Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro vece i od mene.U 1.VTO postupku sam u Genesisu kod dr Kopitovic.U petak sam trebala poceti sa stimulacijom,ali su se pojavile 3 ciste,koje sutra trebam da punktiram,ukoliko ne odu sa ciklusom.
Tako da sam tebe Jelena mb htela da pitam,kako si prosla sa punkcijom,kako to ide tamo,koliko traje,kada si pustena kuci,da li su te uspavali,da li si imala neke pripreme zbog anestezije....ma sve me zanima :) Ako jos neka devojka ima neke info o ovome :worth:
Sve vas puuuno pozdravljam :bye:
 
nije mi jasno jel u jednom ciklusu se primaju za smirivanje hormona pa tek u sledecem stimulacija. Od cega se tebi stvorila cista

Primaš jedno za drugim,prvo ti daju za smirivanje hormona,pa nakon toga proveravaju E2 ako je ispod 20 sutrada krećeš sa injekcijama za stimulaciju jajnika. Dr mi je rekla da je to na nervnoj bazi,stvarno ne znam ja sam mislila da sam se prehladila ali ona kaže da nije od toga. Gde ti radiš VTO?
 
Dobro vece i od mene.U 1.VTO postupku sam u Genesisu kod dr Kopitovic.U petak sam trebala poceti sa stimulacijom,ali su se pojavile 3 ciste,koje sutra trebam da punktiram,ukoliko ne odu sa ciklusom.
Tako da sam tebe Jelena mb htela da pitam,kako si prosla sa punkcijom,kako to ide tamo,koliko traje,kada si pustena kuci,da li su te uspavali,da li si imala neke pripreme zbog anestezije....ma sve me zanima :) Ako jos neka devojka ima neke info o ovome :worth:
Sve vas puuuno pozdravljam :bye:

Ja sam u ponedeljak išla da mi vade krv i na kontrolni UZ,tada mi je dr Crnogorac videla cistu na desnom jajniku,zakazali su mi isti dan u 18:30 h. Sestrica je odvela mene i mog supruga na prvi sprat,gde je on ostao u sobi a ja sam se spremila za intervenciju,sestrica je čak htela da mi pomogne da se skinem gde sam ja rekla da nema potrebe.Ogrnula sam sam nešto kao bademantil samo što se nazad vezuje.Odvela me je u prostoriju gde se rade intervencije,punkcije,aspiracije.. legla sam na sto anesteziolog mi je dao anesteziju malo smo pričali kad su oblaci koji su nacrtani na plafonu počali da se okreću i sledeće što znam je da su me dve sestrice stavile na kolica i odgurale u sobu.Smestile su me u krevet i rekle da legnem na stranu.Trajalo je oko 10 do 15 minuta.Ubrzo je došla dr da mi kaže da je izvadila 40 ml tečnosti i je isprala.Dala mi je da koristim 4 vag. Orvagyl-a i 1 vag. Lomexin-a.Sestrice su me obilazile na svakih pet minuta da pitaju kako sam.mene ništa nije bolelo kao da mi ništa nije ni rađeno.Ostala sam tamo sat ipo vremena,rekli su da tako mora.Posle su me pustili kući.Ni posle nisam imala nikakve tegobe ni bolova.Danas su me zvali da pitaju kako sam,pošto mi je rađena punkcija.Ja za Genezis imam samo pohvale.
Ja sam u novembru imala isto cistu i dr mi je dala da pijem Mikroginon tbl.,pa se cista povukla na UZ u decembru ali se opet pojavila u januaru.Ja još pijem Mikroginon(kontraceptivne pilule) a Suprofact sam počela da dajem 6.1.,sutra idem na kontrolu pa se nadam da ću početi sa stimulacijom.
 
Poslednja izmena:
Jelena mb,puuuuuno ti hvala na odgovoru.Mnogo mi je lakse.Moje poruke malo kasne,jer su prve 3,pa dok mi ne odobre prodje vreme.
Ja bih trebala sutra posle punkcije odmah poceti sa stimulacijom Puregonom.Ja sam inace na suprefaktu od 7.01.
Puno ti srece zelim i nadam se da cemo se sresti.
Naravno,neka je sa srecom i ostalim devojkama koje su u procesu,a trudnicama cestitam!!!
Veeeliki pozdrav i Malom Parizu i Sofiji 83 ;) i koga li sam tu jos videla....mozda Heart :think:
 
Jelena mb,puuuuuno ti hvala na odgovoru.Mnogo mi je lakse.Moje poruke malo kasne,jer su prve 3,pa dok mi ne odobre prodje vreme.
Ja bih trebala sutra posle punkcije odmah poceti sa stimulacijom Puregonom.Ja sam inace na suprefaktu od 7.01.
Puno ti srece zelim i nadam se da cemo se sresti.
Naravno,neka je sa srecom i ostalim devojkama koje su u procesu,a trudnicama cestitam!!!
Veeeliki pozdrav i Malom Parizu i Sofiji 83 ;) i koga li sam tu jos videla....mozda Heart :think:

Bila sam jutros da mi vade krv i čekam da mi jave rezultate.Idem kod dr Crnogorac. Želim ti sreću večeras i da ti prođe kao meni bez bolova. :D
 
Ja sam nova na vašem forumu, pa prvo da vas pozdravim!
U nedoumici sam , pa želim da vam se obratim za pomoć i savet. Pitanje je prvenstveno upućeno Komarici i Jeleni mb jer sam pročitala da oni imaju iskustva sa dr u Novom Sadu.
Planiram uskoro da predam papire za vto u NS o trošku države. Moja nedoumica je što ne znam za kog dr da se opredelim. Čitala sam razne komentare za dr, i rekla bi da je najstručnija dr Kopitović, ali sam čula da je ona previše zauzeta i da se veoma malo posveti pacijentu. Ukoliko odaberem dr Kopitović da li to znači da će mi sigurno ona voditi ceo postupak, sve preglede i na kraju samu vto, ili to uopšte ne mora da znači?
Svako vaše iskustvo sa dr u Betaniji ili u Genesisu će mi koristiti, pa se unapred zahvaljujem!
:bye:

Trudnički pozdrav dragoj matorki!
Prvo treba da raskrstiš sa sobom da li želiš da ideš u Betaniju ili u Genesis. Kako sam ja prošla obe ustanove mogu ti kazati da obe imaju svoje prednosti i mane. Lično mi se više sviđala Betanija. U Genesisu možeš da biraš kog dr želiš (dr Kopitović, dr Pjević, dr Crnogorac) i na svakom pregledu će ti biti prisutan samo izabrani lekar. Pregledi se obavljaju u poslepodnevnim i večernjim satima i naravno vikendom. Isto važi i za aspiraciju jajnih ćelija i embriotransfer (osim možda u slučaju dr Crnogorac koja je koliko ja znam i vlasnica i neradi nigde drugde). Sve se zakazuje, sestre vode računa o terminima, zovu te,biraš u koliko sati ti odgovara da primaš terapiju, vađenje krvi se obavlja kod njih, sve u svemu komotnije je.
U Betaniji možeš samo da probaš da izabereš lekara (ili da preko veze budeš preporučena nekom) ali uglavnom te pregleda ko stigne. Svi se oni međusobno konsultuju ako je potrebno, nekako vlada timski duh. Tu su ti moguć izbor dr Vesna Kopitović, koja je verovatno jedan od najboljih stručnjaka, ne u NS, već i u državi, ali nažalost naravno da nemože da stigne sve, Dr Aleksandra Pjević koju neki hvale a neki kude, kako kome legla (meni lično i nije nešto), Dr Irena Bujas, koja je vrlo simpatična, ima strpljenja za svakakva pitanja, Dr Artur Bjelica, nisam imala nikakvog iskustva sa njim pa ti nebi ništa ni pisala. Puno se čeka u čekaonici, nema pravog zakazivanja , već se svodi "dođite u 8" a na red stigneš oko 11.:dash: Terapija se prima isključivo između 10 i 11, kad se sestra seti da izađe da te prozove. (ili se sama bockaš kod kuće) Sestre, kako koja, ima i drndavih a ima i simpatičnih.
Meni se više sviđa sistem rada u Betaniji. Dok se u Genesisu sve podređuje lekaru, kad će biti tamo, prave se grupe žena koje u isto vreme kreću, pomeraju ti ciklus zbog dr. svega toga u Betaniji nema. Lekari su uvek tamo. :hvala:
Nebi ti ja savetovala, treba sama da se odlučiš.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Ako te nešto konkretno zanima samo pitaj. Tu smo da pomognemo ako ikako možemo.:bye:
 
Ja sam nova na vašem forumu, pa prvo da vas pozdravim!
U nedoumici sam , pa želim da vam se obratim za pomoć i savet. Pitanje je prvenstveno upućeno Komarici i Jeleni mb jer sam pročitala da oni imaju iskustva sa dr u Novom Sadu.
Planiram uskoro da predam papire za vto u NS o trošku države. Moja nedoumica je što ne znam za kog dr da se opredelim. Čitala sam razne komentare za dr, i rekla bi da je najstručnija dr Kopitović, ali sam čula da je ona previše zauzeta i da se veoma malo posveti pacijentu. Ukoliko odaberem dr Kopitović da li to znači da će mi sigurno ona voditi ceo postupak, sve preglede i na kraju samu vto, ili to uopšte ne mora da znači?
Svako vaše iskustvo sa dr u Betaniji ili u Genesisu će mi koristiti, pa se unapred zahvaljujem!
:bye:
Ja sam izabrala Genezis jer sam radila u Betaniji i znam da se tamo puno čeka,meni nije odgovaralo jer radim po smenama.Za osoblje u Betaniji kako koja sestrica i kako koji lekar.Ja sam sa većinom radila jer sam radila u šok sobi pa sam ih sve znam.Slažem se da je dr Kopitović dobar stručnjak ali je ona prezauzeta i prima pacijente u Genezisu samo u popodnevnim časovima i vikendom.Ja sam odabrala dr Crnogorac jer ja biram termin kad mi odgovara.Nisam se pokajala jer je jako ljubazna i sve hoće da ti objasni i hoće da te sasluša.Za osoblje iz Genezisa sve pohvale.U Genezisu koji dr počne da te vodi kod tog ideš stalno što mislim da je dobro nema sve ispočetka da mu objašnjavaš upoznat je sa situacijom i vašim problemima,tačno znaju ko si i zašto si taj put došla ,meni je to super.Ne slažem se da se dr ne konsultuju,jer kad sam ja bila na uz dr me je pitala da li bi mi smetalo da dr Kopitović obavi ET jer ona nije tu a i onako je ona upoznata sa tvojim slučajem,ali imala sam cistu pa sam počela sa kontracepcijom.U Betaniji te pregleda ko je taj dan radi na sterilitetu,čeka se satima u malenoj čekaonici,osoblje kao što rekoh kako koja sestrica.Nemoj da misliš da te ubeđujem da ideš u Genezis meni tamo više odgovara ima ko više poverenje ima u državne ustanove i ja to poštujem,nisu oni krivi što imaju puno posla jer se terapija daje kasnije jer mora da prođe vizita na odeljenje.Nekudim ja Betaniju samo meni ponavljem neodgovara čekanje,najposle tamo sam radila to su moje kolege.
Ti sama odluči gde želiš da ideš nadam da sam ti bar malo pomogla.:D
 
Sad su me zvali iz Genezisa,dobri su mi rezultati krvi,idem u subotu po šemu za stimulaciju.​
:vatromet: :vatromet: :vatromet:

Bravo Jelena, samo hrabro!
Evo i ja da se malo pohvalim, danas sam opet bila na uzv,pa je stoga moja krofnica dobila novo ime koje joj savrseno odgovara i sada je Skituljko. Veliki je 25mm i moze da mrda nozicama, pa je zato dobio tako slatko ime. Ja sam jos van sebe od srece! Kad sam ugledala male minijaturne nozice kako mrdaju kao da negde zure istopila sam se i zelim vam svima da sto pre to isto vidite i osetite! Ljubimo vas Skituljko i ja!
 
Ja se slazem sa Jelenom sto se Betanije tice, ako ne ides preko veze onda mislim da ni ne mozes da biras lekara. Meni je uvek UZV radio drugi lekar i to me je bas nerviralo. Cekaonica jeste mala i zagusljiva, svi se naguraju unutra i cesto nema ni gde da se sedne. Sestre nisu lose, ali nisu ni preterano ljubazne. Kada sam ja radila prvu VTO, u aprilu, nisu dali da se terapija nosi kuci, nego sam morala putovati svaki dan iz Sombora u NS da bi primila jednu injekciju, pa mi je to dodatno stvaralo nervozu. Mislim ipak da su privatne klinike mnoooogo bolje resenje, ali opet na svakome je da sam odluci gde ce raditi!
Srecno, sta god da odlucis! CMOK
 
Već sam se uplašila da moju poruku nikad neće staviti na forum! :besna:
Cure, hvala vam mnogo, stvarno mi svaki savet mnogo znači! Divne ste.
Najverovatnije da ću raditi u Genesisu, jer me plaši to što nemam svog dr već me pregleda ko stigne...Gužvu bi preživela, samo da znam da će se vto tamo stručnije uraditi.
Nisam razumela Komaricinu rečenicu kad je rekla da se u Genesisu podređuje dr. Da li to znači da možda ni vto neće uraditi u pravom momentu, već kad to njima odgovara? :eek:
Sledeće nedelje planiram predati papire u soc, nadam se da se nešto neće iskomplikovati!
Nakon što dobijem pozitivan odgovor i od komisije u Betaniji koji je rok da moram ući u postupak vto? Moram li sledeći mesec ili mogu odgoditi za koji mesec kasnije?
Na spisku iz rzzo ne piše da trebaju antispermatozoidna antitela, ali sam negde pročitala da su dr insistirali na tome. Da li su vama tražili?
Izvinite na ovako dugom postu, ali znatiželja je jača...
Verujte svaka nova trudnoća meni daje novu snagu i osmeh na licu, zato vam držim fige da i vi uspete u svojim željama!!
 
danas sam bila na prijemu za vto i nasli su mi cistu od 30mm. Danas sam pocela primati dipherelin pa 7.2. treba da vadim LH i E2 i ako bude dobar i ne bude ciste krecem na stimulaciju. AMH mi je 9.7 i oni kazu da je puno povecan pa me interesuje sta to znaci
 
e ovako...moja tetka je isla na vantelesnu oplodnju vec nekoliko puta sta joj je placla drzava, ali ni jednom nije uspelo pa je izgubila nadu kod tog doktora...sada ce ici kod nekog drugog ali ce ona placati ovaj put....nadam se sa boljim rezultatima...:)
 
danas sam bila na prijemu za vto i nasli su mi cistu od 30mm. Danas sam pocela primati dipherelin pa 7.2. treba da vadim LH i E2 i ako bude dobar i ne bude ciste krecem na stimulaciju. AMH mi je 9.7 i oni kazu da je puno povecan pa me interesuje sta to znaci

AMH je uglavnom povisen kada je u pitanju pcos.... I meni je bio, doduse ne toliko kao tebi, ali je idealno da bude oko 3.

Vrtesko, cekamo, cekamo : )

Matorka, pozdrav od jos jedne novosadske pacijentkinje : ) Za Betaniju ti ne mogu nista reci, ali sam bila u slicnoj nedoumici kao ti i izabrala sam Genesis i dr Kopitovic. Moje iskustvo je skroz pozitivno, kao i ishod prve VTO : ))
 
Već sam se uplašila da moju poruku nikad neće staviti na forum! :besna:
Cure, hvala vam mnogo, stvarno mi svaki savet mnogo znači! Divne ste.
Najverovatnije da ću raditi u Genesisu, jer me plaši to što nemam svog dr već me pregleda ko stigne...Gužvu bi preživela, samo da znam da će se vto tamo stručnije uraditi.
Nisam razumela Komaricinu rečenicu kad je rekla da se u Genesisu podređuje dr. Da li to znači da možda ni vto neće uraditi u pravom momentu, već kad to njima odgovara? :eek:
Sledeće nedelje planiram predati papire u soc, nadam se da se nešto neće iskomplikovati!
Nakon što dobijem pozitivan odgovor i od komisije u Betaniji koji je rok da moram ući u postupak vto? Moram li sledeći mesec ili mogu odgoditi za koji mesec kasnije?
Na spisku iz rzzo ne piše da trebaju antispermatozoidna antitela, ali sam negde pročitala da su dr insistirali na tome. Da li su vama tražili?
Izvinite na ovako dugom postu, ali znatiželja je jača..
Verujte svaka nova trudnoća meni daje novu snagu i osmeh na licu, zato vam držim fige da i vi uspete u svojim željama!!

Cao draga, ma ne brini, naravno da se aspiracija i Et rade u pravom momentu, sve ce se to organizovati kako treba i u svim klinikama koje rade VTO o tome se bas vodi racuna. Kada dobijes pozitivan odgovor od komisije sacekaces da te pozovu iz RZZO i kazu kada da se javis u izabranu kliniku na prvi razgovor i dogovor oko pocetka procesa. E sad sto se odgadjanja tice, to mislim da zavisi od klinike do klinike i da se to moras na licu mesta sa njima dogovoriti, a da li ces odmah i zapoceti sa terapijom isto zavisi od tog prvog pregleda i odluke lekara.
Ako na spisku RZZO ne pise da trebaju antispermatozoidna antitela, onda sigurno ne treba. Komisija ne trazi nista van onoga sto je propisano na sajtu RZZO. Ja sam uvek vadila nalaze na osnovu tog spiska i nikad nije bilo problema. Vazno je samo da rok vazenja nalaza nije istekao.
Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla i razjasnila. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj. I samo hrabro! CMOK
 
Već sam se uplašila da moju poruku nikad neće staviti na forum! :besna:
Cure, hvala vam mnogo, stvarno mi svaki savet mnogo znači! Divne ste.
Najverovatnije da ću raditi u Genesisu, jer me plaši to što nemam svog dr već me pregleda ko stigne...Gužvu bi preživela, samo da znam da će se vto tamo stručnije uraditi.
Nisam razumela Komaricinu rečenicu kad je rekla da se u Genesisu podređuje dr. Da li to znači da možda ni vto neće uraditi u pravom momentu, već kad to njima odgovara? :eek:
Sledeće nedelje planiram predati papire u soc, nadam se da se nešto neće iskomplikovati!
Nakon što dobijem pozitivan odgovor i od komisije u Betaniji koji je rok da moram ući u postupak vto? Moram li sledeći mesec ili mogu odgoditi za koji mesec kasnije?
Na spisku iz rzzo ne piše da trebaju antispermatozoidna antitela, ali sam negde pročitala da su dr insistirali na tome. Da li su vama tražili?
Izvinite na ovako dugom postu, ali znatiželja je jača...
Verujte svaka nova trudnoća meni daje novu snagu i osmeh na licu, zato vam držim fige da i vi uspete u svojim željama!!

Ako sam dobro razumela ti bi da odložiš malo VTO,samo obrati pažnju brisevi i UZ važe samo mesec dana.
Ja sam u septembru bila na prvostepenoj komisiji za tri nedelje na drugostepenu a tek za mesec dana sam bila pozvana u Genezis.
Meni u Genezisu nisu nušta pomerali po njihovom rasporedu nego po mom organizmu na osnovu mojih nalaza hormona i UZ.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top