UVOZ IZ KINE

Zanima me da li neko zna koliko kosta dopremanje jednog kontejnera robe iz kine do luke PLOČE????

znam ja:) to mi je poso,u neku ruku
luka Ploce je mala luka,nije bas usputna stanica brodovima.....zato,oni koji idu za rijeku i kopar,moraju da svrate tu
samim tim to tebe kosta....koliko ja znam,ovako iz glave
mali kontejner od 20 feeta je oko 2400usd veliki oko 4500usd...veliki je 40 feeta

pak...rijeka,koja je velika luka je 1880usd za mali kontejner a za veliki oko 3600 usd
usteda ti je oko 500 usd
e sad....gde si?? u juznoj hrvatskoj ili herceg bosni,pa zato hoces ploce
licno,mislim da je u rijeci i carinjenje brze
pisi mi na pp,dacu ti adresu jedne od najjacih kineskih firmi za izvoz i spediciju
 
novo!!
usluge brodara su skocile,za nekih,cak i 300%
gomila kontejnera je povuceno......te je tako nanet ogroman udarac export-importu u svetu,a samim tim i produbljena,po meni,vestacki izazvana kriza
 
Ukoliko mislite da u Kini postoji neka roba koja bi bila zanimljiva za vas, javite nam se i mi ćemo uvesti robu za vas.

Javite nam koja vam roba treba, mi ćemo je potraziti i zatim vas obavestiti šta smo pronasli i po kojoj ceni. Ako budete zadovoljni cenom, uvozimo robu.

Duže godina poslujemo sa mnogobrojnim kineskim kompanijama, te imamo iskustva u poslovanju sa njima.

Pišite na sredicedoo@yahoo.com

ako ste u mogučnosti da se javite mene zanima uvoz iz kine a neznam ni jednu firmu koja se bavi time
 
sajam u guangzou polako prolazi
ali je zato 1.5 poceo shanghai shi bo hui...tj,sangajski expo
sajam oko 250 zemalja sveta koji traje sve do oktobra,svaka zemlja nudi nesto sto moze,mnogo mnogo svetskih drzavnika i puno sklapanja poslova na raznim nivoima

uskoro i slike iz prve ruke:)
 
Drugari, hocu da uvezem nekoliko masina iz Kine. Ja sam uspeo da dodjem do proizvodjaca i do ponude za masine. Treba mi neka firma iz Srbije koja ce to da uveze za mene, tj treba da znam koja je provizija i kakvi su uslovi? Moze odgovor na temu ili PP.
 
I ja imam slicno pitanje, stim sto ne bih uvozio masine vec neke galanteriju. Vec duze vreme narucujem robu iz Kine ali sve u malim kolicinama posto se plasim carine, tj. platio bih ja carinu samo kada bi mi dozvolili da uvezem vecu kolicinu:) to mi naravno nije omoguceno kao fizickom licu. Pa bih eto pitao ako neko zna neku firmu ili slicno preko koje bih mogao da uvezem malo vecu kolicinu. Ja imam sve kontakte i znam odakle bih narucio...
 
Pozdrav svima ! Kao sto kaze sam naslov radi se o uvozu iz Kine, pokusacu ukratko da vam objasnim proceduru kao i moj interes u celoj ovoj prici.
Imam ljude koji su trenutno u kini i koji rade na nalazenju zahtevane robe ,skladistenju i transportu. U principu vazno je da znate sta bi uvozili kao i karakteristike proizvoda gde dolazimo do cinjenice da uopste ne treba da idete u Kinu, trosite gomile novca i na kraju vrlo moguce nista ne uradite..vec za vas to odrade drugi..dogovorite se o ceni, kvalitetu proizvoda, ceni transporta i svemu ostalom i roba vam stize direktno u Srbiju.Ipak za ljude koji bi da idu i sami nadju odredjeni proizvod, ugovore cenu i dogovore sve ostalo, tu su ljudi koji bi vas sacekali i usmerili gde da trazite u kom delu grada, kojim fabrikama i naravno isli sa vama.

Ali kao sto sam vec rekao, veoma je vazno da znate sta bi uvezli !!! Bilo da je to namestaj za kucu, kade, sanitarija, garderoba, tehnika, razne sitnice pa cak i ekseri...:)
Problem je u tome sto ako ne znate sta bi radili niko vam tu ne moze pomoci..U principu nemate gde da vidite neki proizvod osim ako ne odete tamo, a ici tamo a ne znati zbog cega je velika greska..Na internetu mozete videti jedan mali deo robe koja postoji tamo..ali pokazalo se da iza tih ponuda i sajtova stoje uglavnom prevaranti koji vam sve obecavaju da bi se na kraju ispostavilo da je to klasicna prevara ili u najboljem slucaju preprodavac.

Moj interes u svemu ovome je odlazak u Kinu i distribicija robe nasim ljudima kao i sve ostalo sto ide uz to a mozda bih i ostao tamo ;)
Ja konkretno nemam pocetni kapital koji bih mogao da ulozim u neki ozbiljniji biznis, sto je uzasno jer imam dobre kontakte i ljude od poverenja u Kini..Tako da sam se za sada bazirao na sitnice koje same po sebi donose interesantnu zaradu a to je tehnika, sredio i ugovorio konkretno uvoz neke garderobe kao i interesantnu kolicinu parketa konkretno laminata .
Eto to je otprilike to...nadam se da sam zainteresovanima objasnio ukratko kako sve funkcionise i naravno ostajem otvoren za bilo kakve interesantne predloge bilo da se ticu uvoza, nekog zajednickog posla ili bilo cega vezano za ovu temu .

Sve najbolje:-)

Dobar dan, ne znam da li je ovo jos aktuelno, uvoz iz kine?
 
I ja imam slicno pitanje, stim sto ne bih uvozio masine vec neke galanteriju. Vec duze vreme narucujem robu iz Kine ali sve u malim kolicinama posto se plasim carine, tj. platio bih ja carinu samo kada bi mi dozvolili da uvezem vecu kolicinu:) to mi naravno nije omoguceno kao fizickom licu. Pa bih eto pitao ako neko zna neku firmu ili slicno preko koje bih mogao da uvezem malo vecu kolicinu. Ja imam sve kontakte i znam odakle bih narucio...

Cao!Vidim da si vec uvozio male kolicine robe iz Kine,u vrednosti koje ne podlezu carinjenju...ako sam dobro razumeo?Do koje vrrednosti se moze uvesti roba a da se ne mora cariniti?Pozzz
 

Back
Top