Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bravo Pariz, curo draga!!!!!!!Mazi mrve i hvala Gospodu Bogu na tom blagoslovu.
Zao mi je cure zbog negativnih beta, *** vise i te bete.
Ja se polako sastavljam, ne razmisljam o postupcima i necu jos dugo.
Nesto nam ovaj Zadori ne ide, kada procesljas malo kod njega su uspele samo Dijana i Nada ali mozda ja gresim.Nemam pojma za one silne Rumunke i Madjarice.No, nije ni bitno.
CMOK
ofi, ljubim te
 
Mile moje drugarice!!:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:Kako mi je drago da sam i ja konačno mogla da vas obradujem!
Želim samo da drugaricama , koje JOŠ UVEK nisu uspele da ostavr cilj, da je to samo još uvek, i da cilj mora biti dostignut. Snaga može da posustane ,ali ne sme da nas napusti-nikada!:ok:
Nadam se da sam mnogima grunula vetar u leđa!
 
devojke,da li mi mozete napisati neka svoja iskustva iz Betanije za postupak vto koju finansira drzava....mi planiramo da udjemo u postupak u aprilu sled.godine,ali me zanima koliko ranije treba da krenemo sa skupljanjem nalaza,koliko se ceka na prvostepenu komisiju-iz Subotice smo,a koliko vremena prodje do drugostepene i konacno poziva iz Betanije...imamo preporuku Dr Bjelice za besplatnu vto,a on je clan drugostepene i on potpisuje papire...da li mogu njega izabrati da mi vodi postupak...
 
devojke,da li mi mozete napisati neka svoja iskustva iz Betanije za postupak vto koju finansira drzava....mi planiramo da udjemo u postupak u aprilu sled.godine,ali me zanima koliko ranije treba da krenemo sa skupljanjem nalaza,koliko se ceka na prvostepenu komisiju-iz Subotice smo,a koliko vremena prodje do drugostepene i konacno poziva iz Betanije...imamo preporuku Dr Bjelice za besplatnu vto,a on je clan drugostepene i on potpisuje papire...da li mogu njega izabrati da mi vodi postupak...


Ja sam radila dve VTO u Betaniji, druga uspešna, ja sam jako zadovoljna bila oba puta, iako je prvi put bio neuspešan.Sestre su ljubazne, jeste gužva, čeka se. Pa treba ti oko 20-ak dana da uradiš sve nalaze,s tim sto svi nalazi moraju biti uredni, vratiće te sa prvostepene ako nije sve ok.Na prvostepenu se ne čeka puno, rade svaki dan pa kad stigneš.A do drugostepene zavisi od slučaja do slučaja, ja sam čekala mesec dana.Možeš da biraš lekara.I da suprugov spremogram mora biti ili iz Betanije ili iz Biotesta u NS,nalaze drugi labbaratorija ne prihvataju.Meni se lično Bjelica ne dopada.
 
Pariz, bas si me obradovala!
:veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci:


Ikanice, kreni odmah sa sakupljanjem papira. Ja sam prosla drugostepenu u cetvrtak i rekli su mi da ocekujem dogovor u klinici tek u martu. Izabrala sam Narodni front, ali se isto ceka. PS: Prvi dogovor podrazumeva pocetak kontracepcije, ne stimulacije. Ja se nadam da cu u maju raditi VTO.
 
Pariz, bas si me obradovala!
:veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci::veseljaci:


Ikanice, kreni odmah sa sakupljanjem papira. Ja sam prosla drugostepenu u cetvrtak i rekli su mi da ocekujem dogovor u klinici tek u martu. Izabrala sam Narodni front, ali se isto ceka. PS: Prvi dogovor podrazumeva pocetak kontracepcije, ne stimulacije. Ja se nadam da cu u maju raditi VTO.

draga,da li si sigurna da se toliko isto ceka i u Betaniji...ja ne mogu odmah da pocnem sa skupljanjem nalaza,jer sam pre 11 dana imala neuspesan embriotransfer i vec 4 dan krvarim...tako da hormone ne mogu da vadim naredna 2 ciklusa dok mi se ne oporave malo jajnici i hipofiza...sigurno su prolupali...mislila sam da u februaru,martu skupim sve nalaze i da u postupak udjemo u aprilu,maju...devojke koliko ste vi cekale od drugostepene komisije do prvih konsultacija i ulazak u postupak u Betaniji.............
 
drage devojke molim vas da mi napisete vasa iskustva iz Betanije....citajuci forum primetila sam dosta uspesnih vto u Betaniji....koliko ste cesto isle na folikulometriju u toku stimulacije i kako su to resavale devojke van NS-a sto se odsustva sa posla tice....jeste li otvorile bolovanje za vreme stimulacije
 
Kad sam ja radila VTO ja sam nosila kući terapiju, davali su za onoliko dana koliko doktor napiše da je sledeća folikumetrija.A folikumetrija zavisi od toga dali ćeš dobiti kratku ili dugu šemu, i od toga kojom brzinom će ti rasti folikuli.Koliko se ja sećam na 5-6 dana u početku posle na 2dana tako nesto.I sam start stimulacije ti zavisi od toga dali će biti sve u redu na UZ kad dodješ na dogovor.Ja sam imala recimo cistu, pa smo čekali da se očisti da bi krenuli.Krenula sam sa lekovima i kontracepcijiom, i kad je nestala cista nastavila s kontracepcijom i negde kad sam bila na 17-18 tableti sam krenula sa stimulacijom.
 
Ikanice, doktorka u komisiji je bila iz Novog Sada. Bas je prokomentarisala da se trenutno jedino duze ceka u Nisu, a za ostale klinike mozemo da ocekujemo dogovor u februaru ili martu. Meni je to smesno, Nis bi mi bio kao poslednja opcija. Ja sam sad prvi put isla na komisiju i imam utisak da su malo drugacije tretirali zene koje su vec radile VTO u smislu ustupaka. Ako si vec stupila u kontakt sa doktorom, sto njega ne pitas da li to moze nesto ranije.
 
I ja sam takodje nosila kuci terapiju koju sam dobijala za 5 dana a 6-ti dan sam vadila krv (oko7 ujutru) u betaniji, pa sam se vracala oko 10 na uz i terapiju, (bila sam na dugoj semi). E sad sto se komisije tice sad je malo duze cekanje, jer privatno se izgleda vise ne radi. Prvi put kad sam bila na komisiji u socijalnom vec sutradan sam isla u betaniju. A sad kad sam bila u socijalnom, morala sam da zovem betaniju (ne moze licno)da bih zakazala komisiju, koja je bila tek za oko tri nedelje, tacnije 23 novembra a pismo jos nisam dobila, jos uvek cekam.
 
drage devojke molim vas da mi napisete vasa iskustva iz Betanije....citajuci forum primetila sam dosta uspesnih vto u Betaniji....koliko ste cesto isle na folikulometriju u toku stimulacije i kako su to resavale devojke van NS-a sto se odsustva sa posla tice....jeste li otvorile bolovanje za vreme stimulacije

Ikanice,situacija je sledeca:drugostepenu u betaniji sam prosla 2.11 a pozivno pismo primila 23.11!U Betaniju se javljam tek 14.februara!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top