Vremenski putnik

je l da?
a sta su radili Tarabici i Nostradamus?
Tripovali?

Paz vako.

Napisem ja svoje prorocanstvo, i to u nekim polurazumljivim stihovima.
tipa

"Sutra ce da svane novi dan, koji ce da zameni noc
I kise ce da padaju, ako bude oblacno
I kise ce da stanu, da bi sunce sijalo

I sutra uvece, ce sunce da potone iza horizonta i doci ce tama koja ce trajati celu noc"

Eto, dao sam vam prorocanstvo koje je tacnije i od tarabicevog, i od onog alkosa nosterdamusa.

-Postoji lijek za rak , za sidu ne iako navode kako ga “mocnici” cuvaju. Radijacija je uspijesno lijeci.
Xaxax Nije taCno Juce ili PrekLJuce SAm viDela KAko na Tv-U priacju DA Su "DELIMICNI" otKRili Lek Za Sidu taKO da xP XD

N aTV-u su rekli da vesh mashina duze zivi UZ kalgon
I tako ja kupim kalgon i stavim ga UZ vesh mashinu a ona crkla.

Dzaba sam je molio i kumio da prodadi, ali jok.
I dodje cika majstor, opopravi ves mashinu i zapeva kao Zdravko Colic:

"Ves mashina zivi duze uz kalgon"

Zviznuo sam mu shamar i oterao iz kuce.

Eto sta sve tv kaze.

SIDA?
Pa SIDA nije bolest.
Nego, cemu to W umesto V?
Jel to neki fazon, kao kul sam sto koristim W ili klinac sam sto koristim W ili protiv svega sam, pa koristim W? (na ovo ne moras da odgovoris)

Moram da odgoworim,jer kao da si ljut na mene. Tebi i swima po stoti put kazem: W je deo mog net rukopisa,i necu ga menjati. Koliko sam sa wama,a tek ste ga sad primetili i prozivate me zbog toga. Swe je stvar nawike.

Ja isto koristim w kad hocu da nerwiram glupake koji vide samo formu a ne vide sadrzaj.

Ili se u odsustvu smislenog odgovora katche za sitnice:mrgreen:

Ili wide pa se prave mutawi.

Kolko znam nije protivno pravilima foruma :mrgreen:

Moram da odgoworim,jer kao da si ljut na mene. Tebi i swima po stoti put kazem: W je deo mog net rukopisa,i necu ga menjati. Koliko sam sa wama,a tek ste ga sad primetili i prozivate me zbog toga. Swe je stvar nawike.

net rukopis ne postoji.....jer da postoji pravili bi tastaturu sa samo w i posebnim tasterima za smajlije i ko zna cuda....postoje samo ljudi ko ti koji nisu zadovoljni iz nekog razlga svojim zivotom pa to ispoljavaju tako sto tripuju neke zavere i misle da su posebni i jedinstveni ako na forumu stavljaju w umesto v i sx umesto š ......

to je offtopic al ajd neko je morao i ovo napisat :neutral:

Ajnštajn se ne slaže sa tim.

Za one koje zanima i koji razumeju engleski evo jedan zanimljiv link o putovanju kroz vreme:

http://www.pbs.org/wgbh/nova/time/

Lepo piše da je putovanje kroz vreme teoretski moguće.Jednom sam gledao jednu emisiju o njemu.Tada je bilo rečeno kako je smatrao da je moguće putovati i u budućnost i u prošlost kao što se može premotavati filmska traka.Mada sam pročitao jednu priču o Tesli,gde se tvrdi kako je zahvaljući njegovim idejama izveden filadelfijski ksperiment po kome je i snimljen film.

Paz vako.

Napisem ja svoje prorocanstvo, i to u nekim polurazumljivim stihovima.
tipa

"Sutra ce da svane novi dan, koji ce da zameni noc
I kise ce da padaju, ako bude oblacno
I kise ce da stanu, da bi sunce sijalo

I sutra uvece, ce sunce da potone iza horizonta i doci ce tama koja ce trajati celu noc"

Eto, dao sam vam prorocanstvo koje je tacnije i od tarabicevog, i od onog alkosa nosterdamusa.

ok, kad se nesto uopsteno napise, to je kesa, moze se tumaciti kako god hoces...

a jesi li ti citao "Kremansko prorocanstvo"?

secas se onog dela "Ubise kralja, ubise kralja" i to bas na taj dan? Pa gomile prorocanstava vezanih za sasvim konkretne Obrenovice?

ima tu necega...

kazes ne postoji buducnost? Ako je verovati Ajnstajnu, sve je relativno. Samim tim i prostor i vreme. E, ako je i vreme relativno, onda su i proslost, ali i buducnost relativni. Znaci, buducnost postoji, bez obzira sto se nije desila nama. Ako se nije desila nama, ne znaci da se nekome drugome nije dogodila...

a citao sam
http://www.durmitorcg.com/opsirnije.php?id=5833
ne secam se vise ko ga je ovde predlozio

ne znam sta da kazem... ispada da svaki dileja koji se najede muvare ili kakve druge otrovne pecurke moze da se igra nostradamusa... tu nesto ne stima...

Svi ljudi nisu isti...
Postoje ljudi ciji se pogled ne moze istrpeti...
Postoje gromade od ljudi, moralne ili fizicke...
Postoje stakori obicni...
Postoje ljudi koji mogu nesto da nauce, postoje oni koji nece, a postoje i oni mucenici koji ne mogu, a hoce...
Postoje ljudi koji deluju sugestivno, autoritativno...
SIgurno da ima i onih koji "vide", bez obzira sto se Sal, Milica i Svabov zayebavaju time

Mozda bude zanimljivo...?

Pronađeno originalno Kremansko proročanstvo?

Aco Vidić iz Valjeva, vlasnik i urednik Izdavačke kuće „Intelekta”, tvrdi da je pronašao orginalan tekst Kremanskog proročanstva, koje je na 70 stranica ispisao kum proroka Mitra i Miloša Tarabića iz sela Krmana kod Užica - prota Zaharije Zaharić.

- Pripremajući se za izdavanje teksta o kremanskim porodicama Radomira Kazimirovića, izdatih 1940. godine, u širem društvu prijatelja saopštio sam im, slučajno, svoju nameru. Nekoliko dana kasnije javio mi se jedan od njih, rekavši da na tavanu stare napuštene kuće svog pradede postoji nešto vezano za Tarabiće - priča Vidić.

Vidić je otišao do te kuće i u starom vojničkom drvenom sanduku našao 70 strana požutelog papira s rukopisom ispisanim mrkoplavim mastilom u kome se govorilo o predskazivanjima Tarabića.

- Hemijskom ekspertizom u Beogradu utvrđeno je da je rukopis star oko 150 godina, papir na kome je pisano deset godina je stariji, a proverama je potvrđeno da je to orginalan rukopis Kremanskog proročanstva, ispisan krasnopisom prote Zaharića - dodaje Vidić.

Vidić ne želi da otkrije mesto i identitet čoveka koji mu je poverio ovaj dragoceni istorijski materijal, jer je to želja samog pronalazača rukopisa.

Prema jednoj od priča, prota Zaharija je svoje zapise predao i proti Gavrilu Popoviću, koji ih je „stavio u staklo, uzejtinjavio i uzidao u temelje svoje kuće u Užicu”.

Dragan Pjević iz Kremana, jedan od najboljih poznavalaca priče o Kremanskom proročanstvu, kaže da original rukopis prote Zaharića negde postoji i da ga je Vidić možda zaista pronašao.

- Postoji i pisano verovanje da se original rukopisa nalazi ispod temelja današnjeg Doma vojske Jugoslavije u Užicu. Naravno, to je samo verovanje, ali treba znati da se u proročanstvu kaže da će se original rukopis pronaći i ja bih zaista voleo da vidim rukopis koji je, kako tvrdi, pronašao gospodin Vidić. S obzirom na to da zaista znam puno o proročanstvu, odnosno mnogo više od onoga što je objavio Kazimirović, smatram da bih uvidom u rukopis koji je pronašao Vidić i mojih saznanja mogao s velikom sigurnošću da potvrdim da li reč o originalu ili ne - kaže Pjević, koji je najzaslužniji što je nedavno obnovljeno i osvećeno grobno mesto proroka Miloša Tarabića (1809-1854).

Pjević, međutim, kaže da je pre dve godine video i jedan falsifikovani rukopis za koji je njegov pronalazač tvrdio da je original. - Profesor iz Beograda, čije ime ne želim da navodim, pokazao mi je taj rukopis tvrdeći da se radi o originalu. Odmah sam, međutim, video da je to samo pisani prepis Kazimirovićeve knjige napravljen odmah posle izlaska knjige iz štampe i da u njemu, zapravo, nema Mitrovih i Miloševih viđenja koja je prota Zaharije sigurno zapisao, a koja se i danas pominju u narodu. Zbog svega toga bi, ponavljam, voleo da vidim rukopis koji je pronašao Vidić - kaže Dragan Pjević.

Na pitanje, može li navesti neka od Tarabićevih „viđenja” iz originala rukopisa kojih nema u Kazimirovićevoj knjizi, Pjević je pomenuo priču o „sokoćalu” (televizoru).

- Kazimirović je u knjizi pomenuo protin zapis o Mitrovom viđenju „sokoćala”: „Napraviće čoek sanduk i u njemu će biti neko sokoćalo s prikazima, a da neće umjeti sa mnom mrtvim da besjedi, brez obzira što će to sokoćalo biti blizu ovome drugome svijetu ko vlast do vlasi kose na svijem ljudskim glavama. Uz pomoć toga sanduka sa sokoćalom čoek će moći da vidi šta se svuđe na ovome zemaljskome šaru čini”. Ali, kaže Pjević, ima i nastavak koji se sigurno nalazi u original zapisu. Mitar je, naime, još kazao: „Najviše zla svome narodu naneće sokoćilo koga će narod, na nesreću, dobrovoljno unositi u svoje kuće”.

Osamdesetdvogodišnji Jovo Tarabić iz kremanskog zaseoka Tarabići, jedan od potomaka proroka, kaže da je sasvim moguće da je neko pronašao protine sveske.

- Neđe su se bile izgubile i valjda je vakat da ih neko nađe. Sad, treba videti šta je zapisano, pa onda porediti sa onim što narod priča, pa tek onda doneti sud. Ja bih voleo da vidim taj zapis ili da mi neko prepriča šta sve tu ima, pa onda da vidimo - kaže Jovo.

Šta je s prvim izdanjem

- Odmah posle Drugog svetskog rata moj bivši zet Aleksandar Okolićanin bio je, navodno, osuđen prvo na smrtnu kaznu, a onda mu je ta kazna bila preinačena na 25 godina robije, pa na 20, a sve zbog toga što je kao mlad vojnik pričao po kasarni svojim drugarima o Kremanskom proročastvu.

U to vreme došla je vojska i ljudi u kožnim kaputima i počeli su da pretresaju kuću mog dede i mog strica, polubrata mog oca, čijom kćerkom u to doba je bio oženjen Aleksandar Okolićanin. Koliko se sećam, iz tih kuća odneli su bukvalno svaki pisani dokument, čak i moje dečje knjige - navodi dr Stojan Adašaveć iz Beograda, čovek čija je porodica imala prva izdanja „Kremanskog proročanstva”.

Inače, prvo izdanje „Kremanskog proročanstva” objavljeno je u Srbiji 1903. godine, dok se drugo pojavilo tek 1915. i bilo je, koliko se seća dr Adašević, veran prepis originala. „Obe te knjige bile su u mojoj familiji, jedna kod strica, druga kod dede.”

- Tek posle našeg silnog traženja i kukanja da nam vrate sve knjige koje su nam rekvirirali, vojska nam je neke vratila, ali među njima nije bilo nijednog izdanja „Kremanskog proročanstva”. Šta je danas s tim knjigama, pitajte one koji su vršili rekviziciju - kaže dr Adašević.

reportaza iz "blica"

ok, kad se nesto uopsteno napise, to je kesa, moze se tumaciti kako god hoces...

a jesi li ti citao "Kremansko prorocanstvo"?

secas se onog dela "Ubise kralja, ubise kralja" i to bas na taj dan? Pa gomile prorocanstava vezanih za sasvim konkretne Obrenovice?

ima tu necega...

kazes ne postoji buducnost? Ako je verovati Ajnstajnu, sve je relativno. Samim tim i prostor i vreme. E, ako je i vreme relativno, onda su i proslost, ali i buducnost relativni. Znaci, buducnost postoji, bez obzira sto se nije desila nama. Ako se nije desila nama, ne znaci da se nekome drugome nije dogodila...

a citao sam
http://www.durmitorcg.com/opsirnije.php?id=5833
ne secam se vise ko ga je ovde predlozio

ne znam sta da kazem... ispada da svaki dileja koji se najede muvare ili kakve druge otrovne pecurke moze da se igra nostradamusa... tu nesto ne stima...

Pa dobro, tu si u pravu za buducnost.
Nisam se precizno izjasnio onda.

Znaci, nasa buducnost ne postoji, jer se jos nije desila.

@
Peter , zayebavacu se ovde, na pdf-u zabava koliko i kada hocu.
Naravno, sve u okviru pravilnika foruma.

Ako nekome smeta moj saljivi nacin diskusije, zna gde su vrata. I molim da se ne zalupe, jer bi mi to skodilo slusnom aparatu.

:)

Back