Visoko čelo i inteligencija

Truman

Elita
Poruka
22.709
Prvo, da li mislite da visoko čelo kod osobe pokazuje natprosečnu inteligenciju? Ako je odgovor potvrdan da li to važi uvek? Ne znam da li su rađena neka istraživanja na tu temu, baš me zanima.
Drugo, šta mu ot uopšte dođe visoko čelo? Ranije sam mislio da znam, ali sam onda u razgovoru sa nekim ljudima shvatio da oni drugačije gledaju. Da li je visoko čelo kad meriš lenjirom pa ispadne par centimetara ( ala dr Jack Shepard iz serije Lost mi prvi pada na um ) ili se gleda nešto drugo ( recimo da počinje od kose visoko )? I da li pojam visoko čelo ima veze sa pojmom veliko čelo.

Evo jedne teme za one koje zanima fiziognomika, analiza lica i slično...
 
Aj postavite sliku neke javne ličnosti sa visokim čelo da znam šta se pod tim podrazumeva.
Saint, kako izgleda nisko čelo? Možete postaviti i sliku osobe sa niskim čelom.
Teza je da su osobe sa visokim čelo inteligentne, a ne da one koje to nemaju ne mogu biti natprosečne...nemojte to mešati.
 
images
- nisko čelo.

frizure-oblik-lica09.jpg
- visoko čelo.

znači, računa se od obrva naviše do dela gde počinje kosa. :)
 
Prvo, da li mislite da visoko čelo kod osobe pokazuje natprosečnu inteligenciju? Ako je odgovor potvrdan da li to važi uvek? Ne znam da li su rađena neka istraživanja na tu temu, baš me zanima.
Drugo, šta mu ot uopšte dođe visoko čelo? Ranije sam mislio da znam, ali sam onda u razgovoru sa nekim ljudima shvatio da oni drugačije gledaju. Da li je visoko čelo kad meriš lenjirom pa ispadne par centimetara ( ala dr Jack Shepard iz serije Lost mi prvi pada na um ) ili se gleda nešto drugo ( recimo da počinje od kose visoko )? I da li pojam visoko čelo ima veze sa pojmom veliko čelo.

Evo jedne teme za one koje zanima fiziognomika, analiza lica i slično...

Rađena su - nije potvrđeno! Ova tvrdnja ima podjednaku validnost kao i tvrdnja ,,ljudi sa naočarima su štreberi''
 
Aja sam mislio da je obrnuto! :)
Ja bi za ovu prvu rekao da ima visoko čelo zato što u odnosu na ostatak lica zauzima manje mesta vertikalno gledano. A za ovu drugu bi rekao da ima VELIKO čelo.
Znači bitno je gde se čelo završava na gore ( ka kosi ), a ne koliko cm ima?
 
images
- nisko čelo.

frizure-oblik-lica09.jpg
- visoko čelo.

znači, računa se od obrva naviše do dela gde počinje kosa. :)
Hm, kako precizno objasnjeno, svaka cast:klap: :D
Ja, na primer, imam visoko celo (ne bas kao na slici:mrgreen:) i kazu da sam inteligentna, a i ja to smatram:mrgreen:..
Realno, stvarno mislim da je sve to individualno, da ne moze bas samo po toj cinjenici da se podele ljudi na inteligentne i ove koji to nisu...
P.S. Ali bih volela da cujem, ako neko ima neku cinjenicu ili neki sproveden test ili slicno na tu temu, pa da vidimo...
:bye:
 
Aja sam mislio da je obrnuto! :)
Ja bi za ovu prvu rekao da ima visoko čelo zato što u odnosu na ostatak lica zauzima manje mesta vertikalno gledano. A za ovu drugu bi rekao da ima VELIKO čelo.
Znači bitno je gde se čelo završava na gore ( ka kosi ), a ne koliko cm ima?

a ne.. zato se i zove VISINA čela. :)
nekako je logično da se gleda vertikala kad kažeš i za nekoga da je nizak/visok, pa tako i čelo :)
a mislim da su možda zaključci izvedeni iz toga što je frontalna kora velikog mozga zadužena za planiranje, učenje, pamćenje...
 
Prvo, da li mislite da visoko čelo kod osobe pokazuje natprosečnu inteligenciju? Ako je odgovor potvrdan da li to važi uvek? Ne znam da li su rađena neka istraživanja na tu temu, baš me zanima.
Drugo, šta mu ot uopšte dođe visoko čelo? Ranije sam mislio da znam, ali sam onda u razgovoru sa nekim ljudima shvatio da oni drugačije gledaju. Da li je visoko čelo kad meriš lenjirom pa ispadne par centimetara ( ala dr Jack Shepard iz serije Lost mi prvi pada na um ) ili se gleda nešto drugo ( recimo da počinje od kose visoko )? I da li pojam visoko čelo ima veze sa pojmom veliko čelo.

Evo jedne teme za one koje zanima fiziognomika, analiza lica i slično...

Ovo su gluposti!

U svakom udzbeniku o psihologiji ovo je primer kada se obradjuje tema stereotipa i predrasuda!
Isto tako postoji i da su ljudi sa naocarima nacitani, zatim da su ljudi sa velikim i dubokim borama na celu kreativni, inteligentni itd!

ISTRAZIVANJA SU OVO KATEGORICKI NEGIRALA I DONELA ZAKLJUCAK DA SU TO STEREOTIPIJE!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Bilo je slučajeva da su pojedine ličnosti u prošlosti, neke kraljice, brijale glavu tik do čela da bi dobile veće čelo. Danas je tu plastična hirurgija da povećaš i da smanjiš šta ti duša poželi. Ja glasam za visoko čelo i čist obraz.
 

Back
Top