Napeto u SNS-u posle fijaska na mitingu u Čačku

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
214.001

Napeto u SNS-u posle fijaska na mitingu u Čačku: Glišić „ribao“ Miluna Todorovića, nije sigurno da će ostati gradonačelnik i ako SNS pobedi​

U subotu je u Čačku, organizovan predizborni miting Srpske napredne stranke i njihovih koalicionih partnera, a skupu je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Iako se očekivalo da će sportska hala kraj Morave biti ispunjena do poslednjeg mesta i da će nešto više od 6.500 građana pozdraviti Vučića nakon žestoke borbe za nacionalne interese u Njujorku, to se nije desilo. Zapravo, sala je ostala poluprazna, a brojno stanje nisu uspeli da poprave ni ljudi koji su došli iz drugih mesta, odnosno iz Gornjeg Milanovca, Kraljeva, Guče i Ivanjice.

Zbog toga je predsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke i novajlija u Nemanjinoj 11, Darko Glišić, po završetku mitinga održao sastanak sa kandidatom za gradonačelnika Čačka, Milunom Todorovićem.

Kako portal Nova.rs saznaje Todoroviću je saopšteno da ukoliko lista „Aleksandar Vučić – Čačak sutra“ ne bude osvojila 55 odsto na predstojećim izborima, on neće biti gradonačelnik već će to mesto popuniti neko drugi.

Takođe, prema našim saznanjima, prema poslednjim istraživanjima rejting te liste u Čačku iznosi deset procenata manje, odnosno 45 odsto.
https://nova.rs/vesti/politika/sazn...-da-ce-ostati-gradonacelnik-i-ako-sns-pobedi/

Eto, nije ni njima lako. Treba nahvatati hiljade ljudi za miting inače ode glava. Mislim fotelja. Mada to je njima isto.
Đe je ba' zapjelo?

To je inače ova njuška pored Vučića:

1716903491276.png

Nijedan ne deluje veselo. Kao da su na sahrani. :lol:

Napeto u SNS-u posle fijaska na mitingu u Čačku: Glišić „ribao“ Miluna Todorovića, nije sigurno da će ostati gradonačelnik i ako SNS pobedi​

U subotu je u Čačku, organizovan predizborni miting Srpske napredne stranke i njihovih koalicionih partnera, a skupu je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Iako se očekivalo da će sportska hala kraj Morave biti ispunjena do poslednjeg mesta i da će nešto više od 6.500 građana pozdraviti Vučića nakon žestoke borbe za nacionalne interese u Njujorku, to se nije desilo. Zapravo, sala je ostala poluprazna, a brojno stanje nisu uspeli da poprave ni ljudi koji su došli iz drugih mesta, odnosno iz Gornjeg Milanovca, Kraljeva, Guče i Ivanjice.

Zbog toga je predsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke i novajlija u Nemanjinoj 11, Darko Glišić, po završetku mitinga održao sastanak sa kandidatom za gradonačelnika Čačka, Milunom Todorovićem.

Kako portal Nova.rs saznaje Todoroviću je saopšteno da ukoliko lista „Aleksandar Vučić – Čačak sutra“ ne bude osvojila 55 odsto na predstojećim izborima, on neće biti gradonačelnik već će to mesto popuniti neko drugi.

Takođe, prema našim saznanjima, prema poslednjim istraživanjima rejting te liste u Čačku iznosi deset procenata manje, odnosno 45 odsto.
https://nova.rs/vesti/politika/sazn...-da-ce-ostati-gradonacelnik-i-ako-sns-pobedi/

Eto, nije ni njima lako. Treba nahvatati hiljade ljudi za miting inače ode glava. Mislim fotelja. Mada to je njima isto.
Đe je ba' zapjelo?
Bas mi nesto zao.Uvideo narod ko su i sta su.

• Čačak
U ovom gradu na zapadu Srbije 94.276 ljudi ima biračko pravo.

Sedam lista bori se za 75 odborničkih mandata.

Prva na glasačkom listiću je koalicija okupljena oko vladajućih naprednjaka, „Aleksandar Vučić - Čačak sutra", a predvodi je dosadašnji gradonačelnik Milun Todorović.

„Grupa građana Ivan V. Ćalović Istina i čast" je na drugom mestu.

Među kandidatima liste pod rednim brojem tri „Primarijus dr. Milan Roganović - Srpski pokret Dveri - Boško Obradović - Radmila Živković - Dragan Ćendić - Biljana Rubaković" je poznato i ime van lokala - Boško Obradović, bivši predsednik, sada samo član Srpskog pokreta Dveri.

„Svi za Čačak" pod rednim brojem četiri, ima prepoznatljivih imena.Na 48. mestu je Velimir Ilić, nekadašnji ministar i bivši gradonačelnik Čačka.

„ProBudimo Čačak" je na drugoj polovini listića, a predvodi je aktivista Pavle Jelesijević.

Na pretposlednjem mestu je opozicioni blok „Čačak protiv nasilja i Novi DSS (Narodni pokret Srbije, Demokratska Stranka, Stranka Srbija centar, Nova Demokratska strank Srbije i Novo lice Srbije)".

Za lokalni parlament se bori i „Ruska stranka - Srbi i Rusi braća zauvek!".

ČAČAK: Manja izlaznost, SNS i SPS za godinu dana ostali bez 2.000 glasova

Objavljeno 17/12/2023

Srpska napredna stranka osvojila je najviše glasova na republičkim izborima u Čačku, dok se koalicija “Srbija protiv nasilja“ nalazi na drugom mestu.
izbori-2.jpg
Prema nezvaničnim podacima iz izbornog štaba SNS, izlaznost u Čačku bila je 60,6 odsto ili 57.169 izašlih na izbore, što je manje u odnosu na prošlu godinu kada je glasalo 58.618 građana od upisanih 92.245 građana sa pravom glasa.

Pretočeno u glasove Čačani su glasali na sledeći način:
  • SNS – 24.450 (44 odsto)
  • Srbija protiv nasilja – 14.011 (25,2%)
  • Nada za Srbiju – 3.714 (6,7%)
  • Mi – Glas iz naroda – Nestorović – 3.696 (6,6%)
  • Dveri – Zavetnici – 3.317 (6%)
  • SPS – 3.254 (5,9%)
  • Narodna stranka – 1.143 (2%)
  • SRS – 702 (1,3%)
  • Dobro jutro Radulović/Tadić – 621 (1,1%)
Najveći gubitnici izbora na lokalu su SPS i Dveri koji su izgubili po polovinu glasova u odnosu na prošlogodišnje izbore. SNS je osvojila skoro dve hiljade glasova više nego prošle, upravo onoliko koliko je narastao broj glasača na biračkom spisku u Čačku.
Generalno u zbiru, vladajuća koalicija u Čačku SNS i SPS, u manjku je za 2.000 glasova u odnosu na prošlu godinu. Sa druge strane, koalicija Ujedinjeni za pobedu Srbije prošle godine imala je 7.833 glasa, a danas skoro duplo više, a ako se uračunaju glasovi Narodne stranke onda i više nego duplo.

Car je bio razcaran organizaciom... On je perfekcionista u tom smislu, on zna kako bi to trebalo da izgleda i bio je vidno razocaran sve vreme mitinga.. U njemu je kuljao bes koji je nako dogadjaja preneo na ljude ispod sebe, a oni nadalje...Sram vas bilo sto niste Caru organizovali miting na nivou koji on misli da zasluzuje(to je i na vasu korist, misli se on), jer sta ce se desiti sada? Sada ce on da shvati, ponovo ono sto je vec odavno shvatao, a to je da niko ne zna i ne ume da mu uredi miting kao on sam. Svi su losi i nedovoljno angazovani, NEZAHVALNI, dobili su pozicije od njega(misli se on), a kako mu vracaju? Tako sto se ne trude? Strasno...E pa morace on sve sam, morace vam oduzeti i to malo moci koju koristite da ga ocarate, to nikome ne polazi za rukom kao njemu samom....Toliko krvari i muci se da bi vama bilo lepo, da biste uzivali u svojim nezasluzenim foteljama, a vi mu tako vracate? Jel bio problem napraviti i podeliti vise zastava, angazovati barjaktare, uloziti bar jedan posto novca koji vam on salje iz Beograda te postemo platiti i dovesti publiku? E moje stipse...Sram da vas bude... Zaista ne zasluzujete status lokalnih kabadahija....

Car je bio razcaran organizaciom... On je perfekcionista u tom smislu, on zna kako bi to trebalo da izgleda i bio je vidno razocaran sve vreme mitinga.. U njemu je kuljao bes koji je nako dogadjaja preneo na ljude ispod sebe, a oni nadalje...Sram vas bilo sto niste Caru organizovali miting na nivou koji on misli da zasluzuje(to je i na vasu korist, misli se on), jer sta ce se desiti sada? Sada ce on da shvati, ponovo ono sto je vec odavno shvatao, a to je da niko ne zna i ne ume da mu uredi miting kao on sam. Svi su losi i nedovoljno angazovani, NEZAHVALNI, dobili su pozicije od njega(misli se on), a kako mu vracaju? Tako sto se ne trude? Strasno...E pa morace on sve sam, morace vam oduzeti i to malo moci koju koristite da ga ocarate, to nikome ne polazi za rukom kao njemu samom....Toliko krvari i muci se da bi vama bilo lepo, da biste uzivali u svojim nezasluzenim foteljama, a vi mu tako vracate? Jel bio problem napraviti i podeliti vise zastava, angazovati barjaktare, uloziti bar jedan posto novca koji vam on salje iz Beograda te postemo platiti i dovesti publiku? E moje stipse...Sram da vas bude... Zaista ne zasluzujete status lokalnih kabadahija....
Kaд се Стракс буде кандидовао за председника Србије, да ли си размишљао да се кандидујеш као подпредседник Страксове странке ? Замисли странку Крстарица са Страксом као председником. Мислим да би добила барем 3% за почетак.

Po koja to lokalna vlast nije sastavljena od probranih lokalnih kabadahija?

Nzm šta ćete govoriti kad SNS i Predsednik Vučić ponovo odvali sve ostale na izborima?
Ima li neko ko misli da ce Vucic izgubiti izbore uskoro? On ce vladati jos dugo, dugo, koliko bude ziveo... Ne bih da dajem konkretne procene, ali minimum jos 20 godina... Onda ce se ponovo desiti onaj kratki period nase istorije kada cemo se ostaviti nacionalisticke politike i preci na gradjansku, ali to je uvek zanemarljivo i bez uticaja, to je vise kao kratak period konsolidacije nacionalistickijh frakcija.. Dakle ne racunajuci taj kratak period, naslednik na kormilu zemlje bice prva zena predsednik Milica Zavetnica....Ona jedina moze da parira u demagogiji i ona je jedina pravi naslednik te politike...(prvo ce na premijersku funkciju)
Kroz te nase razne periode prestizale su nas mnoge zemlje u ekonomskom smislu, nekada su to bile Ceska, Slovacka, Poljska, Madjarska, a nakon ovih dvadesetak godina firme ce nam kupovati Rumuni i Bugari, a mi tamo ici na rad...

Back