Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vesnicice, i ja sam prvi embrion dobila u junu 2016, a drugi u januaru 2017. Izmedju, jednog puta nije bilo jc, drugi put se nije delila. Onda dodje letnji godisnji odmor, pa pauza oko nove godine. Ali svakako se i izmedju stimulacija pravi pauza, pa to negde na isto dodje. Javi rezltate ERA 2. Je l se ponovljena ERA ponovo placa ili je to u okviru prvog ERA testa?
 
Jupii klompaupoljulala .
Obqadova me bas.Ja krecem sledeci ciklus sa malom stimulacijom preko fonda 3 put.Imam 2 zamrznuta pa da prikupimo jos koju jc.
Pisacu
Klompa jel to prirodni fet?

Hvala Libra. Preko vas par i stigoh u Genesis.
Srecno u ovom postupku!
FET je bio sa estrofemom i utrogestanom. Nista vise nisam primala. To se vodi kao medicated FET. Na kraju i ne znam koliki mi je bio endometrijum. Bio mi je 7.1mm i pila sam estrofem jos 3 dana, pa je verujem dogurao do bar 8mm. U prirodnom ciklusu mi je oko 7mm.
Prirodni FET je bez lekova, ET je nakon sto se ustanovi ovulacija.
 
Vesnicice, i ja sam prvi embrion dobila u junu 2016, a drugi u januaru 2017. Izmedju, jednog puta nije bilo jc, drugi put se nije delila. Onda dodje letnji godisnji odmor, pa pauza oko nove godine. Ali svakako se i izmedju stimulacija pravi pauza, pa to negde na isto dodje. Javi rezltate ERA 2. Je l se ponovljena ERA ponovo placa ili je to u okviru prvog ERA testa?

Placa se ERA 2, ali kosta manje nego ERA 1. Ma i to je proslo za sada.
 
Ovo je moj prvi ET i FET i hronologija je sledeca:
- Dobila ciklus u utorak 28.3, ujutro
- Pocela da pijem estrofem 3x2mg od 30.03 ujutro
- U nedelju ujutro, 2.4 se pojavila cervikalna sluz
- U utorak, 4.4 na uz, izmeren endometrijum 7.1mm i progesteron 0.6. Preporucen nastavak uzimanja estrofema.
- U petak, 7.4 pocela vaginalno da stavljam utrogestan 2x400mg
- U ponedeljak, 10.4, u 12h radjen ET 2 odmrznuta 3dnevna embriona dobrog kvaliteta. Embrioni su bili zamrznuti/odmrznuti metodom vitrifikacije. Embrionima je uradjen Assisted Hatching.
- Neposredno pred ET primila sam injekciju dexasona.
- Vece pred ET sam popila utrogestan. Takodje, nakon 12h sam ponovo popila utrogestan.
- Vece posle transfera sam stavila utrogestan vaginalno.
- Standardnoj terapiji dodat Prednizon 2x5mg, pocetak uzimanja 11.4
- 18.4 se pojavila svetla braonkasta senka
- 20.4 Beta je bila 270
- 22.4 Beta je bila 642
- UZ zakazan za 9.5

FET je radjen u Genesisu u Novom Sadu. Embrioni su dobijeni u prirodnom ciklusu. Izuzetno sam zadovoljna ishodom, ali i organizacijom postupka. Dr Crnogorac je divna, optimisticna i sa zaraznom verom u uspeh. Osoblje bolnice je jako prijatno i uvek na usluzi.
Nadam se da ce sve biti i redu. Zeljno iscekujem UZ.
Da znate da je nestasica Utrogestana, pa spremite zalihe pred postupak. Estrofema ima u apoteci Igor u Resavskoj, Beograd.

Prvo moram da kažem da se iz posta u post svaki put kada čitam divim toj da nazovem disciplini i studioznosti koju imaš u iznošenju podataka i informisanošću. To bi, sve moralo da se podrazumeva da svaka od nas koja je u postupku ima, ali ja eto nemam pa svaki tvoj post sa uživanjem pročitam.
Drugo :D a prvo naravno i najbitnije naraFski je :klap: ta pozitivna beta i od srca ti čestitam na tome i radujem se tom rezultatu kao i sve drage devojke na ovoj temi! Znači Klopmpa s a v r š e n o !!!!!
Ima da iskopiram tvoj post i da odnesem Ljubiću i da kažem - meni sve isto tako uradite :lol::manikir:
I hoćemo sliku sa UZ-a, to je naše zajdeničko dete ovde, red je da ga tetke vide:cmok2:

- - - - - - - - - -

Jupii klompaupoljulala .
Obqadova me bas.Ja krecem sledeci ciklus sa malom stimulacijom preko fonda 3 put.Imam 2 zamrznuta pa da prikupimo jos koju jc.
Pisacu
Klompa jel to prirodni fet?

To je super libra, i treba da iskoristiš mogućnost preko fonda, nakupiš odjednom neće se baciti :super:
 
Slike sa UZ obavezno :-)! Hvala drage tetke na cestitkama i pohvalama!

- - - - - - - - - -

Da vam ispricam sta je bio moj plan ako ovo ne uspe. Mozda nekoj pomogne. Plan je bio da radim stimulisani ciklus i da radim PGD testiranje embriona, pa da u FET-u vracam samo one koji imaju ok broj hromozoma. PGD je poprilicno skup, ali bar znas na cemu si. Mozda moze i da se iskombinuje vantelesna o trosku drzave, pa da se doplati samo PGD.

- - - - - - - - - -

E sad, znam da PGD moze da se radi na 5dnevnim embrionima, ali nisam sigurna da li moze da 3dnevnim. Oni iz embriona iscupaju po koju celijicu i onda je testiraju. 3dnevni imaju idealno 8 celija, pa ne znam da li smeju da im ukradu celiju.
 
Klompa jesi li dobijala one lipide posle transfera,cula sam da to sad daju posle et u Ge.?
Radi bolje implantacije.

Ne, nisam primala nista posle et. Samo dexason pre transfera.
Ali devojci koja je lezala sa mnom u sobi su infuzijom davali neku belu tecnost. Mozda su to lipidi. Jako sporo je kapljala, objasnili su joj da to tako mora. Ko zna koliko dugo je tog dana ostala u Genesisu. I rekli su joj da jos jednom to treba da primi. Posto je ona putovala spakovali su joj bocicu.
 
Klompa, jupiiiiiii!!!:):):). Sada samo lagano, no stress! Imam jedno pitanje za tebe, Da li si radila kolekciju j.celije, bez anestezije? Da li boli?

Hvala, New York! Zelim da ti sledeca akcija ima isti ishod! Jesam, radila sam aspiraciju jc bez anestezije. Jednom su cini mi se aspirirana i 2 folikula, jedan na desnom i jedan na levom jajniku. Poslednji put u decembru se dr Crnogorac bas namucila sa probijanjem folikula. Koji god scenario da je bio, mene aspiracija nije bolela. Dr i sestre su se cudile. I HSG sam radila bez anestezije, on ipak malo boli, ali ne traje dugo pa je moguce izdrzati.
 
Hvala puno na odgovoru!:). Pa pretpostavila sam da posto se dobije jedna jajna celija po ciklusu, zašto bi anesteziju koristili... nije bas naivno uspavljivati se... kolekcija jajnih celija, nije loš izbor, sakupljanje j.c bez hormona.. dobro je imati i tu opciju! Hvala puno!!!
 
Ćaos svima.
Nova sam na forumu.
Pročitala sam manje vise sve što ste pisale u poslednjih dve tri godine...

Treba mi informacija od devojaka koje su skoro isle na komisije u Novom Sadu da li I za drugostepenu komisiju u Betaniji treba da budu rezultati u roku ili je bitno da su analize odredjene starosti do socijalnog tj do prvostepene komisije?

Mi smo juče (09.05.2017.) prošli prvu komisiju a druga u Betaniji nam je tek u julu. tada će neki nalazi biti stari 4 meseca pa me zanima da li ih trebam ponavljati ili da odnesem sve koje sam nosila u socijalno?

:bye:
 
Nastavak price je da sam bila na uz u Genesisu na dan kada sam ulazila u 7 nedelju tj. 6 weeks 0 days (9.5.2017). Kao sto je po beta hcg-u i delovalo oba embriona su se uhvatila, sto znaci da cemo dobiti dvojajcane blizance. Cuje se srcana radnja, dugacki su 0.54 i 0.67cm. Sto mi bi moja sestra rekla: Bice ludnica!.
Nosim farmerke xs, tako da bebe ne mogu da racunaju na konfor ovih 9 meseci, ali sta je tu je.
U medjuvremenu sam radila genetske trombofilije i kako rezultat nije bio sjajan uveli su mi Fraxiparin 0.3 i ukinuli Cardiopirin. D-dimer mi je bio ok i iznosio je 100, ali nosim heterozigotnu mutaciju Protrombina II, i homozigotne mutacije MTHFR i PAI 4G/4G. Treba da pratim TSH, D-dimer i KKS na 2-4 nedelje. TSH je ok ako je 1-2.5.
 
Poslednja izmena:
Nastavak price je da sam bila na uz u Genesisu na dan kada sam ulazila u 7 nedelju tj. 6 weeks 0 days (9.5.2017). Kao sto je po beta hcg-u i delovalo oba embriona su se uhvatila, sto znaci da cemo dobiti dvojajcane blizance. Cuje se srcana radnja, dugacki su 0.54 i 0.67cm. Sto mi bi moja sestra rekla: Bice ludnica!.
Nosim farmerke xs, tako da bebe ne mogu da racunaju na konfor ovih 9 meseci, ali sta je tu je.
U medjuvremenu sam radila genetske trombofilije i kako rezultat nije bio sjajan uveli su mi Fraxiparin 0.3 i ukinuli Cardiopirin. D-dimer mi je bio ok i iznosio je 100, ali nosim heterozigotnu mutaciju Protrombina II, i homozigotne mutacije MTHFR i PAI 4G/4G. Treba da pratim TSH, D-dimer i KKS na 2-4 nedelje. TSH je ok ako je 1-2.5.

Bravooo devojcice. Bice to sve lepo. Tipujem po duyini da su decak i devojcica. :klap: :klap: :klap: :vatromet::orkestar:
 
Vesnicice, bilo bi lepo da bude kako kazes. Koja god kombinacija da je, samo da sve bude ok.
Zaboravih da vam napisem da Utrogestan i Fraxiparin mozete uzimati na recept. Estrofem ne moze na recept.


Da, ali na recept mogu samo trudnice, a dok se to ne potvrdi dotle placamo. Bar su meni tako rekli u DZ.

- - - - - - - - - -

Da, ali na recept mogu samo trudnice, a dok se to ne potvrdi dotle placamo. Bar su meni tako rekli u DZ.

Estrofem ne moze jer nije ni registrovan kod nas
 
Da da. Znam za Igor apoteku, ali nikako mi nije u prolazu, a i kad jeste, nemam gde da se parkiram. Uvek moram namenski da idem tamo, ali i kad sam u NS onda odem do apoteke Iris, oni cesto imaju estrofem, pa ga tamo kupim.

Jel ti prvi UZ radila dr Crnogorac?
 
Htela sam da vam javim da je moja beta u subotu bila 87, pa u pon 97, pa u cetvrtak tj, juce 47;( valjda, ce da krene ciklus sam... čitam po nekim forumima, da beta moze i da stagnira, pa malo raste... pa ne ode sama, nego mora kiret... sad se osecam;(

Meni se to desilo kad mi je beta bila preko 300... Dosao ciklus i samo otislo. Tako da ne brines, nece biti kiretaze. Znam da to sad i nije neka utjeha, ali ako vec nije sudjeno da se primi u ovom trenutku, onda bolje da ode samo.
 
Bravo Klompa za dve bebice.
Bas si me obradovala.
Sory nemama na telefonu smajlice.
Mr2014 zao mi je
Ja uskoro krecem pa se javljam.

- - - - - - - - - -

NewYork bice dobro,meni je bila i veca pre par godina pa je otislo samo...
 
Vesnicice, i ja sam prvi embrion dobila u junu 2016, a drugi u januaru 2017. Izmedju, jednog puta nije bilo jc, drugi put se nije delila. Onda dodje letnji godisnji odmor, pa pauza oko nove godine. Ali svakako se i izmedju stimulacija pravi pauza, pa to negde na isto dodje. Javi rezltate ERA 2. Je l se ponovljena ERA ponovo placa ili je to u okviru prvog ERA testa?

Draga Klompaupoljulala
nova sam na ovom forumu, a videla sam da si radila vađenje jajnih ćelija iz prirodnog ciklusa. Imama par pitanja za tebe pošto sam malo skeptična po pitanju svega, u smislu poverenja u same lekare.
Elem, uradili su mi vađenje jajne ćelije i
- iz 1 x je uspela oplodnja i zamrznut je embrion.
- Sledećeg meseca kod vađenja (tj 2x) se embrion oplodio ali se "kao" nije delio,
- a 3x (sledećeg 3 meseca) jajna ćelija nije zadovoljavala njihov standard :-)...
U sobi dok sam čekala rezultate 3. aspiracije, ležala je ženica koja je isto vadila JC iz prirodnog ciklusa, gde je i njoj uspela oplodnja 1 jajne ćelije 1puta, a gle upravo joj sada dolaze (2 vađenje) dogodilo se pucanje folikula i nema jajne ćelije.
Da li je i tebi uspelo 1x a ostali nisu svakog ciklusa sa raznim dešavanjima...ili...
Kako je kod tebe teklo i koliko dugo si vadila i skupljala?
Da li ti je ovo 1. pokušaj?

PS: ČESTITAM NA TRUDNOĆI (ukoliko sam dobro razumela :*)
 
Klopma :cmok2::heart::heart:

Tijjana - kod mene isti slučaj. Baš tim redosledom. Ne znam da li je slučajnost. ja verujem da jeste. ne mogu da verujem da je taktički:eek:

Ja treba da idem sledeći mesec - i uopšte ali uopšte mi se ništa ne radi. Najradije bih sve odložila do septembra. Videću, drugi mesec sve pomeram za redom..
 
Draga Klompaupoljulala
nova sam na ovom forumu, a videla sam da si radila vađenje jajnih ćelija iz prirodnog ciklusa. Imama par pitanja za tebe pošto sam malo skeptična po pitanju svega, u smislu poverenja u same lekare.
Elem, uradili su mi vađenje jajne ćelije i
- iz 1 x je uspela oplodnja i zamrznut je embrion.
- Sledećeg meseca kod vađenja (tj 2x) se embrion oplodio ali se "kao" nije delio,
- a 3x (sledećeg 3 meseca) jajna ćelija nije zadovoljavala njihov standard :-)...
U sobi dok sam čekala rezultate 3. aspiracije, ležala je ženica koja je isto vadila JC iz prirodnog ciklusa, gde je i njoj uspela oplodnja 1 jajne ćelije 1puta, a gle upravo joj sada dolaze (2 vađenje) dogodilo se pucanje folikula i nema jajne ćelije.
Da li je i tebi uspelo 1x a ostali nisu svakog ciklusa sa raznim dešavanjima...ili...
Kako je kod tebe teklo i koliko dugo si vadila i skupljala?
Da li ti je ovo 1. pokušaj?

PS: ČESTITAM NA TRUDNOĆI (ukoliko sam dobro razumela :*)

Tijjjana, zahvaljujuci divnim devojkama ovde ja stigoh do trudnoce, pa necu stedeti reci da ti opisem moj put do tog cilja.
Kod nas je problem bila oligoastenospremija tj bilo je malo spermatozoida i nisu bili dovoljno pokretljivi. Ja sad imam skoro 35god, a pocela sam skupljanje kada sam napunila 34. Moje hormonske analize su bile ok, nasli su mi hasimoto tiroidne zlezde, blagu insulinsku rezistenciju i pre oko mesec dana (nakon sto sam zatrudnela) i genetske trombofilije.
E sad, posto sam ja bila hormonski ok (za ovo ostalo sam kasnije saznala a i nije strasno bilo) zelela sam da probam kolekciju embriona iz prirodnog ciklusa. Kolekciju sam radila u Genesisu, jer sam preko ovog foruma stekla utisak da imaju najvise iskustva sa prirodnim ciklusima. Neke devojke su radile prirodni ciklus i u Jevremovoj.
- prva aspiracija je bila u junu i dobili smo embrion koji je zamrznut
- u julu sam imala folikul od 27mm, 6 dana ciklusa (zvala sam ga dzin), ali u njemu nije nadjena jajna celija. Verujem da su ga prerano aspirirali i da je to sto je bio ogroman bila posledica aspiracije u junu.
- nakon iskustva sa dzinom odlucila sam da zbog novca radim aspiraciju svaki drugi mesec kako bi se telo unormalilo. Sada mislim da to i nije bila bas tako pametna odluka jer se dosta vremena i zbog toga izgubilo.
- nakon leta mi bris nije bio u redu, pa sam to lecila mesec-dva.
- cini mi se u novembru se oplodjena jc nije delila
- u januaru smo dobili embrion
- u aprilu je uradjen et 2 embriona i oba su se uhvatila

Meni su davali pregnil kada mi je estradiol bio oko 100-120 (pogledaj tacne vrednosti u mojim prethodnim postovima) i to je kod mene radilo. Naravno bolnica ima interes da sto duze skupljas embrione, ali ja u Genesisu ni truncicu takvog interesa nisam osetila. Uostalom toliko zena imaju da valjda nemaju potrebe da oduglovace skupljanje. Libra, cini mi se, je imala bolji skor skupljanja od mene. Ja sam naravno srecna jer mi je iz prvog pokusaja uspelo i ne kajem se sto sam radila prirodne cikluse, ali je vremenski prilicno zahtevno. Od cas posla prodje godinu dana. Moj je stav da zene sa niskim amh i visokim fsh treba da rade prirodne cikluse, jer time stede rezerve,a od stimulacije nemaju preveliki benefit jer se ne ocekuje dobar odgovor.
Ako te jos nesto zanima, pitaj.
Zelim ti uspeh u narednim akcijama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top