Xiaomi Redmi 8 vs Iphone 7

Apple je prica za sebe , oni softversku podrsku naplacuju unapred, kod ovih jeftinih kineza ne mozes ocekivati taj nivo podrske.

Da li Kineski brendovi postuju Google filozofiju 2 godine major a 3 security azuriranja ?!

Apple je brend , kompleksasima je i to bitno ... ima tu niz faktora koji kreiraju cenu i nista nije cudno.

Apple ima katastrofa software, Android ga **** u svakom pogledu Mozes da skines custom ROM kad god pozelis, ceto u roku od par dana nakon sto izadje novi telefon. Mozes da ga opravis kod komsije koji zna kako toster da popravi a neces izgubiti garanciju. Apple filozofija prolazi samo kod ljudi kojima je ispran mozak, imao ga par puta, NIKAD VISE TO DJUBRE. JBT za onaj od pre par godina im najveca najava bila wireless charging, imao sam 3god pre toga LG koji je imao wireless charging....
 
moj iphone 7 napunio 2 godine, radi kao prvog dana
čisto sumnjam da bilo koji telefon sa androidom može da parira tome
inače sam bila zakleti obožavatelj android sistema, govorila da bih najsrećnija bila da počnu da ga prave i za računare
međutim.. istina je da ko pređe na ios, nikada se ne vrati na android
ja kapiram da neću menjati telefon još 2-3 godine, ako ne i duže
kome je bitno da telefon bude pouzdan, onda je iphone uvek bolji izbor od bilo kog telefona sa android sistemom

Moj ( bisi ) S8+ sada ima preko 2godine, dao ga devojci, radi kao i prvog dana a jos njen klinac 24/7 gleda youtube preko njega... Kakav bre iPhone....
 
u kom smislu bolji ekran? lepši prikaz boja? čemu?
Guess what, za iPhone Samsung pravi ekrane :)

bolja autonomija baterije, i don't think so.. ali neka bude i da je tako

Naravno, moj bisvi s8+ je sa custom ROM moga da izdrzi skro 12 sati ekrana. Ni jedan iPhone nije u stanju ni priblizno toliko na ekranu, gledanje youtue, foruma i ostalih sranja...

kamera kakva god da je, to je i dalje telefon i nikada neće biti fotoaparat
Pa da al ako mozes neki momenat da lepo uhavtis bolje da imas bolju kameru....

otvoreniji sistem i kao takav prepun bagova

To ti mislis :)

veći izbor aplikacija? evo juče sam baš instalirala samsung health na svom iphonu, povezala samsung smart watch sa telefonom, problema bez
aj ti na samsungu instaliraj neku aplikaciju predviđenu samo za iphone ili poveži apple watch sa samsungom : ))

Pa to samo govori koliko je iPhone sranje :)
 
Apple ima katastrofa software, Android ga **** u svakom pogledu Mozes da skines custom ROM kad god pozelis, ceto u roku od par dana nakon sto izadje novi telefon. Mozes da ga opravis kod komsije koji zna kako toster da popravi a neces izgubiti garanciju. Apple filozofija prolazi samo kod ljudi kojima je ispran mozak, imao ga par puta, NIKAD VISE TO DJUBRE. JBT za onaj od pre par godina im najveca najava bila wireless charging, imao sam 3god pre toga LG koji je imao wireless charging....
Da oni su majstori da ubede neke na trzistu da su ponudili nesto prvi na svetu a to je zapravo laz.

Zapravo koopiranje se non stop odvija , jedni od drugih kradu ... a lazu kupce!

Ali IOS sekta je ubedljivo najgora.
 
Zamena Touch id - nemoguca.

Zamena baterije otezana , ne znam kako je na novim modelima ali zakljucavaju standardnu bateriju i ne mozes bez njih da stavis drugu :fdlan:

Jabuke su najgore za popravak , pogotovo noviji modeli... tako si jeli govn-a i nekada sa Ipodima ...
 
Mi A3 je android one telefon sto znaci da fura čist android to mu je ujedno i prednost.

Redmi note 8t ima kvalitetniji ekran bolju rezoluciju.
Ali ne savetujem ti telefon sa 3GB Rama.

Redmi 8 je slabiji od ova dva, izbaci ga sa liste.
koliko se kod istog telefona oseti 3 ili 4 GB RAMA-a? Cena zna biti 2-3 hiljade veca, ali da li je taj 1 GB vredan tog novca?
 
koliko se kod istog telefona oseti 3 ili 4 GB RAMA-a? Cena zna biti 2-3 hiljade veca, ali da li je taj 1 GB vredan tog novca?
Kod tih telefona sa skinovanim romovima svaki GB vise znaci.

To mi koji aakamo malo vise telefone znamo ... kada otvoris vise aplikacija pa krene da zatvara jednu po jednu usled nedostatka slobodnog rama.
Ako si nezahtevan korisnik onda ti ne znaci nista ... neki su zadovoljni i sa 2Gb rama. :lol:
 
Kod tih telefona sa skinovanim romovima svaki GB vise znaci.

To mi koji aakamo malo vise telefone znamo ... kada otvoris vise aplikacija pa krene da zatvara jednu po jednu usled nedostatka slobodnog rama.
Ako si nezahtevan korisnik onda ti ne znaci nista ... neki su zadovoljni i sa 2Gb rama. :lol:
http://mobilni-telefoni.co.rs/redmi-8-black.html
http://mobilni-telefoni.co.rs/redmi-8-black-4-64.html
pogledaj ova dva, prvi ima 3GB/32 GB a drugi 4GB/64GB sve ostalo je isto, prvi kosta 15,700 a drugi 19,000
iz tog razloga pitam, da li je to realno tolika razlika? jebemliga ne kontam
 
http://mobilni-telefoni.co.rs/redmi-8-black.html
http://mobilni-telefoni.co.rs/redmi-8-black-4-64.html
pogledaj ova dva, prvi ima 3GB/32 GB a drugi 4GB/64GB sve ostalo je isto, prvi kosta 15,700 a drugi 19,000
iz tog razloga pitam, da li je to realno tolika razlika? jebemliga ne kontam
Pa ima razlike vidis.

Jbg nekome treba tih 64GB interne i 4GB rama ...
Nekome ne i uzima jeftiniji.
Znas valjda sta ti treba i koliko mozes da das.
A o domacim dealer-ima sta reci ...

Obrati paznju na ovo...

Annotation 2020-02-27 202307.jpg


https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_8-price-9800.php
 
Koliko mrznje za Apple hah

Ja zamenio Huawei P20 za Iphone XR, i zadovoljan sam.

Pre svega ekstremno brz telefon u odnosu na P20.

Imam i 6s iz 2015 kojem je jedino baterija otisla, to zamenio za 20 eura i leti kao nov.

Sto se baterije tice, telefon skinuo sa punjaca juce ujutro, nisam ga mnogo njakao posto sam bio na poslu, danas isto nisam previse ali jesam listao par sajtova. Imam jos 25% posle puna dva dana bez punjaca. Izmedju ostalog jedan od glavnih razloga sto sam presao na Iphone je sto me je svaki android izneverio u roku od 2 godine. P20 star godinu dana poceo da mi kaki kako nema memorije, a od 64Gb 15 potroseno. Da ne pricam da poceo da koci iz ciata mira. Ne igram igrice, ne skidam nista narocito, samo YouTube, Netflix, Twitch i jos po neki legalni streaming servis i muziku, iz licne kolekcije, kupljeno.

Jedina boljka mi je to sto su tech sajtovi uveliko prenosili da Apple podrzava Srbiju, ali nisu napisali u prvi mah da se to ne odnosi na prodavnicu. Sto znaci da imam srpski apple nalog ali americku prodavnicu na koju nmg dodati nikakav vid placanja i kupovati muziku i placati Netflix. Srecom mogu preko kompa inace bih ga bacio u reku.

Ali opet to je manji problem, planiram da ga koristim par godina jer imam druge finansijske obaveze sa verenicom i to je glavni motiv kupovine Iphone jer od nekoliko koji su mi dosli u ruku prethosnih godina svi rade kao novi bez boljke i dan danas. Ako ovaj ne potraje kupicu su Nokiu 3310 i au ‘rac.
 
Cao svima.. Nova sam ovde, usla sam iz razloga jer mi treba pomoc oko telefona... Planiram da uzmem Xiaomi redmi note 8pro...da li neko moze da mi kaze kakvi su xiaomi telefoni? Koristim android telefone uglavnom... Mogu da kazem da dam zahtevan korisnik, igram dosta igrica... Bitna mi je kamera, baterija i memorija telefona... Ovaj mi se ucinio kao dobar za to sto meni treba... Pa me zanima i vase misljenje. Hvalaa 😁😁
 
Pa ne znam, ne deluju mi lose, a i vidim da ih svi hvale bas zbog toga sto za manje para dobijes dobar telefon...
Ne znam, moja zena slusa price po njenoj firmi, da sa njima ljudi imaju problema. To da ih svi hvale j ediskutabilno,
zato sto sam na nekom forumu citao da spamuju reklamama i slicno. Ali opet posto je cena povoljna mozes,
da probas pa ako nisi zadovoljna i da prodas, pa kupis neki drugi. Mislim da ta iskustva idu vise kao rulet
nego kao statistika :P
 

Back
Top