Владан Глишић: „Рушићемо аутономаше где год можемо“

Пошто нигде у Војводини неће бити у власти, нису у ситуацији да "изгурају" ЛСВ. Али, макар ће да скрећу пажњу на то ко је Ненад Чанак, какву то политику води ЛСВ и куда води Статут Војводине.

I to je svakako nešto, čak više nego što to rade neke stranke koje su u vlasti..:ok:
 
@sw-darthBEN: Не разумем у каквој је вези с темом овај клип који си поставио. Ваљда си хтео да кажеш да међу симпатизерима Лиге има и православаца. Да ли је отац Јоил твој духовник? Добро, ОК, не знам шта да ти кажем, драго ми је због тебе, али погрешио си и тему и ПДФ.
 
Nije poenta u tome. Poenta je da emisije NEMA na programu iako je najavljena po zavrsetku prosle pre dve nedelje.
Iz slicnih razloga je u poslednji cas otkazana emisija na B92 na kojoj je trebao da ucestvuje Bosko Obradovic a tema je bila kradja izbora.
Pametnom dosta. Pogotovo ako se zna da od 02.05. niko iz Dveri (osim ove Piramide koja je pocela u aprilu) nije imao nikakav nastup na TV sa nac, frekvencijom.

pa i to otkazivanje samo govori o njima, nema više baš toliko naivnih koje B92 može da vuče za nos.
B92 se gleda samo iz razloga što se tačno zna o čemu će biti reči, nešto kao kad sretneš seosku ALAPAČU i dobro znaš kakva je ali ipak je mnogi slušaju.
 
Naravno, kao ni komunisti, Pokret radnika i seljaka ... sve stranke koje su u stvarnom zivotu zapravo beznacajne. Prikazuju se samo oni koji realno imaju sansu da dodju u priliku da o necemu odlucuju. Tako je svuda.

Nije tako svuda !! na objektivnim TV kućama svako ko je učestvovao na izborima a želi da argumentuje izbornu krađu zauzimao bi udarno mesto, a nikako ignorisanje.
I nemoj mi samo reći da je Teofil Pančić nekakva institucija za kojom žude TV gledaoci, ali njegov govor je taj koji pogoduje blaćenju Srbije, a to je izgleda preovlađujuće za dobijanje termina.
 
Ma kakvi Novosadjani pa dverasi (sektasi) , sto se tice teme pre ce biti da ce dverima liga zagorcavati zivot nego obrnuto .
Po stoti put sramota sto su uopste i ucestvovali na izborima umesto da su zabranjeni kao njima slicni.
Šteta što ti nisi u nekakvoj komisiji za zabranu delovanja ... al bi ta komisija bila fer i objektivna u 3pm
 
@sw-darthBEN: Не разумем у каквој је вези с темом овај клип који си поставио. Ваљда си хтео да кажеш да међу симпатизерима Лиге има и православаца. Да ли је отац Јоил твој духовник? Добро, ОК, не знам шта да ти кажем, драго ми је због тебе, али погрешио си и тему и ПДФ.

To je vas istaknuti clan ,a klip je super
 
Pa taj Parović ima neki crnogorski ili bosanski naglasak , mislim nije da je to neki miinus ,ili plus ,niti bi trebalo da ima veze ,al ovde ljudi to itekako gledaju i ako žele da stvare neki veći uspeh u Novom Sadu treba da angažuju nekog odavde , tako su i radikali kad su stavili rodjenu Novosadjanku Maju na čelo ovde osvojili vlast , dok za vreme onih brdjana Mirčića i Mirovića nisu mogli da prdnu .
Dakle,potrebno je samo dobro istrenirati naglasak i eto te na vlasti,kao Rodni npr. ili licko-banijsko-kordunasko-crnogorska bratija iz mile ti LSV...
 
Kad se oni spomenu u medijima odmah je to u nekom kontekstu ekstremne desnice i onda ih povežu sa kojekakvim huliganima. Vidiš da u ovom tekstu nije nigde spomenut pojam "autonomaši", a novine su ga nakačile na naslov.
Ovo pišem čisto dobronamerno, jer Dveri imaju priliku da ne budu "isti", ali moraju da se prilagode narodu i oslušnu realne probleme i želje.
Više priče o životnim problemima, a manje o "visokoj politici" i pederima. To će im doneti više glasova i prelazak cenzusa sledeće godine kad ja očekujem nove parlamentarne izbore...

Jos jednom cu da se slozim sa tobom ali i napomenuti da je problem medijska blokada pa ni ti nemas sansu da cujes ideje za resavanje tih pitanja. Da bi se ta pitanja resila mora se utvrditi tacna dijagnoza. Mislim da niko nije dao tacniju dijagnozu i iskazao je u samo 55 sekundi spota "Ujedinjeni monopoli Srbije" (ne smem da postavljam link jer me mod. optuzuje da tako "reklamiram stranku"). Mene je najvise privukao i njihov program za zaustavljanje ovog opsteg propadanja i resavanje pitanja daljeg razvoja.

Ma kakvi Novosadjani pa dverasi (sektasi) , sto se tice teme pre ce biti da ce dverima liga zagorcavati zivot nego obrnuto .
Po stoti put sramota sto su uopste i ucestvovali na izborima umesto da su zabranjeni kao njima slicni.

:dontunderstand: Promasio si temu. Ovo nije mesto za ispunjavanje zelja, lecenje frustracija i ostvarenje fantazija, vec za ozbiljnu i argumentovanu raspravu.

pa i to otkazivanje samo govori o njima, nema više baš toliko naivnih koje B92 može da vuče za nos.
B92 se gleda samo iz razloga što se tačno zna o čemu će biti reči, nešto kao kad sretneš seosku ALAPAČU i dobro znaš kakva je ali ipak je mnogi slušaju.

U principu se slazem sa tobom ali mislim da je RTS mnooooogo gori po tom pitanju a mi "imamo pravo da znamo sve". Zato u subotu podrzavam protest koji organizuje Malagurski ispred RTS-a!
 
Meni su najsumnjiviji ovi iz 'ercegovine :lol:
:lol: Oni su u samom vrhu.Pa i gorepomenuti Rodni (gradonacelnik NS-a) je ero.
Nego,da ne budem shvacen pogresno,nikada nisam delio nase ljude po geografskoj pripadnosti,nego su mi dozlogrdili ovi koji sebe predstavljaju kao "arijevske vojvodjane",pa se obrusavaju na sve koji nemaju njihovu arijevsko-vojvodjansku krv.Dolzlogrdili su mi upravo zbog toga sto 90% njih do juce nije znalo naci Vojvodinu ni na karti.Danas su npr. vema ceste rasprave izmedju izmedju ljudi iz BiH dospelih ' 60.-ih i ljudi iz BiH dospelih ' 90.-ih.Ovi prvi sebe nazivaju Vojvodjanima (poneki taj termin koriste kao nac. odrednicu) i pri tome vredjaju ove druge nazivajuci ih glupim i zaostalim bosancima...cirkus
 
:lol: Oni su u samom vrhu.Pa i gorepomenuti Rodni (gradonacelnik NS-a) je ero.
Nego,da ne budem shvacen pogresno,nikada nisam delio nase ljude po geografskoj pripadnosti,nego su mi dozlogrdili ovi koji sebe predstavljaju kao "arijevske vojvodjane",pa se obrusavaju na sve koji nemaju njihovu arijevsko-vojvodjansku krv.Dolzlogrdili su mi upravo zbog toga sto 90% njih do juce nije znalo naci Vojvodinu ni na karti.Danas su npr. vema ceste rasprave izmedju izmedju ljudi iz BiH dospelih ' 60.-ih i ljudi iz BiH dospelih ' 90.-ih.Ovi prvi sebe nazivaju Vojvodjanima (poneki taj termin koriste kao nac. odrednicu) i pri tome vredjaju ove druge nazivajuci ih glupim i zaostalim bosancima...cirkus

Nadam se da to nije masovno prisutno iako je za osudu ma da je samo jedan slucaj u pitanju.
 
Nadam se da to nije masovno prisutno iako je za osudu ma da je samo jedan slucaj u pitanju.
Pa sve je ucestalije i to upravo zahvaljujuci delovanju LSV-a,a cesto i pokrajinskog DS-a.Kod njih u strankama ima dosta nekadasnjih kolonista,odnosno njihovih potomaka,koji se, ne znam ni ja iz kog razloga, jako stide svog porekla.Takvi konstantno ulaze u konflikt(hvala Bogu,samo verbalni) sa izbeglima,ili sa ljudima koji su dosli upravo iz krajeva odakle clanovi i simpatizeri LSV-a i DS-a imaju poreklo.Jako je tuzno slusati njihove razgovore.Mene je pre par godina neki covek na jednoj svadbi nazvao "zatucanim Krajisnikom",iako ni ja,a ni moji preci nikada nisu bili u Hrvatskoj.Nazvao me je tako,samo zato sto sam mu rekao da su LSV i pokrajinski DS najvece zlo koje je moglo zadesiti Novi Sad.Valjda je on,kao clan DS-a ,pomislio da cim tako govorim,po automatizmu, moram biti od nekuda...
 
Ja mislio da su njima bitne porodične vrednosti, socijalna i ekonomska politika... kad ono - rušiće autonomaše. Bravo. :klap: :dash:
Za ekonomiju je izuzetno bitno srusiti autonomaske vlasti.Kada neko iz budzeta posalje novac za npr. neki projekat u Somboru,taj novac najpre stize do pokrajinskih vlasti.One uzmu svoj deo pa rasporedjuju novac dalje po okruzima(u nasem primeru zapadnobackom okrugu treba proslediti novac).Zatim,uprava zapadnobackog okruga uzima svoj deo,pa novac prosledjuje somborskoj opstini.Somborska opstina uzima svoj deo i na kraju ono malo novca sto je ostalo prosledjuje gradu Somboru.Tolika administracija nas cini jos siromasnijima.Pri tome,treba imati u vidu da i pokrajinska vlast,kao i republicka,otvara razne svoje zavode i vladine agencije,za koje svi znamo da su nepoterebne i sluze za partijsko uhlebljenje i sisanje jos novca iz budzeta...Posle se ljudi cude odakle nam rupa u budzetu...
 
Za ekonomiju je izuzetno bitno srusiti autonomaske vlasti.Kada neko iz budzeta posalje novac za npr. neki projekat u Somboru,taj novac najpre stize do pokrajinskih vlasti.One uzmu svoj deo pa rasporedjuju novac dalje po okruzima(u nasem primeru zapadnobackom okrugu treba proslediti novac).Zatim,uprava zapadnobackog okruga uzima svoj deo,pa novac prosledjuje somborskoj opstini.Somborska opstina uzima svoj deo i na kraju ono malo novca sto je ostalo prosledjuje gradu Somboru.Tolika administracija nas cini jos siromasnijima.Pri tome,treba imati u vidu da i pokrajinska vlast,kao i republicka,otvara razne svoje zavode i vladine agencije,za koje svi znamo da su nepoterebne i sluze za partijsko uhlebljenje i sisanje jos novca iz budzeta...Posle se ljudi cude odakle nam rupa u budzetu...

Nisu to autonomaške vlasti. To su lopovske vlasti. Za vreme autonomaških vlasti Vojvodina je recimo imala najbogatiji penzioni fond ili recimo veće plate. To su bile prave autonomaške vlasti. Ovo možeš okačiti mačku o rep. Ako se ne varam LSV se zalaže za smanjenje birokratskog aparata.
 
Nije tako svuda !! na objektivnim TV kućama svako ko je učestvovao na izborima a želi da argumentuje izbornu krađu zauzimao bi udarno mesto, a nikako ignorisanje.
I nemoj mi samo reći da je Teofil Pančić nekakva institucija za kojom žude TV gledaoci, ali njegov govor je taj koji pogoduje blaćenju Srbije, a to je izgleda preovlađujuće za dobijanje termina.
Kako da ti kazem, neki su vise znacajni, a neki manje. Recimo nigde na nekoj vaznijoj televiziji ili novinama neces naci izvestaj sa neke utakmice trece lige. To mozda samo u nekom bas usko specijalizovanom casopisu. Nije da su ti treceligasi losi, mozda igraju i sasvim pristojan fudbal, ali jednostavno oni su treca liga i to je to. Bitni su Zvezda i Partizan, ostali prvoligasi se jos s vremena na vreme pomenu, a druga, treca i ine lige nigde. Tako i u politici, SNS, DS i SPS su bitni, ostali parlamentarni donekle, a ovi ispod crte imaju status otprilike kao oni pomenuti treceligasi.

Teofil Pancic tu nije za poredjenje jer on nije stranka nego kolumnista i analiticar. Takve zovu s vremena na vreme.

Ali da se vratimo na temu - Glisic dakle nije u poziciji da rusi bilo koga tako da je to sve jedna prica bez pokrica da bi eto rekao nesto sto se njegovima svidja. Nije to jedina takva prica i nije on jedini koji se takvim manipulacijama bavi.
 
Nisu to autonomaške vlasti. To su lopovske vlasti. Za vreme autonomaških vlasti Vojvodina je recimo imala najbogatiji penzioni fond ili recimo veće plate. To su bile prave autonomaške vlasti. Ovo možeš okačiti mačku o rep. Ako se ne varam LSV se zalaže za smanjenje birokratskog aparata.
Njihovo zalaganje je ocigledno.Oni su licno,zajedno sa SPO utrostrucili birokratski aparat.Zaposlili su kompletno clanstvo da ne radi nista i da trosi pare...A te autonomaske vlasti o kojim ti pricas su daleka proslost nastala davne 1974.-pre cak 38 god.,a nestale pre cak 22 god.Toga se vise ne vredi ni secati.Lako je tada bilo imati pokrajine kada je svako selo imalo po 4-5 velikih preduzeca u kojima su svi bili zaposleni.Cemu danas vredi autonomija,kada nema para?Moze Canak jos 20 god. vikati "Di su novci" kada novca nema ni u Vojvodini (niti se stvara) a ni u republickoj kasi...
 
Njihovo zalaganje je ocigledno.Oni su licno,zajedno sa SPO utrostrucili birokratski aparat.Zaposlili su kompletno clanstvo da ne radi nista i da trosi pare...A te autonomaske vlasti o kojim ti pricas su daleka proslost nastala davne 1974.-pre cak 38 god.,a nestale pre cak 22 god.Toga se vise ne vredi ni secati.Lako je tada bilo imati pokrajine kada je svako selo imalo po 4-5 velikih preduzeca u kojima su svi bili zaposleni.Cemu danas vredi autonomija,kada nema para?Moze Canak jos 20 god. vikati "Di su novci" kada novca nema ni u Vojvodini (niti se stvara) a ni u republickoj kasi...

Koji oni? Ime i prezime.

Autonomija možda danas ne vredi ništa, ali ostaće pa makar bila mrtvo slovo na papiru. Čanak nije taj koji je rasprodao preduzeća po Vojvodini.
 
Koji oni? Ime i prezime.

Autonomija možda danas ne vredi ništa, ali ostaće pa makar bila mrtvo slovo na papiru. Čanak nije taj koji je rasprodao preduzeća po Vojvodini.
Ali je uhlebio sve svoje po javnim preduzecima,koja sada dizu cene svojih usluga jer imaju visak veoma nesposobne radne snage.Treba napomenuti da ta preduzeca sada posluju "u minusu".Takodje,sami rukovodioci tih preduzeca daju sami sebi otkaze da bi podigli ogromne otpremnine,a zatim se zaposljavaju na rukovodeca mesta drugih preduzeca(guglaj o slucaju Ane Ferko i njenog sina Ivana).Ko zivi u NS-u,a pritom je nepristrasan,zna o cemu pricam.Canak je jedini imao predizbornu kampanju pune 4 godine.Sta mislis od kojih para je to finansirano?Uostalom,uvek mozes procitati izvestaj pokojne Verice Barac u kome pise da u NS-u u vlasti lezi najvece korupcionasko jezgro.Mozes ti da navijas za koga god hoces,ali treba ponekad objektivno sagledati stvari i skinuti oreol sveca sa voljenog lidera...P.S. Jel znas kako je Kostic kupio secerane?Da li si cuo za Veternicki klan?
 
Ja mislio da su njima bitne porodične vrednosti, socijalna i ekonomska politika... kad ono - rušiće autonomaše. Bravo. :klap: :dash:

Kako da ti kazem, neki su vise znacajni, a neki manje. Recimo nigde na nekoj vaznijoj televiziji ili novinama neces naci izvestaj sa neke utakmice trece lige. To mozda samo u nekom bas usko specijalizovanom casopisu. Nije da su ti treceligasi losi, mozda igraju i sasvim pristojan fudbal, ali jednostavno oni su treca liga i to je to. Bitni su Zvezda i Partizan, ostali prvoligasi se jos s vremena na vreme pomenu, a druga, treca i ine lige nigde. Tako i u politici, SNS, DS i SPS su bitni, ostali parlamentarni donekle, a ovi ispod crte imaju status otprilike kao oni pomenuti treceligasi.

Teofil Pancic tu nije za poredjenje jer on nije stranka nego kolumnista i analiticar. Takve zovu s vremena na vreme.

Ali da se vratimo na temu - Glisic dakle nije u poziciji da rusi bilo koga tako da je to sve jedna prica bez pokrica da bi eto rekao nesto sto se njegovima svidja. Nije to jedina takva prica i nije on jedini koji se takvim manipulacijama bavi.

Posto ocito obojica postujete samo na osnovu naslova teme, evo i "famoznog teksta iz koga je izvucen naslov :

- Ако постоји могућност да се ЛСВ омете у вршењу власти било где, то јесте интерес Двери, јер ми смо против тога да Лига управља животима наших грађана. Међутим, то истовремено не значи да можемо да сарађујемо са ДС-ом. Сарадња са странкама које су једнако као и Лига допринеле урушавању Србије, наше економије и наше будућности, не долази у обзир. Али, ако би преко СНС или неке друге опозиционе странке могли да срушимо Лигу, ми ћемо то и учинити.

Ostali tekst iz intervjua ne odnosi se na naslov. Sad neka svako sam zakljuci ko se ovde bavi manipulacijama.

O "treceligasima" na tvoj nacin ne vredi raspravljati. Postoji cela tema koja se bavi bas time a ti i dalje imas svoje kriterijume za svrstavanje u lige. Bas bih voleo da znam kojim si se elementima sluzio. U fudbalu se zna kako se prelazi iz lige u ligu ali kako je to sa partijama ako nije broj glasova sa izbora, meni nikako da blicne. Mora da sam nedorastao trenutku.
 
Ali da se vratimo na temu - Glisic dakle nije u poziciji da rusi bilo koga tako da je to sve jedna prica bez pokrica da bi eto rekao nesto sto se njegovima svidja. Nije to jedina takva prica i nije on jedini koji se takvim manipulacijama bavi.

Ставови које износи у овом интервјуу нису новост за гласаче Двери. То стоји и у њиховом програму, у делу који се тиче политике државног уређења. Укратко:

Двери су против даљег комадања и дробљења српске територије било унутрашњим деловањем, тзв. регионализацијом, било спољашњим притисцима, а под изговорима „угрожених мањинских права“. Залажемо се за једну, снажну Србију уз јаке локалне општине, које би кроз истинску децентрализацију добиле већи удео у располагању својим ресурсима и приходима, као и за деконцентрацију државне управе.
 
Ali je uhlebio sve svoje po javnim preduzecima,koja sada dizu cene svojih usluga jer imaju visak veoma nesposobne radne snage.Treba napomenuti da ta preduzeca sada posluju "u minusu".Takodje,sami rukovodioci tih preduzeca daju sami sebi otkaze da bi podigli ogromne otpremnine,a zatim se zaposljavaju na rukovodeca mesta drugih preduzeca(guglaj o slucaju Ane Ferko i njenog sina Ivana).Ko zivi u NS-u,a pritom je nepristrasan,zna o cemu pricam.Canak je jedini imao predizbornu kampanju pune 4 godine.Sta mislis od kojih para je to finansirano?Uostalom,uvek mozes procitati izvestaj pokojne Verice Barac u kome pise da u NS-u u vlasti lezi najvece korupcionasko jezgro.Mozes ti da navijas za koga god hoces,ali treba ponekad objektivno sagledati stvari i skinuti oreol sveca sa voljenog lidera...P.S. Jel znas kako je Kostic kupio secerane?Da li si cuo za Veternicki klan?

Ne navijam ni za koga, prijatelju, ali svi se razbacuju terminima tipa uhlebio sve svoje u javnim preduzećima, kao što ti radiš trenutno. Pa koja su to preduzeća i ko od direktora je u LSV-u?

@DZOS
I ja sam protiv toga da Dveri upravljaju životima naših građana. Je l' treba da idem redom od opštine do opštine da ih rušim ili kako su to oni zamislili?

@frootsman
Od kad je status autonomne pokrajine komadanje teritorije?
 
Ne navijam ni za koga, prijatelju, ali svi se razbacuju terminima tipa uhlebio sve svoje u javnim preduzećima, kao što ti radiš trenutno. Pa koja su to preduzeća i ko od direktora je u LSV-u?


Vodovod,Toplana,GSP itd.Iz tih preduzeca su 4 godine finansirali svoju kampanju,a sto je najtuznije zaposleni u njihovim preduzecima su bili zaduzeni za leplenje plakata pred izbore,te nisu isli na posao...Zanimljiv je slucaj iz "zavoda za javno zdravlje" u Kikindi,gde su ligasi uspeli da izbace i svoje koalicione partnere iz DS-a sa spiska zaposlenih da bi napravili vise mesta za svoje.Cinjenica je da sve stranke,manje vise postupaju na isti nacin,ali ono sto je specificno kod LSV-a je sto su uspeli da preuzmu mnoge bitne funkcije u vecini gradova u Vojvodini sa jako malo osvojenih glasova prethodnih godina.
 
@frootsman
Od kad je status autonomne pokrajine komadanje teritorije?

Дешавају се процеси. Нова обележја Војводине. Статут даје покрајини нека државна својства. Отворена канцеларија у Бриселу, Војводина је уведена у процес сукцесије СФРЈ, основана ВАНУ, која потискује Матицу српску, рекламира се нова нација - Војвођани, итд. Да се не правимо луди: територија државе Србије се мало-помало комада, а бирократија гомила (о томе је опширно писао Тенкре). КиМ, Војводина, Рашка, југ централне Србије, идеја о регионализацији... Куда то води и чему све то? Поделе, поделе, поделе... Уситњавање земље у којој се пут од Врања до Суботице колима прелази за 5-6 сати.
 

Back
Top