Velimir Abramović, istinski naučnik i mislilac kakav se retko sreće

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.597
"Velimir Abramović, istinski naučnik i mislilac kakav se retko sreće, polako, ali sigurno utvrđuje svoju poziciju u novoj evropskoj metafizici, nauci, a možda čak i eksperimentalnoj fizici.

Na svojim predavanjima govori o Tesli, filozofiji nove medicine, regeneratorima svoje struje, lečenjima frekvencijama i lečenjem visokofrekventnim poljima.

Njegova bibliografija radova do 1998. godine obuhvata 175 naslova koji se bave problemima umetnosti, filma i televizije, a u toku 2002. formuliše osnovu svojih filozofskih pogleda na stvarnost i logički i metodološki zasniva Ontologiju vremena kao novu granu evropske metafizike koja Vreme postavlja za Biće (sveta)."

guta-velimirabramovic.00244215.still005-1-830x0.jpg


Tako piše Dragutin Stojmenović za Telegraf pre par meseci.

Ja nemam izgradjeno mišljenje, ali mi se čini da su mu stavovi prilično šuplji?
 
"Velimir Abramović, istinski naučnik i mislilac kakav se retko sreće, polako, ali sigurno utvrđuje svoju poziciju u novoj evropskoj metafizici, nauci, a možda čak i eksperimentalnoj fizici.

Na svojim predavanjima govori o Tesli, filozofiji nove medicine, regeneratorima svoje struje, lečenjima frekvencijama i lečenjem visokofrekventnim poljima.

Njegova bibliografija radova do 1998. godine obuhvata 175 naslova koji se bave problemima umetnosti, filma i televizije, a u toku 2002. formuliše osnovu svojih filozofskih pogleda na stvarnost i logički i metodološki zasniva Ontologiju vremena kao novu granu evropske metafizike koja Vreme postavlja za Biće (sveta)."

Pogledajte prilog 1094920

Tako piše Dragutin Stojmenović za Telegraf pre par meseci.

Ja nemam izgradjeno mišljenje, ali mi se čini da su mu stavovi prilično šuplji?
Давно је пролупао!
 
"Velimir Abramović, istinski naučnik i mislilac kakav se retko sreće, polako, ali sigurno utvrđuje svoju poziciju u novoj evropskoj metafizici, nauci, a možda čak i eksperimentalnoj fizici.

Ja nemam izgradjeno mišljenje, ali mi se čini da su mu stavovi prilično šuplji?
Prepadoh se kada sam naslov videla. :lol:

Da se nije na Teslu nakačio i da nije pokrao tuđe ideje, za Velju niko nikada
ne bi ni čuo. Sad mu je nova fora da se na Novaka kači.
Jedini talenat koji mu priznajem je taj što ume da proceni na koga da se
nakači.
 
Velja je stara budaletina. Čim čuješ za frekFencije i vibracije, beži koliko te noge nose.
Ajde za te frekfencije i da te razumem, al ne kapiram šta imaš protiv vibracija? :prstic:

Evo jos jednog koga bi mogli da mrzite...ali samo da mrzite, jer ga srbi voledu:)
Kako si uspeo njih dvojicu da uporediš?
 
"Velimir Abramović, istinski naučnik i mislilac kakav se retko sreće, polako, ali sigurno utvrđuje svoju poziciju u novoj evropskoj metafizici, nauci, a možda čak i eksperimentalnoj fizici.

Na svojim predavanjima govori o Tesli, filozofiji nove medicine, regeneratorima svoje struje, lečenjima frekvencijama i lečenjem visokofrekventnim poljima.

Njegova bibliografija radova do 1998. godine obuhvata 175 naslova koji se bave problemima umetnosti, filma i televizije, a u toku 2002. formuliše osnovu svojih filozofskih pogleda na stvarnost i logički i metodološki zasniva Ontologiju vremena kao novu granu evropske metafizike koja Vreme postavlja za Biće (sveta)."

Pogledajte prilog 1094920

Tako piše Dragutin Stojmenović za Telegraf pre par meseci.

Ja nemam izgradjeno mišljenje, ali mi se čini da su mu stavovi prilično šuplji?

Mufljuz koji prodaje maglu.
 
Radije sam više voleo da ga slušam...ali čovek komentariše sve i svašta. Najviše šuplja mi je njegova priča o tome kako ljudi nisu bili na Mesecu...
A bili su na Mesecu? :lol:
Dobro, da ne ukvarim ovako lepu temu takvim skretanjem...

Meni je žao što nije uspeo. A imao je sve šanse. Nailazio je na ozbiljna
učenja i prave ljude. I što je najvažnije, ume da odluta u lucidno, da
posumnja u sve i odbaci ustaljena uverenja, što je u nekom momentu
neophodno. Jedino što je ostao u domenu jalove filozofije.
 
Problem je kad ljudi uđu mnogo u ezoteriju a nemaju dovoljno razvijen kritički aparat. I onda fantaziraju previše - od Teslinog automobila koji radi na ne znam šta, preko meseca do političkih fantazija. Poslednja teza mubje da ova vlast pada u aprilu. Šanse za to su minimalne.
Ima on kritički aparat. Nego naklapanje radi naklapanja i zabavljanja
publike ne vode nikuda. Fantazija je takođe veoma opasna. Nema on
veze sa ezoterijom, on samo o tome brblja.
Previše okrenutosti ka spolja. Nedostaje rad na sebi. Untrašnji rad.
Uvidi. On o tuđim uvidima brblja i to je načisto šuplja priča.
 

Back
Top