Vojislav Seselj

Kome smeta presuda


  • Ukupno glasova
    67
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Шешељ написао молбу?

:rotf:

Није то никаква молба, него жалба. У којој тражи или обуставу поступка због повреде права на суђење у разумном року и неодложно пуштање на слободу или да поступак с новоизабраним судијом отпочне из почетка.

Vidi, nemam nameru da omalovažavm Šešelja niti da ga pravim defetistom, žalbom ili molbom, stanovišta sam da skoro apsolutno nema nikakve krivice (bar ne za ono kako glasi optužnica) i da mu se podmeću zločini piččketine Vuka Draškovića ...

Problem je budalaština oko drhtanja i očaja ove vlasti oko mogućnosti Šešeljevog povratka i filmskog preokreta za SRS i prekreta za Srbiju ... Maloumno je ...
 
Netacno, osudjeni su pripadnici jedinice ''Leva supoderica'' koju je osnovao SRS.

Еееее, ал' се налупета.

Леву суподерицу није основала Српска радикална странка. А командант Леве суподерице, Милан Ланчужанин, је постао члан Српске радикалне странке тек 1992. или 1993. године. А осуђен је на шест година затвора, колико је времена отприлике провео у притвору, и то не због ратног злочина. Него због некакве командне одговорности или због тога што је малтретирао неке заробљенике. А пре петнаестак дана и та пресуда је укинута. :lol:

Једини чланови Српске радикалне странке који су били део Леве Суподерице 1991. године, Слободан Катић и Марко Љубоја су - ослобођени свих оптужби.

То су чињенице, стручњаче. Покушај поново. Али ти одговорно тврдим да ниједан Шешељевац, члан Српске радикалне странке, нигде и никада није осуђен.

To je cinjenica, a ovo ''zna se da je radio za CIA'' je tvoja prica. Po vama je svako kome se niste dopadali bio agent CIA

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Stanishic-glavni-chovek-CIA-u-Beogradu.sr.html

Шиц.

Curuvija nije ovde tema, a tamo gde jeste mozemo da pricamo.

Ћурувија јесте тема, пошто те питам како је то могуће да је изјава Томе Филе само његово лично мишљење а изјава Александра Вучића непобитна чињеница.

Ja ti rekoh vec, a ti mozes da se pravis lud do sutra. Nisam ti ja kriv sto ste se trudili da te klipove vidi sto vise ljudi.

Шта си рекао? Да је као сведок одбране Слободана Милошевића, 2005. године, вређао Карлу Дел Понте и остале говнаре из Хашког трибунала? Ма заболе ме за то. Ја те питам када је то, од новембра 2007., вређао чланове Судског већа који су њему судили, а не Милошевићу?

E, tako sam i ja cuo, nego ovaj 7/9 izgleda nije dobro razumeo.

Ма напредњак, то се мучи са покретним степеницама...

Nije normalno i istina je da su ovi iz Tribunala katastrofalno neefikasni, ali ako nece da trazi garancije onda je sam kriv.

Сам је крив што се 11 година налази у притвору без пресуде? Да ли си ти нормалан?
 
Poslednja izmena:
Netacno, osudjeni su pripadnici jedinice ''Leva supoderica'' koju je osnovao SRS. To je cinjenica, a ovo ''zna se da je radio za CIA'' je tvoja prica. Po vama je svako kome se niste dopadali bio agent CIA

У мору постова, које се баве потцењивањем Шешеља, овај ми је најинтересантнији. Ти као да си члан тужилаштва, па све што ти одговара знаш и чуо си, а оно што ти не одговара проглашаваш за нонсенс.
Није то по нашем мишљењу, да онај коме се не допадамо или ко се нама не допада ради за ЦИА, то је нешто о чему се писало. Пре него што дискутанта омаловажиш, узмеш па се распиташ, јер као модератор прво не би требало да будеш толико безобразан, а друго, неинформисан.
http://www.pressonline.rs/info/politika/186230/vodio-db-a-radio-za-cia.html
Дакле, није колега ништа измислио, него читао о томе.
Даље, није СРС основао Леву суподерицу, него су у тој формацији били чланови СРС. Ти не бараташ чињеницама на које се позиваш, нити имаш доказа, нити имаш било шта, јер да имаш био би сведок сарадник а не само још један острашћени лик.
Оно што се дешава у Хагу није неефикасност него безобразлук и поздрав са памети, јер једног политичара без доказа и случаја држе 11 година у затвору. Нема ту ни гаранција ни ничега. Њихово је да га врате нама у сандуку, а наше је да прогутамо још једну у мору лажи против мог народа.
Једног Готовину су ослободили, шта даље рећи. Фуј. Али ти се диви свима онима који су против Срба.
 
Данас је председник Српске радикалне странке др Војислав Шешаљ Жалбеном већу Хашког трибунала уложио жалбу на Одлуку Претресног већа о наставку поступка са новоизабраним судијом.
Оспораваном Одлуком Претресно веће је наложило наставак поступка против председника српских радикала са новоуизабраним судијом Ниангом који је заменио судију Хархофа, изузетог из предмета због пристрасности.
Поступак са новоизабраним судијом никако не може да се настави зато што он није учествовао у поступку од почетка, никада није видео Војислава Шешеља, није видео ни једног сведока нити је учествовао у њиховом саслушању.
Војислав Шешељ је у жалби тражио да Жалбено веће обустави поступак због повреде права на суђење у разумном року и да га неодложно пусте на слободу
или да поступак са новоизабраним судијом отпочне из почетка.

Наравно,
тема ће бити брзометно обрисана или затворена -
Шешељ се не сме спомињати
- осим у негативном контексту....

Мене ипак интересује,
колико форумаша сматра да је срамота
држати било кога у "притвору"
сад већ скоро 11 година ???

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...Seselj-ulozio-zalbu-zbog-novoizabranog-sudije
 
Poslednja izmena od moderatora:
Наравно,
тема ће бити брзометно обрисана или затворена -
Шешељ се не сме спомињати
- осим у негативном контексту....

Мене ипак интересује,
колико форумаша сматра да је срамота
држати било кога у "притвору"
сад већ скоро 11 година ???

sramota? koga to? onoga ko nema obraza i inace ili nekog specijalno?

vise bode oci da je Hag pod ingerencijama UN...a stalne clanice SB Rusija i Kina, ne pokrecu pitanje na koji nacin se tamo sudi i postuje li se medjunarodno pravo...stoga dzaba mlatimo slamu.
 
a Seselj je i sam rekao odavno, da je svestan da ziv nece izaci odatle nikada. famozna Drzava Srbija sa velikim D, zatim Rasim Ljajic kao direktno nadlezan za to pitanje se konkretno zalio na postupanje sa njim vise puta, izjavio je i da je Srbija spremna dati garancije za njega, medjutim nikada ni vikend nije dobio. a trazio je da bude pusten. stoga ja verujem da je percepirao situaciju sasvim tacno, sve ide u prilog njegovoj tezi koju je postavio jos cini mi se 2004e.
 
a Seselj je i sam rekao odavno, da je svestan da ziv nece izaci odatle nikada. famozna Drzava Srbija sa velikim D, zatim Rasim Ljajic kao direktno nadlezan za to pitanje se konkretno zalio na postupanje sa njim vise puta, izjavio je i da je Srbija spremna dati garancije za njega, medjutim nikada ni vikend nije dobio. a trazio je da bude pusten. stoga ja verujem da je percepirao situaciju sasvim tacno, sve ide u prilog njegovoj tezi koju je postavio jos cini mi se 2004e.

A kakve veze Seselj ima uopste sa Srbijom?

Nit je iz Srbije nit je ikada ziveo u njoj.


Neka ga trazi Republika srpska, odande je on...
 
Еееее, ал' се налупета.

Леву суподерицу није основала Српска радикална странка. А командант Леве суподерице, Милан Ланчужанин, је постао члан Српске радикалне странке тек 1992. или 1993. године. А осуђен је на шест година затвора, колико је времена отприлике провео у притвору, и то не због ратног злочина. Него због некакве командне одговорности или због тога што је малтретирао неке заробљенике. А пре петнаестак дана и та пресуда је укинута. :lol:

Једини чланови Српске радикалне странке који су били део Леве Суподерице 1991. године, Слободан Катић и Марко Љубоја су - ослобођени свих оптужби.

То су чињенице, стручњаче. Покушај поново. Али ти одговорно тврдим да ниједан Шешељевац, члан Српске радикалне странке, нигде и никада није осуђен.
Pa jeste osudjen taj Lancuzanin i nije oslobodjen nego je trazeno novo sudjenje.



Razne novine su pisale i za Seselja da je kriv za ovo ili ono, a onda ste se vi pozivali na pretpostavku nevinosti. Ako vazi za njega, vazi i za druge. Neces dvostruke arsine? Pa nemoj onda. Ili mi pokazi presudu po kojoj je Stanisic ili bilo ko drugi u kog ste upirali prstom osudjen.



Ћурувија јесте тема, пошто те питам како је то могуће да је изјава Томе Филе само његово лично мишљење а изјава Александра Вучића непобитна чињеница.
Zato sto sam Fila to ne prikazuje kao cinjenicu nego i sam kaze da je to cuo i da u to veruje.



Шта си рекао? Да је као сведок одбране Слободана Милошевића, 2005. године, вређао Карлу Дел Понте и остале говнаре из Хашког трибунала? Ма заболе ме за то. Ја те питам када је то, од новембра 2007., вређао чланове Судског већа који су њему судили, а не Милошевићу?
Znaci i sam priznajes da ih je vredjao.






Сам је крив што се 11 година налази у притвору без пресуде? Да ли си ти нормалан?
Svi koji su pusteni na privremenu slobodu su napisali molbu Vladi Srbije za garancije i nakon toga podneli molbu Tribunalu. Seselj to ne zeli, sto je njegovo pravo, ali ne moze onda da se buni.
 
Наравно,
тема ће бити брзометно обрисана или затворена -
Шешељ се не сме спомињати
- осим у негативном контексту....
Zasto iznosis neistine? O Seselju ima vise tema, pisano je o njemu i pozitivno i negativno i naravno nema razloga da se ova tema zatvori, ali je spojena s onom koja se bavi istim slucajem.
 
A kakve veze Seselj ima uopste sa Srbijom?

Nit je iz Srbije nit je ikada ziveo u njoj.


Neka ga trazi Republika srpska, odande je on...

Па такве што је бранио Србију, борио се за њу и за српски народ а има и политичку партију која делује у Србији.

Ни твој Тито нема никакве везе ни са Србијом, а ни са Србима, па лежи у Београду у ткз. ,,кући цвећа".

- - - - - - - - - -

Xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Glupost nema granice

Вала баш...
 
Za dve godine je sigurno sam kriv. Daju mu materijal na cd u on hoće na papiru. onda šest meseci mu prekucavaju. onda mangup kaže da je papirna verzija na hrvatskom i da mu se prevede... malo se vie mangupisao nego što bi trebalo.

to nemenja cinjenicu da oni protiv njega nemaju nista konkretno.Tuzilastvo je imalo sasvim dovoljno vremena od preikda ratnihh dejstava do njegovog hapsenja da pripremi predmet i sve okonca za maksimalno dve godine.Sustina citavog tog procesa je da sa Seseljem u Srbiji ne bi bilo SNS kao pol.partije
 
to nemenja cinjenicu da oni protiv njega nemaju nista konkretno.Tuzilastvo je imalo sasvim dovoljno vremena od preikda ratnihh dejstava do njegovog hapsenja da pripremi predmet i sve okonca za maksimalno dve godine.Sustina citavog tog procesa je da sa Seseljem u Srbiji ne bi bilo SNS kao pol.partije

to si potpuno u pravu. međutim da se nije ponašao kako se ponašao bilo bi sve gotovo za dve tri godine.
 
Za dve godine je sigurno sam kriv. Daju mu materijal na cd u on hoće na papiru. onda šest meseci mu prekucavaju. onda mangup kaže da je papirna verzija na hrvatskom i da mu se prevede... malo se vie mangupisao nego što bi trebalo.

optuženi ima pravo da se brani kako najbolje zna i umije, čak mu je dozvoljeno i da laže... ali 11 godina da te drže na pravdi Boga, to nema nigdje... i u Staljinovom SSSR su te osuđivali na montiranim procesima, nisu te držali onako u zatvoru...

- - - - - - - - - -

to si potpuno u pravu. međutim da se nije ponašao kako se ponašao bilo bi sve gotovo za dve tri godine.
to nije tačno... on se jeste zahebavao pred kamerama, ali to ni najmanje nije uticalo na tok i dužinu ovog procesa... da na stranu stavimo činjenicu da mu sudi nelegalni i nelegitimni organ i to za "verbalni delict"...

- - - - - - - - - -

to nemenja cinjenicu da oni protiv njega nemaju nista konkretno.Tuzilastvo je imalo sasvim dovoljno vremena od preikda ratnihh dejstava do njegovog hapsenja da pripremi predmet i sve okonca za maksimalno dve godine.Sustina citavog tog procesa je da sa Seseljem u Srbiji ne bi bilo SNS kao pol.partije

s ovim se ne slažem
 
Шта ће Шешељу бранилац? Човек је правник, бољег браниоца од Шешеља је могуће сањати, а не упознати, он најбоље зна шта је говорио и радио од 1992. до 1995., зна да ниједан Шешељевац нигде није осуђен. Шта ће му бранилац. Од почетка суђења није било никаквих проблема, једино су хашки злотвори правили проблеме, одуговлачили, измишљали некакве претње сведоцима одбране (?!?).

Видиш Ултро, Војислав није адвокат бранилац по професији. Он јесте доктор правних наука али такође није експерт за кривично право, а поготово не за међународно. Адвокатура је занат који се учи након стицања звања правника. Њеогова натпросечна интелигенција и време које је провео у Хагу су учинили да је и овај правац он прилично савладао али све то није могло да промени чињеницу да је у односу на самог себе свакако био пристрасан. Нико не може да брани сам себе пред судом, па чак ни адвокат по професији. Због пристрасности која га притиска до те мере да му се погубе конци заната који овде игра главну улогу. Милошевић је боље водио своју одбрану у техничком смислу од Војислава.
 
Видиш Ултро, Војислав није адвокат бранилац по професији. Он јесте доктор правних наука али такође није експерт за кривично право, а поготово не за међународно. Адвокатура је занат који се учи након стицања звања правника. Њеогова натпросечна интелигенција и време које је провео у Хагу су учинили да је и овај правац он прилично савладао али све то није могло да промени чињеницу да је у односу на самог себе свакако био пристрасан. Нико не може да брани сам себе пред судом, па чак ни адвокат по професији. Због пристрасности која га притиска до те мере да му се погубе конци заната који овде игра главну улогу. Милошевић је боље водио своју одбрану у техничком смислу од Војислава.

šta fali, pa ni Haški tribunal nije pravi sud?! :)

P.S.
Ne slažem se da niko ne može sam sebe da brani pred sudom... i advokat branilac je pristrasan, tj. treba da bude pristrasan...
 
šta fali, pa ni Haški tribunal nije pravi sud?! :)

Све више се показује да није али целу ствар ипак прати стручна јавност,
па ономе ко је савестан треба да буде битно да се ствар одради како треба.

Међутим, ствар одбране Војислава Шешеља је ипак највише у вези са средствима.
Сатница адвоката браниоца није испод 400 е/сат. Па помножите са 11 година ових
и оних радњи. Јасно је да Војислав ова средства није имао, а нама остаје да
размишљамо, да ли би му иста на располагање ставио Ђинђић или Тадић или
можда Томислав Николић.
 
Све више се показује да није али целу ствар ипак прати стручна јавност,
па ономе ко је савестан треба да буде битно да се ствар одради како треба.

Међутим, ствар одбране Војислава Шешеља је ипак највише у вези са средствима.
Сатница адвоката браниоца није испод 400 е/сат. Па помножите са 11 година ових
и оних радњи. Јасно је да Војислав ова средства није имао, а нама остаје да
размишљамо, да ли би му иста на располагање ставио Ђинђић или Тадић или
можда Томислав Николић.

to je jasno od prvog dana... nema pravnika na svijetu da ima lijepu riječ za H. tribunal...
 
Dakle svejedno, Fila je dakle i po kodeksu obavezan da ako treba i laze da bi zastitio ugled svog klijenta. A naravno da novac ne moze biti bez uticaja. E, a zasto Seselj nije imao branioca? Ko mu je zabranio?

Филу не обавезује Кодекс у односу на Војислава Шешеља јер
он није његов адвокат бранилац, нити консултант његовог тима.
 
Видиш Ултро, Војислав није адвокат бранилац по професији. Он јесте доктор правних наука али такође није експерт за кривично право, а поготово не за међународно. Адвокатура је занат који се учи након стицања звања правника. Њеогова натпросечна интелигенција и време које је провео у Хагу су учинили да је и овај правац он прилично савладао али све то није могло да промени чињеницу да је у односу на самог себе свакако био пристрасан. Нико не може да брани сам себе пред судом, па чак ни адвокат по професији. Због пристрасности која га притиска до те мере да му се погубе конци заната који овде игра главну улогу. Милошевић је боље водио своју одбрану у техничком смислу од Војислава.

Не постоји сведок пред срамним судом, кога Шешељ није вербално надвладао, а ни један од њих није успео да изнесе валидне доказе за дело за које је Шешељ оптужен. Дакле, није он ни једног момента изгубио конце, а не постоји правни заступник који би га боље бранио.
 
Не постоји сведок пред срамним судом, кога Шешељ није вербално надвладао, а ни један од њих није успео да изнесе валидне доказе за дело за које је Шешељ оптужен. Дакле, није он ни једног момента изгубио конце, а не постоји правни заступник који би га боље бранио.

Види, начин на који се тужилаштво у предметној ствари припремило, надвладао би свако веруј ми.
Они су мешали датуме догађаја и уопште, смешни су били.

Питање је кад кажеш бранио, шта се под тиме подразумева. Бранио се сам и одбранио се по мом
мишљењу. Међутим, одбрана подразумева и одбрану од система, од правила, од грешака у редоследу
извођења потеза ..

Најновије, време ће показати да ли му је ово са Харкофом било потребно.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top