Za hleba nema a četvoro dece ima?

Meliot

Elita
Poruka
17.115
Sad bila jedna žena da traži neke pare da joj da majka hleba da kupi sa unučetom. I zaista nije problem, dala joj je majka neki dinar, ali znam da njen sin ima četvoro dece. Pa nemaš bukvalno za hleba a štancuješ decu. Ne mogu da razumem ljude zaista ponekad. Prvo prave decu a uopšte ne razmišljaju od čega će ta deca živeti. Prvo skoči pa reci hop a društvo je dužno meni i svoj mojoj deci sve da obezbedi. Ljudi zaista misle da su mnogo pametni.
 
Hajde to oko broja dece, sad dobijaju za svako dete neku sumu....
Plus deciji dodatak...
Nego i kad dobiju novac, vidis cesto neobradjenu bastu u blizini kuce, neoprano sudje i deca kupuju neku tortu sladoled i slicno..

Ne mozes to tumaciti logikom preduzetnika ili srednjoskolca..
Isto kao sto logika onog posle rata nije citava, tako i logika ovakvih porodica nije citava u smislu da oni shvataju tu nesto da nije u redu...
 
Sad bila jedna žena da traži neke pare da joj da majka hleba da kupi sa unučetom. I zaista nije problem, dala joj je majka neki dinar, ali znam da njen sin ima četvoro dece. Pa nemaš bukvalno za hleba a štancuješ decu. Ne mogu da razumem ljude zaista ponekad. Prvo prave decu a uopšte ne razmišljaju od čega će ta deca živeti. Prvo skoči pa reci hop a društvo je dužno meni i svoj mojoj deci sve da obezbedi. Ljudi zaista misle da su mnogo pametni.
Hoce da se uvale dzavi ne grbaci.
 
Hajde to oko broja dece, sad dobijaju za svako dete neku sumu....
Plus deciji dodatak...
Nego i kad dobiju novac, vidis cesto neobradjenu bastu u blizini kuce, neoprano sudje i deca kupuju neku tortu sladoled i slicno..

Ne mozes to tumaciti logikom preduzetnika ili srednjoskolca..
Isto kao sto logika onog posle rata nije citava, tako i logika ovakvih porodica nije citava u smislu da oni shvataju tu nesto da nije u redu...
Да би дечији добили, породица са двоје деце оба родитеља морају да нераде...јер су удесили тако ако бар један ради има око 50.000 пробија цензус. Држава све ради на томе да их што мање добије д.додатак.
 
Deca odrasla u takvoj porodici postaće dobri ljudi, više će poštovati roditelje od neke dece koja su imala i 'ptičijeg mleka'.


Ne valja kada se rađaju deca, ne valja kada parovi ne žele decu.
Ne razumem prethodne pomalo pakosne komentare.
Pa nije loša stvar što ima četvoro dece, već što pravi toliku decu prethodno ne razmišljajući od čega će ta deca da žive. Čist sebičluk.
 
Sad bila jedna žena da traži neke pare da joj da majka hleba da kupi sa unučetom. I zaista nije problem, dala joj je majka neki dinar, ali znam da njen sin ima četvoro dece. Pa nemaš bukvalno za hleba a štancuješ decu. Ne mogu da razumem ljude zaista ponekad. Prvo prave decu a uopšte ne razmišljaju od čega će ta deca živeti. Prvo skoči pa reci hop a društvo je dužno meni i svoj mojoj deci sve da obezbedi. Ljudi zaista misle da su mnogo pametni.
Tako i treba praviti decu a nek kad zaradis za avion sto se nece nikad desiti
 
Deca odrasla u takvoj porodici postaće dobri ljudi, više će poštovati roditelje od neke dece koja su imala i 'ptičijeg mleka'.


Ne valja kada se rađaju deca, ne valja kada parovi ne žele decu.
Ne razumem prethodne pomalo pakosne komentare.
Naravno da nece, ali tebi se to ne moze objasniti..
Radice sta mora, znaci ako moze da se krade po komsiluku krasce, ako treba nasilje bice nasilje.....
Jedino ako naslede talenat za flegmatiku onda ce ako se uplase da beze od krimosa, ali svaceg tu ima...

Po kojoj to logici ce iz grupe gde se seks arci kao lud ili kao prostitucija, da izadje normalno formirana osoba....
Pa ili ce gledati da se uda ako je zensko sto ranije, da pobegne odatle ili ce formirati gang u ova danasnja vremena..

Sredina danas ne vaspitava po principu ako vise radis vise imas...

Eto bas taj primer, ako imas 9 dece i normalno imanje imaces porodicu za koju niko nece da cuje, niti ce biti na TV...ali ako nemaju e onda ce da se nadju ovi oni i onda se krece u proces pomaganja a ne postavljanja na noge...

Cudno je sto ovaj komentar daje zena koja je feminacista, sto ce reci sama ne bi rasirila noge posle 2og deteta tom jadniku koji ne moze da ih finansira pa da visi na grani...
 
Pa nije loša stvar što ima četvoro dece, već što pravi toliku decu prethodno ne razmišljajući od čega će ta deca da žive. Čist sebičluk.
Rekla ti je sve @Duki Lu

A barem imaju život. Ta deca. Barem nisu abortirana.
Sad što ne umeju da se snađu, postoji mnogo razloga za to...

Reče ti @georgejune bolje napraviti decu nego misliti da ćeš imati lagodan život...

Svi smo sebični, u ovom ludom svetu...
 
Rekla ti je sve @Duki Lu

A barem imaju život. Ta deca. Barem nisu abortirana.
Sad što ne umeju da se snađu, postoji mnogo razloga za to...

Reče ti @georgejune bolje napraviti decu nego misliti da ćeš imati lagodan život...

Svi smo sebični, u ovom ludom svetu...
Ali za hleba nemaš a štancuješ decu? Hajde do troje dece mogu nekako da shvatim, ali ti da praviš decu do besvesti i ako sutra ta deca nemaju hleba da jedu šza onda? Kuku lele moja deca hladna? Pa niko neće iz usta svoje dece uzeti da da tvojoj gladnoj deci. O tome se radi.
 
Naravno da nece, ali tebi se to ne moze objasniti..
Radice sta mora, znaci ako moze da se krade po komsiluku krasce, ako treba nasilje bice nasilje.....
Jedino ako naslede talenat za flegmatiku onda ce ako se uplase da beze od krimosa, ali svaceg tu ima...

Svako sudi o drugom polazeći od sebe.
Ne mora da krade, može pošteno da ide u nadnicu.
Cudno je sto ovaj komentar daje zena koja je feminacista, sto ce reci sama ne bi rasirila noge posle 2og deteta tom jadniku koji ne moze da ih finansira pa da visi na grani...
Ti si mi na ignore, ne znam kako mi se otvorio ovaj tvoj tupavi komentar.
Sada ću da ti odgovorim, ne citiraj me, ne dolaze mi obaveštenja ignrisanih članova.

Ti mene nazivaš FEMINACISTOM?
Majmune, šta ti znaš o meni, o mojoj porodici i koliko dece imam?
I od.jebi od mene. O D M A H!!

Ponašaš se kao rijaliti igrač.
Vređanje, nadglašavanje sa što više bespotrebnih i pogrdnih reči.
Odjebi!
 
Ovde niko ne priča o tome, ali za hleba nemaš a decu praviš do besvesti. Ja da sutra gledam da mi deca budu gladna nema šanse. Crko bih od muke.
A sta ako napravis decu pa ostanes bez posla i onda bi se ubio,naravno da ne,pogledaj bre sta se desava u svetu a ti se traumiras oko hleba,znas koliko deca jedu,pa 100g hrane,ti sto prose to im je zvaka da je za decu,zapravo zickaju za pljuge i alkohol,rade za nekog,deca nose koriscenu garderobu,nista im ne treba,a sad kad te tako uvuce potrosacko drustvo da ne mozes bez milion nebuloza ,to im je i cilj da se plasis i nemas decu
 
Ovde niko ne priča o tome, ali za hleba nemaš a decu praviš do besvesti. Ja da sutra gledam da mi deca budu gladna nema šanse. Crko bih od muke.
Ali bi barem imao decu...

A snašao bi se da ih prehraniš, vaspitaš, i obrazuješ uz pomoć drugih...
Ti si osnovni staratelj, kao roditelj toj deci, ali nisi i jedini.
Posebno danas kad su deca više u globalnom selu(nego lokalnoj sredini) kroz multimedijalne sadržaje...
 
Баш сам јуче прочитала један текст сличне теме. Да ли је праведно рађати децу ако ниси спреман да се одговорно односиш према њиховом одгајању.
Не мислим да треба имати богатство да би се стварала породица, али не слажем се ни са штанцовањем деце без икакве контроле у некаквим бедним условима за живот.
Што је најстрашније, често на снимцима таквих породица се види приметна неуредност, немарност према животном простору а неретко су родитељи или бар један очигледни зависници.
Једна многобројна породица сигурно нема могућности за луксуз али има довољно руку у кући да оперу, очисте.. Башту да посаде..

Знам да има породица са доста деце која не траже на тај начин помоћ иако не живњ у озобиљу, јер вредно раде и тако и децу васпитавају.

Имам у близини млад брачни пар сада имају обоје 31 годину и већ 4 мушка детета. Вредни и чисти, задовољни .
 
A sta ako napravis decu pa ostanes bez posla i onda bi se ubio,naravno da ne,pogledaj bre sta se desava u svetu a ti se traumiras oko hleba,znas koliko deca jedu,pa 100g hrane,ti sto prose to im je zvaka da je za decu,zapravo zickaju za pljuge i alkohol,rade za nekog,deca nose koriscenu garderobu,nista im ne treba,a sad kad te tako uvuce potrosacko drustvo da ne mozes bez milion nebuloza ,to im je i cilj da se plasis i nemas decu
Pa ostaneš bez posla, pa nađeš drugi, boriš se. Ali četvoro dece a bukvalno nemaš za hleba zaista ne razumem. Nisi imao za hleba ni kada si ih pravio a nemaš ni sada. I posle dajte ljudi moja deca gladna.
 
Имам у близини млад брачни пар сада имају обоје 31 годину и већ 4 мушка детета. Вредни и чисти, задовољни .
Ima kod mene u zgradi bračni par u 70 kvadrata troje dece i sve to lepo izgleda, nisam protiv toga, čak podržavam sve to. Ništa ekstravagantno ljudi ne žive i zaista im je super. Ali ti da štancuješ decu bez griže savesti da li će im krčati creva, jer i tebi krče takođe, ne razumem stvarno.
 
Pa ostaneš bez posla, pa nađeš drugi, boriš se. Ali četvoro dece a bukvalno nemaš za hleba zaista ne razumem. Nisi imao za hleba ni kada si ih pravio a nemaš ni sada. I posle dajte ljudi moja deca gladna.
Pa ne znas ko je imao posao pa izgubio,sa tom decom ce sve biti u redu kao i s drugom koja zive skromno,bolje ce proci od razmazenih koja sve imaju
A pazi da imas ribu ne bi se ni pitao oces neces
 
Ali za hleba nemaš a štancuješ decu? Hajde do troje dece mogu nekako da shvatim, ali ti da praviš decu do besvesti i ako sutra ta deca nemaju hleba da jedu šza onda? Kuku lele moja deca hladna? Pa niko neće iz usta svoje dece uzeti da da tvojoj gladnoj deci. O tome se radi.
To se lako resava, povede se pitanje da li roditelj moze da izdrzava decu , ne moze, oduzimaju mu se deca, socijalna sluzba to moze za 2 min da resi..

Tu je cudno sto , kad pocne socijalno da im oduzima decu , prestanu da radjaju....
 
To se lako resava, povede se pitanje da li roditelj moze da izdrzava decu , ne moze, oduzimaju mu se deca, socijalna sluzba to moze za 2 min da resi..

Tu je cudno sto , kad pocne socijalno da im oduzima decu , prestanu da radjaju....
Socijalno daje hraniteljskoj porodici 40 000 po detetu ali ne da ni dinar roditeljima koji nemaju sredstva ,znaci kriminal
 

Back
Top