Verenička i Partner viza - Australija

Pozdrav svima,

Bas nam je CO javila da imaju sve potrebne dokumente i da ce nam se javiti za 8 weeks.
Zanimljivio mi ovo 8 tjedana, oni to po necemu odrede vrijeme javljanja.
Tako nam je jedanput napisala, da nam fale neki papiri i da je rok za predaju 49 dana.
Jel i vama tako?
Valjda ce za tih 8 tjedana zvati na intervju i na lijecnicki.
 
Pozdrav svima,

Bas nam je CO javila da imaju sve potrebne dokumente i da ce nam se javiti za 8 weeks.
Zanimljivio mi ovo 8 tjedana, oni to po necemu odrede vrijeme javljanja.
Tako nam je jedanput napisala, da nam fale neki papiri i da je rok za predaju 49 dana.
Jel i vama tako?
Valjda ce za tih 8 tjedana zvati na intervju i na lijecnicki.

Da i meni su rekli 49 dana kao rok.. A to 8 nedelja kao 2 mjesec..mada meni su javili za dvije sedmice za ljekarski i intervju...al bjese to davne 2012.godine..
Meni se cini da su oni sad zastali,da li uopste iko dobija vize :/
Kiso,srecno ti bilo.. ;)
 
Da i meni su rekli 49 dana kao rok.. A to 8 nedelja kao 2 mjesec..mada meni su javili za dvije sedmice za ljekarski i intervju...al bjese to davne 2012.godine..
Meni se cini da su oni sad zastali,da li uopste iko dobija vize :/
Kiso,srecno ti bilo.. ;)

ne znam da li iko doboja,kisa putuje sutra,ja sam malo pobrkala datuma.ne znam ni jedan drugi forum na kom se o ovom pise a ne mogu da idim krece ivarno se igdje ista.ali sad su stvarno usporili,valjda ce nas do praznika rijesiti.
 
Oni imaju godisnje normu koliko ce da puste ljudi preko tih viza i to je bitna stvar u cekanju. Ne mogu da stancuju u nedogled i da upumpavaju ljude iz svake drzave ( bez kontrole takoreci) u zemlju. Zato da bi to izbegli oni imaju te norme koje kontolisano pustaju nove ljude u Australiju. Da bi lakse kontrolisali.

Naravno to obicnom coveku predstavlja muke...
 
Oni imaju godisnje normu koliko ce da puste ljudi preko tih viza i to je bitna stvar u cekanju. Ne mogu da stancuju u nedogled i da upumpavaju ljude iz svake drzave ( bez kontrole takoreci) u zemlju. Zato da bi to izbegli oni imaju te norme koje kontolisano pustaju nove ljude u Australiju. Da bi lakse kontrolisali.

Naravno to obicnom coveku predstavlja muke...
e a znate li do kad rade u decembru msm ,posto sam negde procitala da do 15 decemra ko dobije vizu dobije onda tek krajem januara startuju :(
 
Oni imaju godisnje normu koliko ce da puste ljudi preko tih viza i to je bitna stvar u cekanju. Ne mogu da stancuju u nedogled i da upumpavaju ljude iz svake drzave ( bez kontrole takoreci) u zemlju. Zato da bi to izbegli oni imaju te norme koje kontolisano pustaju nove ljude u Australiju. Da bi lakse kontrolisali.

Naravno to obicnom coveku predstavlja muke...

njihova fiskalna godina se zavrsava u 6.mjesecu,tako da mislim da nije to u pitanju.
 
njihova fiskalna godina se zavrsava u 6.mjesecu,tako da mislim da nije to u pitanju.

Cap and queue

Under section 85 of the Migration Act 1958, the Minister for Immigration and Border Protection has the power to 'cap' or limit the number of visas which can be granted each year in a particular visa subclass. Capping ensures the planning levels for various migration categories, decided by the government for each Migration Program year, are not exceeded.

This limit, or cap, applies only for the Migration Program year in which it is introduced. When a cap is reached, no further visas will be granted in that visa class in the program year. Although a visa can no longer be granted until the start of the new program year, processing of applications continues and applicants who meet the requirements applicants then wait in a queue for visa grant consideration in a following year, subject to places becoming available


http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/21managing.htm

Upravo zacrtanim brojem viza u odredjenom programu za tu godinu. Kad ne bi bilo limita, na primer 2 miliona ljudi preda za vize i za nekoliko meseci dobijes 2 miliona stanovnika vise iz celog sveta, pa se snalazi :D Znaci Australija bi bila sa bilion stanovnika vise za desetak godina. Ne ide to tako, bas upravo iz razloga koji sam objasnio. Logicno...


Australia's permanent immigration program has two components:

The Migration component consists of Skill Stream migrants, Family Stream migrants and Special Eligibility migrants.
The Humanitarian component is for refugees and others in humanitarian need.

The 2013–14 Migration Program's 190 000 places comprise:

128 550 places for skilled migrants including employer sponsored migrants, skilled independent migrants and business migrants
60 885 places for family migrants who are sponsored by family members already in Australia
565 places for special eligibility migrants, who include former permanent residents and have maintained close business, cultural or personal ties with Australia.

Znaci za ovu godinu od svih podnetih aplikacija uci ce planiranih 60 885 ljudi na family program ( to je ovo sto vi cekate), ostali ce morati da cekaju sledecu godinu.


http://www.immi.gov.au/media/statistics/statistical-info/visa-grants/migrant.htm

Evo je trenutna statistika i kako stoje stvari.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Takodje queue system znaci da dok se ne zavrsi aplikacija onome pre vas, vasu ne mogu da pocnu da rade. Tako da i to predstavlja jos jedan vremenski faktor, a ljudi svasta rade i imaju svakakve situacije...

Tako da stvarno dzabe zovete i ako neki pokusavaju da budu nepristojni i nametljivi, tako nista ne mozete da uradite. Oni samo tamo to regulisu, proveravaju sortiraju, a kao sto vidite drugi imaju zavrsnu rec i sve se proverava i prebrojava. Oni sto odgovaraju neke template odgovore rade samo zbog public relation i da eskiviraju da vam previse objasnjavaju ono sto je tu dostupno za generalnu informaciju. Jer ako uzmete sve ovo u obzir, zar stvarno posteno ne zvuce glupo i nepotrebno ta pitanja?! :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top