Za Nas... ~ krejzi badiz ~

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ electra: shta sam ja kriv shto sam u vrbasu?... evo ti onaj kontejner (shinobus) ide direkt sombor-vrbas, pa sedni dodji da ti pokazhem takva znamenja i takve stvari kao shto je kafana "stara bosna" sa sve kariranim stolnjacima i plochicama ispod kojih se uvukao miris rakije.... a i ti shto si se rodila u toj provinciji mogla si recji mami da te rodi u srcu vojvodine, u vrbasu, nekada titovom, danas propalom. ;p

chek' to je on meni pisao.... da da ... secjam se.... kao ja sam iz selendre i trkam se traktorima.
da.
to su bila vremena.
mislim teme.....
treba napraviti jedno kolektivno podsecjanje shta je nekad ovde bilo, da vidi ova mala banda bandoglava....

looditza:
volim ja ali netju da se udajem josh :p ;)
nemam ja nishta protiv vanbrachnih zajednica....
 
Keeper:
@ electra: shta sam ja kriv shto sam u vrbasu?... evo ti onaj kontejner (shinobus) ide direkt sombor-vrbas, pa sedni dodji da ti pokazhem takva znamenja i takve stvari kao shto je kafana "stara bosna" sa sve kariranim stolnjacima i plochicama ispod kojih se uvukao miris rakije....
cjemo se dogovorimo... :)
Keeper:
a i ti shto si se rodila u toj provinciji mogla si recji mami da te rodi u srcu vojvodine, u vrbasu, nekada titovom, danas propalom. ;p
Nisam rodjena u SO :p
Keeper:
chek' to je on meni pisao.... da da ... secjam se.... kao ja sam iz selendre i trkam se traktorima.
jeste, ali nisi se ti trkao... chek...
BleakWinterFullMoon:
The very secret diary of Keeper

Day 1: Tomorrow is a very big day for me.It's my first time to watch tractor race in my whole life.The village I come from has a custom...boys under 18 years old are not allowed to watch tractor races.Now when I'm finally older I can watch it.
I have a problem...my grandpa is not satisfied the way I work at "njiva".He says that ravens are destroying our agrocultures.We must fight the ravens...it will be very hard 'couse we can't afford a propper "strashilo"...

Day 2: I've just returned from race,it was awsome!My neighbour Zivorad has won the race with his IMT-539tdi machine.Later that evening we had roasted ox for dinner.I especially enjoyed eating his genitals.
I still don't have a solution for problem with ravens.Gotta think somethin' fast...or else,my granpa will hang me for my genitals.

Day 3: I met girl named Courtney.Boy ,she is so ugly!Our village girls may have owfull smell,but this chick (If I may call her like that) is something special.Imidiatley I've offered her to work on the njiva and chase the ravens.She accepted.Boy ,you should have seen that!Evil ravens have disappeared same moment she stepped on njiva.Later that day I gave her some klot beans to eat.She was happy,but she's still ugly...

Day 4: I've sold problem with ravens for permanent.Courtney accepted to work as 'strashilo'.
Grandpa had a heartache when he saw her.He thought that she was Death itself,and the moment was come.He's barely alive now.
Oh well...at least our agrocultures are safe now...
:lol:
Keeper:
da.
to su bila vremena.
mislim teme.....
treba napraviti jedno kolektivno podsecjanje shta je nekad ovde bilo, da vidi ova mala banda bandoglava....
Da... Shta mislish, da podignemo tu temu? Ili bilo koju...?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top