Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav.
Pronašla sam ovaj vas post za INTRALIPID.
Meni je ginekolog preporučio jer smatra da imam problem sa antitijelima. Inače imam povisena antitijela za stitnjacu i na terapiji sam zbog hipotireoze.
Sve bude super do same implantacije. Nikako da dodje do trudnoce.
Mene zanima kako doći do ovog i gdje ste se testirali jeste li alergični na sastojke istog? Ako ste išli na testiranje.
Takodjer me zanima za ove NK ćelije,kako to testirati i gdje i cijena koja je?
Pošto to nije u HR registrirano a vidim da ima i u Srbiji spremna sam na sve i gdje god trebam otići.
Iza mene je sve skupa 6 postupaka (2 hormonske, FET-ovi i inseminacija).
Trenutno se spremam za 3.hormonsku.
Hvala Vam puno na odgovoru.
Jelena

Taj post je iz 2015. godine. Korisnica čiji post se citirali je na celoj temi napisala samo dva posta. Tako da su šanse da pročita ovaj Vaš post ravne nuli.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Pronašla sam ovaj vas post za INTRALIPID.
Meni je ginekolog preporučio jer smatra da imam problem sa antitijelima. Inače imam povisena antitijela za stitnjacu i na terapiji sam zbog hipotireoze.
Sve bude super do same implantacije. Nikako da dodje do trudnoce.
Mene zanima kako doći do ovog i gdje ste se testirali jeste li alergični na sastojke istog? Ako ste išli na testiranje.
Takodjer me zanima za ove NK ćelije,kako to testirati i gdje i cijena koja je?
Pošto to nije u HR registrirano a vidim da ima i u Srbiji spremna sam na sve i gdje god trebam otići.
Iza mene je sve skupa 6 postupaka (2 hormonske, FET-ovi i inseminacija).
Trenutno se spremam za 3.hormonsku.
Hvala Vam puno na odgovoru.
Jelena

Pozdrav Jelena,
Moj savet svima onima koji su vise puta pokusavali bezuspesno da se ostvare kao roditelji putem VTO da odu kod endokrinologa Prof. Svetlane Vujovic, koja radi privatno u Poliklinici Polimedic.
Supruga i ja smo tri vantelesne pokusali o drzavnom trosku i poslednji put supruga uopste nije odreagovala na stimulaciju pa nije ni bilo embriotransfera. Ja sam od prve neuspele VTO, kada sam saznao da smo imali 5 embriona a nije doslo do trudnoce stalno sumnjao da nesto nije u redu sa tim drugim delom, odnosno implantacijom. Na zalost, nedostatak informacija je cinio da zapravo tapkamo u mestu.

Slucajno smo na televiziji gledali emisiju u kojoj je gostovala Prof. Vujovic, i posle 3. neuspelog pokusaja VTO smo resili da zakazemo termin kod nje privatno. Na termin smo cekali punih 5 meseci, ali se isplatilo.
Prva dva pregleda su kostala po 25000 din. Posle svega, verujem da bih platio i vise, jer je doktorka konacno otkrila stvari koje drugi lekari nisu znali.
Prof. Vujovic je pored medicinskih podataka trazila i podatke o tome kad lezemo na spavanje, koliko spavamo, kad jedemo, itd.
Sve analize koje nam je trazila su kostale u Beogradu oko 55000 din, i tu su pored navedenih NK celija ispitivane genetske i stecene trombofilije, kariotip, insulinska rezistencija, i razne druge stvari koje mogu da uticu na uspeh VTO. Napominjem da se Prof. zalaze da se te analize obave pre bilo kakve VTO, i da udje u redovnu proceduru o drzavnom trosku, ali od toga jos nema nista.

Na zalost, u konzilijumima za VTO nema endokrinologa i to je jedna velika greska. Zahvaljujuci Prof. Vujovic smo otkrili da moja supruga ima blazu insulinsku rezistenciju, iako su svi osali doktori govorili da ona to sigurno nema i da ne treba da se analizira na to jer je mrsava, a osobe sa insulinskom rezistencijom su uglavnom punije. Na zalost, ginekolozi se samo donekle razumeju u vrednosti hormona, ali to ocigledno nije dovoljno.
Takodje TSH koji joj je u granicama normale po standardnim laboratorijskim granicama je ipak trebalo da se spusti ispod 2, jer je tako optimalno za trudnocu. Ni to nam niko nije rekao, nego se svi drze standardnih granica za TSH. Zbog toga trenutno pije eutirox, koji bi posle nakon sto konacno ostanemo trudni trebalo da prestane. Pored toga pronadjene su i NK (prirodne ubice) celije koje su joj izrazene, pa ce zbog toga prilikom embriotransfera morati da uzima verovatno kortikosteroide, kako bi se plod zastitio od NK celija, koje bi ga prepoznale kao strano telo i napale.
Trenutno smo u procesu sakupljanja embriona sa zamrzavanjem, pa cemo kad skupimo sva 3 imati embriotransfer, ali sve uz nadzor Prof. Vujovic.

Prof. Vujovic je uvela strog rezim za suprugu, a i ja sam se prilagodio. Sada svako vece lezemo pre 10, ustajemo oko 6. Verujte da je to za mene bilo otkrovenje. Tako rano nisam isao na spavanje ni kad sam bio dete. Sad definitivno imam vise energije. Supruga vec pola godine uzima cikloproginovu. Obroci minimum 5 puta na dan, uvek u isto vreme. Posledni put, ovog meseca smo iz jednog prirodnog ciklusa dobili dve jajne celije, i dva embriona za zamrzavanje, dok smo kod poslednjeg stimulisanog ciklusa (treceg o trosku drzave) imali samo jednu jajnu celiju koja je bila loseg kvaliteta. Saveti koje smo dobili od Prof. Vujovic, ocigledno imaju efekta. Napominjem da supruga ima nizak AMH.
Moj topli savet svima vama koji se dugo borite da ostanete u drugom stanju je da odete kod Prof. Vujovic. 5 meseci koliko se ceka na termin brzo prodje, a za 100.000 din cete uz sve analize i dve konsultacije konacno otkriti ono sto drugi nisu uspeli.
Mi se jos uvek borimo, ali sada konacno imamo veru da je to i moguce.

Nadam se da ce ova informacija nekom pomoci da se uspe u svojoj zelji.

Veliki pozdrav svima, i puno srece!
 
Pozdrav svima. Dugo vec upise na ovoj temi, suprug i ja bi trebalo da otpocnemo proces VTO iz prirodnog ciklusa. Malo smo sludjeni sa infomracijama koje dobijamo po pitanju izbora klinike i lekara. Poslednja preporuka koju smo dobili je Dr Dragana Bojovic Jovic iz Spec. Bolnice Beograd. Nigde nismo nasli javno dostupne informacije o ovoj lekarki pa vas molimo da podelite iskustva, informacije o ovoj lekarki. Hvala unapred
 
Zdravo svima, imamo lekove za Vto koje smo kupili za nas ali nismo iskristili. Lekovi su kupljeni u apoteci kod nas i cuvani na propisan nacin, neotpakovani. Za sve dodatne informacije javite se na telefon 0642103636. Veoma povoljno. Milica
 
Pozdrav svima.Pokusavamo bebu vec vise od godinu dana, tako da sam pocela sa ispitivanjima ali nista konkretno nisu pronasli.Treba da predjem za Bec da zvim pa me interesuje da li neko ima iskustva sa Golden Kreuz klinikom za vantelesnu oplodnju?Strasno je koliko nas ima isti problem ali bitno je da ne odustajemo.Hvala unapred....????
 
Pozdrav svim hrabrim zenama ovde :) Nova sam na forumu pa se nadam da je tema jos uvek ziva :)
Juce imala aspiraciju, i od tada bolove donjeg stomaka, mene potseca vise na.bol besike, pa.eto...zabrinuta sam da li ce to proci do e.transfera... Prvi put sam u postupku VTO...pa svako tudje iskustvo dobro dodje, iako naravno svako drugacije reaguje...
 
Pozdrav svima,nova sam na temi.Dali moze neko da mi odgovori koja je gorna starosna granica za invitro.Imam 46 godina.Hvala!!
Ако имаш јајне ћелије може, а може и са донорском јајном ћелијом, ако немаш своје.
Осим ако ниси ушла у менопаузу, о чему сведоче хормони.
 
Pozdrav svim hrabrim zenama ovde :) Nova sam na forumu pa se nadam da je tema jos uvek ziva :)
Juce imala aspiraciju, i od tada bolove donjeg stomaka, mene potseca vise na.bol besike, pa.eto...zabrinuta sam da li ce to proci do e.transfera... Prvi put sam u postupku VTO...pa svako tudje iskustvo dobro dodje, iako naravno svako drugacije reaguje...
Проћи ће, наравно. То је инвазивна процедура, мора да боли мало после. :)
 
Sofija, hvala na odgovoru :) Transfer je sutra, peti dan, videcemo koliko blastocisti doktorka savetuje da se ubaci, a bice i materijala za zamrzavanje, treci dan je bilo 10 embriona :)
Sve me to raduje, samo sto ja ne bih bila ja kad ne bih strahovala :D Elem....ovih nekoliko dana imam bas problem sa nadutoscu i gasovima, kao i retku.stolicu.jednom dnevno....s obzirom da je transfer rano ujutru, i da ne smem mokriti vec otici na kliniku pune besike, brine me osecaj sa spekulumom u tim okolnostima....Zapravo, jel uopste moguce biti opusten tad i izbeci neku neprijatnost :think:
 
Цифра од 10 је заиста сјајна. :D
Како је прошло?
Embriotransfer prosao mnogo lakse nego sam ocekivala :D Jedna blastica je vracena, doktorka rece da je prezadovoljna kvalitetom. A sest nam.je ostalo zamrznutih. Sasvim sam mirna, raspolozena i pozitivna, nekako me umiruje osecaj da sve sto je do mene sam ispostovala... trudim se da ne mislim mnogo o ishodu dok cekam...mada kad me zaboli stomak svasta prodje kroz glavu, ali teram.sebe da misli preusmerim, dal' na film, knjigu...kako kad :)
Ostaje da vidimo koliko ce me jos ova pozitiva drzati, da li ce.do iduceg petka do bete ili me napusti ranije u zavisnosti od simptoma :)
 
Sandra, hvala na odgovoru. Stavila si me u dilemu
jer i ja sam čula da Dr Vlaisavljević iz Slovenije
postiže najbolje rezultate, ali da su ti rezultati
mnogo bolji u Sloveniji nego kad dodje na našu
kliniku. Pre nekoliko godina sam bila u Jevremovoj
posle jedne neuspešne insemenacije na drugoj klinici
samo na konsultaciju kod Dr Radulovića (mislim da
se tako zove Dr u Jevremovoj :?:)

Na žalost, bio je vrlo isključiv, pesimistički raspoložen prema nalazima moga muža koji i nisu
tako baš užasno loši, s obzirom kakvi sve slučajevi
uspevaju. Na žalost prvo negativno iskustvo, pa
sada malo imam otpor od odlaska u tu kliniku.

Medjutim i to nije važno. Otišla bih ja i tamo kad
bi znala da je uspešnije, a odnos bolji.

Pretpostavljam da svaka žena želi da zna koliko
jajnih ćelija je "izvadjeno", koliko je uspelo da
se oplodi i koliko je vraćeno nazad i naravno odgovor
na još mnogo pitanja koje očekuješ od tvog doktora
u koga moraš imati poverenja.

Da li znaš ili iko ko je to prošao zna da li neka
klinika u Beogradu ima mogućnost zamrzavanja jajnih ćelija koje preostanu za sledeći transfer koji bi se vršio bez stimulacije?

Treba vam dobar GENETIČAR a ne ginekolog.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Generalno, ne postoji nijedna lekar ili klinika , za kog ćete čuti samo pohvale jer oni imaju stopostotni uspeh. U Srbiji se puno akcenta stavlja na ginekologa, dok u Evropi, najveći akcenat se stavlja na genetičaru, endokrinologu, pa tek onda na ginekologu jer kad genetičar sve to lepo spoji, onda je na ginekologu prosta stvar, samo da to odrzava . Crnogorac ( Genezis ) su jedno vreme hvalili dok nije pocela da otaljava posao, da trudnice tretira kao poludebile i pregledi se svode na najobičniju trivijalnost.

Feronu trenutno hvale ali ni oni nemaju stopostotni uspeh, kao i svi ostali.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top