Vazan je samo Beograd ili tzv. beogradizacija Srbije

Jerry Ropero:
Pa naveden ti je prost primer da Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Drzava gradi 4000 stanova za opstinske funkcionere i od 147 miliona eura izdvojenih za tu stvar 100 miliona trosi u Beogradu i ako beograd cini tek 20% stanovnika Srbije. To znaci da bi Beogradu realno trebalo da pripadne 30 miliona eura a Beograd dobija preko 3 puta vise para nego sto mu realno pripada. Na taj nacin Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Ако је тачно ово што си навео ОНДА СА ТАКВИМ СРА*ЕМ ЗАИСТА ТРЕБА ПРЕКИНУТИ !!! Ја се не слажем да Београд (иако сам Београђанин) буде
крвопија Србије !!!!!!! :evil: :evil: :evil:

п.с. Али ми ипак НИЈЕ јасно како може Београд да захвата тако самовољно из заједничке Републичке касе ???
 
Bi2:
E, ja bih da vam napišem jednu malu pričicu sa zapadne strane.

Bila ja, obratite pažnju na godinu, 1988.g. u Nemačkoj, u privatnoj poseti rodjaki. Hm..vraćamo se iz obilaska grada i sad pred ulaznim vratima zgrade, žena naravno vadi iz tašne ključ da otključa vrata. Pošto su oni već tada imali interfon. Jednim ključem je otvorila ulazna vrata. To je ok. Medjutim, tim istim ključem je otvorila i svoje poštansko sanduče da pokupi poštu :shock: A, što je najcrnje, tim istim ključem je otvorila i vrata svog stana ! :shock: I njen komšija ima isto jedan ključ,al ne može tim svojim ključem da otključa njen stan. :shock: I tako, ja ispadoh seljanka 1988.g.u Nemačkoj.
Danas, ove godine, ja još uvek imam 3 ključa umesto tog jednog, jedinog.. :sad:

Odgovor na pitanje: N i k a d a. A, možda ni tada.

Немачка медицина је најбоља на свету!!! DIE BESTE!!! :lol: Ма где смо ми од њих, ухвати ме туга кад само помислим...
 
Jerry Ropero:
Pa naveden ti je prost primer da Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Drzava gradi 4000 stanova za opstinske funkcionere i od 147 miliona eura izdvojenih za tu stvar 100 miliona trosi u Beogradu i ako beograd cini tek 20% stanovnika Srbije. To znaci da bi Beogradu realno trebalo da pripadne 30 miliona eura a Beograd dobija preko 3 puta vise para nego sto mu realno pripada. Na taj nacin Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Ne zivi BGD na racun Srbije vec ti funkcioneri.A sada sto ti funkcioneri vole da zive u BGD a ne u Trsteniku,Leskovcu..itd to je druga prica.Tih 100miliona obicni stanovnici BGD-a nece ni videti.Sto se mene tice vise bih voleo da te stanove za te funkcionere grade u tri lepe od BGD-a ,bar bi jedan park vise ostao u gradu.
 
Jerry Ropero:
Pa naveden ti je prost primer da Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Drzava gradi 4000 stanova za opstinske funkcionere i od 147 miliona eura izdvojenih za tu stvar 100 miliona trosi u Beogradu i ako beograd cini tek 20% stanovnika Srbije. To znaci da bi Beogradu realno trebalo da pripadne 30 miliona eura a Beograd dobija preko 3 puta vise para nego sto mu realno pripada. Na taj nacin Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Ja ovde vidim problem samo u vlasti, a ne u Beogradu.
Ne sumnjam u tačnost podataka, nije to problem, ali iz ovoga se vidi da svi političari hoće da žive u Beogradu ! I što je verovatno jako značajno, na skupim lokacijama, sa italijanskim ili španskim pločicama, i ostalim skupim gradjevinskim materijalom, koji samo podiže cenu kvadrata. Ni jednog političara ne znam, al ti garantujem da ni jedan ne živi u Mirijevu III, Resniku, Zemun polju il Altini ?
Zbog toga na Bgd ide tih 100. od ukupno izdvojenih 147. miliona.
I mi ostali slepci, obični ljudi, se ljutimo zbog toga. Al, ko nas sluša.
 
Ljudi, normalno je da se glavni gradovi, kao i veći gradovi u zemlji više razvijaju i da se više ulaže u njih. Bilo bi glupo da se bratski dale pare. Samo što je to u slabije razvijenim (čitaj: siromašnijim) zemljama malo više izraženo i primeti se, upada u oči. Da se ima više para, pa ako se i u BG uloži 90% sredstava, a u ostatak zemlje 10%, ne bi bilo problem ako tih 10% zadovoljava osnovne potrebe...
 
ШЕШЕЉ:
Немачка медицина је најбоља на свету!!! DIE BESTE!!! :lol: Ма где смо ми од њих, ухвати ме туга кад само помислим...

A, tek kako sam se iznenadila, iste te godine, kad su se podigle roletne na prozorima same od sebe ! E, posle šoka, objasnila mi rodjaka u čemu je kvaka. Nisu same od sebe, nego od sunca.. :shock:
Ja moje još uvek ručno dižem i spuštam.. :sad:
 
jomini:
Ljudi, normalno je da se glavni gradovi, kao i veći gradovi u zemlji više razvijaju i da se više ulaže u njih. Bilo bi glupo da se bratski dale pare. Samo što je to u slabije razvijenim (čitaj: siromašnijim) zemljama malo više izraženo i primeti se, upada u oči. Da se ima više para, pa ako se i u BG uloži 90% sredstava, a u ostatak zemlje 10%, ne bi bilo problem ako tih 10% zadovoljava osnovne potrebe...

Hm, hm...samo što naši političari ne znaju da žive u siromašnoj zemlji, i ne ponašaju se tako ! E, u tome je problem. Svi hoće stanove po 200 kvm, sa džakuzi kadom i ostalim glupostima, bazenima, poslovnim autom i šoferom... a, to košta, brate. Dok pojedini delovi Beograda još uvek nemaju kanalizaciju ! Sramota.
 
Bi2:
Hm, hm...samo što naši političari ne znaju da žive u siromašnoj zemlji, i ne ponašaju se tako ! E, u tome je problem. Svi hoće stanove po 200 kvm, sa džakuzi kadom i ostalim glupostima, bazenima, poslovnim autom i šoferom... a, to košta, brate. Dok pojedini delovi Beograda još uvek nemaju kanalizaciju ! Sramota.
Tačno, to je problem, a ne količina sredstava koja ide za BG. Bitno je da ostane i za druge. A sad što ne ostaje, njima na dušu.
Mada se ne potresaju zbog toga... :-?
 
Bi2:
A, tek kako sam se iznenadila, iste te godine, kad su se podigle roletne na prozorima same od sebe ! E, posle šoka, objasnila mi rodjaka u čemu je kvaka. Nisu same od sebe, nego od sunca.. :shock:
Ja moje još uvek ručno dižem i spuštam.. :sad:

А ја и немам ролетне!!! Шмрц... :( Шалим се... :lol: Ма ја само упоредим, на пример, њихов ДТМ шампионат који је њихов национални ауто-мото спорт, и нашу трку на ушћу са југићима... И одмах ми је све јасно... Да не поредимо Бундес лигу са нашима... :roll:
 
E,he,he,he...uporedi ti njihove saobraćajce i naše ! Tek je to smeh...oni tamo te ne jure da duvaš, i ne zaustavljaju te. Jok. Samo slikaju ! I lepo ti pošalju uplatnicu, objašnjenje za koji saobraćajni prekršaj i naravno..sliku.I ako ne uplatiš, opet se ne potresaju. Ma, ne možeš iz zemlje nigde dok to ne platiš sa kamatom. Carinik te čeka. ;)
Mislim, da neko ne protumači ovo pogrešno. Ne kunem se ja u Nemce. Nego dajem primer kako su političari, kojima je stalo do naroda i zemlje, sredili živote. A, ne ko ovi naši. Samo što veći stanovi, viletine, kućerdače, ženetine i one pored njih, a za raju ih baš zabole..
 
Pogledaću na netu koliki je teritorijalno. Al, cenim da je manji od Niša, Novog Sada. Možda kao Čačak, Valjevo..A, šta ima u Čačku i Valjevu? Ništa, jel tako?

Ne kažem ja da nisu stambeni problemi u Bgd. najveći. Jesu. Ali, onih 100 miliona nije otišlo na stanove običnog naroda. Koliko ja vidim, sada se masovno gradi ali sve su to privatne investicije. Gde odoše tolike pare?
 

Back
Top