zagrobni život

1. да ли си ти икада потврдио да ико, укључујући и ти, има мозак?
2. незнам, да ли је?
3. па ако немаш мозак, онда да.
4. медицина каже и да хомосексуализам није болест, тако да ме боле уво за ту медицину
5. ја нисам видео ни код једне особе. али овде се не ради о мени. да ли си ти? зашто ти мислиш да имаш мозак? значи верујеш да имаш мозак, само зато што си прочитао да сви људи имају мозак? значи верујеш у ствари без икакве провере, само зато што си их прочитао?


није ни постојање твог мозга доказано.
Mashish poentu. Kod svakog choveka kojem je otvorena lobanja je nadjen mozak.
Pokushavash da mi poturish neku verziju dokazivanja negativne tvrdnje, da ljudi nemaju mozak dok se ne otvori lobanja.
Doklegod ne nadjesh primer choveka koji zivi bez mozga, dakle, da mu ne nadjemo mozak kada ga otvorimo, nemash ni osnova da tvrdish da neko "mozda" nema mozak.

Dakle, moje iskustvo i iskustva ljudi za koje znam mi govori da nije nadjen ni jedan chovek koji je ziveo ili zivi bez mozga vec suprotno, da je svaki imao mozak. Zato zakljuchujem da svi mi koji zivimo imamo mozak. Ti bi imao razlog da sumnjash da neka osoba nema mozak tek kada bi ustanovio da je bilo ko ziveo bez mozga.

Shto se tiche utvrdjivanja da li ja imam mozak, spreman sam za skeniranje/snimanje bilo koje vrste pod uslovom da ga ti organizujesh i placash sve troshkove.

Takodje sam spreman da mi na bilo koji nachin dokazesh postojanje dushe i postojanje zivota posle smrti.
Znam da si pomislio na "tehniku ubijanja nevernika", ali bi ti odmah prelozio bolju tehniku koja radi na principu testiranja na sebi - ubi se sam i javi nam da li si u pravu.

P.S.
Jel' se osecash ugrozenim od strane homoseksualaca? :D Ili ne volish medicinu jer tvoj bog ima poremecaj vishestrukih lichnosti? :D
 
Poslednja izmena:
Kod svakog choveka kojem je otvorena lobanja je nadjen mozak.
што само значи да су они имали мозак. то да и сви остали имају мозак је само претпоставка. претпоставка је настала на основу посматрања, па шта? и претпоставка о постојању бога је исто. универзум постоји, мора да га је нешто створило. ја имам слободну вољу, мора да ме је створило биће које има слободну вољу.

Ti bi imao razlog da sumnjash da neka osoba nema mozak tek kada bi ustanovio da je bilo ko ziveo bez mozga.
имам да разлог да сумњам и сада. то што ти тврдиш да ти имаш мозак, као што рекох, је само претпоставка и теорија.

Shto se tiche utvrdjivanja da li ja imam mozak, spreman sam za skeniranje/snimanje bilo koje vrste pod uslovom da ga ti organizujesh i placash sve troshkove.
чак иако се то уради, да ли ти знаш како те машине хункционишу, или прихтаваш слике које излазе из њих за истину здраво за готово, без да сам провериш, само на основу поверења? шта ако немаш мозак, а платиш доктора да потури снимак некога ко има мозак, не можемо бити сигурни у поштење тебе и тог доктора, исто колико и у постојање бога или загробног живота. у све се може сумњати. само што атеисти да бирају да своју сумњу селективно примењују само на ствари које их ограничавају да воде бесмислен живот (без гриже савести).

el' se osecash ugrozenim od strane homoseksualaca?
ни мало. али их даље сматрам поремећеним људима.

Ili ne volish medicinu jer tvoj bog ima poremecaj vishestrukih lichnosti?
претпостављам да је ово алузија на хришћанску причу о богу. само што сам ја деиста/ философски теиста, како год то звали.
 
Poslednja izmena:
што само значи да су они имали мозак. то да и сви остали имају мозак је само претпоставка. претпоставка је настала на основу посматрања, па шта? и претпоставка о постојању бога је исто. универзум постоји, мора да га је нешто створило. ја имам слободну вољу, мора да ме је створило биће које има слободну вољу.
Praktikujesh loshu logiku. Prvo, ti zagovarash hipotezu da neki ljudi nemaju mozak. Nadji jednog koji nema mozak, a zivi, pa cemo te uzeti za ozbiljno. Drugo, univerzum postoji, to svi znamo. Da li je stvoren ili je vechan, ne znamo. Teorija velikog praska je po mnogima najbolje objashnjenje nastanka univerzuma kakvog ga znamo danas. Teorija velikog praska kaze da su vreme i prostor nastali u tom shirenju. Iz prvog zakona termodinamike znamo da se energija ne moze unishtiti ni stvoriti, vec samo moze preci iz jednog oblika u drugi. Dakle, nishta nas en navodi da pomislimo da je bog stvorio univerzum. Da li si ti video stvaranje nekog univerzuma ili imash dokaz za stvaranje nekog univerzuma, te iz iskustva kazesh da su univerzumi proizvod stvaranja?
Dalje, ako kazesh da je bog stvorio univerzum, ko ji stvorio boga?
Ne zaleci se, znam da cesh reci da je bog vechan i da je oduvek postojao. Onda i ja mogu primeniti tvoj princip i reci da je univerzum oduvek postojao i da nije stvoren.
имам да разлог да сумњам и сада. то што ти тврдиш да ти имаш мозак, као што рекох, је само претпоставка и теорија.
Mozesh da sumnjash, ali su ti sumnje neosnovanje.
чак иако се то уради, да ли ти знаш како те машине хункционишу, или прихтаваш слике које излазе из њих за истину здраво за готово, без да сам провериш, само на основу поверења? шта ако немаш мозак, а платиш доктора да потури снимак некога ко има мозак, не можемо бити сигурни у поштење тебе и тог доктора, исто колико и у постојање бога или загробног живота. у све се може сумњати. само што атеисти да бирају да своју сумњу селективно примењују само на ствари које их ограничавају да воде бесмислен живот (без гриже савести).
Ako sumnjash u sve, onda to nije moj problem vec tvoj. Vreme je da posetish psihijatra.
ни мало. али их даље сматрам поремећеним људима.
Poremeceni su koliko ljudi sa razlichitom bojom ochiju.
претпостављам да је ово алузија на хришћанску причу о богу. само што сам ја деиста/ философски теиста, како год то звали.
Srecno do ateizma.:bye:
 
Praktikujesh loshu logiku. Prvo, ti zagovarash hipotezu da neki ljudi nemaju mozak.
не, него ти мене погрешно разумеш. ја уопште не заговарам хипотезу да неки људи немају мозак, него заговарам хипотезу да ти не можеш да знаш, већ само да претпостављаш да ти имаш мозак.

Drugo, univerzum postoji, to svi znamo. Da li je stvoren ili je vechan, ne znamo.
небитно, ја нпр. верујем да је универзум вечан. што је подједнако научна терорија као и теорија да је настао.

Teorija velikog praska kaze da su vreme i prostor nastali u tom shirenju.
ето једне од најглупљих догми, а коју деле атеисти и хришћани. време и простоr су вечне и непроменњиве категорије.

Da li si ti video stvaranje nekog univerzuma ili imash dokaz za stvaranje nekog univerzuma, te iz iskustva kazesh da su univerzumi proizvod stvaranja?
управо, а ви атеисти верујете у велики прасак. акценат на верујете.

Dalje, ako kazesh da je bog stvorio univerzum, ko ji stvorio boga?
бог је вечно биће.

Ne zaleci se, znam da cesh reci da je bog vechan i da je oduvek postojao. Onda i ja mogu primeniti tvoj princip i reci da je univerzum oduvek postojao i da nije stvoren.
браво. :)

Poremeceni su koliko ljudi sa razlichitom bojom ochiju.
не, него колико и зоофили, дендрофили, некрофили, алкохоличари, коцкари, итд.
 
не, него ти мене погрешно разумеш. ја уопште не заговарам хипотезу да неки људи немају мозак, него заговарам хипотезу да ти не можеш да знаш, већ само да претпостављаш да ти имаш мозак.
Zashto bih predpostavljao da nemam mozak? Ponasham se isto kao i ljudi kojima je ustanovljeno da ga imaju. Iz mog iskustva i iskustva ljudi koje poznajem nije poznat sluchaj osobe koja zivi bez mozga. Dakle, insistirash na zanemarivanju iskustva i ponovnom dokazivanju postojanja svih stvari za koje je dokazano da postoje u 100% sluchajeva kada su proveravane.
небитно, ја нпр. верујем да је универзум вечан. што је подједнако научна терорија као и теорија да је настао.
Onda nisi deista, ili ne znash shta znachi biti deista. Ochigledno ne baratash najbolje sa definicijama kao shto ne umesh da razumesh napisano.
ето једне од најглупљих догми, а коју деле атеисти и хришћани. време и простоr су вечне и непроменњиве категорије.
Zar morash na svakom koraku da dokazujesh svoje nepoznavanje fizike?
управо, а ви атеисти верујете у велики прасак. акценат на верујете.
Nisam mislio na ovaj univerzum vec na neki drugi, pa to iskustvo pokushavash da primenish na ovaj univerzum. Shto se tiche same teorije, rekao sam da je do sada najbolje objashnjenje nasanka univerzuma kakav je danas. Ako se ponudi bolje objashnjenje i dokaze se da je tachno, prihvaticu to novo objashnjenje. Ovde nema ni trunke dogme...
бог је вечно биће.
Kako znash?

:klap: Ni sam ne znash shta prichash.
не, него колико и зоофили, дендрофили, некрофили, алкохоличари, коцкари, итд.
Da, pokushaj da izlechish alkoholichara i homoseksualca, da vidish sa kojim cesh imati vishe srece. Ne znash ti ni shta je to homoseksualnost...
 
Zashto bih predpostavljao da nemam mozak?
ма човече, претпостављај ти да имаш мозак, али не можеш да тврдиш то знаш ишта више него што ја знам да бог постоји.

Onda nisi deista, ili ne znash shta znachi biti deista.
рекао сам философски теиста/ деиста, како год ко хоће то да зове.

Zar morash na svakom koraku da dokazujesh svoje nepoznavanje fizike?
да нису можда релативни? x) мани ме тих ваших догми..

Shto se tiche same teorije, rekao sam da je do sada najbolje objashnjenje nasanka univerzuma kakav je danas. Ako se ponudi bolje objashnjenje i dokaze se da je tachno, prihvaticu to novo objashnjenje.
већ је понуђено такво објашњење.

Da, pokushaj da izlechish alkoholichara i homoseksualca, da vidish sa kojim cesh imati vishe srece.
http://www.conservapedia.com/Ex-homosexuals
 
ма човече, претпостављај ти да имаш мозак, али не можеш да тврдиш то знаш ишта више него што ја знам да бог постоји.
Greshish silno sinak. Mozak svakog choveka koji je otvoren ili sniman/skeniran je vidjen u 100% sluchajeva. Tvog boga(ako izuzmemo mitove i sluchajeve na psihijatriji) niko. U krajnjem sluchaju, anekdotni dokaz je mozda dovoljan tebi(mada bi trebalo da se zapitash...) ali svakako nije meni i ostalim ljudima koje pokushavash da ubedish.
To za shta se ti zalazesh prevazilazi svakodnevnu lakovernost, to je u stvari verovanje u bukvalno sve. Ti si sushta suprotnost od skeptika.
Neshto postoji ako se manifestuje. Ni bogovi ni dushe se ne manifestuju. Velikodushno cu ti priznati da ne znamo da li postoje. U obichnom zivotu za njih cemo reci da ne postoje. Ako tvrdish da postoje, ili pokazi dokaz da se manifestuju, ili batali praznu prichu.

P.S.
Smeshna ti online enciklopedija. Jesi je sam pravio?
 
Greshish silno sinak. Mozak svakog choveka koji je otvoren ili sniman/skeniran je vidjen u 100% sluchajeva.
што потврђује да су ти људи имали мозак. на основу чега може само да се претпостави да и остали људи имају мозак, па да га онда и ти имаш. дакле, то је само претпоставка.

Ako tvrdish da postoje, ili pokazi dokaz da se manifestuju, ili batali praznu prichu.
ти можеш да тврдиш да имаш мозак, али пошто не можеш то да докажеш, то је само празна прича.

као што већ поменух, никада није доказано постојање нити једне црне рупе, беле рупе, или црвоточине, па ипак у вашој цркви науке се проповеда да они постоје.
 
Poslednja izmena:
Sa kim se ja zamajavam.
facepalm-1.gif
Narod nece primetiti razliku...
 
Repeticio est mater studiorum kažu učeni ljudi, pa reko' nije na štetu da se podsetimo sledeće definicije:

CINIK je osoba koja nikad ne vidi dobre strane drugog čovjeka, dok loše uvijek primjećuje. Ona je nalik sovi, budna u mraku, slijepa na svjetlu, vreba plen, a svoju lovinu nikada ne smatra plemenitom.“ Ovu se izjavu pripisuje Henryu Wardu Beecheru, američkom svećeniku iz 19. stoljeća. Mnogi će možda pomisliti da ona savršeno opisuje duh suvremenog cinika. No riječ ”cinik“ potječe iz stare Grčke, gdje nije samo označavala osobu koja ima takav stav. Stoljećima se odnosila i na jednu filozofsku školu.

:kpozdrav:
 

Back
Top