XENON SVETLA i sve o njima

Ovo je H4 xenon samo sa oborenim,ova mala sijalica pored je halogena za dugo



A ovo je Bi-xenon,radi na princip elektro magneta i cela sijalica se pomera na dole kada das komandu za dugo svetlo i svetlo se tada prelama u tom limenom kucistu. Nadam se da sam dobro objasnio.

 
Ta svetla su katastrofa za ljude koji voze iz suprotnog pravca

Duga jesu, a kratka ako su dobro nastelovana uopste, ali bas ni malo ne smetaju a vidljivost iz auta je fantasticna. Vozio sam prosle godine X5 jednog mog prijatelja, on ima "pametna" svetla koja sama se pomeraju kako skreces u krivinu. Odusevio sam se ksenonima na njemu, vidljivost narocito po kishi je fantasticna, ne moze da se poredi sa obicnim halogenim. E sad, ako recimo imas auto koji nema ksenone i ubacis ih naknadno a farovi nastelovani po principu "svako svoju politiku vodi" onda je stvarno nocna mora za vozila iz suprotnog smera.
 
a koja bi cena bila za bi-xenon alfu 147?
Kratko je H7 a dugo je odvojeno i ne znam koja je sijalica

Xenon na oborena svetla te izadje 180 eura sa ugradnjom i garancijom.Ako hoces i na dugo svetlo mora jos jedan set da se ugradi,znaci duplo skuplje.

Samo H4 sijalica ima na sebi Bi-xenon,zato sto je sve na jednoj sijalici,a kod tebe posebno oboreno posebno dugo.
 
Ta svetla su katastrofa za ljude koji voze iz suprotnog pravca

Ima istine

Naprimer. Stavis xenone na neki auto starosti 10 godina,a pre toga su stavljeni novi farovi loseg kvaliteta,sto bi rekli Turski,a te farove ne mozes ustelovati kako treba,rasipaju kako se njima prohte--naravno da takvi farovi smetaju drugima.

Ja sam jednom na Golfu 2 stavio te Turske farove placene 400 dinara/komad i nikada vise.
 
najjači su mi oni koji stave za poziciju one drečeće plave sijalice...kao na upaljačima... Ima i ljubičastih. Pri prvim mrakom, čim se smanji vidljivost, ne pale poziciju, nego kratka... Mnogi uopšte ne pale svetla, jer je grad u poslednje vreme lepo osvetljen...donirali norvežani...mislim...katastrofa
 
Ajde da i ovde kazem moje misljenje o RogiS-u i Xenon svetlima koje on ugradjuje:SAVRSENO!!!
Odmah posle ugradnje(subota) putovao sam za Bec gde i zivim i ne mogu opisati kako je put obasjan sa ovim svetlima(bilo je i magle i kise).
Ne reklamisem RogiS-a,ali je decko sa njegovim radnikom(inace objica sa zavrsenom elektrotehnickom skolom) veoma brz i tacan!!

P.S. Decka sam juce prvi put video u zivotu;)
 
Hvala Janko. Bitno je da xenoni obavljaju svoje i da si imao bezbedniju voznju nego sa halogenim sijalicama pogotovo na tako dugom putu.
Kolega i ja se trudimo da sve zavrsimo sto pre,a da bude odradjeno kvalitetno i kako treba.
 
:ok:Dobra tema.
Citam sve ovo i nije mi jasno dokle cemo da budemo 500 godina iza Sveta.
Ksenon kompleti se prodaju za 5 puta nizu cenu bilo gde u Evropi, tako da nabavku mozete izvrsiti preko bilo kog brata, rodjaka, prijatelja ako je u inostranstvu.
Sto se tice montze, istu moze izvrsiti svako ko se malo razume u elektriku.
NE DOZVOLITE DA VAM NIKO ZAMAZUJE OCI !!!

Evo link za kupovinu (ima ih jos dosta) pa ko voli nek izvoli

http://search.ebay.de/NEW-HID-XENON...00kQQsibeleafcatZ28643QQsspagenameZVINSQ3aSIM

A evo i primera ugradnje

http://photofile.name/users/ilya_03/3100918/

http://e30.bmwdiy.info/xenon/index.html

Mislim da sam malo pomogao. Pozdrav !http://forum.krstarica.com/images/smilies/ok.gif
 
Treba to kupiti, doneti, distributirati... Lepo kazes u kini su 40$(~27eur) komplet, ali gde je Kina.
Ali zato u Subotici ima masa njih sto prodaju komplet za 80-90eur...e to vec nije Kina ;)

btw.
Inace ove RogiS-eve su "HD xenon basic system"
 
To vam je kao kada kupujete auto,znaci razlika je izmedju Yuga i BMW,oba imaju tockove i idu zar ne?

E tako je i sa xenonima svi oni sijaju,ali ima razlike u kvalitetu. Ja mogu da nabavim te xenone od 80 eura,ali nisu kvalitetni i nemaju garanciju! Znam o cemu govorim jer sam imao prilike da probam te jeftine xenone na svojim kolima-sranje zivo. Ko hoce neka kupi pa nek je sa srecom!
Ja imam jos jedan xenon sistem iste marke kao sto ugradjujem,ali jos veceg kvaliteta,skuplji---garancija je 3 godine,treba da ih ugradjujem za koji dan u BMW 330XD. Inace ove moje setove sam ugradjivao na Mercedesa S-klasu 2001 god,vadio sam fabricke bele i stavio moje plave-extra! Ko vam od tih firmi sto kupite za 80 eura daje ikakvu garanciju? Manite se corava posla!
 

Back
Top