Vec isformatirane particije, zabuna

MrGiovanni

Primećen član
Poruka
642
Do sada ste vec sigurno shvatili da veze nemam sa kompjuterima pa otuda i ovo pitanje...

Na laptopu imam 3 particije, C WIndows, D Local DIsk, E Data.
Na C mi se smestaju programi, D je backup, E prazan.

KOliko sam shvatio u backup opcijama kaze da kompjuter cuva libraries, desktom, user information sa C diska i ono sto je na D disku??... ali ne i da cuva sta je na E.

Gde ja onda sada da cuvam slike napr ili te bitnije stvari a da ne dodjem u situaciju da mi nestanu jednog dana zbog mog neznanja i pogresno uradjenog bekapa??

Sta mene jos vise dovodi u zabunu jesde da je meni prakticno jedan hard disk C i E particija a drugi D. C+E=500gb , D=500gb.
Nije li logicnije da CiD dele jedan a Data E da bude drugi hard disk?



Zivi bili
 
Ako sve te vazne stvari cuvas na E particiji, bice ti bezbedne, sve dok ti se ne sjebe hard. Mozes i da ih cuvas i na D. On ti pravi backup vaznih sistemskih fajlova, kako bi ti pomogao u slucaju da dodje do pada sistema, da ga lako podignes. A to sa podelom particija i slovnih oznaka, to zavisi od proizvodjaca kako ih on podeli i ta slova mogu lako da se promene, ali ne treba da te to zbunjuje. Samo jedno pitanje, ti rece da imas laptop, barem si tako pisao u drugim temama, kako to da imas dva hard diska? Mislim da si se ti zbunio. ;)
 
Do sada ste vec sigurno shvatili da veze nemam sa kompjuterima pa otuda i ovo pitanje...

Na laptopu imam 3 particije, C WIndows, D Local DIsk, E Data.
Na C mi se smestaju programi, D je backup, E prazan.

KOliko sam shvatio u backup opcijama kaze da kompjuter cuva libraries, desktom, user information sa C diska i ono sto je na D disku??... ali ne i da cuva sta je na E.

Gde ja onda sada da cuvam slike napr ili te bitnije stvari a da ne dodjem u situaciju da mi nestanu jednog dana zbog mog neznanja i pogresno uradjenog bekapa??

Sta mene jos vise dovodi u zabunu jesde da je meni prakticno jedan hard disk C i E particija a drugi D. C+E=500gb , D=500gb.
Nije li logicnije da CiD dele jedan a Data E da bude drugi hard disk?



Zivi bili

Mozes ih cuvati i na CD-DVD disk, kopiraj backup na disk i samo vratis na Hard Disk kada ti je potrebno ;)
 
Ako sve te vazne stvari cuvas na E particiji, bice ti bezbedne, sve dok ti se ne sjebe hard. Mozes i da ih cuvas i na D. On ti pravi backup vaznih sistemskih fajlova, kako bi ti pomogao u slucaju da dodje do pada sistema, da ga lako podignes. A to sa podelom particija i slovnih oznaka, to zavisi od proizvodjaca kako ih on podeli i ta slova mogu lako da se promene, ali ne treba da te to zbunjuje. Samo jedno pitanje, ti rece da imas laptop, barem si tako pisao u drugim temama, kako to da imas dva hard diska? Mislim da si se ti zbunio. ;)


Da nije to jedan hard podeljen na c i d, a e mozda dvd drajv???
 
Da ne pravim one quote poruke za sve vas (jer ne znam) odgovoricu ovako.

Pre svega hvala na odgovorima. Jeste, laptop je u pitanju.

Dakle, Cdisk ne diram (odnosno ostavljam ga kao i do sada sto je bio za sistemske stvari), D bekap, a E slike, muzika, itd.
Pitanje: Ako mi zafali prostora, kad popunim E, da li je ok da cuvam stvari na D disku?

Sto se tice velicine hard diska, kao sto ste pitali. Dole se kako mi je receno nalaye dva harda. Svaki po 500GB. Kao sto i napisah C+E=500 (jedan) i D=500(drugi)
E sad, mozda je to i jedan hard ot 1TB. Vi se bolje razumete.
 

Back
Top