Veliki brat i prisila

pa ne'am više šta da kažem: to nije srpska, nego engleska konstrukcija bukvalno prevedena na srpski. ali to i tako nije bitno pošto takve stvari prolaze i na velikim tv stanicama, filmskim platnima, pa zašto ne bi i na forumu. ubrzo će postati deo zvaničnog jezika i eto. nisam se nadrndala na tebe nego na jbn prevodioce, na kišu, veš što mi čuči u mašini, što sam juče pala u blato pa danas ne mogu da mrdnem iz kuće, što sam i sama nepismena a nekom solim pamet, i zbog još nečega al to neću da pišem.
 
popij neki caj, pa polako... svi imamo usrane dane.
i jos nesto - nemam nista protiv da mi bilo ko soli pamet, samo ako mogu nesto iz toga da naucim. a da ne moze da se kaze "njegov post ima poentu", pravopisa mi - nisam znala :D
 
pa ne'am više šta da kažem: to nije srpska, nego engleska konstrukcija bukvalno prevedena na srpski. ali to i tako nije bitno pošto takve stvari prolaze i na velikim tv stanicama, filmskim platnima, pa zašto ne bi i na forumu. ubrzo će postati deo zvaničnog jezika i eto. nisam se nadrndala na tebe nego na jbn prevodioce, na kišu, veš što mi čuči u mašini, što sam juče pala u blato pa danas ne mogu da mrdnem iz kuće, što sam i sama nepismena a nekom solim pamet, i zbog još nečega al to neću da pišem.
Najzreliji post koji danas pročitah. Toliko jednostavan i iskren. ;)
 
"Has got a point" BI bukvalno prevedeno izgubilo značenje.
Na isti način mrzim da vidim "imao sam seks" (povraća mi se od te rečenice...)
Jer seks je ovde glagol (radnja) a ustvari je imenica ili, primerom - i ja imam televizor, imala sam ga i juče u 6 popodne, pa to ne znači da sam baš sada gledala televiziju.

Ali, ustvari - ne smarajte i ne cepidlačite. Van svega ovoga me najviše smaraju ljudi koji imaju potrebu da nekoga non-stop ispravljaju i to za gluposti.
 
Napisao sam da ne pratim VB , ali sam slučajno (sticajem okolnosti) gledao u cugu možda 2 sata i video čak tri prisile.
To je bio povod da pitam da li se to dešava i u vašem okruženju u realu.....

Medjutim , izgleda da je tema nejasno postavljena , pa većina čim je videla VB , pomislila da je tema o VB, a ne o situaciji koju sam video u VB i gde je VB samo demonstraciona scena...(volja vam demonstratorska, ogledna, pokusna, eksperimentatorska, pokazna, ukazna, prezentaciona....)

Inače sam slučajno gledao analizu USA prava i naleteo na predlog da se uvede različit zakon za MŽ seksualna uznemiravanja i za proganjanje....
Medjutim ovo je više za temu granica izmedju uznemiravanja i šolje....
 
Ima muskaraca koji uzimaju sebi za pravo da tako pristupaju devojci.
Jos gore, ima devojaka koje smatraju da je to normalan prilaz. Kao pecinski ljudi.
One ni ne znaju kako da se odbrane od takve prisile.
Mi, kao posmatraci ne znamo da li se ona brani ili se femka. Jer, iako vice NE, smeje se pritom!
Jednom sam bila prisutna kad je tako muskarac odvukao devojku u mrak, a bilo je u drusvu nekoliko ljudi, koji su gledali. Ona se otimala i smejala malo (valjda misli da se on sali...?) Ali ipak, kasnije sam razmisljala da li ju je on tamo silovao i zasto nisam nesto preduzela.

Ja se ne bih smejala. rekla bih mu lepo dva-tri puta da me ostavi na miru i ako ne bi hteo, upotrebila bih svu snagu koju imam ( a koja nije mala kad je covek u opasnosti) da se odbranim.
I nije me briga ako ga povredim i ako ispadnem partibrejker u drustvu. Ne mora meni da se svidja ono sto i drugima i ne moram da igram po njihovim pravilima i da budem kul.
Nezrelo je to jako.
 
Stvarno je ozbiljna tema da li da priteknes u pomoc kad nekoga tako maltretiraju!
Znate slucajeve kad masa gleda kako nekoga prebijaju na smrt i niko ne sme da se umesa? Svako misli da ce neko drugi pomoci...ili da nije njegova stvar.
 
Čujem da su ih ti isti muškarci u triu dobro nasankali i kao napalili da će da izadju i onda one očajavale i kao i one će da izadju, jer bez njih je dosadno....

Što će reći , bez dobre vatačine dosadno...bez stalnog prisiljavanja današnjim devojčicama (neke ženske bi radije da ih zovem ćurkicama) nije interesantno , nije muški ni muževno , nije privlačno biti u društvu sa muškarcem....iako kukaju kada se to dešava (sa razlogom koji je jedan po meni , a sasvim drugačiji kod njih).
 
Slučajno vidim kako neki muškarac pokušava nasilu da poljubi neku devojku u velikom bratu.
Danas opet vidim da neki drugi muškarac pokušava nasilu da poljubi drugu devojku u velikom bratu....

Pa da pitam.
Da li je danas to često i/ili običaj da muškarac nasilu pokušava da poljubi devojku i u stvarnosti, i one samo viču "pusti me", "molim te pusti me", smeju se poluhisterično i ponavljaju "hajde odmakni se", "pomozite mi , šta gledate" .

I opšte nema nekog ozbiljnog , jasnog i preciznog ponašanja i odbijanja.

Pomozite čisto meni , jer ja izgleda nemam blagu viziju šta je danas uobičajeno ponašanje muškaraca prema devojkama , a i ponašanje devojaka prema muškarcima i prema prisili....

Ti gledash velikog brata!?!?! :shock:
 
Ti gledash velikog brata!?!?! :shock:
A šta je tu čudno ?!? :shock:
Patak je poslednja renesansna ličnost, na celom forumu, koja se razume u sve i svašta, dijapazona od : kako izvesti devojku za 200 dindži, Ničetovih dilema, politike i psihologije, a još, pri svemu tome, kako je i sam citirao neku osobu, upućenu u tu materiju, YEBE K'O KONJ !!! :lol:
 
Slučajno vidim kako neki muškarac pokušava nasilu da poljubi neku devojku u velikom bratu.
Danas opet vidim da neki drugi muškarac pokušava nasilu da poljubi drugu devojku u velikom bratu....

Pa da pitam.
Da li je danas to često i/ili običaj da muškarac nasilu pokušava da poljubi devojku i u stvarnosti, i one samo viču "pusti me", "molim te pusti me", smeju se poluhisterično i ponavljaju "hajde odmakni se", "pomozite mi , šta gledate" .

I opšte nema nekog ozbiljnog , jasnog i preciznog ponašanja i odbijanja.

Pomozite čisto meni , jer ja izgleda nemam blagu viziju šta je danas uobičajeno ponašanje muškaraca prema devojkama , a i ponašanje devojaka prema muškarcima i prema prisili....
e sve citam ovu naslov teme i ne kontam kakve veze ima veliki brat sa prisilom :?
samo sto sam sve vreme pogresno akcentovala :roll:
evo vam prisile
priscilla_wideweb__470x386,0.jpg
 

Back
Top