Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E draga, ja sam terapiju podnela extra, smejala sam se ko luda ))) rekla bi histericno...poceo je da me boli stomak tek pred kraj ali doca kaze da je to od velikog broja folikula. Primala sam i suprefact sve vreme, to pece ali bila je neka fina sestrica tako se trudil da to nije bilo strasno...prosla sam bez masnica ))))

Super je sto si prosla bez masnica. Ja sam bila sva kao da me neko tukao :(
Gooza modra, zelena, zuta... ramena isto :(
Jos bilo leto, bilo me sramota da setam u majcama bez rukava
 
Pozdrav cure ja sam nova na ovom forumu ja i muz vec 8 god borimo sa sterilitetom...Al po prvi put radimo vantjelesnu oplodnju u Mariboru a inace zivim u Sloveniji prosla sam sve faze sa inekcijama,ultrazvukom,punkcijom jajnih celija....20.03 sam imala embrijotransfer gdje mi je vracen 1 zametak sad mi je 8 dan od ET 2.03 vadim betu...nadam se najbolje:D:D:D
 
Pozdrav Vesnicice !
Moja supruga i ja 10 god se borimo sa sterilitetom radili smo do sada 3 VTI ICSI metode
1.Front 2007.neuspesno 2. Genesis N.Sad 2009 neuspešno 3.Genesis N.Sad 2010 uspela
medjutim blizanačka trudnoća je održavana u Višegradskoj gde je u 20.nedelji prekinuta.
Ne gubimo nadu moja supruga je veliki HEROJ kao uostalom i sve vi koje prolazite kroz
ovo jer je najveći teret na vama, pa evo sad se spremamo za 4 pokušaj ponovo u Genesis N.Sad
gde imamo odlična iskustva sa dr Vesnom Kopitović, ali smo pre izvesnog vremena čuli i za dr Vlaisavljevića
iz Slovenije pa nas interesuje da li neko ima iskustva sa njim kako u Jevremovoj tako i u Mariboru koji




Pozdrav,
radili smo 2 ICSI metode u Mariboru, kod Vlaisavljevića,a uspeli smo iz trećeg kod Kopiovićke. Sve je stvar sreće.Cene su iste. I u Mariboru su ljubazni na svakom koraku.Pred NS 4 meseca pio sam vitamine doneo mi prijatelj iz Kanade,pa nismo ni radili ICSI žena mi je sutra ulazi u 11 nedelju,nadamo se i molimo Boga da sve bude ok. Mislim da je bolje kod Kopitovićke, jer smo uradili i neku pripremu na njen predlog, a to u Mariboru nismo radili zbog vremena.Lakše je otići na konsultacije u NS pa krenuti sa vto u trenutku kada su šanse najveće

Bisi naravno da će sve biti ok.to tvoja žena zna zato je i opuštena.Opusti se i ti ja poludim kad mi je muž nervozan i SAMO TO MI STVARA NERVOZU!UŽIVAJTE!!!
 
Bila sam u obe klinike na konsultacijama I to po pozitivnoj preporuci ljudi iz bliske okoline koji su neko iz prvog a bogami neko I iz 5 pokusaja dobili lepu I zdravu decu. Od BIsa smo odustali jer mi je se smucilo da profesora Radunovica kao idioti cekamo po 2 sata a da niko ne zna gde je I zasto kasni na dogovorene termine I sto za sve preliminarne analize morali smo sami da jurimo, da se jurimo s dr Manojlovic da nam kaze sta dalje..krajnje neodgovoran I po meni neprofesionalan odnos premature pacijentu pa smo u jednom trenutku jednostavno promenili kliniku I otisli u Jovanovu, gde je poet sve kao na pokretnoj traci, sestre su doduse jako ljubazne I informisane, embriolog je stvarno korektna, al je prof.Radulovic po meni -a to sam zakljucila naknadnim informisanjem na netu (ali I iz strucne literature) isao na klasicnu dugu stimulaciju I to bez provere AMH I inhibina B- u fazonu ako bude bice, I ono sto me je posebno iziritiralo je njegova prica pre transfera tipa ponasajte se normalno-nista lezanje, odmor, cak na moje pitanje da li mogul da dizem teaks stvari rekao je citiram" pa ako su nase make I bake mogle da rade na polju ne znajuci da su trudne ne vidim zasto ne biste mogli vi" ostavivsi me u ubedjenju da se embron star 3 dana zakaci ili ne vec posle 10 min od transfera! Sve po sistemu bice kako je sudjeno-a tek kasnije sam na njihovom sajtu videla da se preporucuje mirovanje prvih dana! O tome da sam mogla traziti da sacekam 2 dana pa da mi ubace blastocite sam pisala al mi se nesto cini da to nisu uradili jer su embrioni bili loseg kvaliteta pa da ne rizikuju, bzv.
Naravno, sacekacu petak I betu pa cu znati na cemu sam. Ne zelim nikog ni za sta da krivim I da sad pametujem al citajuci ovaj I razne druge forume vidim da se sve u ovoj zemlji radi nekako traljavo, bez duse I samo zarad novca, cak mi se cini vecina klinika steluje svoje rezultate o uspesnosti vto. Isto tako znam da sledeci put necu tek tako srljati I to nikako u Srbiji,
 
Zvoncice36 stvarno si slatka I pozitivna! Odlicna ti je mantra :) Ako nista bas si me slatko nasmejala :) Sad idem po kuci I vicem beta ce biti pozitivna, beta ce biti pozitivna :) :) Hvala puno na podrsci I optimizmu :)

Samo tako u životu treba da razmišljaš.Uvek misli šta želiš da dobiješ.Ja sad želim da mi muž kupi parfem i sve svoje misli sam usmerila u tom pravcu.U slučaju da on to ne oseća,ja ću ga uputiti u svoje misli.
 
Pozdrav cure ja sam nova na ovom forumu ja i muz vec 8 god borimo sa sterilitetom...Al po prvi put radimo vantjelesnu oplodnju u Mariboru a inace zivim u Sloveniji prosla sam sve faze sa inekcijama,ultrazvukom,punkcijom jajnih celija....20.03 sam imala embrijotransfer gdje mi je vracen 1 zametak sad mi je 8 dan od ET 2.03 vadim betu...nadam se najbolje:D:D:D

Dobro došla!Pa ti si nam već trudnica.2.03.ćemo sa nestrpljenjem očekivati tvoju trocifrenu betu.
 
Pozdrav cure ja sam nova na ovom forumu ja i muz vec 8 god borimo sa sterilitetom...Al po prvi put radimo vantjelesnu oplodnju u Mariboru a inace zivim u Sloveniji prosla sam sve faze sa inekcijama,ultrazvukom,punkcijom jajnih celija....20.03 sam imala embrijotransfer gdje mi je vracen 1 zametak sad mi je 8 dan od ET 2.03 vadim betu...nadam se najbolje:D:D:D

Dobro nam dosla na ovaj nas forum :)
Naravno, drzimo ti fige i ocekujemo VEEEEEEEEEEEELIKU betu ;)
 
Bila sam u obe klinike na konsultacijama I to po pozitivnoj preporuci ljudi iz bliske okoline koji su neko iz prvog a bogami neko I iz 5 pokusaja dobili lepu I zdravu decu. Od BIsa smo odustali jer mi je se smucilo da profesora Radunovica kao idioti cekamo po 2 sata a da niko ne zna gde je I zasto kasni na dogovorene termine I sto za sve preliminarne analize morali smo sami da jurimo, da se jurimo s dr Manojlovic da nam kaze sta dalje..krajnje neodgovoran I po meni neprofesionalan odnos premature pacijentu pa smo u jednom trenutku jednostavno promenili kliniku I otisli u Jovanovu, gde je poet sve kao na pokretnoj traci, sestre su doduse jako ljubazne I informisane, embriolog je stvarno korektna, al je prof.Radulovic po meni -a to sam zakljucila naknadnim informisanjem na netu (ali I iz strucne literature) isao na klasicnu dugu stimulaciju I to bez provere AMH I inhibina B- u fazonu ako bude bice, I ono sto me je posebno iziritiralo je njegova prica pre transfera tipa ponasajte se normalno-nista lezanje, odmor, cak na moje pitanje da li mogul da dizem teaks stvari rekao je citiram" pa ako su nase make I bake mogle da rade na polju ne znajuci da su trudne ne vidim zasto ne biste mogli vi" ostavivsi me u ubedjenju da se embron star 3 dana zakaci ili ne vec posle 10 min od transfera! Sve po sistemu bice kako je sudjeno-a tek kasnije sam na njihovom sajtu videla da se preporucuje mirovanje prvih dana! O tome da sam mogla traziti da sacekam 2 dana pa da mi ubace blastocite sam pisala al mi se nesto cini da to nisu uradili jer su embrioni bili loseg kvaliteta pa da ne rizikuju, bzv.
Naravno, sacekacu petak I betu pa cu znati na cemu sam. Ne zelim nikog ni za sta da krivim I da sad pametujem al citajuci ovaj I razne druge forume vidim da se sve u ovoj zemlji radi nekako traljavo, bez duse I samo zarad novca, cak mi se cini vecina klinika steluje svoje rezultate o uspesnosti vto. Isto tako znam da sledeci put necu tek tako srljati I to nikako u Srbiji,

Igrom slucaja imamo iskustva sa obe klinike...
Da kazem "u moje vreme" Radunovic nije bio bas toliko rastrzan (mada je cesto putovao za Ameriku), tako da smo uspevali uvek da ga nadjemo... Ili smo jednostavno imali srece, pa oba puta upadali u termine kada je on tu.
Radulovica i Jovanovu necu vise da komentarisem. Mislim da sam o njima dovoljno pisala ovde na forumu.
Zbog njihovih losih odnosa sa pacijentima, i povrsnom stavu prema svemu tome sam i napisala gore u postu da mogu ja njih da razumem da oni od toga zive i da je u njihovom interesu da im dodjemo sto vise puta, ali pobogu - dajte malo ljudskosti!!!!
Mene nije mrzelo da dok sam citala sve strane ovog foruma pisem koja je gde radila VTO, i ispada da je po mojoj statistici najvise njih sa ovog foruma islo u Jovanovu i da je tamo najvise uspevalo. Zato sam se negde i odlucila za njih.
Ali poucena ranijim iskustvima, ni tamo ne ocekujem cudo. Na sve sam spremna. Jedino za razliku od onda, sada sam ipak naoruzana nekim znanjem, pitanjima i podpitanjima, pa nece moci ovaj put lako da me zavrcu kao mladu i naivnu. Prvu VTO sam radila sa 26 godina. Nisam imala pojma sta me snaslo... Sada sam dosta starija, i ipak znam sta hocu. Jedini problem koji imam je finansijski deo. Tako da necu moci da imam drugu sansu. Niti da idem negde u inostranstvo da radim VTO. Radicu ovde pa sta mi Bog da. A bio bi red da me pogleda, ovo ce mi biti 7 VTO!!!!!
 
Draga Hrcak, skroz te razumem. Ako ti je za utehu sa suprugom sam deceniju, od toga 7 u braku a meni je vec 40god I tek sam sad prvi put na vto, tako da je bolje I pokusati, dati sve od sebe pa sta Bog da nego cekati tolike godine kao mi.. Videces bice to sedma sreca, dace dobri Bog :)
 
Pozdrav cure ja sam nova na ovom forumu ja i muz vec 8 god borimo sa sterilitetom...Al po prvi put radimo vantjelesnu oplodnju u Mariboru a inace zivim u Sloveniji prosla sam sve faze sa inekcijama,ultrazvukom,punkcijom jajnih celija....20.03 sam imala embrijotransfer gdje mi je vracen 1 zametak sad mi je 8 dan od ET 2.03 vadim betu...nadam se najbolje:D:D:D

Dobro dosla Joco i naravno sto krace ostala ovde!!! :)
 
Slažem se sa svima koji kažu da je ipak sve individualna stvar jer mi znamo dva para od kojih je jednima u Leskovcu uspelo iz prve a drugima ne ali im je zato iz druge uspelo u Jevremovoj, mi iako smo iz Bgd još nismo konkurisali za trošak grada jer obavezuju da se radi u Frontu ili Višegradskoj a moja žena ih zaobilazi u širokom luku jednostavno naša loša iskustva, ali opet sa nama 2007 o trošku RZZO u Frontu u grupi bio par on 44 ona 38 god imala je samo jednu jajnu ćeliju koju su oplodili i vratili i dobili dve ćerkice, kao što sam ranije pisao mi se spremamo da četvrtu VTO treći put za redom radimo u Genesisu kod dr Vesne Kopitović ona je stekla naše poverenje svojim profesionalnim odnosom prema ženi a i imali smo uspeh u prošloj medjutim prekid u Višegradskoj u 20.toj nedelji (gorko se kajemo što nismo ostali u NS i tamo održavali trudnoću). Mi mislimo da samo treba biti uporan verovati i posvetiti se toj borbi svim svojim bićem, ja bih svima savetovao da se prvo dobro raspitaju o svemu a ovaj forum je odlično mesto i za informisanje a i kao podrška, jer jednostavno ovde se svi razumemo i može naše okruženje da nas bodri koliko hoće ipak ko nije prošao kroz sve ovo ne može zaista i suštinski da shvati kako nam je. POZDRAV i SREĆNO SVIMA
 
I ja mislim da mi je internet i ovaj forum spasao zivce i ustedeo vreme. Kad smo se prvi put susreli sa ovim problemom otisli smo u Jovanovu, dr Ganovic.
Hteo je da nam prvo radi inseminaciju a mi ukupan broj spermatozoida 2mil od toga 0 progresivno pokretnih, strasno! Samo da uzme pare, sva sreca pa mi je zakazao laporaskopaiju 2 nedelje pred svadbu sto mi nije odgovaralo pa sam mu javila da otkazujem. Posle sam mu rekla da bih uradila to u drzavnoj bolnici da ne placam pa dosla kod njega na VTO na sta mi je on odgovorio da onda sve radim u drzavnoj. Posle sam otisla u Jevremovu gde su mi rekli da sve sto mogu pokusam da uradim besplatno i da se prijavim na trosak fonda. Hvala Bogu da sam na netu procitala da kad je u pitanju los spermogram obavezno se ide na ICSI i nisam isla ni na HSG ni na laporas. jer nije bilo potrebe. Internet je pun informacija a neki misle da smo mi potpune ovce!
 
bubica81 gde ti radis vto?jel se ceka dugo na zakazivanje termina?
Ja sam kod Radulovica, po preporuci doktorke kojoj verujem kao i osoba iz okruzeja...do sada je sve bilo ok...ali nije sve gotovo ceka me embriotrsfer jos. Mi smo sve jako brzo zavrsili...ja sam imala sve spremne papire...termin za razgovor je bio zakazan za nedelju dana od kako smo pozvali...ja sam trazila da bas profesor bude na konsultacijama...pogledao je sve nalaze...kod nas je jasna situacija....problem jajovodi...pogledao hormone, izvestaj sa laparoskopije...sa hsg...spermogram....malo popricao sa nama oko svega...mada iskreno ja sam bila dosta toga i iscitala o postupku....rekao mi je samo da mora bez obzira na uradjene hormone da ih ponovi pre nego sto odredi terapiju...naravno ne sve...i jos neke nalaze...i kada su rezultati bili gotovi odmah sam dobila terapiju...sve je islo vrlo brzo....koji protokol je bio ne znam...mislim kratak...pocela sam da primam suprefakt par dana pred menstruaciju, stimulaciju od drugog dana...od osmog dana svaki dan ides na ultrazvuk i dajes hormone. Aspiracija za sada deluje da je ok prosla...dali su mi odmah neshto kroz infuziju kao posto je bilo dosta jajnih celija da ne dodje do nekih komplikacija...primam injekcije sve do transfera...logacet...doktor mi je gledao stomak da proveri da ne oticem...kao ako primeim da oticem vise nego sto treba da se odmah javim i dodjem. Inace posle aspiracije bili su i doktor i dotorka da me vide...sestrice su me obilazile tako da za sada nemam nikakve primedbe na njih...toliko od mene za sada...inace i ja sam htela da bolica u kojoj radim ima zamrzavanje.
Za leskovac sam cula sve najbolje...mi smo se iskreno malo dvoumili oko leskovca i redulovica medjutim je presudio psihooski momenat...u smislu zelela sam da se taj proces sto vise uklopi u moj svakodnevni zivot...da ne razmisljam previse o samom postupku dok traje...da me sto manje optereti...koliko je to moguce.
Sto se tice Radunovica kod njega sam zvala da zakazem konsultacije ali su mi rekli da ne moze on da obavi konsutacije vec to rade neki drugi lekari pa samo ako neshto treba Radunovicu se ostave rezultati...on ih pregleda...pa ti naknadno jave misljenje...to mi se nije svidelo...Eto draga...to su ti moja iskustva....skromna doduse...videcemo da li sam ispravno procenila.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na savetu tako smo i mi razmišljali ipak dr Kopitović sada dosta dobro poznaje ženin organizam i na koje lekove kako reaguje, interesuje me samo
ako možeš da mi kažeš koje si vitamine iz Kanade koristio pre VTO. Veliki pozdrav, držimo vam fige i upravu su svi koji ti savetuju da ne pokazuješ nervozu
pred suprugom jer joj tako nećeš pomoći. SREĆNO!!!
 
I ja mislim da mi je internet i ovaj forum spasao zivce i ustedeo vreme. Kad smo se prvi put susreli sa ovim problemom otisli smo u Jovanovu, dr Ganovic.
Hteo je da nam prvo radi inseminaciju a mi ukupan broj spermatozoida 2mil od toga 0 progresivno pokretnih, strasno! Samo da uzme pare, sva sreca pa mi je zakazao laporaskopaiju 2 nedelje pred svadbu sto mi nije odgovaralo pa sam mu javila da otkazujem. Posle sam mu rekla da bih uradila to u drzavnoj bolnici da ne placam pa dosla kod njega na VTO na sta mi je on odgovorio da onda sve radim u drzavnoj. Posle sam otisla u Jevremovu gde su mi rekli da sve sto mogu pokusam da uradim besplatno i da se prijavim na trosak fonda. Hvala Bogu da sam na netu procitala da kad je u pitanju los spermogram obavezno se ide na ICSI i nisam isla ni na HSG ni na laporas. jer nije bilo potrebe. Internet je pun informacija a neki misle da smo mi potpune ovce!

ovcice dali moze da se radi ICSI o trosku zavoda posto je i kod mm los spermogram?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top