Verujete li u sudbinu?

A reinkarnacija ?

Potpuno prirodna stvar. nema ni početka ni kraja. Posle zime imaš proleće, pa leto, pa jesen, pa zimu, pa opet proleće... sve se vrti u krug... nema pravolinijskog kretanja. Reinkarnacija bez karme, jer sam koncept karme pada u vodu kad se traži prauzrok. nema ga. Ostaje samo strah koga su prosuli sveštenici i vladari, da bi se stado plašilo...

- - - - - - - - - -

A reinkarnacija ?

A povampirenje (uskrsnuće)?
 
Juce slusam na TV o nekoj vrsti meduze koja NIKAD NE UMIRE.....!!!

Samo se pretvara iz jednog oblika u drugi, pa ponovo vraca u prvi...I tako u beskaraj.

Reciklira se...

Naucnici ispituju ovu cudnu i jedinstvenu pojavu.
 
Potpuno prirodna stvar. nema ni početka ni kraja. Posle zime imaš proleće, pa leto, pa jesen, pa zimu, pa opet proleće... sve se vrti u krug... nema pravolinijskog kretanja. Reinkarnacija bez karme, jer sam koncept karme pada u vodu kad se traži prauzrok. nema ga. Ostaje samo strah koga su prosuli sveštenici i vladari, da bi se stado plašilo...

- - - - - - - - - -



A povampirenje (uskrsnuće)?

Reinkarnacija je , po Tebi , "Potpuno prirodna stvar. nema ni početka ni kraja." , ali to nigde ne procitah u savremenoj naucnoj literaturi i misli ...

:)

Sto se tice onog , kako Ti kazes , "povampirenju" , hajde da procitamo o "vampirima " i verovanjima u njih i sta su i ko su oni , a sta je u Hriscanskom svetu ili verovanju "Uskrsnuce i Vaskrsnuce" ...

Razlika je poprilicna , osim ako neko nema neke druge konotacije i zelje , a to , bas i nije lepo , a bojim se i da je veoma blizu "povredi vazeceg Pravilnika o slobodi verskog opredeljenja" , sto iskreno smatram da Tebi nije bila zelja i pomisao u ovom slucaju ...
 
Reinkarnacija je , po Tebi , "Potpuno prirodna stvar. nema ni početka ni kraja." , ali to nigde ne procitah u savremenoj naucnoj literaturi i misli ...

:)

Sto se tice onog , kako Ti kazes , "povampirenju" , hajde da procitamo o "vampirima " i verovanjima u njih i sta su i ko su oni , a sta je u Hriscanskom svetu ili verovanju "Uskrsnuce i Vaskrsnuce" ...

Razlika je poprilicna , osim ako neko nema neke druge konotacije i zelje , a to , bas i nije lepo , a bojim se i da je veoma blizu "povredi vazeceg Pravilnika o slobodi verskog opredeljenja" , sto iskreno smatram da Tebi nije bila zelja i pomisao u ovom slucaju ...

Nije po meni, nego po priurodnom zakonu. Reinkarnaciju su zastupali najveći umovi mnogo pre nego što sam se ja rodio. Znači nikako nije po meni.

Ne zanimaju me ni vampiri ni likovi koji su kjao uskrsnuli, jer niti ima vampira niti je iko ikada uskrsnuo.

Uvek postoji razlika. Šta je a šta nije lepo, u smislu estetike, nema baš mnogo veze sa međuljudskim odnosima. ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nije po meni, nego po priurodnom zakonu. Reinkarnaciju su zastupali najveći umovi mnogo pre nego što sam se ja rodio. Znači nikako nije po meni.

Ne zanimaju me ni vampiri ni likovi koji su kjao uskrsnuli, jer niti ima vampira niti je iko ikada uskrsnuo.

Uvek postoji razlika. Šta je a šta nije lepo, u smislu estetike, nema baš mnogo veze sa međuljudskim odnosima. ....

Ima ljudi koji uskrsnu nakon smrti.

Zato svuda postoji Zakon da se niko ne moze sahraniti najmanje 24 sata nakon smrti.

Ima dokaza da su neki uskrsnuli i kasnije od 24 sata, kada su vec na zalost bili sahranjeni.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ima ljudi koji uskrsnu nakon smrti.

Zato svuda postoji Zakon da se niko ne moze sahraniti najmanje 24 sata nakon smrti.

Ima dokaza da su neki uskrsnuli i kasnije od 24 sata, kada su vec na zalost bili sahranjeni.

Nema, niti je bilo, niti će biti. To nije uskrsnuće.

Zakon nema veze sa tim.

Ima dokaza kao što ima dokaza da ne postohji gravitacija. Rekla, kazala...
 
Nema, niti je bilo, niti će biti. To nije uskrsnuće.

Zakon nema veze sa tim.

Ima dokaza kao što ima dokaza da ne postohji gravitacija. Rekla, kazala...

Ima mnogo prmera da ljudi ozive (vaskrsnu) nakoliko minuta, pa i sati nakon smrti.

U kusturnicama su nadjeni kosturi ljudi koji su oziveli nakon sahrane i cak izasli iz sanduka!

Sam Bog zna koliko ljudi ozivi nakon smrti i ugusi se u sanduku, a da to niko nikada ne sazna.

Ja smatram mnogo vise nego sto se i sanja.......

A ti se raspitaj zasto bas mora da prodje 24 sata dok se neko ne moze sahraniti.
 
Ima mnogo prmera da ljudi ozive (vaskrsnu) nakoliko minuta, pa i sati nakon smrti.

U kusturnicama su nadjeni kosturi ljudi koji su oziveli nakon sahrane i cak izasli iz sanduka!

Sam Bog zna koliko ljudi ozivi nakon smrti i ugusi se u sanduku, a da to niko nikada ne sazna.

Ja smatram mnogo vise nego sto se i sanja.......

A ti se raspitaj zasto bas mora da prodje 24 sata dok se neko ne moze sahraniti.

To je vezano za takozvanu kliničku smrt. Nema nikakve veze sa "uskrsnućem".

Novi zavet je izgubio 17 godina u životu Isusa Hrista, zato što su u Novi zavet ubačena samo 4 jevanđelja. Ima ih oko 60. I onih 50-i-nešto govore o njegovom 17-godišnjem boravku u Indiji (od njegove 12-te do 29-te godine), gde je učio fakirske štosove, recimo “dizanje mrtvih” (mogao je da “uskrsne” Lazara, koji je sam sebi zaustavio rad srca na neko vreme, a onda ga Isus “uskrsnuo”, ali nije mogao da “uskrsne” Jovana krstitelja, naprosto zato što su mu Rimljani skinuli i odneli glavu), zatim o njegovom braku i potomstvu sa Marijom Magdalenom... i mnogim drugim stvarima...

...

Koga je briga šta ti smatraš?

Što bih se raspitao. Baš me briga. Ja sam anarhista, ne poštujem zakone.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Otvori oči i pogledaj nebo...Ima fiksni dio neba koji je uvijek isti,isti raspored međusobno zvjezda to je sudbinski dio dok ima drugi dio koji je promjenjiv to je dio u kojem je potencijal za promjenu.Dakle kombinirana je igra u pitanju što se tiče postavki a u što će tko da vjeruje tako će da mu bude.
 
Da li vam se i koliko često dešava da vas život prosto tera u nekom pravcu ma koliko se vi opirali? Koliko često vam se dešavaju čudne koincidencije, pri tom ne mislim na ono kada vas pozove neko na koga ste pomislili. Da li vidite na svom životnom putu "znakove pored puta" i glasnike koji se pojave niotkuda,predaju vam informaciju koja vam je potrebna i izađu iz vašeg života?
prvo treba doci do stadijuma neopiranja a onda u neka verovanja,a sudbina fino zvuci
 
Otvori oči i sanjaj. Na severnoj hemisferi se vidi Veliki i Mali Medved, a na južnoj Južni Krst. Obrnuto ne može, jer živimo na lopti. Samo neznalice veruju, jer nisu sigurni postoji li to u šta veruju. Ja znam i nikada neću verovati. Neću da kažem da verujem da će sutra svanuti dan, zato što znam da će svanuti. U celom svemiru postoji samo jedna matematika. Ojha. Ende.
 
Otvori oči i sanjaj. Na severnoj hemisferi se vidi Veliki i Mali Medved, a na južnoj Južni Krst. Obrnuto ne može, jer živimo na lopti. Samo neznalice veruju, jer nisu sigurni postoji li to u šta veruju. Ja znam i nikada neću verovati. Neću da kažem da verujem da će sutra svanuti dan, zato što znam da će svanuti. U celom svemiru postoji samo jedna matematika. Ojha. Ende.

Previše algoritama i entropije haosa te ljudska volja ne može dvesta kilograma na leđima poneti...Tek tu i tamo mrdamo malim
prstićem nemoćno i kad smo najmoćniji! Crna rupa moćna i glupa...
 
Ovo nije tema o reinkarnaciji niti o karmi. Karma i sudbina nije isto. Karma je možda odredila da ću se roditi kao žensko na određenom mestu u određenom istorijskom trenutku u određenoj porodici. Ali ostatak života posle toga je sudbina. Nekada je određuju naši postupci a nekada nam se dešavaju neverovatne stvari koji nemaju veze sa našim postupcima. Mene interesuju te neverovatne stvari koje nemaju veze sa našim postupcima. Da li vam se dešavaju ?
Dakle da ponovim pitanje:
Da li vam se i koliko često dešava da vas život prosto tera u nekom pravcu ma koliko se vi opirali? Koliko često vam se dešavaju čudne koincidencije, pri tom ne mislim na ono kada vas pozove neko na koga ste pomislili. Da li vidite na svom životnom putu "znakove pored puta" i glasnike koji se pojave niotkuda,predaju vam informaciju koja vam je potrebna i izađu iz vašeg života?
 
Ja sam recimo rođen 20. aprila, na isti dan kad i Hitler, i uvek sam bio izrazito agresivan. Sećam se kad sam nekog druga u vrtiću hteo da bacim u bazenčić u dvorištu. Pa me vaspitačica napala i počupala za uši, jer da nije ja bih ga okupao po hladnom danu. To je bilo negde na rano proleće, pred kraj. I ja sutradan nisam hteo da idem u vrtić, vrištao sam, skakao, neću pa neću, niko nije znao šta mi je, osim vaspitačice, koja je u Titovoj SFRJ zbog ovoga mogla da dobije otkaz. Pa je glumila dobru vaspitačicu. A jednom je rekla mojima kako sam preterano agresivan i onda bi me upoređivala sa nekim Ivanom peškirićem govoreći mi: "Vidi kako je Ivan dobar, kao devojčica." Ja sam joj odgovarao ono što bih i sada svakome rekao: "Ja ne želim da budem kao devojčica, jer nisam devojčica." Tačka. Mnogo kasnije, njen sin, pilot JNA, oboren je nad nekim gradom u Hrvatskoj i poginuo je pri padu aviona. Tuga. Poenta priče... Ono si što si. Ne može niko da te menja. Niti treba da te menja. Donekle smo određeni rođenjem i nekim urođenim osobinama, ali svakako imamo slobodnu volju. Dakle, nema nikakve sudbine. Ništa nije predodređeno.
 
Ovo nije tema o reinkarnaciji niti o karmi. Karma i sudbina nije isto. Karma je možda odredila da ću se roditi kao žensko na određenom mestu u određenom istorijskom trenutku u određenoj porodici. Ali ostatak života posle toga je sudbina. Nekada je određuju naši postupci a nekada nam se dešavaju neverovatne stvari koji nemaju veze sa našim postupcima. Mene interesuju te neverovatne stvari koje nemaju veze sa našim postupcima. Da li vam se dešavaju ?
Dakle da ponovim pitanje:
Da li vam se i koliko često dešava da vas život prosto tera u nekom pravcu ma koliko se vi opirali? Koliko često vam se dešavaju čudne koincidencije, pri tom ne mislim na ono kada vas pozove neko na koga ste pomislili. Da li vidite na svom životnom putu "znakove pored puta" i glasnike koji se pojave niotkuda,predaju vam informaciju koja vam je potrebna i izađu iz vašeg života?

A ti, kako si?
 
Da li vam se i koliko često dešava da vas život prosto tera u nekom pravcu ma koliko se vi opirali? Koliko često vam se dešavaju čudne koincidencije, pri tom ne mislim na ono kada vas pozove neko na koga ste pomislili. Da li vidite na svom životnom putu "znakove pored puta" i glasnike koji se pojave niotkuda,predaju vam informaciju koja vam je potrebna i izađu iz vašeg života?

Nema sudbine, nekad su okolnosti takve da tesko mozemo nesto promeniti...
Ali uz trud mozemo...
Verujem samo u Bozje vodjestvo i zastitu...
A Bog se sluzi ljudima i znacima da nam pomogne.

Bog nam je dao slobodnu volju i postuje je.
Znaci da sami biramo put.
Bog nas savetuje za nase dobro.
Sami biramo izmedju uskog puta koji vodi u zivot, u vecbni zivot;
i izmaedju sirokog puta kojim ide vecina i koji vodi u propast i unistenje.

Matej7
13 Uđite na uska vrata, jer su široka vrata i širok je put koji vode u propast, i mnogo ih je koji tuda idu;
14 ali su uska vrata i tesan je put koji vode u život, i malo ih je koji ih nalaze.
 
Poslednja izmena:
Meni se kroz ceo život dešavaju koincidencije. Nekada se nađem na raskršćima i sama treba da odaberem kojim ću putem ali mi se dešavalo i to da me ako sam na pogrešnom putu okolnosti pritiskaju dok ne promenim put. Kada promenim put odjednom mi se sve prosto podmeće i pomaže. I što se jače opirem to jače me pritiska. Ono što je još interesantno je to da su takvi pritisci uvek u stvari u moju korist samo što to vidim tek kasnije. Vremenom sam naučila da prihvatam takva "vođstva" i nekako su se stvari lakše razvijale. Čak i kada mi se dešavaju loše stvari kao i svima što se dešavaju- to bude na neki način amortizovano. Dešavalo mi se da su me te loše stvari sačuvale od nekih mnogo gorih ali sam to tek kasnije videla. A ako sam drugima pomagala i činila dobro bez obzira što od toga nisam očekivala ništa za uzvrat- to mi se dobrim i vraćalo. Ne direktno od njih nego indirektno kroz druge događaje koji su bili sasvim neočekivani Na svom životnom putu sam često nailazila na "glasnike". Pojavili bi se iznenada i odigrali neku svoju ulogu i ponovo nestali. Zato sam naučila da obratim pažnju na ljude koji mi se nađu na putu jer ima razloga zašto su tu. Obično treba da mi predaju neku informaciju i pomognu ili trebam ja njima.
 

Back
Top