Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja vec postajem nestrpljiva, opet su mi produzili diferelin, nikako da krenem sa stimulacijom. Vec sam 19 diferelina primila:worth:. Imam neki stari folikul od 13 mm koji nikako da pukne. Ako ne pukne sam do utorka moracu na punkciju :( pa tek onda stimulacija. Tako je bilo i prosli put. Izgleda da moji folikuli ne pucaju kad treba nego kad se njima hoce:besna:
 
oho Nado!!!!!!!
super, kad krećete sa bockalicama?
ja ću biti u komšiluku, porađaću se u klinici pored Kaalija :)
termin mi je 21. mart, nadam se da beba neće puno kasniti!

ljubim vas, pozdravite mi macana ahahahahahhaah

Zsukiiiii, pa kako si to odlučila? Samo neka sve prođe dobro, pa neka i bude malo Segedinče registrovano, hahahah!
Nadam se da se dobro osećaš i da je bebica dobro. Držim vam fige da ti bude porođaj lak, da se brrzo oporaviš i da imaš mleka za bebicu. Ostalo je samo uživancija.
Sa bockalicama :D krecemo (puj puj, ako Bog da) za 15-20 dana. Ti ćeš tada već biti MAMICA!!!! :super::heart::super:

Sve najjjj, najjjj!! :ok:
 
pa nevredi meni nista da gledam na sajt RZZO kad mi nemamo pravo o trosku drzave nego mora da finansiramo sve iz sopstvenih srestava pa me zanima gde je najbolje raditi jel sam citala razna misljena.kakva je razlika izmedju IVF i VTO?

Draga Gago,
moj suprug sada 47, ja 40 pre 3 god krenuli smo sa vto. 2puta u Mariboru nismo uspeli, sada smo radili u NS, GENESISi uspeli smo.Javi se ako želiš neke konkretne informacije
 
Medena, moji prijatelji su radili u bolnici u Jovanovoj. Imali su isti problem i radjena je punkcija testisa, kako bi se zamrzao sto veci broj spermatozoida.
Grubo receno VTO u privatnim klinikama kosta od 2.800 eura do 3.500 zavisi od kombinacije lekova za stimulaciju, broja anestezija i intervencija....ovo je bas gruba informacija.
Nemoj se sekirati za punkciju radi se i u Jevremovoj a nisam sigurna moguce i kod Ivanovica (to je moja klinika) u stvari gde god ima zamrzavanja ima i punkcije...eto nadam se da je korisno.

Zelim ti punooo srece i brz katapult na trudnicke strane!!!
 
Ja jednostavno moram da se javim na ovu temu, koja mimje jaaaakkkooo bliska! Majka sam 21. mesecnog decaka koji je zacet iz pete vantelesne oplodnje posle 2 spontana pobacaja ( prvi spontani na kraju 4. meseca, drugi spontani, blizanacka trudnoca, na kraju petog meseca) i mislim da ako sam ja uspela svako ko je dovoljnio uporan ce uspeti:D Cetiri vantelesne su radjene u Mariboru o kome imama samo reci hvale. Jedna je radjena u Narodnom Frontu, 2008. i to je bila blizanacka koja se lose zavrsila a za front nemam ama bas ni jedne lepe reci i vec godinama zaobilazim celu ulicu.
Generalno, ako radite o trosku drzave, tu i ne mozete uticati na sam tok. Ja bih sada licno izabrala Jevremovu ili Ivanovice u Bg a zaobisla velike klinike. U svakom slucaju, cinjenica da je ivf omogucen u okviru socijalnog je zaista sjajna stvar narocito sto je jedina mogucnost mnogim parovima. jedino mi jaaaaakkkkkoooooo ide na zivce prica kako je to o trosku drzave! ma to je o nasem trosku samo je dobijena dozvola da se novac koji se svakom odbija od plate usmeri i na ivf, znaci da je o nasem trosku i trebalo bi da odnos bude humaniji! ako ipak iz bilo kog razloga radite ivf o svom trosku, vodite racuna da se osecate prijatno u ordinaciji i da vam lekar uliva poverenje. Svako od nas ima licnu impresiju ili licno iskustvo pa se treba povesti malo sopstvenim instiktom. Niko vam ne moze garantovati uspeh, ali morate verovati u njega. Price kako ne smete biti napeti su glupost! Naravno da ce te biti napeti, i upalseni i uznemireni (osim ako vam neko ne odstrani cetvrt mozga!) ali ne smete preterivari. Morate raditi na sebi, traziti sebi zanimaciju i misliti pozitivno. Sto ste bolje volje to bolje za vas.Slusajte svoje telo i svoj instinkt. Ako mislite da trebatew lezati do testa a vi uradtite to. Ako mislite da vam lezanje ne treba- setajte. Budite umereni u svemu i iskljucite ama bas svakog iz svoje okoline ko vas gusi savetima. Uvek imajte validne informacije i cuvajte se prepricanih prica i poluinformacija. Rado cu odgovoriti na svako pitanje! Veliki pozdrav i svima drzim pesnice:super:
 
pa nevredi meni nista da gledam na sajt RZZO kad mi nemamo pravo o trosku drzave nego mora da finansiramo sve iz sopstvenih srestava pa me zanima gde je najbolje raditi jel sam citala razna misljena.kakva je razlika izmedju IVF i VTO?

Nikakva. Jedno je Engleska a drugo nasa skracenica. Ja licno preporucujem Maribor. Nas je ivf izasao jeftinije nego da smo ga radili u jacim Bg klinikama. Jedino se dugo ceka, ali kazu da se i to smanjilo. U svakom slucaju ih mozes kontaktirati i raspitati se
 
kada se radi punkcija i zamrzavaju spermatozoidi jel nemoze da se radi VTO o trosku drzave u tom slucaju,jel i sama punkcija kosta od 1000-1500 eura zavisno od klinike.ostaje jos odluka gde ici Jovanova,Jevremova ili Ivanovic,novac i naravno srece najvise.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top