Vikendice - oaze mira i zelenila

Neno

Elita
Poruka
20.451
Imate li vikendicu ili barem nešto slično tome? Ako imate, koliko vremena provodite u njoj? Je li daleko od vašeg doma?
Iskreno, ne volim vikendice koje su veće od mnogih kuća, to mi više i ne liči na njih.. nego onako, vikendica u pravom smislu, mala, prijatna sa neophodnim prostorom i stvarima.

vik.jpg


Imam vikendicu, sa dvije prostorije, u jednoj kuhinja sa trpezarijom u drugoj dvosjed, fotelja, sto.. Puna raznih stvari, neophodnih za boravak, ima i mali tavančić.. Voda je čista, prirodna, izvorska.. vrlo pitka i hladna. Okolo je mirno, tiho, zrak čist, vjetrovi su konstantni ali većinom blagi.. često tu provodimo vrijeme uz roštilj, muziku, piće.. tek ponekad u daljini čuje se auto,rijetko se mogu čuti nečiji glasovi, uglavnom cvrkut ptica i insekata.
Postoje mnoge staze gdje se dosta dugo može pješačiti a da ne sretneš nikoga, zmija ima, uglavnom šarki i poskoka ali nikome ne smetaju.
Šuma na sve strane, livada, proplanaka, prava oaza mira i zelenila.

Da li bi voljeli da imate vikendicu ako je nemate? Gdje bi se odlučili sa vikendicom, napraviti negdje na obroncima, negdje kraj neke rijeke.. ili možda jezera?
 
Imam nesto sto trenutno mogu nazvati vikendicom :D

Inace...Mnogo sam razmisljala o vikendicama...I ne bih da ih imam, tj. sve i da je imam ne bih da je vecinu godine prazna, tako da bih je izdavala ili nesto radila sa njom.

Dva razloga su za to:
1. Ukoliko je daleko, ne bih mogla da je sredjujem, uzivam u njoj uvek kad god pozelim. Vikendica kao i sve ostalo zahteva paznju, ulaganje, odrzavanje i vreme. Ako idem tamo 2x godisnje, treba pre odmora da provedem par dana u ciscenju da mogu posle da uzivam.
2. Vezana sam za to mesto. Imam odmor, imam vikendicu, gledacu da je ipak posetim da ne stoji beskorisno i redje cu ici na neka druga mesta.

Tako da radije biram da odem uvek na neko drugo mesto, iznajmim kolibu bilo sta...Ne moram da kosim, perem, cupam, cistim....I odmor provedem u odmoru.

Sad kad bih zenemarila realnost i imala brdo para, ljude koji mi ciste, odrzavaju...Volela bih da imam svakako :)
Prvo negde na moru, posle pored nekog jezera, reke, potoka u planinama :)

Na moru:

29c596e78e308a3d96b0b183dbaf7399.jpg


Na jezeru :)

4c39532e14487caba46ad855f26e3b89.jpg
 
Imam nesto sto trenutno mogu nazvati vikendicom :D

Inace...Mnogo sam razmisljala o vikendicama...I ne bih da ih imam, tj. sve i da je imam ne bih da je vecinu godine prazna, tako da bih je izdavala ili nesto radila sa njom.

Dva razloga su za to:
1. Ukoliko je daleko, ne bih mogla da je sredjujem, uzivam u njoj uvek kad god pozelim. Vikendica kao i sve ostalo zahteva paznju, ulaganje, odrzavanje i vreme. Ako idem tamo 2x godisnje, treba pre odmora da provedem par dana u ciscenju da mogu posle da uzivam.
2. Vezana sam za to mesto. Imam odmor, imam vikendicu, gledacu da je ipak posetim da ne stoji beskorisno i redje cu ici na neka druga mesta.

Tako da radije biram da odem uvek na neko drugo mesto, iznajmim kolibu bilo sta...Ne moram da kosim, perem, cupam, cistim....I odmor provedem u odmoru.

Sad kad bih zenemarila realnost i imala brdo para, ljude koji mi ciste, odrzavaju...Volela bih da imam svakako :)
Prvo negde na moru, posle pored nekog jezera, reke, potoka u planinama :)

Na moru:

29c596e78e308a3d96b0b183dbaf7399.jpg


Na jezeru :)

4c39532e14487caba46ad855f26e3b89.jpg
Скроз се слажем са свим наведеним.
Још ако имаш нешто што је на бољој локацији, онда ти траже кључеве, а за неке сазнаш после пар година да су били код тебе 😋.
Није ни то толики проблем, ако све врате на своје место и очисте.
Једном смо тако затекли неке момке како спавају обувени у креветима где смо ми требали после да спавамо, оштећен намештај и тако неке ствари.
 
Скроз се слажем са свим наведеним.
Још ако имаш нешто што је на бољој локацији, онда ти траже кључеве, а за неке сазнаш после пар година да су били код тебе 😋.
Није ни то толики проблем, ако све врате на своје место и очисте.
Једном смо тако затекли неке момке како спавају обувени у креветима где смо ми требали после да спавамо, оштећен намештај и тако неке ствари.
Ali ako se ide periodicno - redovno, sto je i smisao vikendice, ipak je lepo imati. ;)
Makar uz dodatne, opisane probleme.
 

Back
Top