UVOZ IZ KINE

mikism

Zainteresovan član
Poruka
229
iz mog iskustva nema tu cene i limita,kad carinik proceni da treba da se carini,treba,i to uvek treba cim otvori paket ,jer svi mi kupujemo uglavnom od privatnih firmi sto se carini.a onda,svemocni,to procenjuju na neke nebulozne sume i sve u svemu moze da izadje i po 200% od pocetne cene.to su moja iskustva ovde,dok nisam poceo da narucujem robu preko pa onda da prenosim ovde na razne nacine.lopovska drzava,ko radi na veliko,ima veze i nista ne placa,a mi gulija placamo za njih...
ako neko ima druga iskustva voleo bih da procitam

pozz

Made in China

Početnik
Poruka
2
Pozdrav, da li postoji neka firma kod nas u Srbiji koja sredjuje carinu za uvoz robe iz Kine u Srbiju, ovde u Kini nabavljam robu po niskim cenama ali i pored agenta koji mi DHL-om salje robu odavde u Srbiju imam problem sa carinom, Alibaba sajt je veoma nesiguran za kupovinu, mozete na njemu procitati i zalbe ljudi koje su prevarili scammersi

hvala na odgovoru

Poslednja izmena od moderatora:

kraljevoketering

Početnik
Poruka
2
Ja kolega se bavimo keteringom, onako na crno, još nemamo registrovanu firmu ali nam za sad odlično ide. Gledao sam jako interesantne proizvode za nas na nekim Kineskim sajtovima ( stolice, stolovi, šatori, tanjiri i sl. ) Kolko sam video na forumu morali bi da uvozimo kao pravno lice pošto kao fizičko ne bi mogli da uvozimo na količine 200-300-500 kom. Ali imamo kolegu koji drži restoran i koji bi nam odradio taj deo posla.
Za sada smo još samo na razmeni mejlova sa nekima preko Alibabe i Made-in-China.com.
Kako je forum star neku godinu neka mi se jave oni koji mogu da pomognu.
Kraljevoketering@gmail.com

UvozIzvoz

Početnik
Poruka
1
Uvoz robe iz Kine nije nimalo komplikovan i tezak kao sto mnogi pisu, mnogi navode nerealne cene transporta ali to definitivno nije tacno. Navode se cifre od vise hiljada evra po kontenjeru, sto nije tacno. Trenutna cena transporta iz Kine do Beograda je odprilike oko 2250$ (zavisi iz koje luke krece roba kao i vremenski rok koji je potreban da roba stigne do luke Bar ili Rijeka, a posle do Srbije). Vreme koje je obicno potrebno je odprilike mesec dana od datuma utovara kontenjera. Naravno sa kontenjerom dobijate i original teretnice i sve ostale papire koji su vam potrebni za carinjenje robe. Carina takodje nije komplikovana kao sto mnogi pisu. Veoma je jednostavna za one koji imaju para, tacnije nije komplikovana procedura. U Kini kao i u celom svetu postoji veliki asortiman robe i razlicitog kvaliteta. U Srbiji vlada misljenje da u Kini nema kvalitetne robe zbog raznoraznih kinestkih prodavnica i trznih centara koji posluju na teritoriji Srbije. Medjutim stvar je dosta drugacija. Postoji puno, puno kvalitetne robe sto se moze i videti, jer Kina u poslednje vreme belezi neverovatan privredni rast i proizvodi i izvozi puno kvalitetne robe. U kvalitet robe moze se ssvako uveriti pre kupovine. Naravno i to kosta 250e. Kineske kompanije salju brzom postom svoje uzorke koji su autenticni i koji ovde stizu u roku od 3-4 dana.Postoji vise vrsta placanja robe, ali najcesci jeste avansno 30% i kada brod odnosno kontenjer stigne do luke Bar ili Rijeka ostalih 70%. Mnogo toga je receno na ovu temu, a malo ko je radio sa Kinom i njihovim privrednicima. Nekad je bilo puno losih stvari u medjunarodnoj trgovini, medjutim danas stvari stoje drugacije. Kinezi dosta ulazu u svoju privredu i svoje brendove, tako da je danas mnogo lakse poslovanje sa njima. Mogao bi puno toga da pisem na ovu temu, ali iskreno nemam puno vremena.
Ako neko zeli saradnju stojim vam na raspolaganju.
Puno pozdrava.

SmartBox

Početnik
Poruka
4
. Poštovani, interesuje me da li neko od vas uvozi računarsku opremu, takođe i opremu za video nadzor (DVR, kamere) i alarmne sisteme? Mi smo mala firma tako da ne znam da li bi ste i uvozili to na komad za nas ili da nam date neke kontakte od koga bi smo to mogli da uzmemo iz Srbije a da je prva ruka. Sa ovim našim dobavljačima ne vredi raditi jer tu nema nikakve zarade. Drže jako viskoke cene tako da jer zarada takoreći nula.
Pozdrav!

FotoTapet

Početnik
Poruka
26
Da li je reklama ili ne, ali verujem da mogu da pomognem nekim ljudima ovde.
Naime zavrsavam drugi kontener u Kini i imam slobodnog mesta nekih 20 kubika.
Mogu da uradim usluzno prevoz i carinjenje, a vi placate :
- robu 100% - AVANSNO
- Ako bude izvozno carinjenje ( recimo drvo, ili proizvodi od drveta cca $400)
- prevoz procentualno - po prijemu robe
- carinu i PDV - po prijemu robe
- inspekcije ( sanitarne, ateste,...sve sto nametne nasa carina)

Od 1.11. su uvedeni atesti na sve tipove tehike koji se koriste na utikac
NE UVOZIMO kopije niti pokusaj kopija

Imam coveka u kini koji bi nasao za Vas robu, ako vi ne mozete da nadjete.
Kontener bi trebalo da krene pre kineske nove godine, koja je od 1.01.2012. pa naredne 3 nedelje.
Pitanja, mogu i ovde radi ostalih ili na PP.

Rale@77

Početnik
Poruka
1
Uvoz iz Kine je veoma jednostavan,ne nasedajte na usluge posrednika oko uvoza! sve sami mozete uraditi veoma jednostavno.Ja sam kod prvog uvoza ramisljao odprilike ovako: Platicu za robu a necu je dobiti,podmetnuce mi los kvalitet,bicu prevaren itd ove misli su mi bile dominantne! ali i pored toga sam odlucio da ne uzimama nikakve usluge posrednika oko uvoza osim onoga sto se mora a to je spediter,transport i Asian inspekcija kontrole 299 USD... I sve je ispalo savrseno,bolje od onoga sto sam ocekivao! A kolicina nije bila mala.
Zeleo bih da porucim svima koji se dvoume oko uvoza iz Kine da to slobodno urade,ne ce Vas Kinezi nikada prevariti,pre ce Vas prevariti posarednici,oni znaju da vam je frka oko uvoza i to vesto korise i izvlace Vam pare iz dzepa!
Prijatan dan isvako dobro zelim svima.

NovLikOvde

Početnik
Poruka
1
Dosta korisnih informacija za svakog ko zeli pokusati, a najbitnije je znati kako.

Ja imam samo jedno pitanje: zbog cega nije moguce uvoziti brendiranu robu? Da li to znaci da iako imate DOO za Import ne mozete uvesti npr. 100 pari Nike patika, 50 Sony slusalica ili 200 Garnier kupki?

Svako objasnjenje je dobrodoslo.

vulena

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima! Zovem se Ana. Vec vise od 3 godine zivim u Kini, da budem tocnija u Guangzhou (koji je ujedno i centar za business). Kineski pricam tecno. Vrlo sam dobro upoznata sa tvornicama, proizvodjacima kako u Guangzhou tako i u okolici. Znam kakvi su Kinezi i vole ugrabit priliku da zeznu strance, pogotovo kad je novac u pitanju. Ja vam nudim svoje usluge ovdje, sta znaci da bi vam pomogla u pronalazenju proizvoda koji vas zanima, isposlovat najbolju cijenu, provjerit proizvod prije nego se posalje da ne bi bilo da vam posalju nesto krivo, pomoc pri slanju i svega ostalog sta ide uz to sve. Preko internet stranica kao sta je alibaba.com nije bas toliko sigurno za poslovanje, mada ima i onih kojima je sve bilo ok kad su isli tako narucivat. Najbolje je licno biti ovdje pri sklapaju poslova, a kako znam da mozda nije svatko u mogucnosti doc i biti ovdje dok se posao sklapa ja vam nudim svoje usluge da to napravim za vas. Ako ste zainteresirani slobodno me kontaktirajte na anavulic01@gmail. com

Milk Shake

Početnik
Poruka
6
Mi već 8 godina uvozimo iz Kine.

Nedavno smo otkrili gtad YIwu, gde se nalazi najveći veleprodajni centar na svetu.

Grad je pretvoren u market, gde možete pronaći sve što poželite.

Cene su vrlo pristupačne zbog velike konkurencije.

Naravno da se sa uvozom iz Kine ne treba igrati pa je poželjno imati agenta.

U Yiwu-u postoji naš čovek koji ima svoju firmu.

Za više informacija, tu sam da pomognem ili se možete obratiti na office@eagleyiwu.com

Pozdrav

Milk Shake

Početnik
Poruka
6
Ako nekome može da pomogne, rado ću podeliti sa vama svoje iskustvo.
Naša porodična firma uvozi robu iz Kine već 8 godina.
Nedavno smo otkrili Yiwu, grad pored Šangaja, gde se nalazi najveći veleprodajni centar na svetu.
Yiwu je posebno interesantan za kupce zainteresovane za više različitih proizvoda u manjim količinama.
Moguće je napravti porudžbinu, manje količine, više različitih proizvoda, po povoljnijoj ceni nego u fabrici. Razlog je jednostavan: u Yiwu-u je velika konkurencija ali i promet.
Pri uvozu sa kinezima se ne treba igrati. Najbolje je naći agenta koji će vam pomoći pri pronalaženju robe po najpovoljnijoj ceni, prevodjenju, kontrli kvaliteta ( VRLO BITNO ), skladištenju, izradi deklaracija sa bar kodom, transportu.
U Yiwu živi naš čovek koji ima svoju firmu i radi kao agent.
Ako imate neko pitanje spremna sam da pomognem ili pišite na mejl strasho.krstevski@tcnbo.com

mmmarokos

Obećava
Poruka
52
Mene interesuje da li kao fizicko lice mogu iz Kine da narucim npr. 200 hdmi kablova? Ako mogu, da li neko ima predstavu koliko me moze izaci carina za vrednost robe od 150 usd placena kinezu preko Western uniona?

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.