"Vitez sedam kraljevstava" na HBO: Džordž R. R. Martin otkrio detalje

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
340.700
Pisac Džordž R. R. Martin najavio je novu seriju zasnovanu na njegovim knjigama, pod nazivom "Vitez sedam kraljevstava"
koja bi trebalo da se pojavi na HBO platformi naredne godine.Novi spinof legendarnog serijala "Igra prestola" "biće kraći i u sasvim drugačijem tonu",
napisao je Martin na svom. blog

"Ipak, to je i dalje Vesteros, tako da niko zapravo nije bezbedan", dodao je pisac.
Knjiga prati avanture ser Dankana Visokog i njegovog štitonoše Ega u vreme kada je Gvozdeni presto i dalje pod vladavinom Targarijana, dakle, pre događaja u "Igri prestola".Eg, brat Emona Targarijena, koji je postao Meštar Noćne straže i koji se pojavljivao u "Igri prestola", kasnije će postati Egon Peti. Takođe je i deda Erisa Drugog, koji je u "Igri prestola" često pominjan kao "Ludi kralj".Martin je ranije na svom blogu pisao da će serija imati najverovatnije šest epizoda.
 
Kakve nebuloze...Martin je napisao knjigu 1996. tada AL nije postojao..

Меморијска пена је пронађена и кориштена за астронауте1964 .. а у седиштима пилота давне 1960 ....

Тек 1992 се масовно примењује у индустрији душека ....

Банална ствар као меморијска пена ....'није постојала' ...три деценије ....за 'смртнице/ике'
 
Господар Прстенова .... РРТолкиену .. је требало две и по године за иницијални текст....Далеко мање компликован

Спорим ли да Мартинова идеја није добра... фантастична чак ....међутим одакле долази толики рад је питање које је за дискусију

Деценијама стварана једна серија..DR Who ....

је иницијално дело десетине жена и мушкараца што су је писале/и https://m.imdb.com/list/ls054482698/

....


Мислиш ли да су научнице/ци нацртале/ли

https://www.anews.com.tr/world/2020/07/20/scientists-release-largest-ever-3d-map-of-universe

....

Гробнице фараонки и фараона Египта су само места за мумије које су правиле десетине хиљада артизанки/на ... и хранило пар милиона

.. једноставност чињеница ..сматрам да није глупост... али небитно

Хвала на комплименту.
 
Martin je osrednji pisac sa odlicnim proizvodom.
Pogodio je i napravio proizvod koji se mogima svidja i koji je odlican za prodaju kao TV/filmska adaptacija.

Pokusao sam vise puta da ga citam, i bas mi nije legao. Nema dubinu a oseca se copy/paste Tolkina, Murkoka, Dzordana...jednostavno nisam uspeo da kod njega osetim ni nesto novo ni nesto posebno.

A Serije su spektakl, ali vise zbog fenomenalne HBO produkcije i odlicnih glumaca.
 
Možda je moje mišljenje nepopularno, ali ja mislim da previše siluju i Igru Prestola i Gospodara Prstenova. U obe franšize je već sve rečeno što je imalo da se kaže, treba da prestanu da šibaju mrtve konje. Ima toliko fantazi-sf književnih serijala koji su za sada ne ekranizovani a dušu su dali za ekranizaciju. Recimo Demonski Ciklus od Pitera V Breta, do je odlično štivo za ekranizaciju, ako bi se to uradilo kako treba, totalno bi bacilo u zaborav Igru Prestola.
 
Možda je moje mišljenje nepopularno, ali ja mislim da previše siluju i Igru Prestola i Gospodara Prstenova. U obe franšize je već sve rečeno što je imalo da se kaže, treba da prestanu da šibaju mrtve konje. Ima toliko fantazi-sf književnih serijala koji su za sada ne ekranizovani a dušu su dali za ekranizaciju. Recimo Demonski Ciklus od Pitera V Breta, do je odlično štivo za ekranizaciju, ako bi se to uradilo kako treba, totalno bi bacilo u zaborav Igru Prestola.
Trebala bi da padne jedna Džeksonova trilogija o Silmilarionu.
 

Back
Top