VELIKA AKCIJA KOMUNALNE I REGULARNE POLICIJE - ZA SPAS SRBIJE

Ovde se ne radi o nelegalnim trgovcima novih stvari već o prodavcima starih stvari. Za stvare stvari je već plaćen porez i ti ljudi ne oštećuju državu i njen budžet i nisu nikakvi muljatori i preprodavci već oni koji jedva preživljavaju. Svuda u svetu postoje određena mesta za prodaju starih stvari (treba otići u Berlin ,Amsetrdam , Minhen, Pariz, ...) Međutim naša država efikasno suzbija takvu prodaju jer bi se tu videlo koliko je ista siromašna, kolike su laži ovih sa televizije o nekakvom prosperitetu i opadanju nezaposlenosti . Za razliku od tih ljudi upravo tu komunalnu policiju treba ukloniti jer sem partijskog interesa ničemu i ne služi .Osnovana je sa idejom uhlebljenja partijaša i sendvičara još od žućara a ovi su se samo nadovezali, oni su samo opterećenje za državni budžet, jedan birokratski višak.

Da li si bio nekad na "buvljaku" pore OTC Novi Beograd? Tamo se prodaje takva roba i niko ih ne dira. Ali tamo nema tih sa jajima, sardinama i sličnom hranom koja stoji na kartonskoj kutiji, na direktnom suncu. Ovde je reč o švercerima koji pored hrane prodaju čarape, veš i svakave sitnice koje su stigle iz Mađarske, Ruminije, Turske ili kine, a nisu prošle carinski pregled i nije plaćen porez na njih.
Inače, u Srbiji se plaća porez i na polovnu robu. Da li si ikad kupovao ili prodavao polovni auto, stan ili kuću?

- - - - - - - - - -

Ти очигледно не желиш да чујеш и схватиш суштину.

Конзерва на картонској кутији је одраз стања у држави.

''Баба'' која продаје конзерве на картонској кутији сигурно није конзерве могла да набави на шлепер
Дистрибутер конзерви је неко много моћнији од Бабе са картонске кутије.

Онај ко купује конзерве са картонске кутије сигурно је принуђен из материјалног разлога да то ради.

Конзерва на картонској кутији је одраз стања у држави.

To stanje u državi nije opravdanje da te neko otruje. Za mene bi još gore stanje bilo da se niko ne bavi tim švercerima. Konzerva na kartonskoj kutiji je opasnost i prevara, pametnom dosta.
 
Da li si bio nekad na "buvljaku" pore OTC Novi Beograd? Tamo se prodaje takva roba i niko ih ne dira. Ali tamo nema tih sa jajima, sardinama i sličnom hranom koja stoji na kartonskoj kutiji, na direktnom suncu. Ovde je reč o švercerima koji pored hrane prodaju čarape, veš i svakave sitnice koje su stigle iz Mađarske, Ruminije, Turske ili kine, a nisu prošle carinski pregled i nije plaćen porez na njih.
Inače, u Srbiji se plaća porez i na polovnu robu. Da li si ikad kupovao ili prodavao polovni auto, stan ili kuću?

- - - - - - - - - -



To stanje u državi nije opravdanje da te neko otruje. Za mene bi još gore stanje bilo da se niko ne bavi tim švercerima. Konzerva na kartonskoj kutiji je opasnost i prevara, pametnom dosta.


Мислиш да је оправдање сендвич? ОК.

Када би се они који требају (избрани на изборима ?!?!?!) бавили послом за који су плаћени од народне крви
кутије са конзервама и купци конзерви са кутија би сами нестали
нико тиме не би требао да се ''бави''.

ПС Продавац конзерви на кутији не може да увезе ту ''робу''.
 
A ti misliš da su te konzerve i čarape došle na kutiju nekako slučajno, nakon plaćanja carine i poreza? :lol:

Па то сам ти и писао али ти као да не можеш да схватиш?!?
Држава их ствара, тако што појединцима дозвољава пласман на ''велико'' производа за картонске кутије.
 
Znate mi se slažemo da ima dosta neregularnosti
ALI NAS OVA AMA BAŠ NIŠTA NE KOŠTA TJ NISMO JE MI SMIŠLJENO ORGANIZOVALI

:lol:

- - - - - - - - - -

A ti misliš da su te konzerve i čarape došle na kutiju nekako slučajno, nakon plaćanja carine i poreza? :lol:

plaćali ljudi i zakup, nisu hteli na peškiriće nego aj da plate u budžet...
izgore DEPO...
nikako da ga poprave... a tolike radne akcije pred izbore sa asfaltom preko asfalta

- - - - - - - - - -

Па то сам ти и писао али ти као да не можеш да схватиш?!?
Држава их ствара, тако што појединцима дозвољава пласман на ''велико'' производа за картонске кутије.

ako snajka od inspektora koji obavlja racije drži butik ima li nova roba ulaz i koliki je profit?
 
Па то сам ти и писао али ти као да не можеш да схватиш?!?
Држава их ствара, тако што појединцима дозвољава пласман на ''велико'' производа за картонске кутије.

Ne znam da li ih država stvar, ako neko od njih ode u Segedin i ne plati carinu, pa iznese na ulicu.

- - - - - - - - - -

Znate mi se slažemo da ima dosta neregularnosti
ALI NAS OVA AMA BAŠ NIŠTA NE KOŠTA TJ NISMO JE MI SMIŠLJENO ORGANIZOVALI

:lol:

- - - - - - - - - -



plaćali ljudi i zakup, nisu hteli na peškiriće nego aj da plate u budžet...
izgore DEPO...
nikako da ga poprave... a tolike radne akcije pred izbore sa asfaltom preko asfalta

- - - - - - - - - -



ako snajka od inspektora koji obavlja racije drži butik ima li nova roba ulaz i koliki je profit?

Imaju OTC na odličnom mestu, puno je, ali sam video da ima još tezgi za rentu. Imaju i gomilu pijaca po Beogradu.
 
Vidite kako inspekcijski opštinski ološ štite jedni druge. Treba da opravdaju svoje parazitiranje na grbači građana.
Umesto da se bave mnogo većim i ozbiljnijim kriminalnim aktivnostima oni babama otimaju cveće i konzerve. Po tom inspekcijama okupljen sve sam šljam i ološ.
Meni su poslali pre dve godine taksu za isticanje firme tri puta veću nego što bi trebalo jer slepci nisu proknjižili uplate u zadnje dve godine. Sve sa zateznim kamatama. Mada to ne radim, yebo sam im mater iz principa.
Sve bre korumpirano.
 
Da li si bio nekad na "buvljaku" pore OTC Novi Beograd? Tamo se prodaje takva roba i niko ih ne dira. Ali tamo nema tih sa jajima, sardinama i sličnom hranom koja stoji na kartonskoj kutiji, na direktnom suncu. Ovde je reč o švercerima koji pored hrane prodaju čarape, veš i svakave sitnice koje su stigle iz Mađarske, Ruminije, Turske ili kine, a nisu prošle carinski pregled i nije plaćen porez na njih.
Inače, u Srbiji se plaća porez i na polovnu robu. Da li si ikad kupovao ili prodavao polovni auto, stan ili kuću?

- - - - - - - - - -



To stanje u državi nije opravdanje da te neko otruje. Za mene bi još gore stanje bilo da se niko ne bavi tim švercerima. Konzerva na kartonskoj kutiji je opasnost i prevara, pametnom dosta.

Cela država je prevara. Evo nešto visokotehnološki iz našeg domena. Komšija hteo da kupi komp u Comtradeu:


Pentium G4460
4 GB rama
500 GB hard
Radeon R7 250
no name kućište i napajanje
godinu dana garancije


420 evra


Ja mu rekao da kupi kod preprodavaca iz Mađarske koji ne plaćaju porez i time pljačkaju državu sledeće:


i3 3.0 GHz
8 GB rama
120 GB SSD
Radeon R7 460
Cooler Master kućište i napajanje
22'' Samsung FullHD monitor
2 godine garancije

440 evra

I čovek kupio kod Mađara, naravno.

I eto, nije platio PDV, podriva poreski i ekonomski sistem države, ali j dobio normalnu cenu i normalan komp. Jel to loše?
 
х
...
Конзерва на картонској кутији је одраз стања у држави.

Ма наравно !

Стање у држави видиш у свакој ситници свакодневице,
питање је да ли нас Господар извлачи из тог блата или не !?

Оно што сам ја приметио
многе моје другаре, приватнике је ухватила манија
прекидања досадашњих бизниса
и бекство негде "на плату" !

Дакле ослобођена је енергија "сви у предузећа - колективизација" !

И ?

И искуства им углавном нису сјајна !
Или нема плате, или касни, или нису навикли на приучене шефиће,
којима не знаш дал' је искомплексиран или само глуми модерног менаџера ...
 
Ovaj Protok ni temu ne zna da postavi, a na forumu je bar 2 godine. Gde je tu link, ili bar pečat? :rtfm:

Nisam siguran , ali da li on bese sto stalno krizira na pdf zastita potrosaca o tome kako je naleteo na pokvareno/ubudjalo/sa isteklim rokom u prodavnicama prehrambene robe? ili gresim (mrzi me da kopam) ali mozda je od bajate mortadele.
 
Nikada ne izlazim na izbore a ti gore pobrojani tebe hrane. Za takve radiš.

Opet si ispao glup, po običaju. Radim za svoju porodicu. Kako bih ti objasnio, za sebe radim. Nemam šefa, direktora, predsednika, menadžera ili "gazdu". A ti i dalje vičeš AV, AV svaki put. :lol:

- - - - - - - - - -

Cela država je prevara. Evo nešto visokotehnološki iz našeg domena. Komšija hteo da kupi komp u Comtradeu:


Pentium G4460
4 GB rama
500 GB hard
Radeon R7 250
no name kućište i napajanje
godinu dana garancije


420 evra


Ja mu rekao da kupi kod preprodavaca iz Mađarske koji ne plaćaju porez i time pljačkaju državu sledeće:


i3 3.0 GHz
8 GB rama
120 GB SSD
Radeon R7 460
Cooler Master kućište i napajanje
22'' Samsung FullHD monitor
2 godine garancije

440 evra

I čovek kupio kod Mađara, naravno.

I eto, nije platio PDV, podriva poreski i ekonomski sistem države, ali j dobio normalnu cenu i normalan komp. Jel to loše?

Ako je zvao nekog lika koji ima oglas na KupujemProdajem ili slično, znači da nije kupio kod preprodavca na ulici, koji nema garanciju ili ne pokazuje rok trajanja i način skladištenja. Mislim da prodavci iz oglasa nisu pod kontrolom komunalne policije, kao ovi što prljaju i preprodaju na ulici.

- - - - - - - - - -

Nisam siguran , ali da li on bese sto stalno krizira na pdf zastita potrosaca o tome kako je naleteo na pokvareno/ubudjalo/sa isteklim rokom u prodavnicama prehrambene robe? ili gresim (mrzi me da kopam) ali mozda je od bajate mortadele.

Dobri moj Protok stalno kuka i hvali bivši režim, onaj dok je vladalo bratsvo i jedinstvo. Valjda neka nostalgija?
 
Ako je zvao nekog lika koji ima oglas na KupujemProdajem ili slično, znači da nije kupio kod preprodavca na ulici, koji nema garanciju ili ne pokazuje rok trajanja i način skladištenja. Mislim da prodavci iz oglasa nisu pod kontrolom komunalne policije, kao ovi što prljaju i preprodaju na ulici.

Pa da, ali nije platio porez, kao ni prodavac, Opljačkali su državu.
 
Opet si ispao glup, po običaju. Radim za svoju porodicu. Kako bih ti objasnio, za sebe radim. Nemam šefa, direktora, predsednika, menadžera ili "gazdu". A ti i dalje vičeš AV, AV svaki put. :lol:

Ma nije nego.
Radiš šta ti se kaže. Kako se opštinska vlast promeni tako radiš. Šta ti novi načelnik naloži ti tako i uradiš.
Ili si možda privatni komunalni(ili koji vec) inspektor?

- - - - - - - - - -

I svi da kupujemo lošije a skuplje stvari? Jesi li svestan da bi ja ovaj moj Eizo u Srbiji platio 2700 evra umesto 1370 koliko košta u USA?

Pa normalno. Bitno je da država uzme svoj deo. Najpametniji su ovi programeri freelancer-i koji im ništa ne plaćaju.
 
I svi da kupujemo lošije a skuplje stvari? Jesi li svestan da bi ja ovaj moj Eizo u Srbiji platio 2700 evra umesto 1370 koliko košta u USA?

Kakve to veze ima sa prodavcima čarapa i sardina sa kutija na ulici? Ovi što doonse iz Mađarske daju garanciju, kako to ide sa uličnim prodavcima?

- - - - - - - - - -

Ma nije nego.
Radiš šta ti se kaže. Kako se opštinska vlast promeni tako radiš. Šta ti novi načelnik naloži ti tako i uradiš.
Ili si možda privatni komunalni(ili koji vec) inspektor?

- - - - - - - - - -



Pa normalno. Bitno je da država uzme svoj deo. Najpametniji su ovi programeri freelancer-i koji im ništa ne plaćaju.

Imao je kolega Kami lepu izreku. Samo kratko napiše nekome: ti si budala.
 
Poslednja izmena:
Kakve to veze ima sa prodavcima čarapa i sardina sa kutija na ulici? Ovi što doonse iz Mađarske daju garanciju, kako to ide sa uličnim prodavcima?

- - - - - - - - - -



Imao je kolega Kami lepu izreku. Samo kratko napiše nekome: ti si budala.

Ima veze. I ja imam međunarodnu garanciju 5 godina na Eizo. Ni ja, ni taj prodavac koji uvozi iz Mađarske nismo platili PDV ni carinu državi za proizvod koji on prodaje, a kupci kupuju. Isto kao što ulični prodavci ne plaćaju porez ni onaj ko kupuje od njih.

A rad sam da čujem šta da radi, umesto prodaje na ulici, čiča koji ima penziju 16000 dinara? Kako da preživi, obzirom da ne može da se zaposli i ne može da proda stan, jer kupaca nema?
 

Back
Top