Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobar dan. Toliko los da se nije dalje ni analiziralo. Nekoliko spermatozoida. Operisana varikocela i sada je proslo 6 meseci, pa se nadamo nesto boljem spermogramu. Ali zelimo da imamo sto vise informacija o klinikama i da odaberemo najbolju za nas. Hvala vam.
Opustite se i uzivajte,varikocelu sam ja operisao bio je toliko los nalaz da nije bilo pomoci,posle operacije pio sam proxeed tablete i cink,,za nepunih pola godine zena je ostala trudna i dobili smo prelepog sina..nije vam potrebna vestacka oplodnja,opustite se i prepustite se sexu maksimalno i videt cete da ce te se setiti jednog dana sta sam vam napisao
 
Mislim da nalazi hormona koje proveravas na pocetku vaze 6 meseci ako ne i godinu dana. Stim da kod mene u sva tri postupka su pratili progesteron, dva puta pre aspiracije a kod treceg ( cryo transfer ) na dan ultrazvuka.
Nadam se da znaju sta rade. Mada mi je sve bas cudno. Prvo mi je uradjen transfer pa onda uradjen ultrazvuk i odmah sam izasla napolje. Mislila sam da cu makar 10min biti tamo. Od lekova sam dobila 1 inekciju Decapeptyl,Progynova 2×1tbl.(derivat estrogena) i Crinone gel. Nemacki jezik sa ovim problemom nije bas dobra kombinacija ali nadajmo se najboljem 😇
 
Nadam se da znaju sta rade. Mada mi je sve bas cudno. Prvo mi je uradjen transfer pa onda uradjen ultrazvuk i odmah sam izasla napolje. Mislila sam da cu makar 10min biti tamo. Od lekova sam dobila 1 inekciju Decapeptyl,Progynova 2×1tbl.(derivat estrogena) i Crinone gel. Nemacki jezik sa ovim problemom nije bas dobra kombinacija ali nadajmo se najboljem 😇
Ja sam posle sva tri transfera odlezala na ginekoloskom stolu jos nekih 5-10 min. pa me prebacili u sobu i odlezala jos nekih dva sata dok sam primila infuziju (neke lipide).
A terapija nakon transfera bila 2×2 utrogestana, cyclo-proginova bele tablete 3×1, vitamini (C, D vitamin, magnezijum, elevit) aspirin 100mg i bromazepam (sto mi bilo cudno no rekli da je to zbog opustanja misica) A da i posto se pojavila inzulinska pre drugog transfera pila i glukophage xr 750 i THS je bio malo vislji ispisali i eutirox 25mg na svaki dugi dan.
 
Pardon permutovala malo TSH mi je bio 2,7 a navodno za postupak mora biti nizi pa mi prepisali eutirox na svaki drugi dan.
Inace sam promenila kliniku i doktorku nakon 3 neuspesna transfera. Sad sam isla ponovo na sve analize a nova doktorka mi ukinula sve terapije pijem jedino inofolic prasak ujutro i inofolic plus kapsule. Sad cekamo jos nalaze briseva pa zakazujemo komisiju i nadam se uskoro idemo na 4.ti pokusaj.
 
Zdravo devojke, nova sam na forum, al nije nova na vto😀. Imala jedan postupak vto i on bio uspesan, dobili smo cerku 2019 godine. Sada prosla sa muzem komissiju u N.Sadu, posto sam iz Pancevo. Dale cekam pismo ili zovu iz socialno? Posle toga treba uput od ginekologa, i treba li opet u socialno za neku pecat ili vise nisto, samo da zakazem prvu konsultaciju?
 
Ja sam posle sva tri transfera odlezala na ginekoloskom stolu jos nekih 5-10 min. pa me prebacili u sobu i odlezala jos nekih dva sata dok sam primila infuziju (neke lipide).
A terapija nakon transfera bila 2×2 utrogestana, cyclo-proginova bele tablete 3×1, vitamini (C, D vitamin, magnezijum, elevit) aspirin 100mg i bromazepam (sto mi bilo cudno no rekli da je to zbog opustanja misica) A da i posto se pojavila inzulinska pre drugog transfera pila i glukophage xr 750 i THS je bio malo vislji ispisali i eutirox 25mg na svaki dugi dan.
Ja sam te intralipide primala u Srbiji u prirodnom ciklusu i bas mi je bilo tesko posle njih,1h posle primanja sam imala cudna gusenja i sve je bilo uzaludno. Nazalost i ovde je opet sve uzaludno. Beta 0= prvi transerfer.Danas plakanje na repertoaru.😭😭😭 kamo srece da je samo danas
 
Ja sam te intralipide primala u Srbiji u prirodnom ciklusu i bas mi je bilo tesko posle njih,1h posle primanja sam imala cudna gusenja i sve je bilo uzaludno. Nazalost i ovde je opet sve uzaludno. Beta 0= prvi transerfer.Danas plakanje na repertoaru.😭😭😭 kamo srece da je samo danas
A te intralipidne vam daju za sta?
Jesi odradila analizu na NK celije?
U Feroni u NS ga rade iz endometrijuma.
 
A te intralipidne vam daju za sta?
Jesi odradila analizu na NK celije?
U Feroni u NS ga rade iz endometrijuma.
Iskreno u Srbiji 4 god me niko nije uputio na to. Intralipidna infuzija soje smanjuje imuni sistem i to su mi davali nakon prirodne trudnoce koja je isla do 8nedelje jer nista drugo nisu nasli. Posle toga vec 6 god nista od trudnoce. U Nemackoj idu 2 postupka bez kortiko ili lipida za smanjenje imunog sistema pa tek onda rade taj endometrium scratching. Nekako imam osecaj da ce i sledeci 2-i put da bude bacena blastocita jer ako mi je jak imun sistem sve je uzaludno, a opet ne znam dal je to uopste problem. Ovde prave mesec dana pauzu i vec su mi poslali plan za vracanje blastocite. Nek mi je Bog napomoc kao i mnogim zenicama koje prolaze kroz ovaj pakao ❤
 
Iskreno u Srbiji 4 god me niko nije uputio na to. Intralipidna infuzija soje smanjuje imuni sistem i to su mi davali nakon prirodne trudnoce koja je isla do 8nedelje jer nista drugo nisu nasli. Posle toga vec 6 god nista od trudnoce. U Nemackoj idu 2 postupka bez kortiko ili lipida za smanjenje imunog sistema pa tek onda rade taj endometrium scratching. Nekako imam osecaj da ce i sledeci 2-i put da bude bacena blastocita jer ako mi je jak imun sistem sve je uzaludno, a opet ne znam dal je to uopste problem. Ovde prave mesec dana pauzu i vec su mi poslali plan za vracanje blastocite. Nek mi je Bog napomoc kao i mnogim zenicama koje prolaze kroz ovaj pakao ❤
Na žalost, u Srbiji se na tu temu žene moraju same dosta raspitati. U sam proces vto se ulazi olako, bez urađenih svih analiza.
Nije dovoljno samo odraditi histeroskopiju, famozne hormone, nepotrebni amh na osnovu kog žene odbacuju komisije i ako se posle pokaže u privatnoj praksi da odlično reaguju na stimulaciju i testove na viruse i bakterije.
Preskače se ASA test koji definiše tip veštačke oplodnje kao i analiza NK ćelija koje upravo mogu imunološkim mehanizmom da dovode do spontanog pobačaja.
I onda tako do u nedogled ponavljaju ženama veštačke, drukaju hormonima kao da su u pitanju bombonice, a o količini utrošenog novca da ne pričamo.
 
Cao svima. Meni sad stigli nalazi NK celija. Dve stavke su mi povisene nesto malo.
T limfociti odnos helper/supresor je 4 a ref vrednosti su od 0,7 do 3. Aktivirani helper T ly (CD4+HLA-DR+) je 6 a ref vrednosti od 1-5.
Jel neko zna ima li znacaj?
Verovatno ces biti svrstana u kategoriju onih koje zbog povecanog broja NK ima spontane ili ne uspeva da ostane trudna.
Jesi ih radila iz krvi ili iz endometrijuma?
 
Pozdrav svima,
Zanima me da li vredi raditi ERA test? Imam jos sve zamrznute blaste u Genezisu. Radila sam dve vto kod de Crnogorac ali ona je skroz rasejana i sve radi ofrlje. Sada mi predlazu da uraidim ERa test u HSG koji sam radila pre godinu dana.
 
Pozdrav svima,
Zanima me da li vredi raditi ERA test? Imam jos sve zamrznute blaste u Genezisu. Radila sam dve vto kod de Crnogorac ali ona je skroz rasejana i sve radi ofrlje. Sada mi predlazu da uraidim ERa test u HSG koji sam radila pre godinu dana.
Ne znam sta bi ti predlozila. Ona je i meni predlozila ERA test posle dve neuspele vto i odradila. Ispalo da mi je endometrium pre receptivan. Na osnovu njega radili cryo transfer i isto bio neuspesan.
 
Cao devojke ja sam embriotransfer radila 19.09. na 3 dan dva embriona su mi vracena. 05.10 treba betu da radim. A od 23.09 imam bolove slicne menstrualnim kao da cu svakog casa procureti. A inace treba ciklus da dobijem 03.10. Da li je neka imala slicna iskustva?
 
Drage moje,

Nakon dva postupka nismo stigli do embriotransfera. Nije došlo do deobe. Problem je sa moje strane fizički zbog neprohodnosti jajovoda zbog prethodnih operacija, i AMH koji je 0.11.
Svaki put imam samo jednu jajnu ćeliju.
Prilično me frustrira svaki odgovor dr koji kažu ne zna se uzrok.. a da bi išli dalje, treba da znamo sta ciljamo. Da li imate preporuku za neku kliniku u inostranstvu? Neko ko se bavi tematikom temeljno. Hvaaala 🥰
 
Drage moje,

Nakon dva postupka nismo stigli do embriotransfera. Nije došlo do deobe. Problem je sa moje strane fizički zbog neprohodnosti jajovoda zbog prethodnih operacija, i AMH koji je 0.11.
Svaki put imam samo jednu jajnu ćeliju.
Prilično me frustrira svaki odgovor dr koji kažu ne zna se uzrok.. a da bi išli dalje, treba da znamo sta ciljamo. Da li imate preporuku za neku kliniku u inostranstvu? Neko ko se bavi tematikom temeljno. Hvaaala 🥰
A kod koga si bila ovde?
 
Pozdrav drage žene. Živim u Nemačkoj i ovde sam imala nekoliko neuspešnih ICSI. Sada želimo pokušati u Turskoj, nekoliko osoba iz moje okoline je išlo tamo na lečenje i bilo je uspešno. Imate li vi iskustva, da li znate neku kliniku ili lekara?
 
Pozdrav drage žene. Živim u Nemačkoj i ovde sam imala nekoliko neuspešnih ICSI. Sada želimo pokušati u Turskoj, nekoliko osoba iz moje okoline je išlo tamo na lečenje i bilo je uspešno. Imate li vi iskustva, da li znate neku kliniku ili lekara?
Moj prijateljica sa prilično komplikovanim stanjem štitne žlezde je bila u Istambulu i ima sad dečaka.
Ali detalje ne znam.
Naravno, uspeh je relativna stvar.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top