Visa Medicinska?

a sta ti mislis da posle vise ili visoke nisi "obicna" sestra.hahaha
prosla su vremena kad je bilo dovoljno da samo zavrsis visu i da budes glavna sestra,sada je glavna ona koja je najbolja i ima visu ,sto mi je i drago jer treba da sve sestre zavrse fakultete ili vise jer ce jedino tako ova nasa profesija dobiti na ugledu.A filozofiju samo zavrsim visu i sepurim se po odeljenju zaboravi.

i da ja zavrsavam taj po tebi bezvezni fakultet u ns:zpozdrav:

ja nisam od tih koji se skoluju da bi se sepurili po odeljenju kao glavni, sta vise uopste ne bih voleo da budem glavni na nekom odeljenju jer je veca odgovornost a manja plata :). Bas bi mi bilo drago da mi neko kao ti, sa visim obrazovanjem od mene, bude glavni na odeljenju....naravno, ako ga priznaju :)))
 
Sandrah,Nex,Aco pisite nam kako vam je u skoli.....bilo sta, kakvi su prof,jel vam tesko sad,kakve su ocene,kako ocenjuju praksu.....:)

danas nam je prosao i poslednji ispit...i od svega mi je ubedljivo najteza bila nega, jer sam jedva prikupio bodove za uslov....a ispit sam verovatno pao:((.
Ostalo i nije toliko tesko, iz skoro svih predmeta sam imao 6 ili 7, jer sam polozio kolokvijume i isao na predavanja...i naravno potpisivo moju dragu koleginicu Sandru :)). Jedino sam internu ostavio za april...
 
ja nisam od tih koji se skoluju da bi se sepurili po odeljenju kao glavni, sta vise uopste ne bih voleo da budem glavni na nekom odeljenju jer je veca odgovornost a manja plata :). Bas bi mi bilo drago da mi neko kao ti, sa visim obrazovanjem od mene, bude glavni na odeljenju....naravno, ako ga priznaju :)))

ja tebi upravo suprotno pricam,ali izgleda da ne vredi.samo teraj ti po svome ili se potrudi i procitaj sta sam napisala(sasvim miroljubivuive recenice koje ne kazu da cu ja sa faxom biti ikome ko ima visu iliti visoku glavna):cool:

i napisala sam da bi svi(ili bar 70%) trebali da imamo visoko ili vise obrazovanje da ne bi bili toliko omalovazavani,ali ti ocigledno nisi procitao ili...

nije mi jasno zasto sis se osecao prozvanim ili isprovociranim ?

i otkud ti to da glavne sestre imaju manju platu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:(doduse nemaju bas mnogo vecu,tek nekih 4000)

a sto se tice akreditacije i priznavanja :najgore je kad ljudi ne znaju a prave se pametni,jes ti cuo za google sinak:dontunderstand:
 
ja tebi upravo suprotno pricam,ali izgleda da ne vredi.samo teraj ti po svome ili se potrudi i procitaj sta sam napisala(sasvim miroljubivuive recenice koje ne kazu da cu ja sa faxom biti ikome ko ima visu iliti visoku glavna):cool:

i napisala sam da bi svi(ili bar 70%) trebali da imamo visoko ili vise obrazovanje da ne bi bili toliko omalovazavani,ali ti ocigledno nisi procitao ili...

nije mi jasno zasto sis se osecao prozvanim ili isprovociranim ?

i otkud ti to da glavne sestre imaju manju platu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:(doduse nemaju bas mnogo vecu,tek nekih 4000)

a sto se tice akreditacije i priznavanja :najgore je kad ljudi ne znaju a prave se pametni,jes ti cuo za google sinak:dontunderstand:






Bices glavna ako dobijes posao glavne sestre. Na hirurgiji u NS imaju 5 sestara sa Dipl. Sestra, samo jedna moze da bude glavna, a posao mora da se zavrsi. Tako da i sa faksom od 4 godine moze da se desi da radis posao sestre sa srednjom.
 
Bices glavna ako dobijes posao glavne sestre. Na hirurgiji u NS imaju 5 sestara sa Dipl. Sestra, samo jedna moze da bude glavna, a posao mora da se zavrsi. Tako da i sa faksom od 4 godine moze da se desi da radis posao sestre sa srednjom.
Naravno da ne mozes odmah postati glavni/a,ako tek pocinjes da radis,ali ako imas visu ili faks uvek ces biti u prednosti nad nekim ko ima srednju i mozes uvek da se nadas da ce ti to pruziti mnogo vise mogucnosti za kasniji napredak,trazenje boljeg posla,a i da radis kao "obican tehnicar",imaces za 4000-5000 vecu platu,sto nije dovoljno u odnosu na sss,ali ipak znaci.Uostalom,nije sve u parama,znas da bar imas zavrsen faks-visu i da si nesto uspeo u zivotu,a ne ostao na srednjoj...
 
neka mi neko sto pre odg.na prethodno postavljeno pitanje
dal mogu iz srednje farmaceutske upisati smer strukovni medicinsko laboratorijski tehnolog....,ili mogu da upisem taj smer ako sam iskljucivo zavrsila laborantsku srednju...????
 
neka mi neko sto pre odg.na prethodno postavljeno pitanje
dal mogu iz srednje farmaceutske upisati smer strukovni medicinsko laboratorijski tehnolog....,ili mogu da upisem taj smer ako sam iskljucivo zavrsila laborantsku srednju...????

Mozes upisati bilo koji smer....Za prijemni se samo bios sprema po programu za medicinsku skolu.
 
ja tebi upravo suprotno pricam,ali izgleda da ne vredi.samo teraj ti po svome ili se potrudi i procitaj sta sam napisala(sasvim miroljubivuive recenice koje ne kazu da cu ja sa faxom biti ikome ko ima visu iliti visoku glavna):cool:

i napisala sam da bi svi(ili bar 70%) trebali da imamo visoko ili vise obrazovanje da ne bi bili toliko omalovazavani,ali ti ocigledno nisi procitao ili...

nije mi jasno zasto sis se osecao prozvanim ili isprovociranim ?

i otkud ti to da glavne sestre imaju manju platu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:(doduse nemaju bas mnogo vecu,tek nekih 4000)

a sto se tice akreditacije i priznavanja :najgore je kad ljudi ne znaju a prave se pametni,jes ti cuo za google sinak:dontunderstand:


100% znam vise bolnica gde glavna sestra ima 33 000 platu, jer radi samo jednu smenu, dok sestra sa srednjom skolom ima i do 40 000 jer radi u vise smena...tako da...

A sto se tice tvog faxa necu vise da komentarisem, jer je mnogo ljudi koji su ga zavrsili, reklo da im nista ne znaci i da su samo gubili vreme!!
 
A sto se tice tvog faxa necu vise da komentarisem, jer je mnogo ljudi koji su ga zavrsili, reklo da im nista ne znaci i da su samo gubili vreme!!

pa sta su uveli onda taj smer ako je gubljenje vremena,smer uopste nije glupost ali je glupost sto nisu obezbedili radna mesta za takvu vrstu posla i sto se kod nas ne zna ko pije a ko placa,sto je sistem zdravstva zastareo i sto nema novih zvanja,novih odeljenja i sto ima malo ljudi koji rade taj posao naspram broja pacijenata,a ne zaposljavaju nove i ne otvaraju nove institucije.Sto se ne brine o pacijentu u potpunosti vec ko sa zivotinjom,sto se mora cekati na snimanje npr.kolena u Kamenici po 3,4 meseca,a dotle da se molis Bogu da nije nista ozbiljno i da ti za taj period stanje ne bude jos gore.Sta je nego kradja otvoriti novi smer,a ne obezbediti radna mesta?To je glavni problem,u ovoj nasoj lopovskoj drzavi sve je moguce.
 
100% znam vise bolnica gde glavna sestra ima 33 000 platu, jer radi samo jednu smenu, dok sestra sa srednjom skolom ima i do 40 000 jer radi u vise smena...tako da...

A sto se tice tvog faxa necu vise da komentarisem, jer je mnogo ljudi koji su ga zavrsili, reklo da im nista ne znaci i da su samo gubili vreme!!

Citam forum sto se ove teme tice vec neko vreme... morala sam sada da se i ja oglasim.

Pre svega gomila poluistina, dezinformacija(sto namernih, sto slucajnih...) i lazi...

jako malo proverenih informacija.

Radim nekoliko godina na intenzivnoj nezi u Bg-u. Imam zavrsenu Visu skolu, cekam novu, "bolonjsku " diplomu. Radim smenski rad. Nisam na rukovodecem mestu. Plata je izmedju 43-50000. zavisi od nedelja, praznika i nocnog rada.

Znaci prva dezinformacija je oko cene rada. (Domovi zdravlja naravno da imaju manje plate i tako i treba da bude. Samo sto na salteru ne bi trebala da radi medicinska sestra vec neko sa pravno-birotehnickom skolom... i o tome ne bih dalje, sve sam rekla, ko razume... ko ne-shvatice kad se zaposli)

Druga dezinformacija je oko tipa posla koji se obavlja.
Ovo ne samo sto "je Srbija", vec ima i jako puno sujetnih ljudi, od glave do repa, sto bi se reklo a zakonski je moguce da svakoga ko nije na polozaju drzis u rangu negovateljice... znaci dok nisi "na polozaju" i sa visom i srednjom i sa visokom... SVE RADIS ISTO.Samo je plata veca. Toliko od mene i o tipu posla.

Treca dezinformacija.
Oko tog "fakulteta u NSu". Teska srca, moram da kazem-to je teeesko zamlacivanje. Jako je tesko naci posao. Organizaciju na klinici radi medicinska sestra i lekar. Svaka medicinska sestra koja zavrsi visu/visoku skolu je kvalifikovana da obavlja poslove na rukovodecem radnom mestu. I svako sa malo vise pameti i radnog iskustva ce pre da dobije posao nego neko sa "fakultetom". BTW. sad su sve fakulteti. Bogu hvala da vise nema odnos- VISA(to si niko i nista) i FAX(to si Bog i batina) Cvrc, napokon je sve leglo na svoje. SVE JE ISTO. Posao koji radis je isti, plata je ista... samo ces se uvek pre zaposliti sa konkretnim zanimanjem i specijalizacijom nego sa diplomom "organizacije rada"... bla bla. Kome to jos treba... ni za 15 god necemo dostignuti taj ekonomski nivo...
Jedino sto mami i tati dizes ego kod rodjaka u provinciji "sto im dete studira fakultet u velegradu"... iz nekih postova tacno izbija malogradjanstina i komplex. Ako cemo mi, kolege u jednoj struci da se graduisemo... onda to sto nas lekari i nemedicinski radnici potcenjuju - dodje razumno.... O tome drugom prilikom...


Za sve treba veza. Jasno kao dan. Lekara je znatno vise na birou nego sestara. Jos jedna nepobitna cinjenica. Svi hoce u Beograd...(opet, jel'te zbog onih gore pomenutih rodjaka i mame i tate...)

I definitivno ne zalim sto nisam upisala Med fakultet(koji sad mogu, na specijalisticke studije... mozda cu.. ko zna...), pa treba kao moja drugarica sa prosekom iznad 8 da radim u osiguravajucoj kompaniji i da budem putujuci trgovac ali sa Med. faxom... za manje od 40000... tuga. Neka hvala.
A lekari, pa, prolaze samo dobro "deca iz doktorskih porodica"...

Sto se mene tice:
Moja odluka je nastavak studija u smislu specijalizacije, a gde.. videcemo.



Svim kolegama zelim uspesno studiranje, i jos uspesnije zaposlenje. :)

Budite realni i rezonujte zdravo-razumski.

Pozdrav!
 

Back
Top