Veliko spremanje Srbije 5. juna

Srbija je sve prljavija mislim da nije tako bilo ni za Slobinog zemana...Uvezla se nova roba pa ima i novih vrsta otpada...Akcija je svakako pozitivna.

Не знам да ли је онда била прљавија, али сада није много чиста у сваком случају.

И ја подржавам акцију, само ми је јако жао што нешто не осећам моју .. акцијску жар за скупљање смећа и код других људи у мојој околини.

Увек ме је нериврало и помало изненађивало када видим да неко баци папић на улицу.
О чему размишља будала?
Мислим да је време да поченем са одређеним мерама после таквих ствари.. онако, мало подмукло.. типа, покупим папирић и кажем *не бацај смеће сељачино*.
 
Ma to nam vlast samo bezvezno nameće kao da mi opominjemo stoku...Za čije babe zdravlje što bi se reklo...Oni ne rade svoj posao a sad mi da radimo...Mi sami koji se osećamo ekološki svesnim treba da pazimo da čak i kad nema kante na vidiku,na primer na keju gde od Ušća do Gazele ima 5 kanti maximum nego da sačuvamo papirić ili žvaku i stavimo je gde pripada...Moš misliti,da mi radimo posao tih...:lol:
 
haha, das mu pare da nesto radi, a on ne samo da nece - nego tera tebe da obavis posao za koji si ga platio :)

patriotski nema sta
mislish, neka oni rade svoj pos'o a vi cete svoj
Treb a biti oprezan . Dulic je hrvat . Isto ko sto je hrvat i Bruno Vekaric , i Pavelic , Milo Budak , Maks Luburic i Ivo Viskovic , Aktuleni Ambasador Srbije u Nemackoj .

zaboravio si najozloglashenijeg :rtfm: Vjekoslava Sheshelja :dash:
Ne ... treba gledati konkretno nacionalnu pripadnost .
U svim drzavama kojenas okruzuju , to je prvo sto se gleda .
Samo ovde u Srbiji to nije vazno .
A jos nas optuzuju da smo neki Nacionalisti . Ludaci cak kazu da smo ksenofobicni , a pokvarenjaci da smo sovinisti .
A u nasoj drzavi , na vaznim funkcijama , hrvata kollko oces
.

svakako, ti si pravi primer za toleranciju i chovekoljublje
 
Велико спремање треба започети
расклањањем највеће депоније у Србији,
дакле од владе,
па парламент,
па председништво,
па кад то све ђубре рециклирамо,
онда можемо да пређемо на ово локално кесе, канте, старо гвожђе,
али оно прво много више смрди и загађује околину,
а неки сматрају да је и контаминирано, али за то нема озбиљних доказа.
 
Ma to nam vlast samo bezvezno nameće kao da mi opominjemo stoku...Za čije babe zdravlje što bi se reklo...Oni ne rade svoj posao a sad mi da radimo...Mi sami koji se osećamo ekološki svesnim treba da pazimo da čak i kad nema kante na vidiku,na primer na keju gde od Ušća do Gazele ima 5 kanti maximum nego da sačuvamo papirić ili žvaku i stavimo je gde pripada...Moš misliti,da mi radimo posao tih...:lol:

Očistimo u Srbiji divlje deponije, specijalnim brodovima (neka plovila jesu:confused:) za skupljanje đubreta očistimo obale reka i jezera (pokazivao Memedović snimak, kako to rade na zapadu), očistimo reke i potoke od otpadnih voda, vazduh pročistimo od ambrozije, izduvnih gasova, buke.....E onda pređimo na papirić od žvake....i da......kad bude postavljena kanta predviđena za tu korisnu radnju:mrgreen:
 
Očistimo u Srbiji divlje deponije, specijalnim brodovima (neka plovila jesu:confused:) za skupljanje đubreta očistimo obale reka i jezera (pokazivao Memedović snimak, kako to rade na zapadu), očistimo reke i potoke od otpadnih voda, vazduh pročistimo od ambrozije, izduvnih gasova, buke.....E onda pređimo na papirić od žvake....i da......kad bude postavljena kanta predviđena za tu korisnu radnju:mrgreen:
Bio neki snimak kako je Drina zagađena:confused::confused::confused:
Mora sve to da se čisti...Al zaista kažu ima krajeva u Srbiji gde možeš da piješ vodu iz potoka opušteno:)
 
ех.. какви смо људи не можемо ништа да похвалимо.
нека они нису искрени, пустите власт, суштина је битна.

Uvek je bitna suština i to pohvaljujem, ali opet....Srbija će već koliko u nedelju ujutro biti zemlja razbacanog đubreta.
Jedna petojunska akcija ne podiže baš previše svest o tom ogromnom problemu.:think:
 
Ubiven je duh a narod oće da mu se sve plati,više se ni iz kreveta ne izlazi ako nije neka korist,stalno gledaju da li i ''komšija'' to radi ako ne radi ''što bi ja radio''...

Капитализам, тако су мени објаснили,
када су долазили на власт,
нема ништа више џабе то је било у трулом комунизму,
сада се све плаћа,
лекови, школа, преглед,
е па другови не игра се тако бејзбол...
 
Ovo je demagoško-svinjarska akcija... godinama, decenijama naši gradjani po celom Beogradu, Srbiji, bacaju djubre, otpatke, šut, pikavce, gotovo svaki bogovetni dan. I sad neko se našao pametan da se to sve jedne subote očisti, pokupi.

Čisti kriminalni akt i brutalno bacanje prašine u oči tim istim gradjanima .

Pošto država ne ume, neće sistemski, zakonski da se obračuna sa gradjanima, stanovništvom, koje svaki dan, sat , minut baca svakojako djubre po gradu, ulicama, selima, šumama, gorama, parkovima...oni rešili da organizuju od-hok kampanjske akcije, ne bi li se neko njima hvalio, a zapravo kako rekog to više pokazuje našu neozbiljnost i poraz pred hordom bacača djubradi posvuda, uvek i na svakom mestu.
 
Ovo je demagoško-svinjarska akcija... godinama, decenijama naši gradjani po celom Beogradu, Srbiji, bacaju djubre, otpatke, šut, pikavce, gotovo svaki bogovetni dan. I sad neko se našao pametan da se to sve jedne subote očisti, pokupi.

Čisti kriminalni akt i brutalno bacanje prašine u oči tim istim gradjanima .

Pošto država ne ume, neće sistemski, zakonski da se obračuna sa gradjanima, stanovništvom, koje svaki dan, sat , minut baca svakojako djubre po gradu, ulicama, selima, šumama, gorama, parkovima...oni rešili da organizuju od-hok kampanjske akcije, ne bi li se neko njima hvalio, a zapravo kako rekog to više pokazuje našu neozbiljnost i poraz pred hordom bacača djubradi posvuda, uvek i na svakom mestu.

Neznanko, jeste da si nekad...preteran:mrgreen:...ali u ovom slučaju se potpuno slažem sa tobom:ok:
 

Back
Top