Za one koji su protiv evropskog trzista

Kad baba bude imala muda - bice deda!

Naravno da svi u Evropi dobijaju subvre ncije.

One trebaju i srpskom seljaku da bi mogao da proizvodi maksimalno.

Srbija nema para da mu ih da, pa mladi Srbi napustaju sela i odlaze da sluze nemackog seljaka na farni umesto da grade svoju.

Upravo tako. Kad švapski seljak bude svojim snagama ostvario što ostvaruje srpski, onda može da se zove seljakom.

Dotle je državni službenik kog sponzorišu takse i porezi .

............a da je glodar i džimrija, to je 110%
 
E bas zato Srbija treba da bude u Evropi, pa da i srpski seljak nesto dobije.

Ovako dobija nogu ispod ledja da u najboljim godinama ide i cisti govna holandskih krava...

Srbija jeste u Evropi , al nije u SFREU i ne treba da se trudi da bude

- - - - - - - - - -

Prema analizama je kod nas 90% seljaka živelo bolje u sedamdesetim godinama prošlog veka nego danas.

Jes kod vas se uvek živelo doyaya, al ste i onda bili džimrije koji odvojeno plaćaju ceh u kafani.
 
A ti milsis da Srbi zive lose sto su tako naucili pa ne mogu da naviknu na bolje?

A kako naviknu brzo na bolje kada su van Srbije?

Ima u Srbiji nesto stoi ih OMETA.....STA JE TO?

- - - - - - - - - -



To meni nemoj da pricas, ja sam dovoljno dugo bio u Nemckoj i drugim evropskim drzavama, bas u vezi poljoprivrede.

Tamo su seljaci ko u Srbiji popovi: svi voze Audije i Mercedese i BMW....

Sad sto o ni nemaju obicaj da dovode celo selo na svadbu - to je sasvim druga stvar.

a naš seljak ne vozi audija i mečke?
si ti glup ili se praviš? audi, mečka, pasat su sa srpskim seljakom nokat i meso.
aj malo u arilje, ivanjicu, na zlatibor, rumu, krnjiševce, mačvu, šumadiju...da se edukuješ
a to sve pored monstruoznog saplitanja eu i naše vlasti i tvojih komunističkih zlotvora
 
a naš seljak ne vozi audija i mečke?
si ti glup ili se praviš? audi, mečka, pasat su sa srpskim seljakom nokat i meso.
aj malo u arilje, ivanjicu, na zlatibor, rumu, krnjiševce, mačvu, šumadiju...da se edukuješ
a to sve pored monstruoznog saplitanja eu i naše vlasti i tvojih komunističkih zlotvora

Koje su godište ti automobile?

Onako odokativno, ne mora precizno, prosečna starost i da li su kupljeni kao novi?
 
Kad baba bude imala muda - bice deda!

Naravno da svi u Evropi dobijaju subvre ncije.

One trebaju i srpskom seljaku da bi mogao da proizvodi maksimalno.

Srbija nema para da mu ih da, pa mladi Srbi napustaju sela i odlaze da sluze nemackog seljaka na farni umesto da grade svoju.

- - - - - - - - - -



E bas zato Srbija treba da bude u Evropi, pa da i srpski seljak nesto dobije.

Ovako dobija nogu ispod ledja da u najboljim godinama ide i cisti govna holandskih krava...

Ja mislim da je ovo narucena demagogija, ali moze da se zaradi i na posten nacin, a ne botovanjem, lobiranjem i prodavanjem MzaB....

- - - - - - - - - -

Koje su godište ti automobile?

Onako odokativno, ne mora precizno, prosečna starost i da li su kupljeni kao novi?

Najbolje godiste, provereno...
 
Na protiv.

Srpska oligarhija, iza koja je UVEK SPC tezi izolaciji Srbije!

U sto vecoj mogucoj mero od komsija, Evrope i sveta.

Сем што је твоја тврња ноторна глупост и нема никакве везе са стварношћу и здравиим разумом, она је и увредљива лаж што се тиче Српске Православне Цркве.
Твоје је право да не спадаш и верујуће, твоје је право да то своје мишљење износиш јавно, али твоје право нијје да своју опсесивну мржњу манифесујеш на сваком кораку лажима.
 
To je posebna tema, da li ova danasnja crkva sa svojim patronima nije ili jeste izolacionisticka...
Ja mislim da je pogubljena....totalno...pa onda kao kad imas nesigurno deriste, ne moze da ide medju ljude jer ne zna da bude ono sto jeste, nego se savija kako vetar duva...
Ali da crkva jeste cvrsta to bi se vec osetilo....Odmah bi narod pohrlio ka crkvi i kao vernici i kao lideru drustvenog zivota...a to se ne desava.
Najjasniji znak da je crkva totalno popucala u poslusnickoj politici od Slobe na dalje...
Popricaj sa nekim popom neke lokalne crkve, to je jad i beda...osim u novcu, tu nije, ali po stavovima, kao da prica sa novinarima...takav utisak imas...
 
Види ако смо ја и ти у сличним условима, уколико на пример организујеш ти и ја организујем производњу, победиће онај чији производ или услуга буди били квалитетнији и јефтинији, тако да можемо рећи ето победио је бољи.
Уколико си ти у одличним условима имаш савремену опрему, стручњаке, јефтине кредите и субвенције и фаворизује те твоја држава итд.
И са друге стране ја имам застарелу опрему, стручњаци отишли, морам да подмићујем итд, свако такмичење са тобом је осуђено на пропаст.
Моћи ћу да производим једино нешто што твоја супериорна производња не производи, Сјенички сир на пример и још нешто слично.
Или да дође неко па да користи ону предност коју имамо у односу на њих, обесправљену и осиромашену радничку класу па да им плаћа 10 пута мању плату, и да због тога код нас производи.
На пример дођу Кинези код нас зато што им је јефтиније да код нас производе него код њих итд.
 
Нико није против било ког тржишта, ни у лудилу Поготово нико на свету није против европског тржишта. Свако је против регулатива Евроспке Уније. У осталом пола европе је прптив тих регулатива, врло често и на много начина.
 
Види ако смо ја и ти у сличним условима, уколико на пример организујеш ти и ја организујем производњу, победиће онај чији производ или услуга буди били квалитетнији и јефтинији, тако да можемо рећи ето победио је бољи.
Уколико си ти у одличним условима имаш савремену опрему, стручњаке, јефтине кредите и субвенције и фаворизује те твоја држава итд.
И са друге стране ја имам застарелу опрему, стручњаци отишли, морам да подмићујем итд, свако такмичење са тобом је осуђено на пропаст.
Моћи ћу да производим једино нешто што твоја супериорна производња не производи, Сјенички сир на пример и још нешто слично.
Или да дође неко па да користи ону предност коју имамо у односу на њих, обесправљену и осиромашену радничку класу па да им плаћа 10 пута мању плату, и да због тога код нас производи.
На пример дођу Кинези код нас зато што им је јефтиније да код нас производе него код њих итд.

Pa vidi GDP Ruminije i Bugarske, a vidi naš, BiH, Makedonije. Hajde da podjemo od toga da smo pre 10-15 godina bili tu negde.

Evo meni nije jasna ta naša logika... cilj kapitalizma je da se širi, kako: tako što proizvodi i prodaje, šta mu za to treba: tržište, kakvo tržište - ono koje može da kupuje.

Što bi EU imala interes ba mi budemo siromašni i da ne može da nam prodaje svoju robu?

Kad otvoriš STR šta ti je bolje da ljudi imaju ili da nemaju para?

Dokle više taj eksplatatorski mentalitet- to što bi svaki od nas hteo da preko noći zaradi brdo para i to tako što će druge da opljačka na legalan način davno je postalo OUT u svetu.

I da se razumemo ako većina u ovoj državi odluči da EU nije opcija tada se mora okrenuti ka Istoku, sami nećemo opstati ni u kom pogledu.

Dakle ja samo pitam ljude ako nećete EU šta realno hoćete?

Ako mislite da možemo ovako još dugo- ne možemo i sada nas kao bednog rodjaka šutaju jedni drugima, uzmi ti, ne uzmi ti...a za par decenija ako ne dodjemo u pamet uhvatiće i jedni i drugi pa nas razjuriti jer realno tako glup narod ne zaslužuje relativno plodnu i bogatu zemlju koju su zauzeli, a koju ne koriste, već samo zagadjuju.
 
Pa vidi GDP Ruminije i Bugarske, a vidi naš, BiH, Makedonije. Hajde da podjemo od toga da smo pre 10-15 godina bili tu negde.

Evo meni nije jasna ta naša logika... cilj kapitalizma je da se širi, kako: tako što proizvodi i prodaje, šta mu za to treba: tržište, kakvo tržište - ono koje može da kupuje.

Što bi EU imala interes ba mi budemo siromašni i da ne može da nam prodaje svoju robu?

Kad otvoriš STR šta ti je bolje da ljudi imaju ili da nemaju para?

Dokle više taj eksplatatorski mentalitet- to što bi svaki od nas hteo da preko noći zaradi brdo para i to tako što će druge da opljačka na legalan način davno je postalo OUT u svetu.

I da se razumemo ako većina u ovoj državi odluči da EU nije opcija tada se mora okrenuti ka Istoku, sami nećemo opstati ni u kom pogledu.

Dakle ja samo pitam ljude ako nećete EU šta realno hoćete?

Ako mislite da možemo ovako još dugo- ne možemo i sada nas kao bednog rodjaka šutaju jedni drugima, uzmi ti, ne uzmi ti...a za par decenija ako ne dodjemo u pamet uhvatiće i jedni i drugi pa nas razjuriti jer realno tako glup narod ne zaslužuje relativno plodnu i bogatu zemlju koju su zauzeli, a koju ne koriste, već samo zagadjuju.

Moramo.

I moramo da tražimo odštete za sve pretrpljeno.

Pre svega moramo da shvatimo da postoji plan po kom je zabranjen svaki ekonomski rast za ove prostore od strane istih tih koji su napravili SFREU
 
Нико није против било ког тржишта, ни у лудилу Поготово нико на свету није против европског тржишта. Свако је против регулатива Евроспке Уније. У осталом пола европе је прптив тих регулатива, врло често и на много начина.

A šta je loše u tim regulativama?
EU ima kupovnu moć i ima pravo da odlučuje kojeg kvaliteta se može prodavati roba na njenom tržištu.

Treba da bud ekao kod nas... bez ikakvih standarda... samo uvaljuj. Poprskaj jabuke večeras pa ih sutra oberi i napravi kašicu za bebe?

Nakljukaj pile na 4 kilograma? Nema veze neko će to da kupi i pojede, mi i onako imamo "osiromašeni uranijum" da se vadimo.

- - - - - - - - - -

Moramo.

I moramo da tražimo odštete za sve pretrpljeno.

Pre svega moramo da shvatimo da postoji plan po kom je zabranjen svaki ekonomski rast za ove prostore od strane istih tih koji su napravili SFREU

Izvini, ali meni ovo što si napisao nekako baš nadrealno...

Kao neko nama brani da mi idemo napred, to si mislio napisati?

Pa što nam ne proradi čuveni srpski inat, pa u inat ti zlim evropljanima napravimo bogatu državu?
 
A šta je loše u tim regulativama?
EU ima kupovnu moć i ima pravo da odlučuje kojeg kvaliteta se može prodavati roba na njenom tržištu.

Treba da bud ekao kod nas... bez ikakvih standarda... samo uvaljuj. Poprskaj jabuke večeras pa ih sutra oberi i napravi kašicu za bebe?

Nakljukaj pile na 4 kilograma? Nema veze neko će to da kupi i pojede, mi i onako imamo "osiromašeni uranijum" da se vadimo.

Upravo tako.

Srbi bi uvek da zive bez ikakvih pravila, kao da je to nesto strasno.

Zato u Srbiji nemaju uspeha....Ali kada izadju u svet i pocnu da se ponasaju po pravilima, spadaju medju najbolje radnike na planeti.
 
Pa vidi GDP Ruminije i Bugarske, a vidi naš, BiH, Makedonije. Hajde da podjemo od toga da smo pre 10-15 godina bili tu negde.

Evo meni nije jasna ta naša logika... cilj kapitalizma je da se širi, kako: tako što proizvodi i prodaje, šta mu za to treba: tržište, kakvo tržište - ono koje može da kupuje.

Što bi EU imala interes ba mi budemo siromašni i da ne može da nam prodaje svoju robu?

Kad otvoriš STR šta ti je bolje da ljudi imaju ili da nemaju para?

Dokle više taj eksplatatorski mentalitet- to što bi svaki od nas hteo da preko noći zaradi brdo para i to tako što će druge da opljačka na legalan način davno je postalo OUT u svetu.

I da se razumemo ako većina u ovoj državi odluči da EU nije opcija tada se mora okrenuti ka Istoku, sami nećemo opstati ni u kom pogledu.

Dakle ja samo pitam ljude ako nećete EU šta realno hoćete?

Ako mislite da možemo ovako još dugo- ne možemo i sada nas kao bednog rodjaka šutaju jedni drugima, uzmi ti, ne uzmi ti...a za par decenija ako ne dodjemo u pamet uhvatiće i jedni i drugi pa nas razjuriti jer realno tako glup narod ne zaslužuje relativno plodnu i bogatu zemlju koju su zauzeli, a koju ne koriste, već samo zagadjuju.

Bili ne-bili u EU, svešće nas u geopolitički plan kako im odgovara.

Tržište je "mit o progresu" !

Kapitalizam se raspada kada se posumnja da tržište nije više tržište, već se namešta i frizira geoekonomijom !

Kada padne u poverenje u tržište, rad i inventivnost tada preduzetnici prestaju da investiraju i da budu kreativni, preduzetni. Kada preduzetnici samo odrađuju kao njegovi zaposleni, tada nema "mita o progresu" . Tu je kraj kapitalizma

- - - - - - - - - -

Krug mitologije o kapitalizmu se zatvara
 
Bili ne-bili u EU, svešće nas u geopolitički plan kako im odgovara.

Tržište je "mit o progresu" !

Kapitalizam se raspada kada se posumnja da tržište nije više tržište, već se namešta i frizira geoekonomijom !

Kada padne u poverenje u tržište, rad i inventivnost tada preduzetnici prestaju da investiraju i da budu kreativni, preduzetni. Kada preduzetnici samo odrađuju kao njegovi zaposleni, tada nema "mita o progresu" . Tu je kraj kapitalizma

Gde se raspao kapitalizam?
 
A šta je loše u tim regulativama?
EU ima kupovnu moć i ima pravo da odlučuje kojeg kvaliteta se može prodavati roba na njenom tržištu.

Treba da bud ekao kod nas... bez ikakvih standarda... samo uvaljuj. Poprskaj jabuke večeras pa ih sutra oberi i napravi kašicu za bebe?

Nakljukaj pile na 4 kilograma? Nema veze neko će to da kupi i pojede, mi i onako imamo "osiromašeni uranijum" da se vadimo.

- - - - - - - - - -



Izvini, ali meni ovo što si napisao nekako baš nadrealno...

Kao neko nama brani da mi idemo napred, to si mislio napisati?

Pa što nam ne proradi čuveni srpski inat, pa u inat ti zlim evropljanima napravimo bogatu državu?

Ne da nam brani nego nas ubija doslovno.

Treba prekinuti sve sporazume sa EU do momenta kad nas prime u punopravno članstvo, nadam se nikad.
 

Back
Top