Vučić za Nobela: Ne sanjam Nobelovu nagradu, ali ...

Ne razumem zašto se ti buniš protiv Vučića?

On je otelotvorenje evropske Srbije, pleni svojom evroatlantskom harizmom i odlučnim koracima vodi Srbiju u društvo evropskih naroda. Još kad se na to doda Biserko-Kandić vokabular tvojoj sreći nema kraja.

Biće da ti ne znaš šta hoćeš u stvari, bar kada je reč o politici.
I sam znaš da je on višedecenijski Šešeljev sekretar, koji je učestvovao u raznim bedastoćama.

Zato, kada kažeš da je Alek oduvek bio protiv Bulevara Ratka Mladića, tada praviš neiskrene izjave.

E pa, upravo to vaše foliranje je razlog zbog koga ne mirišem SNSmradikale.
 
Čitam i ne verujem kakav smo mi Srbi narod. Umesto da se nadamo da će naš premijer dobiti Nobelovu nagradu za mir jer će to Srbiji doneti bolju reklamu i od Svetog Novaka mi Srbi priželjukujemo da ga proglase ludim jer ne možemo da podnesemo eventualni USPEH. Vreme je da mi Srbi prestanemo da gledamo samo svoje persone i da počnemo da se radujemo međunarodno političkim uspesima iako su taj uspeh ili uspehe ostvarili i naši politički protivnici.
 
Čitam i ne verujem kakav smo mi Srbi narod. Umesto da se nadamo da će naš premijer dobiti Nobelovu nagradu za mir jer će to Srbiji doneti bolju reklamu i od Svetog Novaka mi Srbi priželjukujemo da ga proglase ludim jer ne možemo da podnesemo eventualni USPEH. Vreme je da mi Srbi prestanemo da gledamo samo svoje persone i da počnemo da se radujemo međunarodno političkim uspesima iako su taj uspeh ili uspehe ostvarili i naši politički protivnici.

Pa, ne može jedan ispodprosečan čovek, nekadašnji podržavalac genocida Ratka Mladića, da dobije nagradu za Mir.
 
Ova izjava veoma precizno pokazuje kvar u Vučićevim rezonima.

Okvir iz kog proizilazi ova izjava kreće od pretpostavke da su Srbi u očima Zapada krvožedne kavgadžije. E sad, on se vođen tom relaivno tačnom pretpostavkom obraća zapadnom javnom mnjenju kao opamećeni Srbin svestan svih prednosti koje donosi mir i stabilnost.

I u toj postavci leži ključni promašaj.

Kao prvo, Srbi su normalan odnosno nenormalan narod koliko i svi drugi i tu nema mesta za nekakvo ovenčavanje ratnim šampionstvom. Ako se ima u vidu da su svi ratovi koje su vodili Srbi bili odbrambeni onda ta premijerova konstatacija kako smo šampioni ratovanja ne da ne stoji nego je notorna glupost izrečena samo zarad ulizivanja istom javnom mnjenju.

Postavivši stvari tako premijer već sledećom konstatacijom dodatno satanizuje Srbe tvrdeći kako su oni u svom ratničkom zanosu nanosili zlo drugima. Bilo bi lepo od njega da objasni kako da ne naneseš zlo nekom ko dođe i spali i pobije pola Šapca, izbombarduje Kališ i Dorćol sa VRO ili uleti sa punim autobusom do zuba naoružanih specijalaca u Borovo selo ili počne da kolje srpske familije po Zagrebu, puca u svatove u Sarajevu, diže u vazduh patrole po Kosovu, ubija nenaoružane vojnike u Sloveniji...

Ko je tu šampion rata? Ko je kome naneo zlo?

S kojim pravom premijer sa ovako izvrnutom logikom zastupa Srbe pred međunarodnim javnim mnjenjem?

Dok Lavrov optužuje NATO za haos prilikom raspada SFRJ, Vučić nas poliva pepelom kako su to u stvari zakuvali ratoljbni Srbi.

A kakvu je dotični stabilnost doneo Srbiji svi osećamo na svojoj grbači. Srbija se davi u bedi.

Браво и по питању контекста и његовог резоновања. Већ сам се био изнервирао због интервјуа словеначког председника са руском новинарком. Абсолутно ништа није објаснио. Изгледа да се шири амерички појам политичког говорништва са својим површним паралелама, лажним контрастима и илузионистичким затварањем кругова.
Ово је већ за нај гору осуду и одговарајуће последице.
 
Čitam i ne verujem kakav smo mi Srbi narod. Umesto da se nadamo da će naš premijer dobiti Nobelovu nagradu za mir jer će to Srbiji doneti bolju reklamu i od Svetog Novaka mi Srbi priželjukujemo da ga proglase ludim jer ne možemo da podnesemo eventualni USPEH. Vreme je da mi Srbi prestanemo da gledamo samo svoje persone i da počnemo da se radujemo međunarodno političkim uspesima iako su taj uspeh ili uspehe ostvarili i naši politički protivnici.

Veoma nakaradno tumačiš ovu temu. Naš premijer se preporučuje Zapadu kao neko ko deli njegove stavove po pitanju stereotipima o Srbima. Po toj logici Nataša Kandić je još uvek ozbiljniji kandidat.
 
I sam znaš da je on višedecenijski Šešeljev sekretar, koji je učestvovao u raznim bedastoćama.

Zato, kada kažeš da je Alek oduvek bio protiv Bulevara Ratka Mladića, tada praviš neiskrene izjave.

E pa, upravo to vaše foliranje je razlog zbog koga ne mirišem SNSmradikale.

Evropska unija je odlučila da Vučić nikada nije bio iskren po pitanju patriotizma i obožavanja Ratka Mladića te da je bio evroatlantski čovek u Šešeljevim redovima.

Vi, deca petog listopada mislili ste da vas je oslobodio Velja Ilić a da će Dušan Mihajlović, generali Obradović i Perišić i Dragan Veselinov da vas odvedu u Evropu.

Kad ono, ispade da je spavač Vučić zapravo izabrani.

Sad ste vi seljaci a on je evropljanin. :cool:

- - - - - - - - - -

svako ko dodje na vlast u srbiji posle ds rezima, koji je dosao posle nato agresije, i uspe da zaustavi propadanje i devastaciju, zasluzuje nobelovu nagradu.

Jeste! Tako je!

Vučić je uspeo da zaustavi propadanje povećavanjem broja nezaposlenih, konstantnim poskupljenjima osnovnih životnih namirnica i energenata koji inače pojeftinjuju na globalnom tržištu i pritom svim silama pokušava da odvoji Srbiju od njenih jedinih iskrenih prijatelja svojim evroatlantskim entuzijazmom.

Za takav učinak u Srbiji Nobel mu ne gine.
 
Ne, SNS je potpuno nepromenjen i imaju identična uverenja kao 1999.

Lično sam čula Aleka kako je veličao Gadafija u prošlogodišnjoj emisiji.


To znači da su simpatizeri SNS osobe koje ne razumeju pokretne stepenice ni u 2015. godini, iako su one izmišljene 1715.

Zato jedini lek za šabanizam jeste smena režima SNS, lustracija, i šesti oktobar.
 
Ne, SNS je potpuno nepromenjen i imaju identična uverenja kao 1999.

Nije tačno. Toma je preko Ljušića tražio od Srba da kleknu.

To je najočitiji primer usvajanja evroatlantskih vrednosti od strane SNS.

Lično sam čula Aleka kako je veličao Gadafija u prošlogodišnjoj emisiji.

To je bilo pre plebiscita. To se ne računa jer on to nije iskreno mislio samo je hteo antiglobalističke glasove.

To znači da su simpatizeri SNS osobe koje ne razumeju pokretne stepenice ni u 2015. godini, iako su one izmišljene 1715.

Lica na snimku na koje se pozivaš su preletači iz Demokratske stranke.

Zato jedini lek za šabanizam jeste smena režima SNS, lustracija, i šesti oktobar.

Šesti oktobar je počeo nakon plebiscita. Dokaz za to je da će svi koji su decenijama zapošljavani u javnom sektoru preko rodbinsko partijskih veza biti otpušteni i na njihova mesta biće dovedeni podobni SNS aktivisti suštinski odani evroatlanstskim integracijama.

A ne kao ovi seljani iz DSa i LDPa što se svađaju sa Angelom Merkel oko Kosova umesto da predu u njenom prisustvu kao naš premijer.
 
... dobro bi mi došla koja kinta više.

Pesak kroz usi.jpg
 
Poslednja izmena:
Народ постави на власт и свгне са власти , ако жели да ради за Меркелову а не народ , онда ће проћи као Порошенко

Potrošenku ideja nije ni bila da usreći Ukrajince već sebe i one koji su ga postavili tu gde jeste.

To je šablon za banana države.

Kad nanesu dovoljno štete zbrišu u Njujork i postanu hipsteri.
 
Poslednja izmena:
Vucko dobija nobelovu nagradu za humanost, to je oko ove bezanije sa siptarima. Pojavljuje se u nekom kampu prepunom siptara i pocinje licno da ih smesta u napustene kuce po Vojvodini, govoreci kako su oni srpski gradjani sa srpskim dokumentima i da drzava Srbija ne dozvoljava egzodus svog naroda i da ce sve uciniti da im pomogne. Amerikanci pritisnu EU da upumpa malo para i humanitarne pomoci siptarima da bi ovi mogli da prezive i tako oni ostanu tu. Ovo je jedan od mogucih scenaria za sludjene Srbe
 
Tako su glasali i za Slobu i Putina 70% pa su uništili društvo.

Zato mi Pametni moramo sa prezirom gledati svakog simpatizera SNS.

U svemu se slažemo osim u onome "Pametni" ....
Takvih malo kod Vas ima ....
Ne kažem, možda uspe poneki da promakne,
ali retko,
i vrlo brzo utekne ....

:mrgreen:

- - - - - - - - - -

svako ko dodje na vlast u srbiji posle ds rezima, koji je dosao posle nato agresije, i uspe da zaustavi propadanje i devastaciju, zasluzuje nobelovu nagradu.

Ma zaustavlja, kako da ne .....
Otpušta 80 000 zaposlenih
EJ, 80 000 !!!
Poklanja Železaru, Trepču, KiM bre !!!!
Rasprodaje EPS, Telekom, Resavicu, Bor ...
Smanjuje plate, penzije ....

:dash::dash::dash:
 

Back
Top