YUGO - Zastava

Stvarno jugo GT, sta je to? Znam samo da je postojao u ponudi jugo Sparco(ne znam koji motor je isao u njega, ali imao je nesto od enterijera SPARCO) 1999. koji je vecinom (ili skroz) unisten od strane NATO agresora. Da nije, mozda bi i pomutio slavu Ferariju na primer :)
 
DJ Vasa:
Razmišljam o kupovini novog Yuga Florida i hteo sam da pitam diskutante o osobinama ovog automobila. Nameravam da uzmem In 1.3 CW (karburator verzija), ali sam o ovom automobilu čuo oprečne podatke. Neki mi kažu da floride umeju da "pate" od lošeg karburatora/injectiona i da im je elektronika za komandnu tablu veoma loša, tako da tabla ume da zasvetli kao Las Vegas i da kilometar sat ume da podivlja. Pošto sam čuo da to zavisi i od serije, zamolio bih diskutante da prenesu svoja iskustva.
Pre bih uzeo Marutija 4400+20% poreza nego Jugo Floridu! Bar bih imao siguran kišobran! 8)
 
Kad_LupimLupim:
Raspao bi se sa 100 konja, Yugu je i 70 puna kapa!!!
Ma dajte bre ljudi kakav Yugo, poslednji auto na svetu...
Zaboravio si da su Jugići u hobi klasi sa motorima 1600 imali i po 140- 150 KS! Milun Vesnić je svoju poslednju titulu osvojio baš u takvom automobilu (nije se raspao)! :wink:
 
Da, al' ti Yugici su i u dobroj meri preradjeni za takvu snagu, dok s'druge starne imam neki utisak da Zastava (ako i ima), jedan takav naplacuje ko da su napravili neznam kakvu azdaju (sto je slucaj i sa obicnim Yugicima, kolko kostaju, a kolko daju...)
 
Zagor BG:
DJ Vasa:
Razmišljam o kupovini novog Yuga Florida i hteo sam da pitam diskutante o osobinama ovog automobila. Nameravam da uzmem In 1.3 CW (karburator verzija), ali sam o ovom automobilu čuo oprečne podatke. Neki mi kažu da floride umeju da "pate" od lošeg karburatora/injectiona i da im je elektronika za komandnu tablu veoma loša, tako da tabla ume da zasvetli kao Las Vegas i da kilometar sat ume da podivlja. Pošto sam čuo da to zavisi i od serije, zamolio bih diskutante da prenesu svoja iskustva.
Pre bih uzeo Marutija 4400+20% poreza nego Jugo Floridu! Bar bih imao siguran kišobran! 8)




Maruti, od 800 kubika?
Ne razumem kako mozes da poredis taj auto sa Floridom. Florida masina za njega, sa motorom od 1.1 kubika, a za 1.6 i da ne govorim!
Pa ne bih razmisljao ni o Matizu, a na Maruti ne smem ni da pomislim...
Inace, motor od 1.6 se i dalje ugradjuje u modele 106 i 206 i svojevremeno u 306.
Florida je prilicno startna 0-100 za 11.5,
a jugo naravno zbog tezine jos startniji.
Motor ima 98 konja...sto je sasvim dovoljno.
Nazalost, izolacija je prilicno losa...
 
U odnosu na obicnog mnogo lepse izgleda. Cak mi se cini da je i napred malo spusten. Verovatno su stavili fabricko sportsko ogibljenje (tj. skratili su prednje opruge za "krug ipo") :wink: :D
A sto se tice marutija Zagore, meni se on stvarno ne svidja i onaj sto sam ja imao prilike da vozim par puta nije se nesto pokazao. A plus koje su cene delova za njega. Po meni, indijsko s**nje. Cak bi pre floridu uzeo nego njega (iako bi se sigurno cesce kvario). Ali ipak florida je cini mi se za 2 klase veci auto od marutija. E sad, imao sam i prilike par puta da vozim i Matiza (koga prijatelj vozi vec 4 godine bez problema- cestih ili velikih kvarova). Cini mi se da on za razliku od marutija ima 900, a ne 800cc2 i plus injection, i moram da priznam da iznenadjujuce dobro ide s'obzirom na kubikazu. Povrh toga, i prilicno je udoban, tih, i konforan za 4oro, iako ne izgleda tako. Zavrsna obrada, dizajn ne mogu da se porede sa marutijem.... Iako kazu da je daewoo los, ispada da nije bas tako....
 
KORAL In 1.6 - GTI
Motor: PEUGEOT 1.6 l
Mehanika:
Menjač: standardni sa produđenim odnosom u 1. st.
Kočnice:
prednji diskovi samoventilirajući
dovod vazduha za hlađenje diskova
pločice povećane efikasnosti
Oslanjanje:
spušteno oslanjanje vozila
korigovana stabilizaciona poluga
Točkovi:
aluminijumski naplatci 5.5 J x 13
gume TIGAR 621, 165/65 R13
Karoserija
Dodatna ojačanja:
ojačanje pregradnog zida
ojačanje gornje poprečne traverze
ojačanje kalifornijskog nosača
ojačanje stuba B
ojačanje nogostupaojačanje u bočnim vratima
sanke
ojačanje šipka za vezu gornjih oslonaca prednjih amortizera
Prednji branik: estetski izmenjen u zoni spojlera sa otvorima za uvod vazduha za hlađenje diskova koč
 
FLORIDA In L - NOVA


Motor: PEUGEOT 1.6 l, sa kompresorom i servo pumpom servo upravljača

Menjač: standardni sa adaptacionom pločom i pomerenim osloncem menjača na karoseriju

Karoserija: ojačana školjka sa dodatnim pojačanji-ma čeonog kostura pregradnog zida, nogostupa i bočnim vratima ojačanim cevima

Oprema:

dvometlični brisač
hidraulični servo upravljač
klima uređaj
električni podizači stakala prednjih vrata
centralno zaključavanje
radio aparat
točkovi 5.5 J x 14
pneumatici MICHELIN 175-60 R14
novi poklopci točkova
mehanizam za podešavanje pojasa sigurnosti na B stubu
kompletno nova instrument tabla sa novim preki-dačima i rotacionim komandama za klimatizaciju
nov točak upravljača sa tri paoka, podesiv po vis.
nova kontakt brava pod volanom
nove obloge stuba A
izmenjene unutrašnje obloge bočnih vrata
svetlo prtljažnog prostora sa autom. uključivanjem
metalik boja
 
Hm, stvarno su ga malo i sredili...Ne znam koliko su predano i kvalitetno to uradili...Sto se motora tice, tu verujem da nece biti vecih problema pri normalnoj eksploataciji...
 
po mom skromnom i možda pristrasnom mišljenju nemoguće je odabrati pravi auto za te novce ...
strpi se još malo i prištedi još neki euro koji ćeš i ovako dati na popravke ...
 
Za te pare mozes i da kupis ok Opel Kadeta (suzu) ali kod njega trebas da prvo pogledas rubove jer su oni najkriticnija tacka na njemu. Isto mozes i da nadjes ok Golfa 1 za te pare. A sto se tice Yuga gledaj samo limariju jer novi motor mozes da uzmes za 150 eura.
 
Za malo vise para od toga, mogao bi da nadjes Kadetta (suzu) u pristojnom stanju. Mislim da ti od 1500 i nisu bas nesto. Ipak, mozda naletis na nekog golfa1.
Limarija na suzi i nije tako losa. Osim rubova (koji ako se kvalitetno zamene, trajace bar 3 godine) i eventualno sajtni, ostatak limarije je odlican.
Nov jugo je "macka u dzaku" a kamoli polovan. Ali ipak sigurno ce te taj jugo za odrzavanje izaci manje nego opel ili golf.
cit."Nikad nemoj da kazes koliko si platio auto kada ga uzmes od vlasnika, nego kada odes sa njim su servis"
 
Gogi 11:
Za te pare mozes i da kupis ok Opel Kadeta (suzu) ali kod njega trebas da prvo pogledas rubove jer su oni najkriticnija tacka na njemu. Isto mozes i da nadjes ok Golfa 1 za te pare. A sto se tice Yuga gledaj samo limariju jer novi motor mozes da uzmes za 150 eura.
Slažem se sa činjenicom da je limarija najskuplji deo svakog automobila a i ponuđene alternative nisu loše iako ne volim baš nemce naročito VW. Opela nikada nisam imao mada su mi rekli da su stari Rekordi filingradski urađeni i od malo ''tvrđeg'' materijala.
 
Cuo sam da Zastava priprema za predstojeci
Sajam Automobila novu Floridu In sa diesel motorom.
Najverovatnije je rec o 1.9 masini iz Peugeota 206.
Da li neko od vas ima vise informacija o tome?
 

Back
Top