Visoka cena "tisucljetnog sna"

to nisu nikakvi snovi vec skora buducnost kao sto je srpska vojska usla u zagreb 1918 i 1945 tako ce opet biti samo sto ovoga puta srbi nece biti toliko glupi pa da sa vama prave neko novu sugoslaviju nego ce vratiti svoje istorijske zemlje a vama ce ostati ono hrvatske sta vam po istorijskom pravu i pripada a to je od slovenske granice pa do linije karlovac virovitica karlobag

Momak povijesna granica je na Drini ako nisi znao. Ili bolje receno nesto preko drine na ovu zapadnu stranu.

I povijesna granica Srbije na sjeveru je do Bg tako da ne laprdaj.
 
granica ce biti tamo gde mi kao pobednici kazemo da ce biti a vi kao porazeni kao i u dva prethodna svetska rata nece te se nista ni pitati mozda zavrsite na kraju kako ste i poceli a to je u sastavu austrije ili madjarske

"maleni, crtani je prošo a i dnevnik..još nisi u krevetu!? :eek:

jesi opro zubiće? skinuo ćarapice?:per:

ajd sad lepo krevetić... sanjaj nešto lepo, na primer "Srbiju do Tokyo-a""
;)

radikalska uspavanka pred spavanje, za neposlušne male radikalčiće...koji bi sa svojim ponašanjem hteli zaseniti svoje roditelje:mrgreen:
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
zna se dokle je srbija a kao sto sam rekao to nije san nego skora buducnost bilo bi ti bolje pocet pravit planove gde ces bezati kada ti gospodari budu porazeni posto ne zelis da ti se desi neki novi blajburg tj najveca pobegulja u istoriji covecanstva
 
Za povrat vanjskog duga morali bismo dati čitavu jednu županiju

Da se riješimo duga, morali bismo se odreći teritorija površine Bjelovarsko-bilogorske županije, tj. 4,3 posto ukupne površine RH!

Kada bi se Hrvatska povela za Italijom i Francuskom te u borbu s krizom krenula rasprodajom dijelova svog teritorija, što bi sve morala staviti na bubanj da namiri 44 milijarde eura vanjskog duga (ukupan iznos dugovanja države i tvrtki inozemnim bankama)? Iako je pitanje samo teoretsko, nije i nerealno kada se zna da proračun vapi za novcem i da nas je Vlada početkom srpnja zadužila za još 13,4 milijarde kuna.

Otoci nisu dovoljni

E, pa morali bismo prodati 2,4 milijarde metara četvornih poljoprivrednog zemljišta (ako je prosječna cijena kvadrata 18 eura), odnosno cijelu jednu županiju! U ovom slučaju Bjelovarsko-bilogorsku, budući da je taj iznos gotovo identičan njezinoj površini.

Država u svom vlasništvu ima 8,4 milijarde kvadrata poljoprivrednog zemljišta, a u odnosu na ukupnu površinu Hrvatske morali bismo se odreći 4,3 posto svog teritorija. Iako Italija svoje financijske probleme kani riješiti rasprodajom otoka, naši sugovornici kažu da se Hrvatska prodajom svojih ne bi usrećila, odnosno ne bi ih ni mogla prodati zbog neuređenih vlasničkih odnosa.

– Tko zna koliko je privatnih vlasnika zemljišta na svakom otoku, pa prodaja ne bi baš bila izvediva – smatra ekonomski analitičar Damir Novotny. Ipak, prodaja otočja Brijuni, koje je u državnom vlasništvu, u proračun bi donijela 2,5 milijardi eura.

No, kada bismo rasprodali sve autoceste u Hrvatskoj, željeznicu, sve luke, dio bolnica i škola, kao i HEP, Hrvatske šume..., ne bismo prikupili dovoljno novca da prebijemo te nesretne 44 milijarde eura.

No, privatizacija Hrvatskih autocesta i Autoceste Rijeka-Zagreb, po Novotnyjevim procjenama, donijela bi nam od pet do deset milijardi eura. On kaže da bi te dvije tvrtke trebalo privatizirati na način da država ostane samo 30-postotni vlasnik, jer je takav model privatizacije dominantan u zemljama EU.

Novi val privatizacije


Prodajom luka Ploče, Zadar, Šibenik, Rijeka, Labin i Pula država bi si, pak, priskrbila oko dvije milijarde eura, a privatizacijom dijela bolnica i škola još oko tri milijarde.

Privatizacijom HEP-a u državni bi se proračun slilo oko tri do četiri milijarde eura, a prodajom Hrvatskih šuma, budući da je 48 posto hrvatskog teritorija pod šumama, još dvije milijarde eura. Hrvatska bi nekoliko stotina milijuna eura zaradila i prodajom svojih dvoraca.

– RH treba započeti novi ciklus privatizacije da bi se povećala konkurentnost između javnog i privatnog. Ne klijentelističke privatizacije, nego po uzoru na zemlje EU – zaključio je Novotny.

http://www.vecernji.hr/vijesti/za-p...ismo-dati-citavu-jednu-zupaniju-clanak-171788

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kissass.jpg





Međunarodni sud vas ne hebe ni 2% ...Kosovo ćao đaci..

Nategli vas i sa Ejupo Ganićem...ispali ste smješni do jaja..


...a on raspreda o našem vanjskom dugu..

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:




Ako je tebi lakše postavi još koju sličnu temu. ..
 
Međunarodni sud vas ne hebe ni 2% ...Kosovo ćao đaci..

Nategli vas i sa Ejupo Ganićem...ispali ste smješni do jaja..


...a on raspreda o našem vanjskom dugu..

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:




Ako je tebi lakše postavi još koju sličnu temu. ..

pa to im ja celo vreme prićam na čistoj ekavici a oni se il prave slepi, il kao shatro ne razumeju...mada ja mislim da je nešto drugo u pitanju ono mix (lekova, gudre i šljivovice)
:rumenko: pa više ne vide di loopaju:dash::rotf:
 
u ****** medunarodni sud sastavljen od istih onih koji su bombordovali srbiju ti si bre smesan lik tj oni koji su vasi gospodari samo blizi se i vasim gospodarima i vama kao drzavi kraj za vreme 1 svetskog rata cekali smo 4 godine za vreme hitlera opet 4 godine ovaj put mozda potraje duze ali krajni rezultat ce biti isti hrvatska ce biti do karlovca virovotice i ogulina
 
u ****** medunarodni sud sastavljen od istih onih koji su bombordovali srbiju ti si bre smesan lik tj oni koji su vasi gospodari samo blizi se i vasim gospodarima i vama kao drzavi kraj za vreme 1 svetskog rata cekali smo 4 godine za vreme hitlera opet 4 godine ovaj put mozda potraje duze ali krajni rezultat ce biti isti hrvatska ce biti do karlovca virovotice i ogulina

Zaboravljaš da više nemate ni Francuze, ni Engleze, ni Turke na svojoj strani.

Dakle, smanji doživljaj i uživaj u životu. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pazite, "braco", nije bitno da li ste vi ovde da provocirate nas ili mi tamo negde na nekom vasem forumu da provociramo vas, i vi ste u jednako gdnim gov*ima kao i mi i Grcka i, pa cenim ga, kompletan jugoistok (smatrali vi sebe jugoistokom ili ne, vas problem). Pre ili kasnije, ajkule sto novce pozajmljuju ce i nama i vama odgristi nacionalna muda u slast, a onda cemo svi mi nadnicariti i imati drzavu samo na papiru.

800px-Banana_republic.svg.png
 
Zaboravljaš da više nemate ni Francuze, ni Engleze, ni Turke na svojoj strani.

Dakle, smanji doživljaj i uživaj u životu. :)

Ne trebaju ti ta proseravanja.

ma mora da je sam osto kući... roditelji ošli proslaviti 15 godišnjicu braka, pa se nesrećno dete:rumenko: doćepalo kompjutera i umesto da iskoristi priliku i gleda gole "tete":rumenko: on šibnuo na Krsu direkt politika:hahaha: eh šta ćeš... kuda ide ovaj mladi svet:mrgreen:
:lol:
 
Pazite, "braco", nije bitno da li ste vi ovde da provocirate nas ili mi tamo negde na nekom vasem forumu da provociramo vas, i vi ste u jednako gdnim gov*ima kao i mi i Grcka i, pa cenim ga, kompletan jugoistok (smatrali vi sebe jugoistokom ili ne, vas problem). Pre ili kasnije, ajkule sto novce pozajmljuju ce i nama i vama odgristi nacionalna muda u slast, a onda cemo svi mi nadnicariti i imati drzavu samo na papiru.

pa to već imamo samo što vaše i naše patriote toga još nisu svesne...bitno da se busaju u prsa:(

e moja Jugo na šta si spala:sad2:

a mogli smo svi lepo da živimo...:eek:
 
ja nisam od nikoga pobegao moja familija se borila od samog pocetka pa sve do kraja rata a otisao sam nedelju dana pre nego sta je hrvatska vlast preuzela kontrolu nad delom krajine koje se niste usudili napasti nego da ga reintegrisete i tu vam je bio potreban citav svet i onaj izdajnik slobo pa da ga dobijete
 
veselim se loopanju ovih radikala koji vrludaju po forumu otvaraju teme o Hrvatskoj, pljuvaju po Hrvatima i drugim narodima a ostali su bez dobrog dela teritorije neki dan i to službeno

i umesto da se pokriju ušima i da se liše pljuvačina oni ko muve bez glave vrludaju:mrgreen:

Radikala :lol:

Da si zaljubljen u iste, to znam, ali si (opet) na pogrešnoj adresi. Em nisam *****, em nisam radikal...tako da...džaba se trudiš.

Što se tiče otvaranja tema o Hrvatskoj, još nisam otvarao takvu, osim onu kada je ubijen Pukanić, mada, pitanje je koliko je to tema o Hrvatskoj, a koliko o cijelom ovom prostoru.

Inače, pokrivanje ušima teško da ćeš vidjeti u Srba, jer smo prilično slobodarski narod, kojima su pjesmice tipa ''Danke Deutschland'' ispod časti.

Ali drago mi je da vidim tvoju radost (kao Hrvata pacifiste) na temama o srpskim problemima, jer uviđam da je i najliberalniji Hrvat i dalje...ustaša.
 
ja nisam od nikoga pobegao moja familija se borila od samog pocetka pa sve do kraja rata a otisao sam nedelju dana pre nego sta je hrvatska vlast preuzela kontrolu nad delom krajine koje se niste usudili napasti nego da ga reintegrisete i tu vam je bio potreban citav svet i onaj izdajnik slobo pa da ga dobijete

Zahvali Bogu što je Istočna Slavonija mirno reintegrirana, a nije oslobođena vojnom akcijom.

Ko zna bi li ti sada kuckao ovdje sa nama. :roll:
 
Radikala :lol:

Da si zaljubljen u iste, to znam, ali si (opet) na pogrešnoj adresi. Em nisam *****, em nisam radikal...tako da...džaba se trudiš.

Što se tiče otvaranja tema o Hrvatskoj, još nisam otvarao takvu, osim onu kada je ubijen Pukanić, mada, pitanje je koliko je to tema o Hrvatskoj, a koliko o cijelom ovom prostoru.

Inače, pokrivanje ušima teško da ćeš vidjeti u Srba, jer smo prilično slobodarski narod, kojima su pjesmice tipa ''Danke Deutschland'' ispod časti.

Ali drago mi je da vidim tvoju radost (kao Hrvata pacifiste) na temama o srpskim problemima, jer uviđam da je i najliberalniji Hrvat i dalje...ustaša.

:rotf::rotf::rotf:

kao što rekoh...neće na dobro izaći kad se meša šljivovica sa gudrom i lekovima za smirenje:sad2:
 

Back
Top