Vučić uoči glasanja u UN: Crna Gora odigrala "prljavu ulogu" svojim amandmanima

Samoobmana koju si pokupio sa Šolakovizija (od reda filijale CNN za exYU). Berbokovku i bošnjački neoosmanizam isklkučivo zanima bilo kakva “rezolucija” kojom bi se teoretski dokazivala “potreba” za ukidanjem RS i daljim vršenjem pritiska na Srbiju.

Isto kao i ona dalabu B. Tadić sa svojim neustrašivim “priznanjem” dukljanskog Đukanistana, za svoju pokornost je od dotičnog nagrađen neprekidnim uriniranjem po glavi.

Setimo se i kako je Tadić Pokorni hrabro priznao neovisnost Đukanistana.

Ne znam o kakvom neustrašivom priznanju pričaš. U vreme Tadićeve vlasti preko ambasadora Lutovca i Đorđevića Srbija se duboko mešala u Crnoj Gori i aktivno radila na finansiranju i okupljanju opozicije radi rušenja Mila.

Tadić i Milo su imali najgore moguće odnose; kad su bili skupovi sedeli su na drugim krajevima stolova i nikada nisu ni pružali ruku niti se konstatovali i razgovarali.

U tome je bio i veliki raskid sa tom politikom 2012. godine, kada je došlo do promene režima u Srbiji, u smeru raskida i sa neprijateljskom politikom iz vremena Tadićeve vlasti. Tada su ulazili Vučić i mIlo i u biznise i sastajali se po Parizu i dr. itd. A DPS postala sestrinska partija SNS; predstavnici Srbije su dolazili na godišnjice i da podržavaju zvanično DPS, sve da bi se napravio raskid sa Tadićevom politikom.
 
Ne znam o kakvom neustrašivom priznanju pričaš. U vreme Tadićeve vlasti preko ambasadora Lutovca i Đorđevića Srbija se duboko mešala u Crnoj Gori i aktivno radila na finansiranju i okupljanju opozicije radi rušenja Mila.

Tadić i Milo su imali najgore moguće odnose; kad su bili skupovi sedeli su na drugim krajevima stolova i nikada nisu ni pružali ruku niti se konstatovali i razgovarali.

U tome je bio i veliki raskid sa tom politikom 2012. godine, kada je došlo do promene režima u Srbiji, u smeru raskida i sa neprijateljskom politikom iz vremena Tadićeve vlasti. Tada su ulazili Vučić i mIlo i u biznise i sastajali se po Parizu i dr. itd. A DPS postala sestrinska partija SNS; predstavnici Srbije su dolazili na godišnjice i da podržavaju zvanično DPS.
Malo manje samoobmane.
 
Pranje savesti, samo su dali argumente dodatne neprijateljima fizičkog opstanka Srba.

Ili bi da nastaviš i da nas ubeđuješ da je to sve u “našem interesu”?

Odgovaraš na pitanje koje ti niko postavio nije.
Pitanje je bilo zašto podržavaš verziju bez ovih amandmana?
 
Aha.

OK, nije trebalo staviti ove amandmane koji preciziraju da je krivica striktno individualna, već je trebalo da rezolucija prođe bez njih, kao što ti kažeš.
Krivica za genocid ne moze biti individualna. To je oksimoron. Amandmane CG je SAD uvalila glupsonu Spajicu kako bi se on sa jedne strane oprao kod domace javnosti a sa druge strane olaksao pojedinim zemljama da dignu ruku za rezoluciju. Objasni mi zbog cega su ti amandmani toliko dobri ako se u samoj rezoluciji ne spominje da je to kolektivna krivica srpskog naroda?
 
Ja te nisam pitao za cinizam, već zašto ti je bolji tekst bez amandmana
Pozivam te da prestaneš sa lažima.

Kratko i jasno:
F44AFA87-AD38-4896-AA70-6F9682E61F35.jpeg
 
Krivica za genocid ne moze biti individualna. To je oksimoron. Amandmane CG je SAD uvalila glupsonu Spajicu kako bi se on sa jedne strane oprao kod domace javnosti a sa druge strane olaksao pojedinim zemljama da dignu ruku za rezoluciju. Objasni mi zbog cega su ti amandmani toliko dobri ako se u samoj rezoluciji ne spominje da je to kolektivna krivica srpskog naroda?

Kako to misliš olakšao pojedinim zemljama?

Kojim zemljama?
 
Kako to misliš olakšao pojedinim zemljama?

Kojim zemljama?
Ne znam tačno koje su zemlje ali verovatno je Vučić aktivno ubedjivao takve da je rezolucija usmerena protiv Srba i mira kako ne bi glasali i onda je Spajić to sve srušio. Ako sutra bude preko 100 zemalja ne bi me čudilo da se Vučić i Spajić više ne sastaju i da to bude odnos kao izmedju Vučića i Mila tokom 2019/2020.
 
Ne znam tačno koje su zemlje ali verovatno je Vučić aktivno ubedjivao takve da je rezolucija usmerena protiv Srba i mira kako ne bi glasali i onda je Spajić to sve srušio. Ako sutra bude preko 100 zemalja ne bi me čudilo da se Vučić i Spajić više ne sastaju i da to bude odnos kao izmedju Vučića i Mila tokom 2019/2020.
Kako to misliš olakšao pojedinim zemljama?

Kojim zemljama?
Kolega se sa svojim pitanjem malo pravi naivan, nije mu baš prvi put.
 
Kako to misliš olakšao pojedinim zemljama?

Kojim zemljama?
Evo Stark je solidno objasnio. Spajicevi amandmani podrivaju diplomatske napore Srbije iako to nije bila Spajiceva namera niti je on toga bio svestan 🤡 Medjutim trenutno je moj stav o amandmanima nebitan. Ukratko ne smatram ih niti dobrim niti losim. Odgovori mi molim te na pitanje iz mog prethodnog komentara.

Objasni mi zbog cega su ti amandmani toliko dobri ako se u samoj rezoluciji ne spominje da je to kolektivna krivica srpskog naroda?
 
Poslednja izmena:
Zapravo najveći problem je ovde:

Drugi crnogorski amandman u potpunosti je redefinisan.Prvobitnom verzijom ovog amandmana se pozivalo na „koegzistenciju u oba entiteta Bosne i Hercegovine“. Time se pokušao nametnuti narativ da je Dejtonski sporazum nepromenjiva kategorija.Takav deo amandmana nije prihvaćen te je on zamenjen onim delom u kojem se poziva na jedinstvo u različitosti u Bosni i Hercegovini.

Nije prihvaćeno naglašavanje Dejtonskog sporazuma nego je bukvalno naglašen unitarizam na neki način. Nikada nisam smatrao da je cilj rezolucije proglašavanje naroda genocidnim i plaćanje ratne odštete ali ima elemenata da je cilj da se RS pretvori u neku slabu autonomiju. To je proces koji se vodi preko 20 godina.
 

1716434221853.png

DRAGAN BURSAĆ: Izljev Vučićevog ludila na crnogorski mozak


"Psihodelična epopeja patetičnih igrokaza kojima je cilj dodatno sluditi ionako sluđeni narod"


Daragan-Bursac-1-foto-licna-arhiva-1024x684.jpg


22. МАЈ 2024.

Aleksandar Vučić, patetični pajac, ratni posjetilac položaja oko opkoljenog Sarajeva, Šešeljev nosač gajbi, kumče izmaštanog Mladićevog bulevara, autor crne zloslutnice “sto muslimana za jednog Srbina“ i ko zna šta sve ne, napravio je od svog odlaska u Njujork psihodeličnu epopeju patetičnih igrokaza kojima je cilj dodatno sluditi ionako sluđeni narod i sebe predstaviti, a kako drugačije, nego kao grande žrtvu.

“Mogao sam da izađem pred građane i kažem da smo pobedili, kao što su u prošlosti radili. Izabran sam da ne lažem narod. Gde inače piše da je moguća kolektivna odgovornost. Pitam vas ako je odgovornost individualna, protiv koga donosite rezoluciju? Sram vas bilo. Svi su pohapšeni i osuđeni ili će biti osuđeni“ – rekao je zajapureni Vučić iz Njujorka u još jednoj javnoj tiradi sveopšteg ludila.

Prvo i osnovno, izabran je baš da laže i obmanjuje narod, ali je to već do naroda. Drugo, odgovornost je individualna, itekako, a Rezolucija se donosi protiv ratnih zločinaca, istih onih kojima se Vučić klanjao i kojih je puna Srbija i protiv onih koji se javno dive krvolocima, vazdižući ih u heroje. Zna to odlično Vučić, ali mu jako dobro ide namjerno pravljenje sebe budalom, ne bi li uvjerio sveopšte srpstvo u tu grandioznu laž o “kolektivnoj genocidnosti u Rezoluciji“.
Pa se onda, uprkos zdravom razumu, sa beogradskih kula vijori bizarni ispis kako “nisu narodi genocidni“, iako to niko ozbiljan nikad nije izjavio, a pogotovo nije stavio u Rezoluciju. Ali izeš sad Rezoluciju, ako kolektivnu genocidnost nameće Marić, PINK, Jeremićka, digitalni ispis na Novom Beogradu, onda je to valjda istina. Jedina istina! Jer nema istine osim one koju napravi Vučić sa Dodikom, Mandićem i Porfirijem Perićem, pa makar ta “istina“ prozivala Srbe za kolektivnu genocidnost.

Ne bi me začudilo da se dan nakon sutra, ali baš tako, dan nakon sutra, 24. maja u Srbiji počne izučavati “kako su Srbi od juče postali genocidan narod“.

Jer hiljadu puta ponovljena gebelsovska laž postaje istina. Pogotovo u ovakvoj Srbiji, premreženoj ravnozemljašima, teoretičarima zavjere, antivakserima, zilotima i ostalim mentalnim zaludnicima kojima su Vučić i režim mu ne samo politički kompas, nego i životna i etička smjernica.

I lupetao je Vučić svašta nešto, izigravajući klona Kosovke djevojke i Miloša Obilića, koji se na momente presavija od bolova, a na momente sam sebe poji (političkom) vodicom, ali ima tu nešto drugo, što se tiče države Crne Gore i što pokazuje iduće Vučićeve mete, jer će, zna on to, proći i 23. maj i usvajanje civilizacijske Rezolucije o genocidu u Srebrenici, a on mora gledati od čega se politički živi na vlasti.

Od lešinarenje dabome, ali kakvog?

Crna Gora (greškom) na pravoj strani povijesti?

„Vrlo prljavu ulogu su odigrali crnogorski amandmani, ali tu nije kriva Crna Gora, ona je samo nečiji potrčko jer je to rađeno po nečijem nalogu“, kukao je Vučić medijima iz SAD, dodajući da će biti “razočaravajućih vijesti“ po pitanju još nekih država.

Pustimo mi “neke druge države i razočaravajuće vijesti“ i okrenimo se Crnoj Gori.

Zašto se Vučić razočarao u Crnu Goru, koja je zadnjih mjeseci glumeći baš Vučićevog potrčka polećela da pošalje besmislene amandmane na nešto što je već potvrđeno Rezolucijom, a to je da NEMA KOLEKTIVNE GENOCIDNOSTI? A to što su ti amandmani samo ukazali na Vučićeve, Dodikove, Mandićeve i Porfirijeve laži kojima su obmanjivali svoj narod, to je drugi par rukava, da ne kažem opanaka.

Odista, nije Crna Gora kriva uz svu svoju submisivnu volju što niko Srbima ne kači oko vrata kolektivnu genocidnost, a baš bi im dobro došla za najavu nekakvih novih balkanskih osvajačkih ratova.

Ali ima nešto drugo što Vučića svrbi, pa se okomio na Crnu Goru izmišljajući da je “država-potrčko“.

Sjajna šansa za Spajićevu vladu da se oslobodi Beograda, hoće li imati kohonesa?


A zakleo bih se da se crnogorska vlast u zadnje vrijeme ponaša kao srbijanski potrčko. Pa kako je onda moguće da je ova zemlja postala nečiji “tuđi potrčko“? Preciznije, kako je crnogorska vlast u dvije sedmice prešla put od srbijanskog do nečijeg tuđeg potrčka, a da se nije makla sa mjesta?

Pa tako lijepo!

Tako što je prvo odlučila poslati besmislene amandmane, ali je isto tako sa potom odlučila da podrži Rezoluciju o genocidu u Srebrenici. Srbija se preko Vučevića, Vučićevog emisara, nadala obrnutom procesu – naime, očekivali su da neće biti amandmana ali da će Crna Gora biti ili uzdržana ili protiv Rezolucije.

Zašto se desilo obrnuto?

A to već morate pitati Milojka Spajića koji je napravio ili vrlo budalast ili vrlo hrabar potez. Često se to dvoje miješa. Sigurno je da će Vučić, koji nikome ništa ne prašta, Crnu Goru staviti pod neku vrstu ekonomsko-patriotskih sankcija (od suspenzije komercijalnih letova za Crnu Goru pa nadalje).
Ono što je sjajno u ovoj situaciji jeste činjenica da se Crna Gora konačno može osloboditi vazalskog odnosa prema Srbiji koji je predominantan u zadnje četiri godine.

Hoće li?

Pitajte opet Milojka Spajića i gledajte kako će se postaviti prema (budućoj) Rezoluciji o genocidu u Jasenovcu koju ni Srbija nije usvojila. Ako se Crna Gora, po ko zna koji put, upeca u velikosrpsku kontinentalnu mrežu, prokockala je još jednu priliku da se oslobodi Vučićevog izljeva ludila u mozak i patogenog velikosrpskog uticaja.

Hoće li Spajić sa vladom na terapiju ili po novu dozu srbovanja? Ovakva vremena izrode nenadano hrabre ljude ili očekivane budale.

Imamo još manje od 24 časa da saznamo.
 
Ne znam tačno koje su zemlje ali verovatno je Vučić aktivno ubedjivao takve da je rezolucija usmerena protiv Srba i mira kako ne bi glasali i onda je Spajić to sve srušio. Ako sutra bude preko 100 zemalja ne bi me čudilo da se Vučić i Spajić više ne sastaju i da to bude odnos kao izmedju Vučića i Mila tokom 2019/2020.
Pa da. Pokvario mu spreman scenario koji on i dalje igra jer nije smislio bolji iako je tek sad postao besmislen.
To bi CG u stvari pomoglo. Ima prilično dobru šansu da odjebe bilo kakav uticaj Vučića i da to predstavi kao da neće on to nego Vučić. U poslednje vreme ima dosta signala da su prvi sledeći za EU i to solidno pre ostalih iz "ekipice" ZB. Vrlo moguće da će ih pogurati baš kao "primer". Tek to bi srušilo naprednjačku mantru. Ovo im je neophodan korak.
Takođe ima prilično lagodnu poziciju jer može da bira sa kim će a njegovi glasovi su EU glasovi i ne zavise od Vučića. Pre bi Joanikije tu mogao da ga nešto poremeti ali ne vidim da se za sada nešto upliće. Amfilohijev je to učenik.
Mislim da ga sad više muči hapšenje Mila u tom smislu nego Mandić i Vučić i njihovo kukumavčenje oko ove gluposti.

Sve u svemu bilo bi skoro zabavno gledati Vučićevo besmisleno koprcanje oko ovoga, da nije transfera blama zbog naprednjačkog performansa i dodatne histerije u narednih par meseci da se zataškaju važniji problemi.
 
Vucic bi stalno da ebe a drugi stalno da mu se guze.....to nema ni kod zene pa nema ni kod komsijskih drzava....I posle mi neko prica da je ovaj 10% od Tita...
Tito poprica, svi vide interes da se ponasaju kako je on zamislio.....to je drzavnik....a ne sto zabijate noz Srbiji , a ovamo kad moze slize se uz USA i zabija noz komsijama....

Ne sme Dodik da prica sta mu sve radi Vucic, ali razbija ga, jedino sto ne trazi da kleci dok ga razbija od pozadi...
To radi sa drugim bosanskim funkcionerima..a i srpskim...
Prava navijacka brigada..
 
Ambasador Bosne i Hercegovine u UN Zlatko Lagumdžija pozvao je Srbiju tokom nedavnog govora u UN da „ne raspiruje vatru nacionalizma i namerno seje seme mržnje“, rekavši da je očigledno da je zemlja promašila suštinu rezoluciju.

„Rezolucija o genocidu u Srebrenici nije prijetnja srpskom narodu već pojedincima sa imenima, a posebno osam presuda MKSJ-a koje sadrže osuđujuće presude za zločin genocida“, objasnio je Lagumdžija. „Nema genocidnih nacija. Za genocid su odgovorni samo zločinci.”
 

Back
Top