Ваше политичко определење

Ваше политичко определење

  • Комуниста

  • Комунисткиња

  • Капиталиста

  • Демократа

  • Фашиста

  • Четник

  • остало,наведи

  • Титоиста

  • Усташа,Домобран


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Штета што не могу другарице из Русије да гласају био би много големији број!

Као што рекох данас једна ,сутра 100!:manikir:

Што не могу...........Ваљда знају да раде нешто друго осим да дижу морал у позадини?


А надам се да су и писмене?
 
Национални демократа се по мом мишљењу одликује тиме што пропагира слободу говора, мишљења, политичког деловања, поштује права грађана без обзира на нацију, пол, вероисповест, расу којој припадају. Исто тако, национални демократа се бори за очување идентитета и традиције народа коме припада.
Мислим да спадам у овај тип људи.
 
Залажем се за капитализам, између осталог јер комунисти најчешће примењују трговинске баријере у виду царина и квота, а ја се иначе залажем за међусобно укидање тих ограничења где год је то могуће.
Такође, у капиталистичким земљама се много више примењује поступак диференцијације прозивода, него у комунистичким и више се води рачуна о правима потрошача.
Дакле, ако је увоз ограничен а комунистички привредни систем производи нпр. само аутомобиле типа А, Б, Ц, ви ћете бирати између прилично ограниченог броја модела аутомобила, за разлику од рецимо САД у којој су потрошачима на располагању различите марке, дизајн и типови аутомобила, што из САД, што из иностранства.
 
Зашто би мени неко бранио да, ако располажем довољним знањем, капиталом, ако сам у могућности да запослим квалитетне људе (нудећи им прихватљиву плату, бонусе, проценат акција и радне услове), проценим да постоји тржишни сегмент који би прихвато нашу/робу услуге, отворим своје предузеће ?
Наравно неопходан предуслов јесте тај да ћу морати да остварим позитиван износ НСВ (профит умањен за камату на кредит/камату на штедњу у банци/инфлацију/приход који би био остварен на другом месту)
Зашто би то морала да чини искључиво држава ?
 

Back
Top