Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zmajche90:
Odusevila sam se kada sam videla temu...
Obozavam Baha,Hendla,D.Skarlatija,Betovena,neke Subertove klavirske komade,Mendelsona,Lista...Prokofjev i Debisi su apsolutno otkrovenje,pogotovo od kako sam se zadubila u note...Za vecinu ''ozbiljnih kompozicija''treba imati istrenirano uho i siroko obrazovanje,posebno za instrumentalnu muziku u suprotnom,to je kao da ''volite'' neku popularnu pesmu,a nemate pojma o cemu ona govori...
Sto se tice N.Kenedija,nisam ga nikad slusala uzivo,ali sam cula neke snimke...Covek ima sjajnu tehniku i ocigledno fantasticne memorijske sposobnosti,ali smatram da se njegovo izvodjenje zasniva na pompi i nekakvim efektima,sto danas jeste u trendu,ali sam ja vise za neko intimnije i dublje dozivljavanje muzike...Meni se prosto cini da je covek prazan,da nema sta da kaze...
Ode moja prva poruka...:)
Jel si ti violinista ili ne?Ako nisi onda te razumem sto takvo misljenje imas o Kenediju.Ali koliko vidim ipak si muzicar kakav takav i prosto ne mogu da verujem a i zblanuta sam na tvoju konstataciju da je Kenedi prazan i da nema sta da kaze.Pokusaj malo vise da slusas i kapiras muziku,a prvom prilikom kad ponovo bude dolazio idi da ga slusas,a do tad nemoj da donosis pogresne zakljucke.
 
Po cemu mislis da si ti bas u pravu...?zato sto si bila na koncertu ili sta?
Sem toga ukusi su razliciti,a ovo je 21.vek i postoji sloboda govora i misljenja...Meni se njegovo izvodjenje prosto ne svidja i deluje mi vrlo isprazno ,a ti se zgrazavaj na to koliko hoces...Tvoje pravo...
 
Ej ljudi, svako drugacije dozivljava muziku... Nemojte se svadjati zbog toga.
Ja mislim da Kenedi rastura ali je komercijala... to mi se ne svidja kod njega... i pomalo preteruje u nekim stvarima. (primer: kao kada bi Jay-Z obradio Sinatru). Nije nista drasticno, volim da ga slusam, ali to mu je jedan minus kod mene.
 
giselle:
Ej ljudi, svako drugacije dozivljava muziku... Nemojte se svadjati zbog toga.
Ja mislim da Kenedi rastura ali je komercijala... to mi se ne svidja kod njega... i pomalo preteruje u nekim stvarima. (primer: kao kada bi Jay-Z obradio Sinatru). Nije nista drasticno, volim da ga slusam, ali to mu je jedan minus kod mene.

Mene stvarno zanima u cemu on to preteruje..Ako je preterivanje to sto je obradio Hendrixa,gde ne mozes da provalis da li je violina ili elektricna gitara..a nisam znala da je Hendrix komercijala,ili to sto je obradio Doorse sa fantasticnim orkestarskim aranzmanom..ili sto je sa Kroke bendom obradio nase izvorne pesme za koje mogu da potvrdim da nema nijednog violiniste na nasim prostorima koji bi na takav originalan nacin a opet tako blisko nama,odsvirao...ili njegova"Kafka"koja je vrlo,vrlo originalna.Kenedi je multimedijalni umetnik...Ja nisam cula nijednog muzicara da tako dobro"barata"od klasike,jazza,roka..on je sa samo 14god. znao celu violinsku literaturu..profesor mu je bio Menjuhin,itd..Od 11god.je svirao sa Grapelijem....kakva komercijala..sto se njega tice mozes da kazes ovo ili ono ali treba da imas dobar argument zasto i u cemu mislis da preteruje.Za koju godinu pisace o njemu istorija a nama ce biti drago sto je jedan takav umetnik nas Srbe mnogo voleo i dolazio da nam svira..
 
E ja idem u tu srednju muzičku i baš volem klasiku.Nego znate li ko je kompozitor opasne kompozicije koja se valjda zove DUNAVSKI VALOVI i gde mogu da skinem note,sa kog sajta.Inače je kompozicija pisana za harmoniku,ali meni baš super zvuči i na klaviru.
 
Че Гевара:
E ja idem u tu srednju muzičku i baš volem klasiku.Nego znate li ko je kompozitor opasne kompozicije koja se valjda zove DUNAVSKI VALOVI i gde mogu da skinem note,sa kog sajta.Inače je kompozicija pisana za harmoniku,ali meni baš super zvuči i na klaviru.
Ја знам барем, да је то неки - Иван Ивановић.

Из Баната, тачније, оног дела који је у А-У припадао крајевима који су после постали - Румунија.

Негде се "спелује" као Ivan Ivanovici. Мислим да га Румуни сматрају својим. Иако, по имену, очигледно је словенског порекла.

И ја сам одавно тражила нешто више о томе, јер ми је тај валцер један од омиљенијих, али нисам успела наћи више.

Пробај на Лајм Вајру, као појединачну песму.

Donauwellen Walzer, или само Donauwellenwalz, или неку сличну комбинацију

Aли, за ноте... то већ не знам.


Зар ниси успео да "изгуглаш" ништа, с обзиром да је то врло популарна композиција?
 
Norma Kampl:
Ја знам барем, да је то неки - Иван Ивановић.

Из Баната, тачније, оног дела који је у А-У припадао крајевима који су после постали - Румунија.

Негде се "спелује" као Ivan Ivanovici. Мислим да га Румуни сматрају својим. Иако, по имену, очигледно је словенског порекла.

И ја сам одавно тражила нешто више о томе, јер ми је тај валцер један од омиљенијих, али нисам успела наћи више.

Пробај на Лајм Вајру, као појединачну песму.

Donauwellen Walzer, или само Donauwellenwalz, или неку сличну комбинацију

Aли, за ноте... то већ не знам.


Зар ниси успео да "изгуглаш" ништа, с обзиром да је то врло популарна композиција?

E ja našao kompoziciju za download,i skinem je.Mada dok sam je skidao pisalo 30 megabajta i još mp3 format.Ja pomislio greše ili oni ili moj komp,to jedino da je u wav formatu pa da ispadne toliko.Kad je skinuo otvorim fajl kad kompozicija traje 15 minuta.Sva je usporena,jedino na početku što ima onu temu po kojoj sam je poznao inače i ne sviđa mi se mnogo.
 
obozavam klasiku...svakodnevno je slusam i vise mi se svidja od svih danasnjih zanrova(naravno,pod uslovom da je izvodjenje kvalitetno)...Posebno volim Baha,Mocarta,Betovena,Lista,Sumana,Sopena,Berlioza,Baha,Skrjabina,Debisija i Prokofjeva(i da sviram i da slusam)...Od pijanista najvise volim Horovica i Lipatija....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top