Vukodlaci i Vampiri

Jbg, zaboravio si bitnu stvar: nikad više ne smeš da zakoračiš u crkvu.
Osim toga, nema klopanja pihtija sa belim lukom.
Nema ni sunčanja.
Jesi li spreman toliko da izgubiš od svog života?
Draga BoracZPŽ, navedene stavke i uslove već ispunjavam.
Da li sam ja vampir?
Borac, kako je to biti vampir? :D
A ja čuo da je sunčanje vampirima neškodljivo. :)
Možda je samo zabranjeno na nekim plažama. ?!
 
Draga BoracZPŽ, navedene stavke i uslove već ispunjavam.
Da li sam ja vampir?
Borac, kako je to biti vampir? :D
A ja čuo da je sunčanje vampirima neškodljivo. :)
Možda je samo zabranjeno na nekim plažama. ?!

Pa, lepo je biti vampir.
Very nice, indeed.
Imaš aristokratsko bledilo, hipnotički pogled i nikad ne bazdiš na beli luk.
Šunjaš se pod plaštom noći u potrazi za žrtvama koje jedva čekaju da postanu žrtve (vidiš po sebi).
A i ljudski vratovi su lepši od kraških.
 
Eh, da sam vampir sada ne bih morao da spavam kako bih ustao na vreme.
Eto još jednog ZA za vampire. Vukodlaci su bzvz. Mnogo treba keša za odeću,
večito je pocepaju u metamorfozi. I možeš da ozebeš go napolju po ovoj hladnoći.
I krivolovaca je noću mnogo..
 
Eh, da sam vampir sada ne bih morao da spavam kako bih ustao na vreme.
Eto još jednog ZA za vampire. Vukodlaci su bzvz. Mnogo treba keša za odeću,
večito je pocepaju u metamorfozi. I možeš da ozebeš go napolju po ovoj hladnoći.
I krivolovaca je noću mnogo..

A i dlakavi su. Nekako džemperasti. Što je mnogo, mnogo je.
Sad mi pade na pamet: može li izdepilisani metroseksualac da postane vukodlak?:roll:
 
Naravno da može, u biti oni to i jesu. :)
Zato se i depiliraju...da bi se infiltrirali u naše savršeno nelikantropično društvo.
Jes, izmislio sam dobru teoriju zavere. Sad' mogu u neku stranku..
Borac, bio mi je honor da te čitam, odoh ja sad', jutro tako brzo stiže,
a sveže krvi na ulicama sve manje.
A i zračenje monitora je loše po sexualni život.
noć
 
Naravno da može, u biti oni to i jesu. :)
Zato se i depiliraju...da bi se infiltrirali u naše savršeno nelikantropično društvo.
Jes, izmislio sam dobru teoriju zavere. Sad' mogu u neku stranku..
Borac, bio mi je honor da te čitam, odoh ja sad', jutro tako brzo stiže,
a sveže krvi na ulicama sve manje.
A i zračenje monitora je loše po sexualni život.
noć

'ku noć.
Pazi se.
Povremeno se osvrni oko sebe, da ne padneš u ruke (tj. zube) muškom vampiru.
 
Pošto je prvi deo teme otišao većim delom na vampire evo za nastavak nešto i o vukodlacima:

Vukodlak (poznat i kao likantrop ili čovek-vuk) je mitološko biće, i predstavlja čoveka koji se u noći punog meseca pretvara u vuka. Veruje se da ima sposobnost brzog zaceljivanja rana i da ga mogu ubiti jedino srebrni meci.
 
Još u šamanizmu, javlja se težnja za stvaranjem duhovne veza između čoveka i različitih životinja. Svi narodi su imali neku životinju za totemsku, za koju su verovali da od nje potiču. Mnogim narodima je vuk bio totemska životinja: Neuri, Srbi, itd.
Grčki pesnik Ovidije, u svojoj knjizi Metamorfoze, zabeležio je legendu o akadskom kralju Likaon koji pravi gozbu u čast Zevsa, ali pripremljenu od ljudskog mesa i zbog toga ga Zevs pretvara u vuka. Po imenu kralja Likaona, i legendi o kralju Likaonu i Zevsu, nastaje i pojam likantropija.

Prema grčkom istoričaru Herodotu, postojao je narod Neuri koji su živeli u blizini Skita (otprilike na teritoriji današnje Poljske) i kojih su se Skiti plašili jer su verovali da su to vukodlaci.
Za Psoglave, rasu ljudi sa glavom psa, se veruje da su bili ljudožderi. Od tog naroda potiče i sveti Kristofer
U nordijskom folkloru još postoje legende o ratnicima Berzerkerima. Pre nego što će otići u bitku, ratnici su se oblačili u medveđe i vučje kože, po čemu su i dobili svoje ime koje na starom nordijskom jeziku upravo to i znači - ljudi koji su obučeni kao medvedi. Kada se ratnik obuče u kožu medveda ili vuka, verovao je da je duh te životinje ulazio u njega i da je postajao ta životinja. Tokom bitke, upadali su u trans tokom kog se nikoga nisu plašili, nisu osećali nikakav bol, dobijali su nadljudsku snagu i nikada se nisu hteli predavati.
Jedan vizantijski car je opisao da si se Berzerkeri u borbi borili kao divlje, neustrašive zveri.
 
U srednjem veku su veštice bile povezane sa vukodlacima i verovalo se da mogu da se pretvore u vukodlaka pomoću magičnih formula ili oblačenjem vučje kože.
U mnogim zemljama se zna za vukodlake: Francuska (loup-garou), Grčka (lycanthropos), Španija (hombre lobo), Bugarska (varkolak), Turska (kurtadam), Češka (vlkodlak), Rusija (vourdalak , oborotenь), Ukrajina (vovkulak(a), vurdalak(a), vovkun, perevertenь), Poljska (wilkołak), Rumunija (vârcolac), Škotska (werewolf, wulver), Engleska (werewolf), Irska (faoladh ili conriocht), Nemačka (Werwolf), Holandija (weerwolf), Danska/Švedska/Norveška (Varulv), Norveška i Island (kveld-ulf,varúlfur), Galicija (lobisón), Portugalija i Brazil (lobisomem), Letonija (vilkolakis i vilkatlakis), Litvanija (vilkatis i vilkacis), Andora (home llop), Mađarska (Vérfarkas and Farkasember), Estonija (libahunt), Finska (ihmissusi and vironsusi), i Italija (lupo mannaro).
 
U srednjem veku su veštice bile povezane sa vukodlacima i verovalo se da mogu da se pretvore u vukodlaka pomoću magičnih formula ili oblačenjem vučje kože.
U mnogim zemljama se zna za vukodlake: Francuska (loup-garou), Grčka (lycanthropos), Španija (hombre lobo), Bugarska (varkolak), Turska (kurtadam), Češka (vlkodlak), Rusija (vourdalak , oborotenь), Ukrajina (vovkulak(a), vurdalak(a), vovkun, perevertenь), Poljska (wilkołak), Rumunija (vârcolac), Škotska (werewolf, wulver), Engleska (werewolf), Irska (faoladh ili conriocht), Nemačka (Werwolf), Holandija (weerwolf), Danska/Švedska/Norveška (Varulv), Norveška i Island (kveld-ulf,varúlfur), Galicija (lobisón), Portugalija i Brazil (lobisomem), Letonija (vilkolakis i vilkatlakis), Litvanija (vilkatis i vilkacis), Andora (home llop), Mađarska (Vérfarkas and Farkasember), Estonija (libahunt), Finska (ihmissusi and vironsusi), i Italija (lupo mannaro).
Kad ovoliko sveta zna za vukodlake, onda nema nikakvog smisla da ih ja ne priznajem, utoliko pre što uh, eh,.......AUUUUUUUUUUUUUUU.
Objasniću ti sutra posle zore.
 
lrg_vampires-1.jpg
 

Back
Top