Vojislav Koštunica

Pa nije bas tako. U DSS-u i u srednjim slojevima stranke i u vrhuski postoji ta nepatvorena zedj za istinom, pravom, pravdom. To se granici nekad sa fatalizmom. Ali vidi se da visi ciljevi upravljaju, recimo, Branislavom Ristivojevicem. Dok je DS go lopov do JULovca. Ko G17.
 
ne smetaju mi ni heroji ni Srbi samo ne vidim kakve veze ima Kostunica sa njima i to jos epskim , ako pogledamo kako je ziveo i skoncao Jasari on je mnogo vise epska licnost ,cak su mu i spomenike digli i uce o njemu u skolama i veoma je cenjen i postovan u svom narodu dakle pravi epski heroj albanskog naroda , dok o popularnosti mlohave prostitutke i njenih sejmena u Srbiji najbolje govore rezultati poslednjih izbora
Videcemo na narednim izborima sta ce narod reci o njemu, a o siptarima i njihovoj istoriji i obrazovanju nema smisla trositi reci. Ja licno mislim da ce puci na izborima, ali vrlo brzo ce doci drugi izbori, i narod ce shvatiti ili ce se vec u praksi pokazati da je covek bio u pravu za sve, ili skoro za sve, pa ce se trijumfalno vratiti.
 
Uostalom nek posvedoce o ovome sto govorimo reci iz vaseg PESCANIKA (22.11. 2000. 31. emisija)



Vladeta Janković: Kada je reč o samom gospodinu Đinđiću, ja o tome govorim s izvesnim ustezanjem, zaista nema ničeg ličnog u tome. Gospodin Đinđić se pokazao kao odličan organizator, vrlo dobar administrator, čovek dinamičan, preduzimljiv, koji brzo misli i efikasno deluje. Sve je to u redu. Ono od čega Demokratska stranka Srbije strepi i od čega strepim ja lično i svaki čovek kome je stalo do jednog normalnog, zdravog, zakonski uređenog demokratskog društva jeste mogućnost da on uzurpira suviše položaja koji su najosetljiviji sa stanovišta razvoja države. Kada to kažem mislim pre svega na unutrašnje poslove, na finansije, na privredu. Znači da to mora biti nekako raspoređeno. Inače, on lično mislim da je tome dorastao. Ja bih rekao da je on prvorazredan političar, ali kada bi me neko pitao u čemu je razlika između Koštunice i Đinđića ja bih rekao da je to razlika između državnika i političara. Problem je samo u tome što ja ne verujem da bi gospodin Đinđić ili uostalom bilo ko drugi trebalo da dođe u položaj da kontroliše sve ključne poluge, što zaista ne znači da o njemu govorim bilo šta loše. Ali iskušenja su suviše velika i to je opasno za jedno demokratsko društvo. Nema političara koji ne želi što veću moć. To je prirodno, inače ne bi bio političar. I to je ona razlika opet, vraćam se na to, između državnika i političara.
 
Ама, и с тим смористе.

НИКО од њих не заслужује да се назове државником.

(Уосталом, биће да је време државника и иначе генерално прошло).
 
Pazi, mi, savremenici cemo ga pamtiti po tome. A kako je srpsko seme u zatiranju, a memorija tradicionalno problematicna, te maliciozne zamerke savremenika ljubomornih na drzavnicki genij ce biti pociscene pred metlom istorije, koja ce ga, kako sam rekao, pamtiti kao velikog i dostojanstvenog drzavnika.
.
To da je genije je tvoja procena, ali ne možeš znati kako đe ga gledati za 100 godina. Mene uostalom to i ne zanima, tad neću biti živ, a sada jesam i način na koji on vodi stvari uništava budućnost moje zemlje i mene kao njenog građanina.
 
Pamtićemo ga sigurno, zbog nepotrebno sahranjenog NIS-a, zbog izgubljenih nekoliko godina u ekonomskom razvoju, obmane građana koji su glasali onomad za njegovu koaliciju, obmane koalicionih partnera...

Теби ипак не доликује да овако написмено ЛАЖЕШ. Добро знаш, и не само ти, да потписани Коалициони споразум гарантује ДОНОШЕЊЕ СВИХ ОДЛУКА КОНСЕНЗУСОМ... и шта се десило???

Десило се то да је Тадић, тј. ДС и Г17* погазили споразум и без знања и договора и консензуса са ДСС-ом расписали председничке изборе, затим су почели ДА У ВЛАДИ ДОНОСЕ ОДЛУКЕ ВЕЋИНОМ ГЛАСОВА - а не консензусом због чега Коштуница неће да сазове седницу Владе - или ако је буде сазвао, доћи ће до пада Владе ... и до новог хаоса КОЈИ НЕПРИЈАТЕЉИМА СРБИЈЕ ОЧИГЛЕДНО ОДГОВАРА.
 
Теби ипак не доликује да овако написмено ЛАЖЕШ. Добро знаш, и не само ти, да потписани Коалициони споразум гарантује ДОНОШЕЊЕ СВИХ ОДЛУКА КОНСЕНЗУСОМ... и шта се десило???

Десило се то да је Тадић, тј. ДС и Г17* погазили споразум и без знања и договора и консензуса са ДСС-ом расписали председничке изборе, затим су почели ДА У ВЛАДИ ДОНОСЕ ОДЛУКЕ ВЕЋИНОМ ГЛАСОВА - а не консензусом због чега Коштуница неће да сазове седницу Владе - или ако је буде сазвао, доћи ће до пада Владе ... и до новог хаоса КОЈИ НЕПРИЈАТЕЉИМА СРБИЈЕ ОЧИГЛЕДНО ОДГОВАРА.

Može odgovarati i Srbiji, lakše će se iz haosa razviti nešto pozitivno, nego iz Status Quo situacije!?
 
Теби ипак не доликује да овако написмено ЛАЖЕШ. Добро знаш, и не само ти, да потписани Коалициони споразум гарантује ДОНОШЕЊЕ СВИХ ОДЛУКА КОНСЕНЗУСОМ... и шта се десило???

Десило се то да је Тадић, тј. ДС и Г17* погазили споразум и без знања и договора и консензуса са ДСС-ом расписали председничке изборе, затим су почели ДА У ВЛАДИ ДОНОСЕ ОДЛУКЕ ВЕЋИНОМ ГЛАСОВА - а не консензусом због чега Коштуница неће да сазове седницу Владе - или ако је буде сазвао, доћи ће до пада Владе ... и до новог хаоса КОЈИ НЕПРИЈАТЕЉИМА СРБИЈЕ ОЧИГЛЕДНО ОДГОВАРА.

Problem je u tome što se u DSS pod konsenzusom podrazumeva - ucena. Ucena koja bi u prevodu trebalo da glasi: "Ako ne želite da uradite onako kako mi zahtevamo, okrenućemo se radikalima i s njima formirati vladu". I to je do sada prolazilo, bez nekih većih problema po DSS, medjutim, poslednji izbori su pokazali da Koštunica i nema neku preveliku podršku u biračkom telu. Koštunica, naravno, po nalogu njegovih tajkuna, čvrsto stoji na stanovištu da Srbija ne bi trebalo da bude članica EU. Da nije u pitanju Kosovo, našli bi neki drugi razlog. Razloga uvek ima.

Ali, većinski deo vlade je shvatio da je ovo situacija "biti ili ne biti". Dozvoliti jednom Miškoviću (Miloševiću) da nas drži u izolaciji narednih x godina, ravno je samoubistvu. A, čini se da veći deo naroda nije sklon samoubistvu.

Tako smo došli u situaciju da se vrši preglasavanje u vladi. I šta se onda dešava? Opet ucena. Samo nisam sigurna da će ovoga puta radikali primiti u zagrljaj maleni DSS. Sad nastaje veliki problem. Takozvani "Kalimero problem".

Neka padne vlada. Neka Koštunica proba da udje u koaliciju sa radikalima. E onda ću te videti i čuti kakva opravdanja imaš za njegovo bolesno ponašanje. On direktno radi po nalogu tajkuna. Kad tajkuni zadovolje svoje prohteve, imamo male šanse da se priključimo EU. Ako tada uopšte bude postojala zainteresovanost EU da budemo njena članica.
 
Koštunica, naravno, po nalogu njegovih tajkuna, čvrsto stoji na stanovištu da Srbija ne bi trebalo da bude članica EU. Da nije u pitanju Kosovo, našli bi neki drugi razlog. Razloga uvek ima.

Ali, većinski deo vlade je shvatio da je ovo situacija "biti ili ne biti". Dozvoliti jednom Miškoviću (Miloševiću) da nas drži u izolaciji narednih x godina, ravno je samoubistvu. A, čini se da veći deo naroda nije sklon samoubistvu.
Otvoren "Delta siti"
Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić imao je privilegiju da otvori Delta siti, koji je u svom govoru pohvalio Miškovića. Prema Đelićevim rečima, Vlada od Delte očekuje da bude vodeća kompanija u regionu i da svojim angažovanjem utre put drugim domaćim preduzećima.

"Kao što svi koji rade, i ovi koji su gradili su kritikovani. Ja bih hteo da kažem šta mi, Vlada Srbije, očekujemo od Delte. Prvo, očekujemo da budu ledolomci u regionu i da omuguće našoj građevini i našim proizvođačima da se predstave na svim tržištima, kao što su neke druge zemlje uspele da urade sa svojim firmama. To je prvi državnički zadatak", rekao je vicepremijer.

Отварање Делта Ситија је привилегија!
laughing013.gif


Neka padne vlada. Neka Koštunica proba da udje u koaliciju sa radikalima. E onda ću te videti i čuti kakva opravdanja imaš za njegovo bolesno ponašanje. On direktno radi po nalogu tajkuna. Kad tajkuni zadovolje svoje prohteve, imamo male šanse da se priključimo EU. Ako tada uopšte bude postojala zainteresovanost EU da budemo njena članica.
Влада неће пасти, колико то пута треба да се понови. Не постоји неслагање између Тадића и Коштунице.
 

Back
Top