Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesi li uradila neke analize ili te interesuju sve?

Pa interesuje me sta je sve neophodno. Ja sam imala i jedan spontani krajem decembra, pa kad sam gledala koje sve pretrage treba da se urade (doduse u slucaju ponovljenih spontanih, ali ja imam toliko godina da nemam vremena da dozvolim da mi se to desi jos koji put pre nego sto otkrijem uzrok) zavrtelo mi se u glavi :eek: Doktorka zbog mojih godina preporucuje VTO, smatra da vise ne treba dacekamo da se prirodno desi jer moze opet "neslavno" da se zavrsi, a ja ne znam sta da mislim...
Procitala sam ono na sajtu rzzo, ali nekako mi se cini da je to neki minimum "obrade" kad uporedim sa iskustvima zena koje su pisale po raznim forumima.
Ja sam inace radila do sad sve "neinvanzivne" pretrage i sve je bilo OK.
 
Poslednja izmena:
http://www.rzzo.rs/ Ovde mozes da nadjes sve analize koje su ti potrebne,mada su i doktori u domu zdravlja dobili dopise po kojima ti daju upute. Trebalo bi da su isti kao na sajtu.
Hvala, pogledala sam, ali mi se cini da oni posle traze i mnogo vise od toga (ili gresim?!?!), posebno u privatnim klinikama. neka me neko ispravi. Hvala na pomoci u svakom slucaju, od negde se mora krenuti :)
 
Naravno da traze jos,ali to ti traze u zavisnosti od tvog slucaja,da tako kazem.Nije mi bas najjasnije da li si ti bila na konsultacijama,jer ces u dogovoru sa doktorom da radis sve ostalo sto ti je potrebno.Ja dok sam lezala na odeljenju gde sam radila histeroskopiju,bilo je dosta devojaka koje su imale spontane pa im se predlagala histeroskopija,da bi se eventualno otkrio uzrok.Na rzzo-sajtu su ti neophodne analize samo za prijavu na komisiju za besplatnu vto.A s obzirom da ti kazes da bas nemas mnogo vremena za cekanje,a verovatno nisi prijavljena ranije,besblatna ti nije rasenje definitivno
 
Ne nisam prijavljena. Sta mislis pod tim da mi besplatna nije resenje?
Gde si ti radila histeroskopiju i kako ceo proces izgleda (da li se radi pod totalnom, koliko dugo traje, da li je bolno, sta ti pregledaju, da li je samo dijagnosticki postupak ili ako nesto otkriju to odmah i otklone,...) Znam da se sve ovo moze pronaci i procitati na netu, ali meni je lakse razgovarati o tome sa nekim ko je kroz to prosao, pa ako te ne mrzi, ti pisi :) Pozdrav!
 
Pazi ovako.Za besplatnu ces cekati vise od godinu dana da bi ti je uopste uradili.Histeroskopija je endoskopsko snimanje materice koje je dobro uraditi pred vantelesnu,a takodje njome se mogu otkriti polipi,miomi,anomalije materice i to se moze otkloniti pri snimanju.Nista komplikovano ni bolno.BET je u pravu za sve sto ti je napisala.Ja sam se pripremala za besplatnu pa su mi vratili dokumenta,traze inseminacije,histeroskopiju,ko zna sta bi tebi trazili.Ja inace imam 28 godina,i stvarno bi covek rekao pa sto si odustala,ali veruj mi nisam verovala zenama koje su pisale na forumu dok se sama nisam uverila.To je opste rasulo,gubis zivce.Ja cu ipak da platim u Jevremovoj sve sto budu rekli.Pozdrav.
 
Molim vas napišite mi ako nešto znate ili ste možda uradili vantelesnu oplodnju. HVALA...

Ja sam ovo pitanje postavila pre skoro šest godina, a evo sada želim da vam saopštim jednu za mene najradosniju vest.
Danas sam preko krvi saznala da mi je vrednost BHCG 665,0.
Vantelesnu sam radila u Novom Sadu u bolnici "Genesis" preko Nacionalnog programa, ovo mi je prva VTO, jako sam zadovoljna Genesisom, doktorkama, osobljem i neizmerno srećna.
Svima puno pozdrava sa željom da što pre dođete do svog cilja.
 
Evo upravo dolazim iz doma zdravlja,po ko zna koji put se vracam po neki uput koji je doktorka zaboravila tj.nije znala da mi treba,besna sam.Sve sama treba da se snalazis i raspitujes jer u protivnom ima da te vrte u krug do besvesti.A inace zaboravila sam da vam spomenem da sam se prijavila za vto pre nekih 8 meseci,a oni su lepo u oktobru promenili pravila,nazvali me i rekli da ta prijava ne vazi i da moram iz pocetka da se prijavim kao da nista nije bilo.A gde su moji izgubljeni meseci,koliko se samo ljudi prijavilo u medjuvremenu,to nikoga ne zanima.E o tome sam ti upravo pisala,ja imam 30 i ne smatram da imam vremena za gubljenje,pogotovo kada upadnes u ovu masinu i zacarani krug,tada ti godine lete kao cas-od ciklusa do ciklusa kao minut prodje.Zato ja dok cekam ovo,radim upredo sve sto mogu.Sve nam je lepo receno u poruci clana iz 2004,sada je sve zavrseno srecno ali ipak ne treba zaboraviti da je to prvo pitanje postavljeno 2004 godine.Veljkovics SVE NAJLEPSE I NEKA TI JE SA SRECOM :D
 
Veljkovics CESTITAM i da ti trudnoca prodje u dobrom i lepom raspolozenju.Eto tvoj primer ide u prilog nacionalnom programu.Srecna sam sto je bar neko resio problem.Svu srecu ti zelim i tebi i tvojoj porodici,izborila si se.BRAVO!:bye:
 
Da li icsi podrazumeva oplodnju svih jajnih celija koje dobiju aspiracijom ili samo 2 ili 3 za taj pokusaj?Hvala!

zavisi gde radiš. tamo gde imaju zamrzavanje embriona naravno oplođavaju se sve jajne ćelije, ali pazi ne nastanu baš od svih embrioni... zavisi i od njihovog kvaliteta i od kvaliteta muškog materijala. u jevremovoj, mislim da si se za tamo odlučila, imaju zamrzavanje tako da za to nemaš da brineš. znam devojku kojoj su u gak-u oplođavali samo 2-3 ćelije a ostale valjda bacali, nisu znali šta će s njima jer nemaju tehnologiju za zamrzavanje embriona. Ne znam ko još osim Jevremove ima zamrzavanje.

veljkovics, čestitam ti iz sve snage!!! :klap:
 
Devojke, da li neko može da mi kaže da li je dr.Vlaisavljević zaista toliko dobar i zašto neke devojke idu u Maribor kod njega kada on, koliko sam skapirala radi i u Jevremovoj u Beogradu? Ja zapravo planiram da idem u Jevremovu na konsultacije, ali sam mislila da idem kod dr. Aleksandra Ljubića, ali sam sad videla i na ovom i na mnogim drugom forumima da svi živi samo o Vlaisavljeviću pričaju :dontunderstand:
Hvala vam devojke, svaka informacija bi mi dobro došla :heart:
Jeste ne dobar nego odlican, ja sam njegova trudnica iz Jevremove! Pitala sam ga u cemu je razlika, odgovorio mi je da je ranije bila razlika u boljoj opremi Maribora, mada je Jevremova najbolje opremljena u Srbiji. Ali, sada su kupili novu opremu, priblizno istu kao u MB.
Moja preporuka je VV=samo on.
 
Mene interesuje i prvi koliko se placa i koliko dugo se ceka? Kada se mogu zakazati konsultacije, tj. koliko dugo se ceka kad se zakazu samo konsultacije? Oprostite sto postavljam ovakva pitanja, ali i ja sam nova u ovoj prici tako da me interesuje sve od samog pocetka ulaska u proceduru. Hvala na strpljenju i na razumevanju :)
 
Mene interesuje i prvi koliko se placa i koliko dugo se ceka? Kada se mogu zakazati konsultacije, tj. koliko dugo se ceka kad se zakazu samo konsultacije? Oprostite sto postavljam ovakva pitanja, ali i ja sam nova u ovoj prici tako da me interesuje sve od samog pocetka ulaska u proceduru. Hvala na strpljenju i na razumevanju :)
Uh, cekanje je problem.! U Mariboru se ceka godinu dana da dodjes na red kod VV! A u Jevremovoj...pa od 1 do 4 meseci. NEekad imas srece da upadnes odmah, a nekada cekas i po 4 meseci! Kod njega je uvek bila ogroooomna guzva!
Mada, postoji i brzi nacin da dodjes do njega a to je da zakazes konsultacije kod Zorana Stankovica i zatrazis da ti ET radi VV. Tada cekas samo 1 mesec, ali u tom slucaju dijagnostiku na konsultacijama ce ti raditi Zoran Stankovic a ne VV.
VV ce ti samo ET raditi.
A ako uspes da zakazes kod profesora Aleksandra Stankovica, onda jos bolje- dijagnostiku, UZ ce ti raditi profesor A.Stankovic ali on je legenda ultrazvucne dijagnostike i tu je bolji od VV. Ati zatrazi da ti ET radi VV!
ICSI metoda je 2000 eura, tu je uracunata aspiracija, et, anestezija,. A hormonska terapija koju sam kupovala u apoteci me je kostala oko 1000 eura. A tebe ne znam koliko ce, zavisi koliko treba da primas i sta primas, da li ces suprefact(jeftiniji) ili diferelin, da li ces menopur(jeftiniji) ili gonal.
 
veljkovics, cestitam

Hvala vam svima na cestitkama.
Odgovor za "NESTRPLJIVAHAHA": Imam tridesetjednu godinu, a moj problem nema veze sa godinama, jer sam jos sa cetrnaest godina saznala da prirodno nikada necu postati majka, no sto ranije to bolje. Srecom nauka-medicina napreduje krupnim koracima pa je tako ovih godina radila i za mene. Ali, kako se ovde ni do cega u zivotu ne stize lako i brzo, pa tako i u ovom slucaju treba mnogo truda, rada, bola, suza, ponizenja, straha i ... da bi se konacno doslo do cilja, pa i tu borba ne prestaje. Samo je vazna nada da ce se do cilja za koji verujete da se vredi boriti ipak doci.
Sve najbolje.
 
300 evra pre zamrzavanja i 300 evra posle odmrzavanja i transfera

Strashno!!! U Segedinu, gde sam ja radila VTO zamrzavanje kosta 80 eura(godisnje), dok je ET od tih istih zamrznutih oko 450 eura!!! Dalje necu ni da komentarisem u kakvoj drzavi zivimo.
Veljkovics, od srca ti cestitam i zelim lepu trudnocu u kojoj ces uzivati. Jako se radujem zbog tebe jer je tvoja borba bas bila dugotrajna. Sve najbolje ti zelim.
Svima vama koje se borite za bebicu zelim da sto pre i uz sto manje nervoze, dodjete do zeljenog cilja. Pozdrav svima i srecno!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top