Vankuver, Kanada

Zdravo Svima u Vankuveru i okolini,
Pitanja i predlozi ...Pa Izvolte,sto bi rekli u starom kraju...
:razz:

Pozdrav sale......Posto sam primetio da si jedan od naj aktivnijih na forumu zeleo bi da te pitam nesto ako si u mogucnosti da mi odgovoris.......
Moja supruga je drzavljanin Kanade 15 godina, pre tri godine smo se vencali , a pre dve godine predali aplikaciju SPONSORSHIP , isao sam i na lekarski pre godinu dana i jace . Medjutim ja sam bio 10god u ITALIJI i imao sam jedan sudski proces u vezi saobracajnog prekrsaja koji je okoncan prosle godine u aprilu mesecu ( naravno kanadski sluzbenici u beogradu su zeleli papire sa tog suda sta je bilo i sami tok sudjenja ) sto sam im i dostavio . E sad , papiri su zbog navodnog neocekivano dugog procesa aplikacije ponovo vraceni u BEC jos u NOVEMBRU . U februaru ove godine moja supruga se porodila, dobili smo sina, i ja sam kontaktirao BEC putem meila u martu jer do tada nikakvo obavestenja niodkoga nisam dobio o tome sta se desava sa aplikacijom. BEC mi je odgovorio da ce doneti odluku do polovine APRILA , sto nisu ucinili, pa sam im pocetkom maja opet pisao mail na koji jos uvek nisu odgovorili.........Kakvo je tvoje misljenje o tome i sta bi ti savetovao da bi trebalo da uradim sem naravno da cekam jer cekam skoro 2 godine i veruj mi da nije nimalo lako ziveti odvojeno od porodice , pogotovo jer dobio sam sina a nisam imao prilike jos da ga uzmem u ruke ........
Hvala unapred Sale
 
Zdravo Svima u Vankuveru i okolini,
Pitanja i predlozi ...Pa Izvolte,sto bi rekli u starom kraju...
:razz:

Pozdrav sale......Posto sam primetio da si jedan od naj aktivnijih na forumu zeleo bi da te pitam nesto ako si u mogucnosti da mi odgovoris.......
Moja supruga je drzavljanin Kanade 15 godina, pre tri godine smo se vencali , a pre dve godine predali aplikaciju SPONSORSHIP , isao sam i na lekarski pre godinu dana i jace . Medjutim ja sam bio 10god u ITALIJI i imao sam jedan sudski proces u vezi saobracajnog prekrsaja koji je okoncan prosle godine u aprilu mesecu ( naravno kanadski sluzbenici u beogradu su zeleli papire sa tog suda sta je bilo i sami tok sudjenja ) sto sam im i dostavio . E sad , papiri su zbog navodnog neocekivano dugog procesa aplikacije ponovo vraceni u BEC jos u NOVEMBRU . U februaru ove godine moja supruga se porodila, dobili smo sina, i ja sam kontaktirao BEC putem meila u martu jer do tada nikakvo obavestenja niodkoga nisam dobio o tome sta se desava sa aplikacijom. BEC mi je odgovorio da ce doneti odluku do polovine APRILA , sto nisu ucinili, pa sam im pocetkom maja opet pisao mail na koji jos uvek nisu odgovorili.........Kakvo je tvoje misljenje o tome i sta bi ti savetovao da bi trebalo da uradim sem naravno da cekam jer cekam skoro 2 godine i veruj mi da nije nimalo lako ziveti odvojeno od porodice , pogotovo jer dobio sam sina a nisam imao prilike jos da ga uzmem u ruke ........
Hvala unapred Sale
 
Zdravo novi Mornaru nase Bele Ladje
kao prvi cestitke sto si dobio sina,Daj boze jos budes imao dece,jer brz njih nema Nama buducnosti...
Kao drugo , bilo bi dobro da tvoj supruga zamoli za savet kanadskog advokata.
ONI u Kanadi prvi savet daju besplatno...
Pozdrav iz Vankuvera
Kapetan
 
Drugari,

trenutno smo u Alberti blizu Edmontona...
do kraja godine selimo se u Vankuver..

mala pomoc gde da trazimo stan (1 bed.)
okvirno do 1200 cad

par predloga ako je moguce?
posao jos neizvestan, tako da ne mozemo prema njemu ravnati gde cemo ziveti...
u svakom slucaju volimo puno aktivnosti napolju, pa preferiramo zelene povrsine i vodu...

hvala svima...
 
Drugari,

trenutno smo u Alberti blizu Edmontona...
do kraja godine selimo se u Vankuver..

mala pomoc gde da trazimo stan (1 bed.)
okvirno do 1200 cad

par predloga ako je moguce?
posao jos neizvestan, tako da ne mozemo prema njemu ravnati gde cemo ziveti...
u svakom slucaju volimo puno aktivnosti napolju, pa preferiramo zelene povrsine i vodu...

hvala svima...


Pozdrav novom Mornaru nase Bele Ladje,

Ajd da probamo da pomognemo...ne znam da li si bio u Vankuveru ali postoji Van i Van Area ,u kojoj je vise gradova jedan pored drugog /sto mozes da vidis is guglove mape/...
Od svi ovih Gradova/Gradica , Port Moody je 2009 proglasen za najlepsi gradic sveta,ta nagrada mu kao reklama i stoji na panelu na ulazu...Eto to ti moze biti jedan od predloga...ali ipak ti sam moras da odlucis sta i zasto ti se dopada...
Na www.craigslist.ca mozes da pogledas razne ponude stanova razlicite velicine/polozaja i cene...
Inace taj web je aktivan za celu Kanadu i Us-u...
Pozdrav
Kapetan od Belu Ladju
 
Pozdrav novom Mornaru nase Bele Ladje,

Ajd da probamo da pomognemo...ne znam da li si bio u Vankuveru ali postoji Van i Van Area ,u kojoj je vise gradova jedan pored drugog /sto mozes da vidis is guglove mape/...
Od svi ovih Gradova/Gradica , Port Moody je 2009 proglasen za najlepsi gradic sveta,ta nagrada mu kao reklama i stoji na panelu na ulazu...Eto to ti moze biti jedan od predloga...ali ipak ti sam moras da odlucis sta i zasto ti se dopada...
Na www.craigslist.ca mozes da pogledas razne ponude stanova razlicite velicine/polozaja i cene...
Inace taj web je aktivan za celu Kanadu i Us-u...
Pozdrav
Kapetan od Belu Ladju

kapetane

posto nemam mnogo slobodnih dana ...pa mi je vreme malo problem ovog leta....
onako od oka, koliko vremena /dana mi treba da zavrsim sve kada recimo pronadjem odgovarajuci oglas?
ka sam oko 900 km od Vankuvera
 
kapetane

posto nemam mnogo slobodnih dana ...pa mi je vreme malo problem ovog leta....
onako od oka, koliko vremena /dana mi treba da zavrsim sve kada recimo pronadjem odgovarajuci oglas?
ka sam oko 900 km od Vankuvera


Zdravo Mornaru
Tematika je da nadjes stan koji ti odgovara a ne koliko brzo ces to da uradis. Inace sam ugovor mozes uraditi obicno istog dana ali pre ugovora ima puno detalja koji ti preporucujem da procenis i proveris...
 
Zdravo Mornaru
Tematika je da nadjes stan koji ti odgovara a ne koliko brzo ces to da uradis. Inace sam ugovor mozes uraditi obicno istog dana ali pre ugovora ima puno detalja koji ti preporucujem da procenis i proveris...

potpuno si ti u pravu.....
ali u ovom momentu ja ne mogu da priustim sebi nekoliko dana odsustva sa posla...
stoga ako treba, mozda bi iznajmili na `srecu` nesto, nije problem ni da stanujemo nekoliko meseci, pa kad upoznamo sve cinjenice u gradu, ako nam se ne svidja, da polako trazimo drugi smestaj...
 
craigslista ti nije dobro mesto za trazenje stana, tu se dogadjaju velike prevare. Tvoj novi dom bi trebao da bude u blizini tvog novog radnog mesta, za 1200 dolara mozes da nadjes sebi stan u centru grada ali bitno je da znas gde se nalazi tvoje novo radno mesto. Ako si u u Burnaby mozes naci stan i do 700 dolara... Razmisljaj o kupovini stana cim budes u mogucnosti, kada rentiras pare ti odlaze... U svakoj ulicici u Vankuveru mozes da nadjes oglase, izdaje se stan, stanovi za izdavanje, bla, bla, bla... Zapamti da je slika na internetu jedno a uzivo je nesto sasvim drugo, nije pravilo ali pazi... Ne znam za Saletova iskustva ali moja svekrva je menadzer za dve zgrade i ugovor ne moze odmah da se potpise, ti mozes odmah popuniti aplikaciju a potom se to prosledjuje "vecim ribama"... Srecno.
 
Aj neka mi neko kaze gde mogu da radim neki fizicki posao u Vankuveru, sad, sad i to odmah? Zelja mi je pre svega da naucim jezik malo uz posao. Mogao bih nesto i volonterski raditi, ko zna neka kaze. :)

ma problem mi je sve to organizovati, jer radim daleko od vankuvera.
posto se supruga pridruzuje, ona nema gde ovde,pa smo resili da ona ode u vankuver, dok meni ne istekne ugovor...
stoga i imam problem kako da nadjem smestaj...

sto se tice posla, za vankuver ti ne mogu pomoci, ali zato alberti lokalni oglasi i table za oglasavanje puni ....zavarivaci, sve vrste gradjevinskih poslova, kamiondzije, restorani, hoteli....
 
drugari...
priblizilo se vreme da se selimo za Vancouver
svaka pomoc u vezi potrage stana je dobrodosla, od oglasa, informacije do konkretne ponude
trazimo 1 bedroom, oko 1000 cad.

za posao jos ne znamo u detalje, pa otpada prvo posao..pa stan u blizini...
 
drugari...
priblizilo se vreme da se selimo za Vancouver
svaka pomoc u vezi potrage stana je dobrodosla, od oglasa, informacije do konkretne ponude
trazimo 1 bedroom, oko 1000 cad.

za posao jos ne znamo u detalje, pa otpada prvo posao..pa stan u blizini...

Ceo severni Burnaby je OK po meni. Probaj da nadjes stan u blizini stanice, korisno je u svakom slucaju, Ja bih izbegavao New West, previse groznih stvari sam tamo video.
Couquitlam je takodje ok, ima fin kraj blizu Lougheed stanice.
Ako imas auto mozes ici i dalje, ali javni transport u Vankuveru je pristojan, a putovati kolima je u prinicpu katastrofa ako si predaleko od posla.

Naravno ovo je moje licno iskustvo dok sam ziveo u BC-ju. Pozdrav i srecno :D
 
Ceo severni Burnaby je OK po meni. Probaj da nadjes stan u blizini stanice, korisno je u svakom slucaju, Ja bih izbegavao New West, previse groznih stvari sam tamo video.
Couquitlam je takodje ok, ima fin kraj blizu Lougheed stanice.
Ako imas auto mozes ici i dalje, ali javni transport u Vankuveru je pristojan, a putovati kolima je u prinicpu katastrofa ako si predaleko od posla.

Naravno ovo je moje licno iskustvo dok sam ziveo u BC-ju. Pozdrav i srecno :D

A ostali delovi grada, North Van, New Westminster., Richmond, Surrey?
Neko misljenje o tome?
Anyone?
 
Pozdrav ljudi..imam pitanje koje verovatno vas sve vec zamara al voleo bih da znam kakve sanse imamo zena i ja za iseljenicku vizu za Kanadu ako mi je ujak drzavljanin Kanade?
Ja sam fizioterapeut 27 godina i manje od godinu radnog staza :( a zena 22g Frizer jos uvek bez radnog staza

Veliki pozdrav ljudi sve najbolje!
 
Dobar dan dobri ljudi ! Drago mi je da postoji ovako nesto jer mi bas trebaju neke informacije. ;)
Ja jako zelim da dodjem u Vankuver. Zavrsila sam Ekonomski fakultet i zelim da upisem master. Da li mi mozete pomoci oko izbora Univerziteta? Koji je dobar? I koliko otprilike kosta? Da li bi mogla da radim i pokrijem troskove skolovanja?
Hvala vam unapred puno!
 
Dobar dan dobri ljudi ! Drago mi je da postoji ovako nesto jer mi bas trebaju neke informacije. ;)
Ja jako zelim da dodjem u Vankuver. Zavrsila sam Ekonomski fakultet i zelim da upisem master. Da li mi mozete pomoci oko izbora Univerziteta? Koji je dobar? I koliko otprilike kosta? Da li bi mogla da radim i pokrijem troskove skolovanja?
Hvala vam unapred puno!

svako studiranje sa statusom stranca je preskupo i ne isplati se.
ako nemas neku drugu mogucnost, trazi drugu zemlju za postdiplomske
 

Back
Top