Vesti za migrantske čekalice

primenjuje sve na sve koji su u procesu ili tek apliciraju. Kvota je smanjena zasad za tekucu (njihovu) godinu 2008/2009, odnosno do 30.06.2009. Zasad se ne zna kakve mere ce biti od 01/07 da li ce ove ostati na snazi ili ne, ili ce doneti neke nove izmene.
Mislim da je najbolje pogledati za State/ regional nomination bar vama koji ste vec predali... to ce progurati vasu aplikaciju ukoliko vas nominuju.
 
Dobro ljudi, pa nismo rekli da je baš sve crno, ima i ljubičasto.

Pošto sad csl ne liči ni na šta, tj nema ni 5 zanimanja na njemu, pa će biti mesta i za nezavisne ljude. Možda i neće 30 hiljada Engleza sad ići u emigraciju po ovoj krizi, ostavljajući posao i nekretnine zarad puta u nepoznato, pa da se migracija vrati onima kojima zaista treba. Možda se neće svi setiti u narednoj godini da traže sponzorstvo, a i ako se sete, neće ga možda svi i dobiti.
Osim ako se ceo svet ne sruši, pa da idemo ispočetka, to bi me baš radovalo, jer ova vladavina novca i nije mi baš neki životni moto. A možda i "svetski stručnjaci" srede "svetsku finansijsku krizu", uz pomoć spoljnotrgovinskih odnosa sa nekom drugom planetom...
Inače, da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus :mrgreen:.
 
Mi smo OK...za sada...razbijamo se od primanja...plate da Bog sačuva...:(
Moj Jimmy dobio pre 3 nedelje 8 000 dinara...:lol:
Gazda se vadi na krizu...:vudu:

Moreee 'ebala ga kriza...:udriglavu:


Šta ima kod tebe ?

:cmok2: Moram da te cokim nisam te dugo videla...:D

Može, crvenokose ne odbijam.
Očekivah i tek očekujem da svaka gnjida serbska sad počne da krade i zakida šta stigne, jer ima krizu da se na nju vadi. To radi i ceo svet. To ću i ja početi da radim kad me žena tera da radim nešto, ne mogu moram da čuvam energiju zbog krize... Mada i meni posao stade, a i ovi što hoće nešto da rade, hteli bi možda za dž, bogati zbog krize, e taj film ne snimamo, sreća sam imao dva posla. Ipak nije baš totalni halt, jedino mi paniče ovi sa silnim kreditima, čak i oni koje sam morao da jurim da rade, sad uredno zovu da pitaju imaliposla, oćelbitiposla... e braćo, lepo sam vam govorio, al' što bi slušali. Radi se i kad se ima, da bi se imalo kad se nema. A posle genijalnog izuma Angažovane Snage i TV pretplate na računu za struju, potpuno je logičan dodatni porez na platu, radi popunjavanja budžeta.
Kad pomenuh krizu, čitah onog Evansa, "našeg" ministra, možda i nesudjenog, i može se reći da je obavešten kao i onaj naš tupadžija što nikad nije bio obavešten, a lupeta bogami ko onaj što gradi pre roka, pa mu se sruši još brže...:super: Mogao sam ja da mu kažem da mu ne trebaju onoliki frizeri, i da nijedan od njih neće raditi kao frizer.

Nego nije lepo da se slikaš za album tebe lepo iz anfasa, a muža da slikaš u kadi sa pivom, znaš :rotf:.

I da vas još jednom utešim, neće se ukinuti imigracioni program, jer svaki migrant u ovoj krizi donosi neki novac vladi, donosi posao njenim službenicima, posao agentima i agencijama, donosi promet avio kompanijama, donosi novac sa sobom u zemlju, troši ga na tržištu nekretnina i robe široke potrošnje, kad ga potroši i ne nadje posao, može da ide kući i tu je još jedna mala kinta za avione i aerodromske takse... :telefon: crvenkapa je ipak pojela zlog vuka:per:
 
Baš sam nekulturan, pomenuo sam neke ljude, a nisam ih kulturno predstavio, pa vam citiram slobodan prevod na naš jezik dotičnog političara, koji nisam ja napisao, a i da jesam sigurno ne bih priznao.

Australija je danas u svetu poznata kao jedna od najraznovrsnijih zemalja, takoreći zoološki vrt sveta, sa svojom jedinstvenom mešavinom domorodačkih i nedomorodačkih Australijanaca i generacijama migranata, koji zajedno doprinose blagostanju naših zajednica (jedne držimo većinom u zatvorima, drugi su tu da uživaju u sredini, a treće puštamo da rade).

Da bi nastavili da rastemo kao nacija, moja je odgovornost kao ministra da sve odlučujem o imigraciji. Nema tu labavo. Ima tu mnogo faktora i situacije se menjaju i tako.

Svake godine, najveća masa pridošlica su skillisani migranti. Njima mi lečimo naše hronične nedostatke, koji su se pojavili kao posledica prosperiteta naše ekonomije. Ipak, pojava SEKE čini neizvesnim šta ćemo dalje raditi, a i ako ne bude baš tako teška, iskoristićemo je da se rešimo svih gluposti i propusta koje smo dosad napravili u našem imigracionom programu.

Mi ne krešemo imigracioni program, zato što smo se prevarili, pa ga neopravdano povećali prošle godine, već je SEKA došla da nam da izgovor za kresanje. Dogovorili smo se da usmerimo bolje program na ono što nam stvarno treba, bez da priznamo da smo dosad primali i što nam treba i što nam ne treba, pa smo zato i imali hronične nedostatke.

U decembru 2008 smo najavili promene u sred 2008-09 programa koje bi osigurale da se upotpune baš one potrebe idustrije koje su baš potrebne. To znači da će oni koji su već dobili posao, kao i oni čija su zanimanja kritična dobiti brzu traku na naplati putarine.

U tom trenutku naravno nismo znali a i da jesmo baš nas briga da kažemo, da nam ta kritična lista baš i nije potaman, ostvili smo je da je menjamo kad hoćemo. Ono što ne uspemo tačno da predvidimo uvek ćemo moći objasniti kratkoročnom i dugoročnom problematikom. U ovom pasusu ćemo pokušati da opravdamo svo naše predjašnje zalaganje za skilled program, koji protivnici pokušavaju da prikažu kao neopravdano obiman, kao i naše dalje zalaganje za održanje tog programa, jer bi, razumećete, svako odustajanje od njega značilo priznanje da možda nismo bili baš sasvim u pravu. Pomenuću vam u jednoj rečenici da radna snaga stari, natalitet jenjava, a Australijanci emigriraju, čisto da vas zbunim.

Ovaj pasus preskačem.

Ovde je zaključak: imigranti nam trebaju i trebaće nam.

Ovde je zaključak zaključka.

potpis
Da bude jasnije, prilažem i tekst na engleskom, koji može malo da se razlikuje od ovog na srpskom, ali to je zato što nam je takav jezik.
 

Prilozi

  • kris.doc
    79 KB · Pregleda: 21
Q8 What can I do to be granted a visa in 2008-09?
To be granted a visa this program year, you will need to meet visa requirements and be sponsored by an employer or nominated by a State or Territory government if you do not have an occupation on the CSL.

Q13 What will happen to those applications which are in the final stages of processing and where the department has requested applicants to provide health and character clearances?
The new arrangements will apply to all visa applications, including those in the final stages of processing.

Q14 What about applications outside the skill stream?
These measures only affect the skill stream of the migration program.
 
Za ovo gore rekao bih kao što mi je i dosad mirisalo (da ne kažem smrdjelo), da je za ovu godinu gotovo sa necslovcima. Verovatno se vidimo od Jula.

Za STNI,
čisto ako nekog interesuje, sad zvanično piše jelda šta se može. Do sad smo bili u nedoumicama, može li se promeniti 175 u 176 ili ne.
Meni se ovo ne radi, a očekujem i kad bih uradio, da bi uskoro okrenuli ćurak i rekli "sad više ne primamo state nominacije, sad imamo novu listu ŽGLJF i samo aplikanti sa ŽGLJFa će imati prioritetno procesiranje...

Q6 A State or Territory has agreed to nominate me. What do I do?
You will need to provide your State or Territory nominator with your application reference details. Your nominator will then submit a nomination form on your behalf to the department. If the nomination is successful your application will then be
eligible for priority processing.


Q7 If I have already lodged an independent skilled application, is there any way to change it to a State
Sponsored visa?

If you have lodged a Skilled – Independent (subclass 175) visa or a Skilled – Independent (subclass 885) visa, your visa can be assessed as a State Sponsored visa.

To obtain a state or territory nomination, you should approach the state or territory you would like to live in and request they consider nominating you. Please note that state-sponsored migrants are expected to live for at least two (2) years in the state or territory which sponsors them.
--------------------------------------------------------------
If you are accepted by a State or Territory government, they will notify you and lodge the relevant nomination form directly with the department.
You will also need to complete the post-lodgement form to let the department know that you have accepted a nomination and wish to have your application assessed under either the Skilled – Sponsored (subclass 176) visa or a Skilled –
Sponsored (subclass 886) visa.
 
Ustupam ove popuste što mi nude agencije, da bi mi uzele pare, pošto meni ne trebaju.
Naravno, popust je tu da bi vam uzeli više, ali ako neko voli da dava, ne sprečavam.
Mada i ne moram da vam ustupam moj, registrujući se na njihovim sajtovima, možete dobiti i svoj. VisaTeleShop, poručite odmah i dobićete uz Vizu još i komplet japanskih noževa i krparu za kupatilo... :rotf:
Ovako su mi pisali:
In January 2009, the Minister for Immigration and Citizenship announced a new priority processing order to favour applicants who have state/territory sponsorship and applicants who have an occupation on the Critical Skills List (CSL).
Based on the information provided in our Eligibility Assessment, you have selected Electrician, which appears on one or more participating state/territory 'occupations in demand' list. This means that upon successfully completing your skills assessment, obtaining state/territory sponsorship and lodging a valid visa application, you will qualify for priority processing by the Department of Immigration and Citizenship (DIAC).
Immigration policy can change without warning, and many people who delay their applications may find that Australia's policies have changed and they may no longer be eligible. We recommend that if you have the skills and meet the current immigration requirements, you should apply now!
To help you get your application started, Migration Expert is providing you with a voucher for $500 USD to use towards the Premium Migration Service, where we will handle the visa application process on your behalf, from start to finish!
 
pa da, dobijesh vaucher od 500$, a i onda posle im dash josh 3000$ :hahaha::rotf:

ali kad bolje pogledash, sve vishe shvatam jedan zlatni upljuvak mog jednog bivsheg gazde: "ovce su za shishanje" :super:

A gazde za lupetanje gluposti, i takve volim cenim i poštujem tek kad propadnu ili zasviraju klavir, jer ne znaju da kad ovca zableji, može i pas čuvar da se probudi... :think:Nema smajli u liku psa koji grize gazdu... Kad god mi nešto treba to nema.
 
Top population man says Australia desperately needs skilled migrants

Peter McDonald, director of the Australian Demographic and Social Research Institute (ADSRI), has warned the Australian Government against shortsighted immigration decisions. McDonald says migrants will be the key drivers of economic growth over the next 40 years as millions of baby boomers move into retirement.

"In the next 20 years, immigration is the only means available to meet large aggregate labour demand in Australia," said Professor McDonald.

Immigration levels tended to move behind the economic cycle: highest when peak economic activity tips over into recession, and savagely cut just at the time more workers were needed to help rebuild the economy.

When the 1974 recession hit, net overseas migration was 87,000. The following year it was cut to 13,500 and only returned to 1974 levels in 1980. In the 1982-83 recession, net migration fell from 123,000 in 1981 and 103,000 in 1982 to 55,000 in 1983, only returning to 1981 levels six years later.

"Immigration has a long lag-time," Professor McDonald said. "Targets are set well in advance, visa grants often take a long time, and then the immigrant has many months to actually take up the grant. We shouldn't let the numbers drop off as dramatically as they have in past recessions. We should be evening out the peaks and troughs."

Immigration Minister Chris Evans has flagged cuts to the number of foreign workers allowed into the country in the wake of the global financial crisis, saying the Rudd Government is committed to protecting Australian jobs.

Professor McDonald’s modelling indicates the optimum number of migrants to maintain a growing economy in coming decades in response to the changes in age structure was about 180,000 a year.

"Migrants do provide their own economic stimulus," Professor McDonald said. "They come into the country with money, they spend it to buy houses and set themselves up."
E, kad sam im ja govorio da su migranti najvažniji proizvod Australije za njenu ekonomiju, ili kako bi kolega rekao "ovce za šišanje", niko me nije slušao.
 
e sada sam se smak'o, samo nam je josh taj majmun Dokic falio, sa svojim pretnjama likvidacijom i gov*nima AU ambasadorki, sada cemo ne biti u high risk country, nego cemo biti the highest coutry of lunatics kategorija. Siguran sam da ce ovo josh vishe ubrzati obradu nashih aplikacija, e dokurda :dash:
 

Back
Top