Uvoz automobila, pomoć i saveti

Ako moze jos jedno pitanje za dona u vezi uvoza golfa 5 iz svajcarske.
Auto je 7mesec 2005go prvi put reg u svajcarskoj. Motor je 2.0 fsi 4 motion.
Interesuju me troskovi uvoza i da li ikako mogu da ih smanjim posto je garaza gde kupujem auto vlasnistvo mog prijatelja pa hoce da mi pomogne, koji iznos da stavi u fakturi i da li moze jos nesto da ucini oko papira za povoljniji uvoz, npr da izbaci ovo 4motion jer vidim da je po katalogu dosta skuplji i sl. Moze i da mi da neki tuv ili tako nesto ako ovi nasi priznaju za to idiotsko uverenje abs.
Interesuje me i posto cu da uzmem col tablice na 2meseca da li mogu da ga tako vozim po srbiji pa pri isteku da napravim ulaz na bugarskoj granici.
Jos me interesuje da li mogu da ja vozim na col table a faktura da glasi na mog brata jer ce taj auto na njega da se carini i registruje.
Hvala unapred

Kompletna davanja za običan, sa manuelnim menjačem, i kilometražom 182k+, iznose 1.360 €. Bitno je samo da mu u CH saobraćajnoj ne piše 4-motion. Ako piše, onda nema pomoći. Mada, nije neka velika razlika u plaćanju.

Račun neka bude 3.850 CHF.

TUV ti treba za dokaz o pređenim km. Bilo bi dobro ako može da ti izda i COC za onaj pregled posle carinjenja.

Ne možeš ući u Srbiju na colkama bez prijave. Neće te pustiti da prođeš na granici.

Može faktura da glasi na brata. Trebaće ti njegova punomoć na granici ili da te on sačeka, pa prijavi ulaz na svoje ime.

Nece moci nikako bez ovog 4 motion, sad mi je rekao da u staroj saobracajnoj koja je odjavljena pise to, kao i u saobracjnoj za col table
Koliko bi u ovom slucaju trebalo da me kosta sve zajedno sa uverenjem ABS posto nema nista od prepravki. Hvala
Kompletna davanja na carinjenju 1.420 €. Račun pisati na 4.200 CHF.
Uverenje sa ispitivanjem 80-100 € u zavisnosti da li imaš ili nemaš COC.
 

2.350 € na vrednost do 10.650 €.

- - - - - - - - - -

Ja bih hteo da pitam sta mi je sve potrebno za carinu,planiram da kupim auto u Sloveniji i da ga odvezem za Srbiju,auto je registrovan.Kakav je postupak posto ja imam slovenske papire,a iz Srbije sam?

Da li se redovna slovenačka saobraćajna vodi na tebi i imaš li srpsku ličnu kartu?
 
nevodi se,vodi se na slovencu vlasniku vozila,ja imam srpsku licnu kartu a i slovensku,a drzavljanstvo mi je srpsko

Postoje dve moguće procedure.
Prva je da sklopiš kupoprodajni ugovor, izvadiš col table i na njihovoj carini eur1 i ex papir.
Druga je da ga doteraš na redovnim tablama, i da se carini preko posredničke firme. U tom slučaju ti ne trebaju colke, kao ni eur1 i ex papir, ali samo ako mu je vrednost po katalogu ispod 6.000 €.
 
Eur1 može da se vadi naknadno, ali samo ako je već napravljena izvozna deklaracija na stranoj carini. Ako nije napravljena, onda to i nije naknadno vađenje pdv-a.

Potrebno je imati ugovor ili račun, veliki i mali brif, potvrdu proizvođača, i sa tim papirima na carini (bilo gde u EU) napraviti izvoznu i eur1. Međutim, potrebno je da auto izađe barem u Mađarsku ili u Sloveniju, ako ćeš tamo praviti te papire, kako bi ti ih overili na istupu iz EU. Dakle, u ovom slučaju na slovenačko-hrvatskoj granici slovenački carinik treba da ti overi izvoznu.

E, sad, ta potvrda proizvođača se plaća, i zna da se čeka i po nekoliko dana. Tek kada to obezbediš idi u Sloveniju da praviš izvozne papire.

A sta ako nemam izvoznu deklaraciju? Konkretno ja sam platio porez 20% i carinu 12,5% i imam fore 3 meseca da dostavim eur1, da bi mi vratili novac od carine. Nemam izvoznu deklaraciju, kakav je postupak? I sta su veliki i mali brif?
 
Nisi stavio ono najvaznije a to je godiste i mesec jer nije isto prva i druga polovina godine.
Plus da ti dam dobar savet-bezi od tog automatika jer su se jako lose pokazali kod A klase i kostaju vise od pola auta za popravku. Imao sam ga i prodao u ispravnom stanju i posle svega mesec dana ljudima je crkao i samo ploca ,koja crkne u 95% slucajeva,kosta oko 150k dinara a gde su ruke majstora i ostali delovi.
 
A sta ako nemam izvoznu deklaraciju? Konkretno ja sam platio porez 20% i carinu 12,5% i imam fore 3 meseca da dostavim eur1, da bi mi vratili novac od carine. Nemam izvoznu deklaraciju, kakav je postupak? I sta su veliki i mali brif?

Au, druže, odgovaraš mi, odnosno postavljaš pitanje za nešto što si me pitao pre dve godine. Ovde se stvari menjaju na nedeljnom nivou, a kamo li za dve godine.

Nema postupka, oprosti se od tih para.
Mali brif je Nemačka saobraćajna dozvola, a veliki je vlasnički list.

Otprilike tako...
 
pitanje za dona .mercedes a170 cdi ,1689 cm , dizel, petora vrata, automatik menjac, iz nemačke,70 kw 95ks ?koliko bi me iskoštalo sve ukupno da se ocarini?može li to preko tebe nekako ?

Nisi stavio ono najvaznije a to je godiste i mesec jer nije isto prva i druga polovina godine.

Kao što Dule reče...:roll: Plus, treba mi model (classic, elegance...) i da li je L (produženi) ili normalan.

Možeš sve preko mene odraditi, samo da vidimo o čemu se konkretno radi.
 
@Дон
Imam i ja par pitanja: Hteo bih da odem do Slovenije i kupim auto. Licno bih ga dovezao, pa me interesuje kakva je procedura, da li ste vi spediter, da li mogu preko vas da zavrsim papirologiju i carinjenje, i koliko bi me to kostalo i trajao?

1) Citroen Saxo 1.1 2001 godiste 44kw/60ks cena u Sloveniji: 750e kilometraza: 136.000 km
2) Opel Vektra 1.6 2002 godiste 74kw/101ks cena: 700e kolimetraza 220.000 km
3) Fiat Bravo 1.2 2001 godiste 60kw/82ks kilometraza 174.000 km
 
Jesam, špediter sam. Možeš sve kod mene završiti.
Procedura i cena zavisi od toga da li ga kupuješ od fizičkog lica ili od pravnog lica, odnosno da li možeš tamo u Sloveniji da izvadiš za njega eur1 i ex papir ili da ti to ja obezbedim.

Što se računice tiče, da bih ti dao troškove koje garantujem, treba da mi daš dodatne podatke, i to:

- Saxo: 3 ili 5 vrata, mesec/2001;

- Vectra: B ili C, limuzina ili karavan, ako je limuzina 4 ili 5 vrata, mesec/2002;

- Bravo: mesec/2001.
 
Tihi, posto vidim da si iskusan u registovanju vozila preko invalida, da li mozes da me uputis malo vise o registraciji automobila na invalida.
Vidi ja imam Nissan Terrano II 3.0 dizel, registracija vozila mi je oko 1000e, ali po novom cak mozda i 1500e. Ne mogu vise toliko da placam, pa bih to resio preko nekog invalida.
Moj trenutni zadatak je da nadjem invalida koji je voljan, ali mi treba vise upustva kako i sta ako taj covek sa invaliditetom pristane... Prvenstveno me zanima kako izgleda ovlascenje koje pravim sa njim? Gde overavam to ovlascenje? Ako moze i da mi prosledis izgled tvog ovlascenja slucajno? Da li tim ovlascenjem auto siguran, odnosno da ce u slucaju nekog nesporazuma ili smrti osobe sa invaliditetom, auto preci u moje vlasnistvo bez problema? I da li policija moze na neki nacin da me goni ili osobu sa invaliditetom?

Pozdrav!
 

Back
Top