi koji su patili zbog tvoje religije ako se ispostavi da ne postoji zivot posle smrti? Da li se iko vratio da javi "ima zivota, bog postoji i ta i ta vera je prava"? Poshto niko nije javio, ne vidim razlog zashto bi iko verovao u to, ma koliko primamljivo zvuchalo.
 
Citali ste Alekseja PJESKOVA?

Njegovu Staricu Izergil" i Pricu o Lari?

Gde su starci osudili Laru ...NA ZIVOT VECNI!

Gospodo, nicega strasnijeg za coveka ne bi bilo od vecnog zivota!!
 

Back
Top