Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni su rekli ako ostanem trudna da budem spremna na spontani i da cu tesko izneti trudnocu. Al posle svakog spontanog da cu imati vise sanse da narednu trudnocu iznesem. Al ja ni da ostanem trudna!

Meni to lici na matericu koja je manja nego sto treba,pa joj treba vremena da se "rasiri".Da sada ne pisem latinski,nego ovako plasticno.
Komsinica je imala takav slucaj,posle nekoliko spontanih u maju je rodila predivnog decaka.

Zelim svima puno srece,i meni ce trebati ove godine...:(
 
Na zalost imam policisticne jajnike.Za sada koristim samo Yasmin bez koga dobijem savaki treci mesec,a nekada ni tad...
Udajem se u maju i resili smo da tada krenemo sa borbom jer sada imamo krs nekih obaveza oko kuce,nereseno za posao i tako.
Nisam pesimista,ali ni neki optimista.
 
Na zalost imam policisticne jajnike.Za sada koristim samo Yasmin bez koga dobijem savaki treci mesec,a nekada ni tad...
Udajem se u maju i resili smo da tada krenemo sa borbom jer sada imamo krs nekih obaveza oko kuce,nereseno za posao i tako.
Nisam pesimista,ali ni neki optimista.

mislim da to nije veliki problem! i ja ih imam al pored ove moje materice i ne obracam paznju na to. u svakom slucaju zelim ti svu srecu.
 
Mali pariz, nadam se da me zezaš!!!:eek: Uvek su mi rezultati bili ok, a sad mi je lh povišen. U folikularnoj fazi mi je 16,5. Ipak se nadam da neće, baš sam šokirana!!
Jelo, za mesec dana si ušla u program??? Pa, to je divno!!
 
Matorka,ne zezam te.
Jedna cura sa dr. foruma je bila zbog višeg FSH vraćena,ali u idućem ciklusu ili posle 2,ne sećam se,hormoni su bili u referentnim,pa je prošla.
Čak i ako vrate,to ne znači da nikad nećeš proći Komisiju,već pokušaš sl. mesec.
Sad ne znam,nemoj me uzimati zdravo za gotovo.
jednu devojku u Nišu odbiju zbog "samo" 400000spermatozoida u ejakulatu,a druga u BG prođe i sa 100000...
ipak sve zavisi od njihove dobre volje.
Otkud ti toliki Lh? Imaš PCOS?
 
VRTEŠKA kakvi su ti nalazi hormona?

LH 1.66
E2 40.1
Od sutra stimulacija :D :D :D Puregon 150ij ,a u sredu UZ sa E2 nalazom.
Znam da E2 treba da bude ispod 20,pa se nadam da misle da ce do sutra pasti na 20 :roll: jer inace ne znam sta da mislim!Ustvari znam....necu nista da mislim,samo cu da se nadam da ce biti sve ok (iako mi je E2 toliki) i da znaju sta rade!!!
Jelena,da se raskokamo kako valja :ok:
Pozdarv za sve :bye:
Evo me Malena!Stigoh do racunara...kisssssss....
 
Poslednja izmena:
LH 1.66
E2 40.1
Od sutra stimulacija :D :D :D Puregon 150ij ,a u sredu UZ sa E2 nalazom.
Znam da E2 treba da bude ispod 20,pa se nadam da misle da ce do sutra pasti na 20 :roll: jer inace ne znam sta da mislim!Ustvari znam....necu nista da mislim,samo cu da se nadam da ce biti sve ok (iako mi je E2 toliki) i da znaju sta rade!!!
Jelena idemo na ******* :ok:
Pozdarv za sve :bye:

Nemoj se opterećivati ti sa ciframa znaju oni šta rade,ja sutra idem u Genezis pa počinjemo....
Pa će sve biti sa najlepšim ishodom,bebama!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mala,sta velis ti na ovo-ovaj E2 i pocetak stimulacije sutra? :think:
Znam da sam rekla da necu da mislim,ali eto......tvoj iskusan odgovor puno znaci,pa kakav god da je,pucaj ;)

Estradiol služi za stvaranje debljine endometrijuma pre ovulacije,a kada do ovulacije dođe sam žuto telo koje nastaje iz prsnutog folikula proizvodi određenu količinu estradiola i progesterona.....Da ti sad nebi previše komplikovala i samo te opterećivala kako to funkcioniše,ovako ćemo
Estadiol ti je dobar i od sutra krećeš sa stimulacijom!!!!!!!!
Nemoj da misliš na brojke to te ne interesuje,OK
 
Estradiol služi za stvaranje debljine endometrijuma pre ovulacije,a kada do ovulacije dođe sam žuto telo koje nastaje iz prsnutog folikula proizvodi određenu količinu estradiola i progesterona.....Da ti sad nebi previše komplikovala i samo te opterećivala kako to funkcioniše,ovako ćemo
Estadiol ti je dobar i od sutra krećeš sa stimulacijom!!!!!!!!
Nemoj da misliš na brojke to te ne interesuje,OK

:zcepanje:
Hvala ti na odgovoru!RA-ZUMEM ;)
 
:zcepanje:
Hvala ti na odgovoru!RA-ZUMEM ;)

Možda je sve zvučalo previše stručno a ništa ti u suštini nisam rekla,poenta je da ne brineš previše da li je estradiol 20 ili 40,ako ti je dr rekla da možeš da kreneš sa stimulacijom onda nemoj da brineš.Ja sam išla ne punkciju 17.1. E2 mi je tad bio 30 i rekla mi je da nastavim sa terapijom,danas sam sebi dala poslednji Suprefact bar se nadam da ću sutra krenuti sa stimulacijom. :D
 
Možda je sve zvučalo previše stručno a ništa ti u suštini nisam rekla,poenta je da ne brineš previše da li je estradiol 20 ili 40,ako ti je dr rekla da možeš da kreneš sa stimulacijom onda nemoj da brineš.Ja sam išla ne punkciju 17.1. E2 mi je tad bio 30 i rekla mi je da nastavim sa terapijom,danas sam sebi dala poslednji Suprefact bar se nadam da ću sutra krenuti sa stimulacijom. :D
Meni je E2 bio 557 pre nedelju dana,pa ti vidi ;) pa je onda bila punkcija!
Ja inace nastavljam svo vreme i suprefact do aspiracije.
Ne brini za strucnost...kontam ja to sve,nego mi je prvi vto postupak,pa ne znam da li sme i koliko sme da odstupa od napisanog.
Cekam sutra lepe vesti od tebe!!!
 
Mali pairz, nemam pojma, do sad nisam imala tih problema. Nemam pcos, fsh mi je 8,7. Sad sam baš tužna, u vakom slučaju javljam vam d ali sam prošla prvu komisiju. Ako me odbiju, moraću onovo dosta nalaza raditi i to mi je problem.
Hvala ti mnogo na informacijama.
 
:mace:pozdrav svima i cestitke novim trudnicama.imam jedno pitanje imolim za odgovor unapred :worth:.posle neuspele prve vto povecao se fsh trenutno je 70, amh mi je 0,2 mali je znam,antralni folikuli ima ih 8 od 1,5-5,2 4 dan ciklusa one manje dr nije brojala volela bih da iskoristim moje j.c dok ih jos imam trenutno sam u nedoumici gde kod kog dr. i kakve su mi sanse sa ovim rezultatima :?:.
 
Ikice ja uzimam oralno utrogesran 3 puta po dve na osam sati i svaki cetvrti dan ampule progesterona,da ih uzimam vaginalno ne bi mi bilo sigurno toliko muka a ovako me zeludac ubija a spavam ko sasava od njega,radicu dabl test u 12 nedelji plus jedno cetiri dana,svima saljem :cmok2::cmok2::cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top