Vazan je samo Beograd ili tzv. beogradizacija Srbije

WIBU:
Upravo tako!

U BG-u ce da se gradi nova arena iliti ko zna sta u cega ce da se sprckaju tolike pare, a u manjim mestima ne postoje ni obicni tereni za kosarku, a ne fiskulturne sale!

I onda se pitamo zasto sela izumiru!

Шта мени вреди Арена? Обичан народ нема приступа арени, сем као публика уз велику цену.

Многе гимназије и остале школе у Београду немају ни кошеве ни голове, а ако их и имају, ужасни су. Дођи па се увери.
 
Marqueaux:
Шта мени вреди Арена? Обичан народ нема приступа арени, сем као публика уз велику цену.

Многе гимназије и остале школе у Београду немају ни кошеве ни голове, а ако их и имају, ужасни су. Дођи па се увери.
ima istine !pricao sam sa prijateljem iz Lucerna na tu temu i on kaze tako je gotovo svuda ...Jedan grad bljesti i privlaci sve sto udje u tu zemlju a ostalo kako koje.Pariz sljasti,Rim sljasti a postoje i mnogo manje razvijene regije pa i tamo ljudi migriraju ka centrima...Mislim da se to nece promeniti .Ovi sa strane moraju u Beograd zbog skolovanja,zdravstva,raznih papira i ne retko nadju bolji posao i tako ostanu ...
 
Marqueaux:
Шта мени вреди Арена? Обичан народ нема приступа арени, сем као публика уз велику цену.

Многе гимназије и остале школе у Београду немају ни кошеве ни голове, а ако их и имају, ужасни су. Дођи па се увери.

Naravno. A, one škole koje to sve imaju, izdaju svoje prostorije nekima za lovu, tako da klinci opet teško dolaze do svojih koševa.
Ma, sve je to politika. Srbiju je zeznuo Tile sa povikom svi u gradove. I sad svi ostali, nastavljaju sa tom politikom. Toliko koliko je pametan Dinkić i ostali, toliko smo pametni i svi mi. Gura lovu tamo gde zna da će mu se vratiti. Al, niko ne misli šta će biti sutra.
Inače, plaćam ADSL 1850 d. mesečno. I nije mi baš svejedno.. :roll:
 
Chedo Kokardic:
Naravno da nece da grade na Staroj Planini al postoje gradovi kao sto su recimo Cacak, Uzice, Kraljevo, Kragujevac, Valjevo, Vrsac, Nis, Leskovac, Vranje koje je drzava totalno zapostavila i zaboravila i kojih se seti samo kad treba da se tom narodu koji tamo zivi uzmu pare.

Kad treba pare da se dele e onda postoji samo Beograd. Pa serem ti se u takvu drzavu , mi iz ostatka Srbije treba da sprovedemo referendum i da se otcepimo od Beograda pa se izdrzavajte od svog novca a ne od naseg.

Чачак се гради.
Ужицама нема спаса, али је ионако сувише близу Чачка.
Краљево гравитира Крагујевцу, у који треба улагати.
Ваљево не испуњава основни услов- географски положај, али мтреба развити туризам тамо.
Вршац је мали, а и није баш запуштен иако има лошу позицију.

Где су ти Нови Сад, Суботица, исток Србије? Толико о томе колико размишљаш о ономе што пишеш.
 
Gucanin:
Србија ради Београд се гради!

Види, ја сам Србију прошао уздуж и попреко и одлично знам какво је стање и немој мене да ложите.

Ево како изгледа живот просечног младића тамо: заврши основну како-тако, уз маме, комшије, рођаке, пилиће итд, упише средњу коју може, заврши је јадно или никако и може само да сања о факултету; онда тако, док у сред поднева пијуцка пивце у кафани са онима попут себе и чека посао с неба, долази до фрапантног закључка као се они убијају од рада(?), а ето све паре одоше у Београд, а при том се уопште не запитавши шта је он допринео бољитку свога места.
Наравно, има и светлијих примера, али ти заврше ако не ван земље, оно бар у Београду, Новом Саду или евентуално неком другом граду.

Из ове приче изузимам Војводину.
 
Marqueaux:
Види, ја сам Србију прошао уздуж и попреко и одлично знам какво је стање и немој мене да ложите.

Ево како изгледа живот просечног младића тамо: заврши основну како-тако, уз маме, комшије, рођаке, пилиће итд, упише средњу коју може, заврши је јадно или никако и може само да сања о факултету; онда тако, док у сред поднева пијуцка пивце у кафани са онима попут себе и чека посао с неба, долази до фрапантног закључка као се они убијају од рада(?), а ето све паре одоше у Београд, а при том се уопште не запитавши шта је он допринео бољитку свога места.
Наравно, има и светлијих примера, али ти заврше ако не ван земље, оно бар у Београду, Новом Саду или евентуално неком другом граду.

Из ове приче изузимам Војводину.

Au bre pa ti previse napravi crno belo...ispade da svako ko zavrsi fakultet iz manjih gradova ili ode u bgd ili u inostranstvo sto bas i nije.
Jeste ako pricas o opstinama velicine raznja ili rekovca ali sto se tice ovih vecih gradova nije bas tako mnogi se vrate.
 
Lupa ovaj Marqueux ko maksim po diviziji. Kazes Uzice propala prica , i sta onda ? Sta da radimo sa Uzicem? Da ga rasformiramo a sve njegove stanovnike preselimo na Vidikovac ili u Blok 45? E vala dosta nam je vas "eskperata" iz kruga dvojke koji ste samo eksperti da pljackate ovu drzavu i napravite sebi kucerdu na Dedinju.

Srbija radi Beograd se gradi! Dosta sa time!
 
Bi2:
Slažem se s tobom, u potpunosti.
Sve je u rukama odgovornih. Meni se dopada kako su Nemci to sredili. Kod njih je svaki grad važan za po nešto. U jednom su finansije, u drugom ustavni, u trećem vojni sud...Sve su razbacali po čitavoj zemlji, i sve je fantastično uredjeno i povezano.

Odlicno zapazanje. U Srbiji je danas sve skoncentrisano u Beogradu. Sta god treba da zavrsisi , kazu ti "idi za Beograd". Sa takvom praksom treba prestati a Srbiju decentralizovati.

Pre svega drzavnu upravu. Znaci mesto da su sve drzavne sluzbe i uprave u Beogradu to treba podeliti i rasporediti ravnomerno po odredjenim krajevima zemlje.

REcimo ministarstvo finansija u Kragujevac, ministarstvo privrede Nis, ministarstvo za kapitalne investicije Cacak, ministarstvo zdravlja Novi Sad itd.

Tako bi Srbija krenula ravnomerno da se razvija a ne da se Boegrad razvija i siri na grbaci ostatka Srbije.
 
_Milanche_:
Au bre pa ti previse napravi crno belo...ispade da svako ko zavrsi fakultet iz manjih gradova ili ode u bgd ili u inostranstvo sto bas i nije.
Jeste ako pricas o opstinama velicine raznja ili rekovca ali sto se tice ovih vecih gradova nije bas tako mnogi se vrate.

ја и јесам говорио о мањим местима а не о универзитетским и осталим центрима.

Наравно да не мислим да је све тако или онако, говорим како је најчешће.
 
Те паре које "одоше" у Београд, одоше политичарима и сличнима, а обични људи живе као и свуда и немојте да се заваравате.
Живим у Београду, никокм ништа не крадем, немам кућу на Дедињу.

Ако имате комплекс мање средине, то је ваш проблем. Ја бих волео да сам рођен у Рејкјавику, али га не пљујем јер нисам па ми жао.

Србија мало ради и ви то добро знате.

То што је у Немачкој све раздељено у неколико градова не значи ништа. Упоредите колика је Немачка, а колика Србија. И тамо има места у којима нема ничега.
Министарства раздељена по градовима??? Па где то има? Размишљате ли ви имало о ономе што пишете.

Не треба Ужице да пропадну, треб да се одржава постојеће и догради оно што је неопходно, али то није место у ком треба да се гради нека велелепна грађевина.


Ма, у Београду цветју паре уместо лишћа, само да убереш, сви имају вилу на Дедињу и кола од 150000 евра, сви се по цео дан излежавају и пију скупе коктеле поред свог приватног базена, ако већ својим приватним млазњаком нису скочили до Сејшела на пицу.

П.с. Ко ме следећи назове лоповом биће пријављен модератору. Срамота!
( погледајте брзо да вам нисам нешто украо па трчи у полицију)
 
Marqueaux:
ја и јесам говорио о мањим местима а не о универзитетским и осталим центрима.

Наравно да не мислим да је све тако или онако, говорим како је најчешће.

Valjavo,Sabac,Krusevac,Kraljevo,Cacak ima jos dosta mesta u kojima situacija i nije takva da ljudi beze.
Slusao sam u enkoj emisiji da je recimo Sabac treci grad u Srbiji po braju zaposlenih u bankarskom sektoru posle BGD i NS
 
Marqueaux:
Те паре које "одоше" у Београд, одоше политичарима и сличнима, а обични људи живе као и свуда и немојте да се заваравате.
Живим у Београду, никокм ништа не крадем, немам кућу на Дедињу.

Ако имате комплекс мање средине, то је ваш проблем. Ја бих волео да сам рођен у Рејкјавику, али га не пљујем јер нисам па ми жао.

Србија мало ради и ви то добро знате.

То што је у Немачкој све раздељено у неколико градова не значи ништа. Упоредите колика је Немачка, а колика Србија. И тамо има места у којима нема ничега.
Министарства раздељена по градовима??? Па где то има? Размишљате ли ви имало о ономе што пишете.

Не треба Ужице да пропадну, треб да се одржава постојеће и догради оно што је неопходно, али то није место у ком треба да се гради нека велелепна грађевина.


Ма, у Београду цветју паре уместо лишћа, само да убереш, сви имају вилу на Дедињу и кола од 150000 евра, сви се по цео дан излежавају и пију скупе коктеле поред свог приватног базена, ако већ својим приватним млазњаком нису скочили до Сејшела на пицу.

П.с. Ко ме следећи назове лоповом биће пријављен модератору. Срамота!
( погледајте брзо да вам нисам нешто украо па трчи у полицију)

U Nemačkoj. Ako ne veruješ, idi u njihovu Ambasadu pa pitaj.
Berlin je samo glavni grad u kome je verovatno sedište vlade. U ostalim gradovima, razbacana ministarstva i sudovi. Čak i u relativno malim gradovima. Ja bila 2002,2003.g.
Evo, ti primer: Karlsruhe, mali grad, gradić, al u njemu je Vojni sud. I sve što je vezano za vojsku, je tamo. Al, sve šljaka ! I onaj iz Minhena ne ide vozom tamo! Jok, brate. Sve se to obavi kompom, tili čas. Kako ne znači ništa? Znači, i te kako.
Inače, i ja sam rodjena u Beogradu, nemam kuću na Dedinju, imam auto star 26.g. i ljubim ga svaki dan. Lova ide političarima, a ne običnom narodu, slepcima.
I zaista, nije mi prijatno kad čujem to "kradu", "lopovi" i ostalo.Što jest, jest.. ;)
 
Jary:
ima istine !pricao sam sa prijateljem iz Lucerna na tu temu i on kaze tako je gotovo svuda ...Jedan grad bljesti i privlaci sve sto udje u tu zemlju a ostalo kako koje.Pariz sljasti,Rim sljasti a postoje i mnogo manje razvijene regije pa i tamo ljudi migriraju ka centrima...Mislim da se to nece promeniti .Ovi sa strane moraju u Beograd zbog skolovanja,zdravstva,raznih papira i ne retko nadju bolji posao i tako ostanu ...
Pa ja sam ovo leto proputovao po skoro celoj Francuskoj i sljasti Pariz al sljasti i Nica i Dizon i Lijon a o Kanu da i ne govorim tako da to poredjenje Srbijom sa zapadnim gradovima i zemjama je smesno.
 
svetolik trpkovic:
Pa ja sam ovo leto proputovao po skoro celoj Francuskoj i sljasti Pariz al sljasti i Nica i Dizon i Lijon a o Kanu da i ne govorim tako da to poredjenje Srbijom sa zapadnim gradovima i zemjama je smesno.

Naravno. Zamisli Nicu i Kan !!! Predpostavljam da narod govori ovako zato što živimo kao u nekom getu. Ne možeš da mrdneš iz zemlje i nemaš pojma kako je preko grane.
 
E, ja bih da vam napišem jednu malu pričicu sa zapadne strane.

Bila ja, obratite pažnju na godinu, 1988.g. u Nemačkoj, u privatnoj poseti rodjaki. Hm..vraćamo se iz obilaska grada i sad pred ulaznim vratima zgrade, žena naravno vadi iz tašne ključ da otključa vrata. Pošto su oni već tada imali interfon. Jednim ključem je otvorila ulazna vrata. To je ok. Medjutim, tim istim ključem je otvorila i svoje poštansko sanduče da pokupi poštu :shock: A, što je najcrnje, tim istim ključem je otvorila i vrata svog stana ! :shock: I njen komšija ima isto jedan ključ,al ne može tim svojim ključem da otključa njen stan. :shock: I tako, ja ispadoh seljanka 1988.g.u Nemačkoj.
Danas, ove godine, ja još uvek imam 3 ključa umesto tog jednog, jedinog.. :sad:

Odgovor na pitanje: N i k a d a. A, možda ni tada.
 
Jerry Ropero:
Odlicno zapazanje. U Srbiji je danas sve skoncentrisano u Beogradu. Sta god treba da zavrsisi , kazu ti "idi za Beograd". Sa takvom praksom treba prestati a Srbiju decentralizovati.

Pre svega drzavnu upravu. Znaci mesto da su sve drzavne sluzbe i uprave u Beogradu to treba podeliti i rasporediti ravnomerno po odredjenim krajevima zemlje.

REcimo ministarstvo finansija u Kragujevac, ministarstvo privrede Nis, ministarstvo za kapitalne investicije Cacak, ministarstvo zdravlja Novi Sad itd.

Tako bi Srbija krenula ravnomerno da se razvija a ne da se Boegrad razvija i siri na grbaci ostatka Srbije.

Свакако сам ЗА ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈУ - иако Београд волим највише од свих градова на свету - и без њега не бих могао да живим, али мислим да уопште ниси у праву са тим фазонима да се Београд развија и шири "на грбачи остатка Србије" - Београд је велики центар, око 2, 000 000 људи са приградским насељима - траговина је стравична - и сигурно не узима Београд од Србије да би се развијао...
свакако сам ЗА РЕГИОНАЛИЗАЦИЈУ ! Тада овакве инсинуације неће имати свога места.

п.с. Ја сам за то ДА БЕОГРАД ПОМАЖЕ НЕРАЗВИЈЕНЕ ДЕЛОВЕ СРБИЈЕ ... 8-)
 
Pa naveden ti je prost primer da Beograd zivi na racun ostatka Srbije.

Drzava gradi 4000 stanova za opstinske funkcionere i od 147 miliona eura izdvojenih za tu stvar 100 miliona trosi u Beogradu i ako beograd cini tek 20% stanovnika Srbije. To znaci da bi Beogradu realno trebalo da pripadne 30 miliona eura a Beograd dobija preko 3 puta vise para nego sto mu realno pripada. Na taj nacin Beograd zivi na racun ostatka Srbije.
 

Back
Top