Стицање Српско Држављанство по Члану 23 за Држављани Бивших СФРЈ

Mimikrija29

Početnik
Poruka
1
Јас сам србин из Македонија и желим се стећи са српско државланство. Са распада СФРЈ мој баба,ђеда,отац, мајка, су остали у Македоније, а до сада нико од них ни је имао српско државланство (имали су југословенско, након распада су добили македонско) Како могу ја поднети за српско државланство и како иде процедура.

Хвала вам унапред
 
Јас сам србин из Македонија и желим се стећи са српско државланство. Са распада СФРЈ мој баба,ђеда,отац, мајка, су остали у Македоније, а до сада нико од них ни је имао српско државланство (имали су југословенско, након распада су добили македонско) Како могу ја поднети за српско државланство и како иде процедура.

Хвала вам унапред
a po čemu si ti srbin iz makedonije?
po kojim dokumentima?
 
Јас сам србин из Македонија и желим се стећи са српско државланство. Са распада СФРЈ мој баба,ђеда,отац, мајка, су остали у Македоније, а до сада нико од них ни је имао српско државланство (имали су југословенско, након распада су добили македонско) Како могу ја поднети за српско државланство и како иде процедура.

Хвала вам унапред
добри српски роде,

ја сам рођен у цг, са 10 11 год сам дошао у нови сад ђе ми је рошена мајка (њени су иначе из реп српске са динаре, крајине и бања луке) , отац ми је из цг , и ја сам по распаду сцг практично остао овде без држављанства, те је то решено у року од одмах, за непуних мјесец дана добио сам наравно држављанство.


За Србе нема око тога проблема. Како то добијају наши земљаци из рс, сасвим је логично да то може и сваки србин из околних земаља... како то могу хрвати из херцеговине у хрватској, или из јужне америке, аустралије... тако могу и срби из македоније...
 
добри српски роде,

ја сам рођен у цг, са 10 11 год сам дошао у нови сад ђе ми је рошена мајка (њени су иначе из реп српске са динаре, крајине и бања луке) , отац ми је из цг , и ја сам по распаду сцг практично остао овде без држављанства, те је то решено у року од одмах, за непуних мјесец дана добио сам наравно држављанство.


За Србе нема око тога проблема. Како то добијају наши земљаци из рс, сасвим је логично да то може и сваки србин из околних земаља... како то могу хрвати из херцеговине у хрватској, или из јужне америке, аустралије... тако могу и срби из македоније...
ti si imao majku rođenu u srbiji, znači osnov za sticanje državljanstva
 
ево да знаш како можеш до српског држављанства. можеш на основу етничке припадности!

Zakon o državljanstu Republike Srbije predviđa da državljanstvo mogu steći lica kojima je jedina veza sa Republikom Srbijom etničko poreklo i pripadnost srpskom narodu.​

3. PRIPADNICI SRPSKOG NARODA​

Najpovoljnijiji način za sticanje državljanstva Republike Srbije za sve pripadnike srpskog naroda, odnosno njijove njihove potomke, koji Srbiju doživljavaju kao matičnu državu, jeste sticanje srpskog državljanstva dokzazivaanje etničke veze sa Republikom SRbijom, bez оbaveze da žvite u Srbiji ili da se odreknete drugog državljanstva.
Od ostalih uslova, koji moraju biti ispunjeni, zahteva se punoletstvo podnosioca i pismena izjava da Srbiju smatraju svojom državom.

POSTUPAK ZA PRIJEM U DRŽAVLJANSTVO​

Zahtev za sticanje državljanstva Republike Srbije prijemom, podnosi se Ministarstvu unutrašnjih poslova, preko organa unutrašnjih poslova u mestu prebivališta, odnosno boravišta, stranke ili njegovog ovlašćenog punomoćnika, a može se podneti i preko nadležnog diplomatskog ili konzularnog predstavništva Republike Srbije.




пс

не слушај одрода који те намерно спамује на теми.


наравно да можеш до српског држављанства. јер ти се деда није одрекао иконе као његов рецимо...
 
ti si imao majku rođenu u srbiji, znači osnov za sticanje državljanstva
не лупај глупосги. ено ти па прочитај услове за стицање држављанства србије на основу етничке припадности.

иначе на основу те мајке могу и до босанског држављанства ал ме за то заболе патка као и њу и остале србе из р српске. нама је најбитније српско држављанство.
 
Јас сам србин из Македонија и желим се стећи са српско државланство. Са распада СФРЈ мој баба,ђеда,отац, мајка, су остали у Македоније, а до сада нико од них ни је имао српско државланство (имали су југословенско, након распада су добили македонско) Како могу ја поднети за српско државланство и како иде процедура.

Хвала вам унапред
koji ce ti .I. srspko drzavljanstvo?! podjednako je bezvredno kao i makedonsko koje vec imas...
gledaj ti bolje da uzmes bugarsko drzavljansvo i tako ste vi Makedonci dobrim delom ustvari Bugari! :mrgreen:
da uzmes bugarski pasos i bog da te vidi, da palis odatle... mani se ti srpskog drzavljanstva! ;)
 
koji ce ti .I. srspko drzavljanstvo?! podjednako je bezvredno kao i makedonsko koje vec imas...
gledaj ti bolje da uzmes bugarsko drzavljansvo i tako ste vi Makedonci dobrim delom ustvari Bugari! :mrgreen:
da uzmes bugarski pasos i bog da te vidi, da palis odatle... mani se ti srpskog drzavljanstva! ;)
не разумеш ти то

нечији деда није сакрио икону на тавану. и српско држављанство му значи ко око у глави.
 
не лупај глупосги. ено ти па прочитај услове за стицање држављанства србије на основу етничке припадности.

иначе на основу те мајке могу и до босанског држављанства ал ме за то заболе патка као и њу и остале србе из р српске. нама је најбитније српско држављанство.
i tu etničku pripadnost mora nekim dokumentima potkrepiti, inače bi Abu Zabi bin Nkonje mogo postati srbin ako izjavi da se tako etnički osrća
 

Back
Top