VRH CINIZMA: Žbogar: Strah da se Zajednica srpskih opština ne pretvori u RS

gost 361356

Veoma poznat
Poruka
10.647
Žbogar: Strah da se Zajednica srpskih opština ne pretvori u Republiku Srpsku

Specijalni predstavnik EU na Kosovu Samuel Žbogar izjavio je da, kroz dogovor u Briselu, treba naći način da Zajednica srpskih opština (ZSO) bude formirana u skladu sa zakonima Kosova, a u isto vreme da kod Srba stvori osećaj protivteže za integraciju.

Žbogar naglašava da iz Briselskog sporazuma proističu četiri oblasti koje će regulisati ZSO - obrazovanje, zdravstvo, ekonomski razvoj i ruralno i urbano planiranje.

- To su jasno naglašena područja koje će nadgledati Zajednica. ZSO je potrebna srpskoj zajednici da bi se osećala lagodnije sa integracijom koja se vrši kroz Briselski sporazum - rekao je Žbogar u emisiji "Razgovor" na RTK 2.

Na drugoj strani, dodao je on, vidimo i nervozu kosovske strane da se Zajednica ne pretvori u Republiku Srpsku i to niko neće.

- Znam i to, da mi nećemo Republiku Srpsku, jer to vodi u probleme unutrašnjeg funkcionisanja jedne zajednice. Kroz dogovor u Briselu treba naći način da zajednica bude formirana u skladu sa zakonima, a u isto vreme da ima mogućnost da nadgleda ova četiri područja i da kod Srba stvori osećaj protiv teže za integraciju - rekao je Žbogar.

Govoreći o Specijanom sudu i istragama o zločinima u vreme i posle konflikta, on je rekao da je to uslov za normalizaciju odnosa na Kosovu, ali i dodao da je formiranje suda istvoremeno "najteža stvar za Kosovo".

- Nadam se da će Skupština Kosova izglasati ustavne promene, kako bi se rasčistile sve optužbe koje vise nad Kosovom i da umesto Kosova, koje je talac tih optužbi, pojedinci preuzmu odgovornost, tako da mislim da je formiranje Specijalnog suda za ratne zločine značajan korak u normalizaciji odnosa - rekao je Žbogar.

Objašnjava da je na pregovaračima, koji će ušestvovati u izradi Nacrta zakona o sudu ovih dana, da li će u pravni tim biti uključene i kosovske sudije.

Ali ovaj sud, istakao je Žbogar, mora da bude kredibilan i zato je predlog da sedište suda bude van Kosova i da svi tužioci i sudije budu iz međunarodne zajednice.

- Mislim da ne postoji poverenje u kosovsko pravosuđe. S obzirom na to da su optužbe izuzetno jake, sud mora da bude kredibilan ne samo nama i Kosovu, već i medjunarodnoj zajednici, a da to bude, može samo ako ga čine međunarodni službenici, prvenstveno zbog svedoka i poverenja svedoka u taj sud jer tako mogu saradjivati sa sudom bez straha da će se im se nešto dogoditi“ - ocenio je Žbogar.

On tvrdi da Evropska unija ne uslovljava Srbiju Kosovom i dodaje da "zemlje članice EU traže od Srbije poštovanje sporazuma iz aprila 2013., kako bi se otvorila prva poglavlja o pristupu, a onda i normalizaciju odnosa sa Kosovom.

- U svim do sada usvojenim zaključcima stoji, da ni jedna ni druga strana ne smeju da sprečavaju drugoj strani evropski put - kazao je Žbogar.

Potpuno sumanuto.

Umesto komentara imam potrebu da postavim nekoliko retoričkih pitanja.

Kao prvo, zašto EU za predstavnike, komesare, emisare i izaslanike za Srbiju ili pitanja od vitalnog značaja za Srbiju konstantno postavlja slovenačke nacoše? Nakon Kacina koji je koordinisao terorističkim akcijama protiv JNA početkom 90ih sada su nam natovarili i ovog nacistu kome je najgora noćna mora Republika Srpska.

Drugo, zbog čega vlasti u Srbiji uopšte komuniciraju sa licima koja na ovako tendenciozan i ciničan način komentarišu nesreću srpskog naroda na Kosovu i konstantno spinuju priču o neprihvatljivosti samoopredeljenja srpskog naroda?

Treće, primećujete li u ovakvim izjavama da su svi napori koje EU ulaže na Balkanu zapravo usmereni ka opstrukciji ujedinjenja Srba dok sa druge strane ista EU iz petnih žilia pokušava da stvori Veliku Albaniju?

Gde je limit našeg poniženja ili samoponiženja?
 
Poslednja izmena:
ДА си ти којим случајем неки фактор у ЕУ, да ли би за питање Балкана поставио неког Швеђанина или Естонца или би гледао да за питање Балкана задужиш неког ко зна стање на Балкану, зна језик и разуме односе на Балкану? Ја мислим да је ту ствар потпуно јасна. Не мораш да ми одговараш.


Друга ствар, ово је службеник ЕУ, дакле ово нису његове приватне изјаве, већ званични став ЕУ, тако да је беспотребно вређање на личној основи службеника који износи званичне ставове. Исто би изјавио сваки специјални преставник ЕУ на Косову.
 
Potpuno sumanuto.

Umesto komentara imam potrebu da postavim nekoliko retoričkih pitanja.

Kao prvo, zašto EU za predstavnike, komesare, emisare i izaslanike za Srbiju ili pitanja od vitalnog značaja za Srbiju konstantno postavlja slovenačke nacoše? Nakon Kacina koji je koordinisao terorističkim akcijama protiv JNA početkom 90ih sada su nam natovarili i ovog nacistu kome je najgora noćna mora Republika Srpska.
*****************************************************************************

Gde je limit našeg poniženja ili samoponiženja?
Лимит је тамо када наивна гласачка машина у Сербији не буде наседала на предизборна обећања
осведочених превараната, политичких шибицара, када буде једном изабрала часне и мудре
људе за своју политичку елиту - уместо ПОЛИТИЧКЕ ФУКАРЕ.

Подалпски КОЊУШАРИ имају предугу традицију изразитог антисрпског деловања, те овај блентави
Жбогар само представља наставак таквог држања коњушарских изасланика те би власт у Србији
која поштује народ и државу, одмах после овог прдекања, позвала из коњушарске штенаре
амбасадора, налупала му заушке и предузела, ако је потребно, и друге мере против подалпских
лајавих крелаца!
 
Лимит је тамо када наивна гласачка машина у Сербији не буде наседала на предизборна обећања
осведочених превараната, политичких шибицара, када буде једном изабрала часне и мудре
људе за своју политичку елиту - уместо ПОЛИТИЧКЕ ФУКАРЕ.

Подалпски КОЊУШАРИ имају предугу традицију изразитог антисрпског деловања, те овај блентави
Жбогар само представља наставак таквог држања коњушарских изасланика те би власт у Србији
која поштује народ и државу, одмах после овог прдекања, позвала из коњушарске штенаре
амбасадора, налупала му заушке и предузела, ако је потребно, и друге мере против подалпских
лајавих крелаца!

Бојим се да народ није обманут. Заправо све сам сигурнији да већина гласа из страха од нових санкција, још горег сатанизованја па и војне интервенције гласа ли другачије од оног што му режимски медији заповедају.

А то је много опаснија ситуације од обмане. Да је само обмана, и штене пре или касније прогледа. Али страх...то не пролази тако лако.

Народ се плаши пошасти и беде у режији ЕУ и САД уколико се супротстави њиховој вољи.
 
ДА си ти којим случајем неки фактор у ЕУ, да ли би за питање Балкана поставио неког Швеђанина или Естонца или би гледао да за питање Балкана задужиш неког ко зна стање на Балкану, зна језик и разуме односе на Балкану? Ја мислим да је ту ствар потпуно јасна. Не мораш да ми одговараш.

Да ли си свестан какве глупости пишеш?

Наравно да је боље поставити неутралног него пристрасног а Словенци не само да су пристрасни него су најдиректније учествовали у стварању терористичких покрета на Косову, обезбеђивали им политички кишобран и водили најпрљавију кампању против Србије пред међународном јавношћу.

Притом су неки њихови претходни комесари делегирани из редова терористичких ћелија одговорних за зверска убиства заробљених припадника ЈНА.

Дакле, боље и необавештен него злочинац.


Друга ствар, ово је службеник ЕУ, дакле ово нису његове приватне изјаве, већ званични став ЕУ, тако да је беспотребно вређање на личној основи службеника који износи званичне ставове. Исто би изјавио сваки специјални преставник ЕУ на Косову.

Још једна будалаштина. Ја нисам нити једним зарезом инсинуирао да се ради о некаквим приватним изјавама већ сам нагласио да крајње пристрасна ЕУ шаље још пристраснијег емисара чија објективност не да је упитна већ је дисквалификаторног карактера ако се има у виду улога земље из које делегирани долази у процесу распада СФРЈ.
 
Poslednja izmena:
Ako im toliko smeta Srpska, jel to pokusavaju da je ukinu u buducnosti? Sta je to Republika Srpska, neka babaroga?

Изјава је дата у најсрамнијем циничном тону са аргументацијом која би и Гебелса постидела .

Да је Србија држава тражила би моментално разрешење овог клипана.
 
Treba ih ignorisati maksimalno...

Не може се игнорисати неко ко са положаја званичника ЕУ води кампању сатанизације једног народа.

Дотични је дословно рекао да је Република Српска парадигма нестабилности и неприхватљивости.

Дакле нацистичка интонација која један народ или његову државу проглашава НЕРИХВАТЉИВИМ!
 
Бојим се да народ није обманут. Заправо све сам сигурнији да већина гласа из страха од нових санкција, још горег сатанизованја па и војне интервенције гласа ли другачије од оног што му режимски медији заповедају.

А то је много опаснија ситуације од обмане. Да је само обмана, и штене пре или касније прогледа. Али страх...то не пролази тако лако.

Народ се плаши пошасти и беде у режији ЕУ и САД уколико се супротстави њиховој вољи.
Narod glasa za posao (dal za sebe ili člana familije ,srodnika,kuma ) u javnom preduzeću ,makar i onaj najbedniji za 20-30 iljada mesečno , a ne zato što misli da će ga ponovo bombardovati NATO.
 
Narod glasa za posao (dal za sebe ili člana familije ,srodnika,kuma ) u javnom preduzeću ,makar i onaj najbedniji za 20-30 iljada mesečno , a ne zato što misli da će ga ponovo bombardovati NATO.

Много више њих изађе на изборе но што јавни сектор може да прими. Сасвим се слажем да постоје они који кроз гласање за ову или ону опцију покушавају да остваре своје егзистенцијалне циљеве.

Али сви заједно гласају из страха да не буде изабран неко ко би послужио као повод за нови талас терора ЕУ и САД над Србијом.
 
Uvidjeli da su napravili veliku grešku što su dozvolili republiku srpsku pa neće valjda dozvoliti da iz zmija ugrize dva puta iz iste rupe

Није Српска грешка већ оно чудовиште изван ње.

Срамота их да кажу шта стварно мисле него тртљају стару причу.
 
Да ли си свестан какве глупости пишеш?

Наравно да је боље поставити неутралног него пристрасног а Словенци не само да су пристрасни него су најдиректније учествовали у стварању терористичких покрета на Косову, обезбеђивали им политички кишобран и водили најпрљавију кампању против Србије пред међународном јавношћу.

Притом су неки њихови претходни комесари делегирани из редова терористичких ћелија одговорних за зверска убиства заробљених припадника ЈНА.

Дакле, боље и необавештен него злочинац.




Још једна будалаштина. Ја нисам нити једним зарезом инсинуирао да се ради о некаквим приватним изјавама већ сам нагласио да крајње пристрасна ЕУ шаље још пристраснијег емисара чија објективност не да је упитна већ је дисквалификаторног карактера ако се има у виду улога земље из које делегирани долази у процесу распада СФРЈ.

Дакле, закључујемо да ће Жбогар бити одличан Специјални изасланик ЕУ за Косово. Не видим шта ти даље није јасно.
 
Potpuno sumanuto.

Umesto komentara imam potrebu da postavim nekoliko retoričkih pitanja.

Kao prvo, zašto EU za predstavnike, komesare, emisare i izaslanike za Srbiju ili pitanja od vitalnog značaja za Srbiju konstantno postavlja slovenačke nacoše?
Зато што нас познају.

Drugo, zbog čega vlasti u Srbiji uopšte komuniciraju sa licima koja na ovako tendenciozan i ciničan način komentarišu nesreću srpskog naroda na Kosovu i konstantno spinuju priču o neprihvatljivosti samoopredeljenja srpskog naroda?

Зато што су слине.
Treće, primećujete li u ovakvim izjavama da su svi napori koje EU ulaže na Balkanu zapravo usmereni ka opstrukciji ujedinjenja Srba dok sa druge strane ista EU iz petnih žilia pokušava da stvori Veliku Albaniju?
Да би Балкан и даље био "буре барута"?

Gde je limit našeg poniženja ili samoponiženja?
Кад помислим да не можемо ниже, "наша" власт нас изненади и помјери границе.
 
Зато што нас познају.

Ne samo da nas poznaju već gaje svojevrsnu mržnju prema nama što ih u očima EU kvalifikuje za svaku podmtačinu koju nam spremaju.

Зато што су слине.

I gore od toga.

Да би Балкан и даље био "буре барута"?

Naravno.

Кад помислим да не можемо ниже, "наша" власт нас изненади и помјери границе.

Šta je potrebno da se prevlada strah?
 

Back
Top