Velika Srbija-jedini spas?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
giovaniI:
Mislim da je porazavajuce do kako niskih grana je nas Srbe kao narod doveo novi svjetski poredak.Rasparcani smo po Krajini,Republici Srpskoj,Srbij,Crnoj Gori,djelu Makedonije,...i jos nas ponizavaju.DO KADA JOS,pitam se,gdje je kraj?
Izlaz je u svesrpskom jedinstvu i Rusiji.Vazno je da znamo ko smo i sta je nase,kuda idemo.
Velika Srbija treba da bude cilj i vizija. :-)
Da, "VELIKA SRBIJA" treba da bude cilj, ali ne ona na koju ti mislis, imali smo mi JUGOSLAVIJU I? Sta nam je donela? Pa dobrom delu naseg naroda je teze bilo pod Obrenovicima i Karadjordjevicima nego pod Turcima- seti se samo "Glave secera".
U Srbija treba da se iskoreni korupcija koja vodi samo u propast, da se drzava sredi, da se unapredi skolstvo, zdravstvo i ostale institucije. Te price o Velikoj Srbiji su otrcane, odavno. Bilo je mnogo tih prica i pocetkom 20-og veka, i sta su nam donele osim bede i smrti, nista. Ljudi u Vojvodini i Krajini su ziveli mnogo bolje u Austro-Ugarskoj nego u Kraljevini SHS, pa "Srpska Atina" je izgradjena u toj zemlji, najveci procvat i prosperitet je tamo ostvaren, ALI NE, MI NECEMO LEPO SA NJIMA, MI HOCEMO RUSIJU, KOJU ZABOLE ZA NAS, HOCEMO PRAVOSLAVLJE. Sto kaze moj cale, daleko bi bolje bilo da je Austro-Ugarska prosirena na Srbiju, pa da je, recimo sacinjavaju tri kraljevine Austrija, Ugarska i Srbija, mozda bi cak u okviru Srbije bila i Bosna.
Gde god je bila Austro-Ugarska prisutna, taj region je veoma razvijen, recimo Lombardija je mnogo razvijenija od juzne i centralne Italije.
 
Cossack:
Da, "VELIKA SRBIJA" treba da bude cilj, ali ne ona na koju ti mislis, imali smo mi JUGOSLAVIJU I? Sta nam je donela? Pa dobrom delu naseg naroda je teze bilo pod Obrenovicima i Karadjordjevicima nego pod Turcima- seti se samo "Glave secera".
U Srbija treba da se iskoreni korupcija koja vodi samo u propast, da se drzava sredi, da se unapredi skolstvo, zdravstvo i ostale institucije. Te price o Velikoj Srbiji su otrcane, odavno. Bilo je mnogo tih prica i pocetkom 20-og veka, i sta su nam donele osim bede i smrti, nista. Ljudi u Vojvodini i Krajini su ziveli mnogo bolje u Austro-Ugarskoj nego u Kraljevini SHS, pa "Srpska Atina" je izgradjena u toj zemlji, najveci procvat i prosperitet je tamo ostvaren, ALI NE, MI NECEMO LEPO SA NJIMA, MI HOCEMO RUSIJU, KOJU ZABOLE ZA NAS, HOCEMO PRAVOSLAVLJE. Sto kaze moj cale, daleko bi bolje bilo da je Austro-Ugarska prosirena na Srbiju, pa da je, recimo sacinjavaju tri kraljevine Austrija, Ugarska i Srbija, mozda bi cak u okviru Srbije bila i Bosna.
Gde god je bila Austro-Ugarska prisutna, taj region je veoma razvijen, recimo Lombardija je mnogo razvijenija od juzne i centralne Italije.
Ne mjesaj YU i Veliku Srbiju.yu JE BILA GRESKA I TO JE VALJDA SA JASNO.
nEGO ZANIMLJIVO TO TI OUO aUSTROUG.GOVORIS,SAMO NE SJECAM SE DA JE TU sRBIJA BILA POMINJANA KAO TRCA KRALJEVINA,..zABORAVI LI TI KAKO JE I POCEO TAJ SV.RAR??pODSJETICE TE:
ta Austrougarska je poslala ultimatum Srbiji u 10 tacaka,a sesta tacka bila je da se austrougarskoj policiji dopusti da direktno,sama,po cijeloj Srbiji ima pravo da progoni i hapsi navodne zavjerenike povezane sa atentatom na tiranina Franca Ferdinanda.
Tako je to bilo,...
Nemoj to zaboravljti,kada kukas za austrougarskom okupacujom. :!:
 
Cossack:
Da, "VELIKA SRBIJA" treba da bude cilj, ali ne ona na koju ti mislis, imali smo mi JUGOSLAVIJU I? Sta nam je donela? Pa dobrom delu naseg naroda je teze bilo pod Obrenovicima i Karadjordjevicima nego pod Turcima- seti se samo "Glave secera".
U Srbija treba da se iskoreni korupcija koja vodi samo u propast, da se drzava sredi, da se unapredi skolstvo, zdravstvo i ostale institucije. Te price o Velikoj Srbiji su otrcane, odavno. Bilo je mnogo tih prica i pocetkom 20-og veka, i sta su nam donele osim bede i smrti, nista. Ljudi u Vojvodini i Krajini su ziveli mnogo bolje u Austro-Ugarskoj nego u Kraljevini SHS, pa "Srpska Atina" je izgradjena u toj zemlji, najveci procvat i prosperitet je tamo ostvaren, ALI NE, MI NECEMO LEPO SA NJIMA, MI HOCEMO RUSIJU, KOJU ZABOLE ZA NAS, HOCEMO PRAVOSLAVLJE. Sto kaze moj cale, daleko bi bolje bilo da je Austro-Ugarska prosirena na Srbiju, pa da je, recimo sacinjavaju tri kraljevine Austrija, Ugarska i Srbija, mozda bi cak u okviru Srbije bila i Bosna.
Gde god je bila Austro-Ugarska prisutna, taj region je veoma razvijen, recimo Lombardija je mnogo razvijenija od juzne i centralne Italije.
Slazem se.
 
Aha da Britanci su oni najgnusniji kolonizatori. Svoju "velicinu" su pokazali od Irske do Indije... Ali dobro bilo je i dobrih strana Delboy, FC Liverpool, Floydi koje citiram na lokaciji...

A za Srbiju se ja ne brinem. Srbija ce svoju velicinu pokazati koliko sutra. Posle je zovite velika ili mala, svejedno je.

I da, bice sutra lepo vreme 8-)
 
Great Old One:
Aha da Britanci su oni najgnusniji kolonizatori. Svoju "velicinu" su pokazali od Irske do Indije... Ali dobro bilo je i dobrih strana Delboy, FC Liverpool, Floydi koje citiram na lokaciji...

A za Srbiju se ja ne brinem. Srbija ce svoju velicinu pokazati koliko sutra. Posle je zovite velika ili mala, svejedno je.

I da, bice sutra lepo vreme 8-)
Srbija ce pokazati svoju velicinu samo u slucaju da je ne vode onakvi kao sto su do 2000.
 
_Milanche_:
britanija je zemlja sa nejvecim globalnim uticajem na razvoj svtske cvilizacije,njihov jezik je svetski jezik...srbija je ipak zemlja sa regionalnim uticajem.

Колега Миланче, на чему сте данас? На развој светске цивилизације :) Шта је по вама то што утиче на развој једне цивилизације? Језик?
 
_Milanche_:
britanija je zemlja sa nejvecim globalnim uticajem na razvoj svtske cvilizacije,njihov jezik je svetski jezik...srbija je ipak zemlja sa regionalnim uticajem.

A do toga su dosli zahvaljujuci strahovitim zlocinima, bedni kolonizatori i izrodi. Bolesna nacija, sto i ne cudi kad se zna kako su cuvali "svoju plavu krv", praveci decu sestrama, majkama i ostalim bliskim rodjakama.
 
urospo:
A do toga su dosli zahvaljujuci strahovitim zlocinima, bedni kolonizatori i izrodi. Bolesna nacija, sto i ne cudi kad se zna kako su cuvali "svoju plavu krv", praveci decu sestrama, majkama i ostalim bliskim rodjakama.
pa znam ali sto se onda pozivamo na britaniju i na naziv velika...moramo se odluciti...da li nam to prija ili ne...inace st se tice ovog asto si ti naveo to je tacno ali im se moram priznati da znaju da vladaju drugima...
 
markovozd..:
Srbija ..........ubija..........

Polako , ali sigurno......ko god moze, neka se spasava iz ove "proklete avlije"
Jos sto godina , ovde bolje biti nece.........


Joj sto neces ti da odes iz Srbije da malo odmorimo od tebe evo ja bih ti u to ime platio i pola karte :D . Samo da te vise ne gledamo 8-)

A i sta ces ovde . Vidis da se ne uklapas . Ovde bre sve go domacin, patriota, cetnik i Srbenda :cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top